Skoči na vsebino

Formula 1 2004


Jure007

Priporočene objave

ja, s polno ritjo je lahko srat!!

daj Montoyi tak avto pa boš vidu kdo ima jajca... :devil:

Pha. <_<

Smo že nekey debatiral okol tega. Mu še velik manjka, ne samo avto... B)

Sey pravm, car z jajčko. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot vsaka dirka je bila tudi ta zanimiva do prvih postankov v boksih...potem pa je itak bilo vse odločeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil ta tvoj Montoja pri Ferrari-u, bi bil tam kot je sedaj BMW, zato se mirno potolaž :kva2: i, kar so trenotno vsaj tri, štiri moštva, ki bi lahko zmagovala - (taktika, ekipa in seveda "šofer".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SCHUMI SCHUMI SCHUMI SCHUMI

....10 letošnja zmaga...ostali so samo še akterji v F 1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če, če, če, če... Dober voznik je tisti, ki zna sporočit mehanikom kaj je treba naredit z avtom... Torej... ob dobrem vozniku se ponavadi naberejo tudi dobri konstruktorji in mehaniki... Iz tega lahko sklepamo da ima Montoya take konstruktorje, in mehanike, kakršne si zasluži... Torej je brezvezno besedičenje ala pred leti Heinekenov Mika v slogu: "Jest sm najboljši voznik, sam avta nimam ker mi ga ne znajo nardit..."

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če, če, če, če... Dober voznik je tisti, ki zna sporočit mehanikom kaj je treba naredit z avtom... Torej... ob dobrem vozniku se ponavadi naberejo tudi dobri konstruktorji in mehaniki... Iz tega lahko sklepamo da ima Montoya take konstruktorje, in mehanike, kakršne si zasluži... Torej je brezvezno besedičenje ala pred leti Heinekenov Mika v slogu: "Jest sm najboljši voznik, sam avta nimam ker mi ga ne znajo nardit..."

In media res !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil ta tvoj Montoja pri Ferrari-u, bi bil tam kot je sedaj BMW, zato se mirno potolaž :kva2: i, kar so trenotno vsaj tri, štiri moštva, ki bi lahko zmagovala - (taktika, ekipa in seveda "šofer".

pia, glede na tvoje leto rojstva lahko sklepam, da ne gledaš formule 1 tako zelo malo (najbrž si videla dosti dirk), in ne vem če se spomniš koliko časa je Ferarri potreboval, da je porihtal avto do te perfekcije?!

da ti osvežim spomin, to je trajalo 21 LET!!

če ti v eni sezoni, na vsaki drugi dirki tehnika ne dopušča, da bi bil konkurenčen potem pač ne moreš biti blizu...

če se spomniš lanskega leta, ko je Montoyi "manj" nagajala tehnika, je Schumacher težko dihal!! če Montoye nebi dvakrat diskvalificirali zaradi tega, ker je Montoya bi bil izid sezone najbrž malce drugačen??

kdaj nazadnje je Schumacher koga prehitel (razen v boksih)???

to ni dirkanje, zmagujeta Ross Brawn in Jean Todt!! :?

toliko o dirkanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmaga lahko le ekipa (team), kot celota.

Če celotna ekipa ne deluje kod dobra veriga in poči na najšibkejšem členu, ti ne pomaga niti odličen voznik, niti .... niti ... niti .....

Zmaga tisti, ki ob upoštevanju pravil prvi pride čez cilj!

Kaj pa je zanimivo za gledanje je pač čisto nekaj drugega.

Tudi v F 1 velja: Denar sveta vladar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmaga lahko le ekipa (team), kot celota.

Če celotna ekipa ne deluje kod dobra veriga in poči na najšibkejšem členu, ti ne pomaga niti odličen voznik, niti .... niti ... niti .....

Zmaga tisti, ki ob upoštevanju pravil prvi pride čez cilj!

Kaj pa je zanimivo za gledanje je pač čisto nekaj drugega.

