Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Kimbara: mogoče pa res poznam samo take, mogoče pa tvoj položaj (baje da imaš posel z njimi) izkrivlja tvojo sliko.

Ne da se mi več --psi lajajo karavana gre dalj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pa tvoj položaj (baje da imaš posel z njimi) izkrivlja tvojo sliko

Hudo :BUA: :topic: :xx: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam še tole: šiptarji v makedoniji delajo pizdarije, na kosovu so srbe zjebal---

Kimbara tudi če stanovanja ostanejo enako vredna jih bodo pokupili muslimani---pol ma un na tv prav ki pravi, da bo tam nastal geto??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš spoštovana dama......jaz jih poznam OGROMNO........pač zaradi mojega dela.

Vale ne vem kaj si ti mislna z unim postom na moj stavek ,,baje imaš posel z njimi ,, ker se nannaša izključno na tole in ni mišljen kot nekaj slabega.

Jebatgaslužbajeslužba

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran tebe pa res ne razumem... Vsaka normalna država najprej poskrbi za svoje ljudi in sicer tiste kateri so tam staroselci. to pomeni da se morajo vsi novi asimilirat - zlit z okoljem če boš to lažje zastopil. Staroselci so seveda že zaradi tega, ker plačujejo za določen sistem precejšne davščine upravičeni do raznih nevsakdanjih vplivov iz tujih okolij. Če smo jih uvozili jih nismo zaradi tega ker bi jih morali ampak zaradi tega ker smo dovolj demokratični, da jim pustimo bivanje med nami. Ampak... Glede na to da jih nismo želeli mi, ampak so oni hoteli k nam, naj se potem prilagodijo, naučijo našega jezika in navad. To je praksa normalnih demokracij... Ne prodajaj klobas o človekovih pravicah, ker jim nihče ne prepoveduje verovanja. Jasno je namreč, da ne morejo kaliti ustaljenih navad prebivalstva. Torej... Če greš v arabske dežele se obnašaš kot evropejec ali kot se obnašajo oni? Vse tolerantneže pa sprašujem, kako gledajo na šeriatsko pravo? Na pravice žensk naprimer? Smrtno kazen? Hotčko V Makedoniji ni pomembno to, da so tisti, ki etnično spreminjajo Makedonijo albanci, ampak to, da se vse začne z gradnjo mošeje katero postavijo na račun obtožb o netoleranci... So potem sosedje ki prodajo zemljišča tolerantni ker se odseljujejo, ali pa muslimani ker jih preženejo?

Sej če bi mene razumel potem problema ne bi bilo.

Začni me razumevat.

Predvsem pa oni so naši. Naša država je njihova, oni so naši - te kapiš ?

N A Š I !!!

Staroselstvo si za klobuk zatakni.

Blut and boden teorije so preživete.

Tvoji strahovi so legitimni, vendar ne morejo biti osnova za definiranje pravic bližnjemu.

Arabske dežele - vse muslimaske dežele bodo morale sprejeti sistem vrednot, ki jih ne bo tako ločeval od nas kot sedaj.

Če se da mednarodno dogovorit za določene principe sobivanja, kjer pomeni da trenutno določenih pravic ki so standard zahodnih držav ne morejo in ne smejo uveljavljati, če pridejo k nam in če je to sestavni del nekih medržavnih pogodb nimam nič proti.Pa naj se ve v čem je problem.

Ne maram pa licemerja.In če rečemo vsi drugačni vsi enakopravni tedaj naj to tudi bo tako.

Povejmo, da smo zadrta dežela, kjer pri nas trenutno teh in teh pravic ne morejo uveljaviti, pa naj bo na njih a gredo not al ne.

Mi se pa tud ne bomo po prsih trkali češ glej kako strpna dežela smo.

Tudi Italijani in Avstrijci bodo na osnovi našega ravnanja hitro pogruntali, da je trenutno najbolje da : qui si parla solo Italiano in pa seveda : Čuši raus.

Pa se bomo šli že znane igrice.

Vse že videno.

In tudi občuteno. Tudi ricinus smo že pili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela ne vem kako ti vzgajaš svoje otroke oz. verjetno jim govoriš samo kar je njihovim letom primerno. To je odvisno od staršev in jest morm povedat, da me nikoli niso odslovili z besedami ,,ti tega ne boš razumela, ker si premajhna oz. z nekimi zgodbicami o škratih itd.

in če otrok razume kaj je verouk bo takrat razumel tudi druge stvari....