Tudi v F 1 velja: Denar sveta vladar.

ne...

včasih zmaga tudi tisti, ki ne upošteva pravil!

veš kolikokrat so Ferarriju pogledali skozi prste, druga moštva pa kaznujejo kot po tekočem traku... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravil F1 ne poznam na pamet, niti ne odločam o tem, kaj je bilo pravilno in kaj ne. Če je komisija ugotovila, da je bilo neka O.K. je to potem to O.K. Ali ne ;)

Sicer pa: Pravica je slepa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj nazadnje je Schumacher koga prehitel (razen v boksih)???

to ni dirkanje, zmagujeta Ross Brawn in Jean Todt!! :?

toliko o dirkanju...

Schumacher ne rab nikogar prehitevat B) , sej je skoz prvi.

Ga je pa parkrat Montoya poskusil, pa se mu ni lih izšlo... <_< :grim :grim

To, kar ti govoriš o Todtu in Brawnu, je čist brez veze. Brez pravega šoferja ti tud taktika ne pomaga. Poglej Montoyo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schumacher ne rab nikogar prehitevat B) , sej je skoz prvi.

Ga je pa parkrat Montoya poskusil, pa se mu ni lih izšlo... <_< :grim :grim

To, kar ti govoriš o Todtu in Brawnu, je čist brez veze. Brez pravega šoferja ti tud taktika ne pomaga. Poglej Montoyo. :grim

če se spominjaš lansko leto je Montoya paral živce Schumacherju... :yea2:

letos pač tehnika ni kos ostalim, taktika pa pri Williams moštvu nikoli ni bila na nivoju! na žalost :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne...

včasih zmaga tudi tisti, ki ne upošteva pravil!

veš kolikokrat so Ferarriju pogledali skozi prste, druga moštva pa kaznujejo kot po tekočem traku... :grrr

Ti nimaš glih vse pošlihtano pr sebi kaj???

Sam dve malenkosti, ker se mi ne da celga romana pisat: lani je bil williams boljši stroj kukr ferrari(in McLaren tudi); cel svet ve(razn enga in to si ti(mam filing da ti je treba vse povedat kukr frocu od treh let), da so imeli pri williamsu in še nekaterih moštvih namontirane gume, ki NISO BILE DOVOLJENE!!!!!!!! Tega se ne ve če se noče vedet; jasno da ne!!!!!

Kaj za to je tudi Šumi kriv????????

Pa ne me (itaq da me boš) narobe razumet, lepo da navijaš za Montoyo, sam za boga svetega bodi VSAJ MALO POŠTEN DO DRUGIH. In verjemi da se niso čisto vsi zarotili proti Montoyi(ki je BTW zame idiot) ampak si boš vzrok njegovih neuspehov moral poiskati drugje.

Naslednja stvar je pa tudi poteza vrhunskega sportnika: tvoj preljubi bog Montoya ni niti tolko vreden, da bi poklical(kaj šele obiskal) kolega iz ekipe Ralfa ki je na bolniški!! Mislim da to pove vse o njegovem karakterju!!!

Pa še tole k si se glih spotaknu ob to: kaj misliš da je bil to slučaj, da so 21 let čakali na naslov v Maranelu in da kdorkoli bi prišel takrat tja, bi bil danes na Šumijevem mestu al kaj; me prow zanima kaj bi blo, če bi šel Montoya k Ferrariju takrat ko je šel Šumi, Šumi pa kam drugam?

Kaj je blo z Benettonom pred, med in po Šumaherju???

Kaj je z Ferrarijem pred in med Šumijevo ero vemo; videl boš kaj bo, ko bo šel stran-Ferrari bo zmrznil!!!!

PS: dej mal argumentirat tisto kar sm dal v citat prosim!!!

@ premza: jebi ga; vsako tele ima svoje veselje!! :beer2: :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno si slab poznavalec pravil formule 1, da ti je "ušla" taka bedarija kot je to, da so lani bili pri nekaterih moštih močnejši in da so uporabljali "nedovoljene" gume?!

Michellin NI uporabljal nedovoljenih gum ampak so bila pravila napisana tako, da so dovoljevala takšne gume...

v pravilniku je pisalo, da morajo biti gume, kadar so NOVE (when new), določeno širino (poudarek je kadar so nove)!!

pri Michellinu so naredili gumo, ki se je po nekaj krogih "razlezla" in je zato imel boljši oprijem, kar je bilo fantastično, kako so zaobšli to pravilo!!

če se spominjaš so v lanskem letu (po komandi Ferarrija) v sredi sezone oz. ko je postalo za Ferarri vroče, spreminjat pravilnik, kar se je zgodilo PRVIČ v zgodovini formule 1!!! :?

torej, novi pravilnik je napisan tako, da so popravili besedo "when new" v "all the time"...

letos se dimenzije gum merijo pred in po dirki v lanski sezoni pa je guma morala ustrezati predpisani dimenziji na začetku dirke!

če te pa še zanima kakšna podrobnost glede formule 1 ti jo pa rade volje pojasnim

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki no kdr pa pri Ferrariju kej tacga pogruntajo, so pa tavečji prevaranti, ane??

Ma sej u bistvu so pri Ferrariju vsi čist usekani-enostavno bi ukazali, da jih ne sme noben prehitet in stvar je rešena!!! Zakaj sploh vlagajo v razvoj in plačujejo tolko dnarja, če bi pa lohku z yugotom gor prišli in zmagali!!!

Ej hvala lepa NETOPIR1930, da si mi odprl oči, od zdaj naprej bom F1 gledal čist drugače!!

Glede na TVOJO VELIKODUŠNO ponujeno pomoč razlage česarkoli v F1 bi izkoristil to enkratno priložnost in te prosim da mi razložiš kako to, da se teh ukazov pri Ferrariju niso posluževali ko sta bila tam Alesi, Berger... zakaj plačujejo tolk dnarja Šumiju, če bi pa lahko kr kajpavem Jean Todt vozu???

Pa če so že tko vsemogočni, kako to da je sploh kdaj kdo drug postal prvak, pa ne samo to; kako to da je sploh še kdo drug kdajkoli zmagal??

Pa zakaj ni Barrichello vedno drugi in zakaj ni u Monaku zmagal????(ko se je Šumi zaletel v Montoyo :hmm: )

Pa še enkrat te prosim da mi razložiš tisto kar sm ti v prejšnjem postu citiral(z konkretnimi primeri).

Prosim popravi me če se motim, ma kukr se mi zdi, pravila spreminjajo praktično non stop. Ajaaaaaaa ti si mislil da so PRVIČ v zgodovini spremenili TISTI del pravil!!! :yea2: :yea2: :yea2: Ja ja pol pa OK.

Kaj bi se pa zgodilo, če bi se Šumi razbil-verjetno bi kr prvenstvo prekinili na ukaz Jeana Todta kaj??????

In zakaj so pri Ferrariju sprejeli to novo pravilo točkovanja 10-8-6...če jim gre očitno v škodo, al sm tudi tle nekej očitnega spregledal??

Za zdej tolko, ko mi vse to razložiš, pa se bo še marsikaj našlo za pojasniti.

Pa lep pozdrav!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi postaja napeto! :D

Končno se nekaj zanimivega okoli F1 dogaja! :OK:

Če se mislita stepst pa povejta, mogoče pridem gledat! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja kaj čš, če se uni k***i tm cijazijo k ena pogrebna slovesnost, mormo pa mi mal popestrit zadevščino, kaj pravš??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo pove kdaj bo F1 na LJ obvoznici ?! :stupid:

sem slišal zadnjič Ališiča nekaj natolcevat ! pa če kdo ve kaj več ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki no kdr pa pri Ferrariju kej tacga pogruntajo, so pa tavečji prevaranti, ane??

Ma sej u bistvu so pri Ferrariju vsi čist usekani-enostavno bi ukazali, da jih ne sme noben prehitet in stvar je rešena!!! Zakaj sploh vlagajo v razvoj in plačujejo tolko dnarja, če bi pa lohku z yugotom gor prišli in zmagali!!!

Ej hvala lepa NETOPIR1930, da si mi odprl oči, od zdaj naprej bom F1 gledal čist drugače!!

Glede na TVOJO VELIKODUŠNO ponujeno pomoč razlage česarkoli v F1 bi izkoristil to enkratno priložnost in te prosim da mi razložiš kako to, da se teh ukazov pri Ferrariju niso posluževali ko sta bila tam Alesi, Berger... zakaj plačujejo tolk dnarja Šumiju, če bi pa lahko kr kajpavem Jean Todt vozu???