Svoja otroka vzgajam svobodno. Če vprašata, jima povem. Če rečeta kaj takega, (kar bi se morda komu zdelo, da ni primerno za njuna leta) in če imata prav, potem jima potrdim. Če ne sprašujeta, potem jima ne razlagam nečesa, za kar mogoče še nista zreli, zato se mi zdi smešna tvoja predpostavka, da boš otroku vnaprej razložila, da če ga župnik šlata, ni prav in naj ga ne bo sram povedati. Lahko ga pa nikoli ne bo šlatal in ga boš samo prestrašila. Lahko ga bo pa stric župnik nekoč prijateljsko potrepljal po ramenu, ker bo pravilno zmolil, pa bo tvoj sinek mislil, da je nekaj narobe, ker se ga je dotaknil......Če bo resnično ogrožen na način, o katerem si spregovorila, potem bo gotovo ogrožen tudi psihično - verjetno bo dejanje prikrito z grožnjo ( tako je v večini primerov) in kot tako ostalo popolnoma neopaženo za zunanji svet... Žal, tako je.

Rekla si, da če otrok razume, kaj je verouk, razume tudi druge stvari, :

Ni res.... otrok ne razume, kaj je verouk, sploh, če ga ti vpišeš že pri šestih letih... ne razume, zakaj mora ob nedeljah zjutraj vstat iz tople postelje in namesto , da bi gledal živ-žav, viset v hladnem prostoru, kjer vsi nekaj mrmrajo in sklepajo roke... takrat še ne razume...

Lahko pa otrok razume, da je za praznike lepo, da je lepo, ko v cerkev pride Sveti Miklavž s spremstvom ( da le ni preveč parkeljnov zraven), všeč mu je, ko prižiga svečke svetnikom (ampak, razume pa ne, zakaj) in lepo mu je, če je skupaj s tistimi, ki jih ima rad. Ampak, tako je lahko kjerkoli.

Svoj "verouk" ima ravno tako lahko na kauču v pogovoru z mamico in sestrico, z očijem, ki mu bere Ciciban, na nedeljskem izletu ali na dvorišču med svojimi vrstniki. Če mu je lepo, bo marsikaj razumel in se marsikaj naučil. Če ga pa zebe v noge, je zaspan, pa morda še malo bolan, pa nikakor ne more biti zadovoljen z obvezno nedeljsko mašo. In pri tem vztrajam. :)

IN NE MORE pa otrok pri šetih ali sedmih, marsikdo še pozneje ne, razumeti, kaj je to BOG, kaj je to MAŠA in zakaj je in kaj je to MOLITEV in zakaj to počne... :blink:

OK, dopuščam možnost, da je otroku SVETI ANGEL VARUH MOJ lahko všeč in se jo z veseljem nauči - prav tako kot pesmico JEŽEK GRE PO GOZDNI POTI. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kimbara: mogoče pa res poznam samo take, mogoče pa tvoj položaj (baje da imaš posel z njimi) izkrivlja tvojo sliko.

Ne da se mi več --psi lajajo karavana gre dalje

Arabski pregovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko preberš kaj sem napisala: ,,če bo moj otrok izrazil željo,, željo bo izrazil takrat ko bo nekaj o tem vedel če ne bo vedel točno v kaj se spušča mu bom razložila kaj, o čemu govori verouk in ja, rekla mu bom, da to so zgodbice in naj ne verjame vsega dobesedno. Ne se tok dobesedno obešat na vsako mojo izrečeno besedo---včasih napišem kaj tako na konkretno, da se lažje razumemo----kaj a ti res mislš, da bi otroka posedla za mizo in mu začela govort, da ga župnik lohk šlata? A veš dons je tok govora po medijih o zlorabah otrok, de sem sigurna, da bo prej slišal za pedofilijo kot za verouk.

polegtegapasplohšenimamotrok .)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam še tole: šiptarji v makedoniji delajo pizdarije, na kosovu so srbe zjebal---

Kimbara tudi če stanovanja ostanejo enako vredna jih bodo pokupili muslimani---pol ma un na tv prav ki pravi, da bo tam nastal geto??

Preskočiva mojo službo,ki je pač nujnost za preživetje mene in mojega otroka........BTW tut men bi pasal delat kaj drugega,ne pa se vsak dan "prepucavat" s takimi in drugačnimi ljudmi.............samo za intermeco-z vsakim staroselcem slovenskim imam več problemov,kot s tanajboj zagamanim čefurjem.................in skočiva na geto!!!!!!!!!!

B me K a nardijo tam svoj geto al ne.Mislim da je to navadna paranoja.A so Fužine geto?????

Kaj misliš,da je v Šiški kaj boljš.......naprimer v mojem bloku??????

Kaj misliš,da je v Trnovem kaj bojlš??????Prva soseda na levo je Srbske narodnosti,sosed nad mano Bošnjak,nasproti pa albanka,ki je .....neverjetno.....poleg vsega še zobozdravnica.

Geto bodo imeli samo pod pogojem,da se boste "kao" staroselci masovno izseljevali.Če pa ostanete tam , kjer ste,pa se to ne more zgoditi.Razen.če niso že sedaj okoli vas sami "TAKI".

Več sreče prihodnjič........mislim izbiri lokacije za izgradnjo stanovanjske hiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slutila, da ne. :D

Nič hudga, časa je še dovolj. B)

Upam,da tudi volje..........BTW,še v parlamentu javno pozivajo k povečanju natalitete. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem PROTI, ampak zaradi tega ker zahtevajo zemljo na kateri je džamija v svojo last in da nanjo ne sme stopiti nihče, razen če mu tega ne dovolijo, niti policija. Potlej pa ni čudno, da se dosti terorističnih napadov začne v takih objektih, če nima "nobeden" vstopa vanje.

LP by gebre

v deželi Sloveniji ima Policija republike Slovenije vse pristojnosti povsod, tudi v prostorih ambasade ZDA recimo ... In nehite padat na ta štos ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, imeli so svoje obdobje, ki je doseglo vrh v inkviziciji ... Po drugi strani pa - Leonardo Da Vinci, Michelangelo - oba sta delala za papeze. Hvala bogu da sta (pa se veliko ostalih), umetniskih del je ogromno in v tistem casu je bila narocnica del pac Cerkev, jebiga ...

Ce gres recimo do Firenc (te so takorekoc koncentrat kar se tice stevila umetnin na kvadratni kilometer :)) in gres od ene svetovno znane umetnine do druge, ugotovis, da v bistvu hodis vecinoma po cerkvah. Pa ce ti je to vsec ali pa ne. Kupola bazilike svetega Petra, recimo, je sploh za tisti cas silen gradbeni dosezek ... itd., itd.

Hocem rect - ni cisto tako kot pravis, palica ima dva konca :)

čič,

pejt mal mošeje pogledat kam na Vzhod, kakšne umetnine se nahajajo v njih ... poleg tega smo govorili o znanosti, napredku, "civiliziranosti"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Musliji so pa vsi po vrsti teroristi. :angry:

:nono: :nono:

Če hočeš ti še napišem : XXXXXXXX

Dave: Malo popravil post (da ne bo tolk ocitno, da se zalimo...)

Popravljeno . Popravil Dave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono:  :nono:

Če hočeš ti še napišem : XXXX

Ti si XXXX.

Preberi še enkrat pa se oglasi.

Pa mal se umiri prej.

Če konteksta ne razumeš, pa recimo Manuelo vprašaj. Njej zaupam.

:angry:

dave: Malo popravil post (da ne bo tolk ocitno, da se zalimo. )

Popravljeno . Popravil Dave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj ne s to bedasto parolo težit.

Jaz ne bom nikoli enak eni fati v dimijah in z ruto na glavi. Sorry.

Mogoče sva enakopravna npr. plačujeva davke, plačujeva dohodnino, za naju veljajo enaki državni zakoni,....

O enakosti pa ni ne duha ne sluha!

Tadej

Sorry, Tadej, ampak ja......če malo bolj široko pogledaš......enak si z eno fato al pa njenim možem......vsaj biološko gledano (vse drugo je konec koncev tako nepomembno). Sprijazni se s tem. In samo zato, ker si se rodil v SLO in imaš že od rojstva "pravo" državljanstvo in si "prave" vere, to še ne pomeni, da si kaj več od "fate".

Zakaj za vraga že ne dojamete enkrat, da smo vsi LJUDJE, ne glede na vero in barvo kože ?! :angry: :(

Alla :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čič,

pejt mal mošeje pogledat kam na Vzhod, kakšne umetnine se nahajajo v njih ... poleg tega smo govorili o znanosti, napredku, "civiliziranosti"...