Pa če so že tko vsemogočni, kako to da je sploh kdaj kdo drug postal prvak, pa ne samo to; kako to da je sploh še kdo drug kdajkoli zmagal??

Pa zakaj ni Barrichello vedno drugi in zakaj ni u Monaku zmagal????(ko se je Šumi zaletel v Montoyo :hmm: )

Pa še enkrat te prosim da mi razložiš tisto kar sm ti v prejšnjem postu citiral(z konkretnimi primeri).

Prosim popravi me če se motim, ma kukr se mi zdi, pravila spreminjajo praktično non stop. Ajaaaaaaa ti si mislil da so PRVIČ v zgodovini spremenili TISTI del pravil!!! :yea2: :yea2: :yea2: Ja ja pol pa OK.

Kaj bi se pa zgodilo, če bi se Šumi razbil-verjetno bi kr prvenstvo prekinili na ukaz Jeana Todta kaj??????

In zakaj so pri Ferrariju sprejeli to novo pravilo točkovanja 10-8-6...če jim gre očitno v škodo, al sm tudi tle nekej očitnega spregledal??

Za zdej tolko, ko mi vse to razložiš, pa se bo še marsikaj našlo za pojasniti.

Pa lep pozdrav!!!

no, želel si in dobil boš...

pa začniva!

ključ uspeha Ferrarija je v dveh ljudeh in sicer Ross Brawn in Jean Todt!!

no pa da razjasnim malo zgodovine...

Ross Brawn je svojo F1 kariero začel pri Williamsu, kjer je razvil legendarni FW07 in tu delal celih 8 let (Williams je bil na vrhu).

kariero je nadaljeval 1986 pri Arrowsu s katerim je zabeležil leta 1988 4 mesto!! veš, z Arrowsem!!!

leta 1989 se je preselil v TWR (Tom Walkinshaw Racing) kjer je razvil XJR-14 (Jaguar) s katerim so leta 1991 postali prvaki prototipov...

1993-1995 je bil pri Benettonu, kjer je bil 94,95 prvak.

nato je po želji Schumacherja odšel zraven k Ferrariju kjer je spet prvak (2000,2001,2002,2003..)

Jean Todt je po svoji ne tako uspešni karieri kot voznik rallya začel svojo pot leta 1982, kjer je pri Peugeotu razvil najuspešnejši rally avto vseh časov (P205 rally)

1984,1985,1986 je nanizal 16 zmag in 2 naslova...

1992 zmagovalec 24 ur Le Mansa (Peugeot)

1993 1,2,3 mesto na 24 ur Le Mansa z Peugeotom

sezona 1993/94 prestopil k Ferrariju, ker Peugeot ni hotel podpreti njegove želje po F1...

to so dejstva, ki jih ne moreš demantirati!!

na koncu pa še to...

oseba, ki Schumacherju naliva gorivo je anglež Nigel Stepney?!?!?! :?

toliko o Ferrariju... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želel sm ja, dobil pa nekej čist druzga!!

Morda pa nisi razumel vprašanj; probej še enkrat prebrat, pa pol odgovarjaj!

Kje je bil Ross leta 81 pa sploh ni relevantno!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo sem ti razložil zakaj je Ferrari postal to kar je...

če pokupiš vse, kar pokupiš lahko, potem najbrž ni težko postat prvak (s polno ritjo je lahko srat)!!

zakaj se prej niso posluževal teh ukazov in podobno?!

ja zato, ker prej ni bilo dveh genijalnih taktikov in inženirjev (Brawn/Todt)!!

in zakaj Barichello ni zmagal v Monacu?!

ker nima jajc!!!

spomni se pa Avstrije lani, ko je Barichello vodi celo dirko in je na koncu pred ciljno črtu MORAL spustiti Schumacherja pred sebe?!?! :BUA:

mogoče še kaj??

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz teh statističnih podatkov lahko izluščiš, kdo je avtor Schumacherjevih uspehov in hkrati Ferrarijevih...

zakaj je Schumacher zmagoval pri Benettonu??

tam je bil Ross Brawn!!

zakaj si je želel Schumacher pri Ferrariju Brawna??

ker ve, kaj on zmore!!

razmisli...

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!