Mogoče se motim, ampak zdi se mi, da še nisi bil v mošeji. Islam namreč prepoveduje upodabljanje ljudi. In tudi tam, kjer so kristjani pred prihodom muslimanov zgradili svoje cerkve in jih okrasili s freskami, so muslimani uničili obraze na freskah. Videl na lastne oči v Turčiji v Kapadokiji. Mošeje so znotraj okrašene z abstraktnimi geometrijskimi vzorci, kar pa zame ni ravno vrhunec umetnosti. Res pa je, da so pa preproge po tleh res lepe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, motomanijak..... RAN je napisal KOZERIJO - kao, "a pol so pa kar vsi musliji teroristi, al kaj" kao, da uni janševci tko mislijo, pa bajukovci, pa itd... da ne naštevam podrobnosti........ ON NI MISLIL RESNO , on se je sam tko naMONtirAl....

Ja? :) In če ti je reku MONA, je mogu bit hudirjevo jezen nate, ker nisi razumel... ponavadi kar kapiraš.... no, preberi še enkrat VES njegov tekst... :004

p.s.

In motomanjak, tale znakec :nono: NE POMENI "JEBI SE" in si ga brezveze narisal... tale znakec pomeni "ne ne" ... poglej glavčko in prstke (in obrazložitev v smeškotih).... saj kaže kazalček, ki žuga in ne sredinec, ki se dviga in nekoga "jebe"... no, poglej.... :004

Pa pomirte se, prjatli muslimani in vsi ostali. :)

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si MONA.

Preberi še enkrat pa se oglasi.

Pa mal se umiri prej.

Če konteksta ne razumeš, pa recimo Manuelo vprašaj. Njej zaupam.

:angry:

Zakaj mi ti ne bi razložil, od kje ti podatek, da so vsi "musliji" teroristi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda, ampak to ne spremeni dejstva, da so one umetnine tam in da je zahodna civilizacija s tem pac tesno povezana.

jebala te tesna povezanost.

pejt v Španijo, ki je tudi zahodna civilizacija, pa mi povej, ali je tako zelo tesno povezana predvsem z katolicizmom ali še čim (nečim bolj južno in vzhodno...)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj mi ti ne bi razložil, od kje ti podatek, da so vsi "musliji" teroristi?

Že prebral... odgovor on Manu. Hvala.

Tako se ne gre šalit, ker bo nekdo prav tako prebral isto, s tem da bo on to sprejel, tako kot jaz tega nisem.

In potem bo lepo naprej razlagal in se strinjal da so vsi "musliji" teroristi.

BREZ VEZE.

Drugič saj napiši, da je šala.

Kar se smilepv tiče pogledam kako zgleda, pol ga šele nalimam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj mi ti ne bi razložil, od kje ti podatek, da so vsi "musliji" teroristi?

Kaj a Manueli ne verjameš ?

A bi zate moral potem stavek namenjen Lini se glasiti :

Zate (za LIno ) so pa kar vsi musliji takoj teroristi.

Pa ne da se mi razlagat.

A misliš da se z ostalim textom zajebavam.

Ven boš pa jemal stavke katerim boš pomen ti določal.

Preberi vse današnje moje prispevke še enkrat.

Če še vedno enako misliš tedaj :

B M K !!

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj mi ti ne bi razložil, od kje ti podatek, da so vsi "musliji" teroristi?

:kva2: :kva2: :kva2:

:lol1: :lol1: :lol1:

Ne morem več...... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se motim, ampak zdi se mi, da še nisi bil v mošeji. Islam namreč prepoveduje upodabljanje ljudi. In tudi tam, kjer so kristjani pred prihodom muslimanov zgradili svoje cerkve in jih okrasili s freskami, so muslimani uničili obraze na freskah. Videl na lastne oči v Turčiji v Kapadokiji. Mošeje so znotraj okrašene z abstraktnimi geometrijskimi vzorci, kar pa zame ni ravno vrhunec umetnosti. Res pa je, da so pa preproge po tleh res lepe.

sooori, nisem vedel, da je umetnost "upodabljanje ljudi".

pa tepihi v cerkvah so res bolj bedni ...

le kaj bi bila estetika in umetnost, in kaj to ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!