Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Še enkrat ti povem, da nisem napisal, da sem več od Fate. Fata je bila sam primerjava.

Ne spreobračaj mojih besed in ne prikazuj me kot ksenofoba.

Tadej

Tadej ti nisi ksenofob, si sam dlakofob :topic: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... mene ne bo, ker mi lahko bacile od gripe daš, ne ne mene ne bo, grem rajš na :beer2: :beer1:

Ma kakšne bacile od gripe... rajš reč, de se bojiš bit mačk :D

p.s. Le prit, stari, se ga mam jest tut v hladilniku..... :beer1:

Sam , po moje se bo znucal, preden boš ti do tle prplužu....:friend2:

BTW : Nekaj obrazložitev LJUBLJANSKIH MESTNIH SVETNIKOV IZ OPOZICIJE, zakaj so proti đamiji :

"Se zavedamo bolezni, ki bi jih prinesle večje skupine islamskih vernikov, ki bi prihajali iz Meke in romarskih krajev."

"Na tem območju je veliko črnih gradenj, ki so jih zgradili v glavnem priseljenci iz naših nekdanjih republik. Ali za njih gradimo ta center? Kako bomo sprejeli množice njihovih turistov sredi Ljubljane z vsem, kar prinesejo, tudi finančno mafijo?"

"Nasprotujemo nasilju, kateri bi se izvajal nad fanti in dekleti zaradi islama."

"To je tako, kot če bi kraško hišo postavil na Krvavec."

"Pri potovanju po južni obvoznici bi objekt deformiral blagodejni pogled na Kamniške planine, s tem pa tudi emocionalno prizadel ponos Slovencev na svojo pokrajino."

:blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako da me ne preseneča, da so v rkc samo napackane freske.

PS: površno napackane---no pa smo spet pri tem kako je tuje boljše in več vredno.

ne posplošuj in ne polagaj besed na tuj jezik ....

rekla sem

....osebno bolj cenim umetelno kamnito čipko pilastra v islamski arhitekturi kot površno napacane freske v prezbiteriju slovenske cerkvice....
.

IN NE da so v slovenskih cerkvah vse freske napackane in da je vsa islamska umetnost prvorazredna....

in ko smo ze pri "tuje je boljše" to za slovenijo in njeno umetnost pogosto velja...predvsem za cerkveno...zakaj?...ker smo bili skozi zgodovino predvsem "provinca in peerfierija" za malo denarja, ki pa je pogojeval kako kvalitetnega umetnika oz obrtnika bomo lahko najeli za izdelavo tega ali onega oltarja ali spomenika....sori dejstvo.....

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak te, ka jih bom pa zdej napisala, so pa najboljše.... :yea2:

"V čem so pa oni boljši od nas, da bi se jim morali umikati in podrejati njihovim interesom? Nas je res brezbožno in brezbrižno življenje pripeljalo tako daleč, da se sploh ne cenimo in se ponujamo kot prostovoljen plen agresivnejšim skupinam? Ne cenimo več lepote narave in pomena te lepote predmestja s svojimi drevesi in travniki za naše otroke? Ne cenimo več naših ljudi, ki so s skromnostjo, pridnostjo, potrpežljivostjo ustvarili to lepo Slovenijo, posejano s cerkvicami na hribih?"

:lol1:

Ob poplavi neverjetnih miselnih konstruktov o ogroženosti naroda še ne par cvetk:

Angelca Žerovnik se je zamislila: "Slovenci so zelo trpeli, ko so bili vdori Turkov in takrat pobijanje" -;

Mihael Jarc je ob dejstvu, da so muslimani slovenski državljani, tajniku Islamske skupnosti razložil: "Drži, ampak vi ste Bošnjak, jaz sem Slovenec"

Nebuloz kar tako - meščan Metod Škerjanec se je vprašal: "Kaj si bo pa lahko en Ljubljančan notri ogledal? Nič!"

Nedvomno prvo mesto med izjemnimi izjavami pa dosega Fedja Košir, arhitekt, ki je naredil načrt za džamijo leta 1982, od takrat pa je očitno začutil pravi slovenski ponos in se postavil na okope:

"Zdaj, lahko da kdo, ki je bil na začasnem delu v Iraku, pravi, da mu je to sranje všeč in fino in prelepo, meni pa to ni všeč."

Skrbi ga tudi velikost, kar je ponazoril z izjavo, ki resnično odseva razgledanega človeka: "Džamija ima pa svoj harem in tisto, ki ga tudi uporablja."

Za konec pa je navedel še najbolj bistven argument proti: "Veste, Slovencev z islamsko kulinariko ne boste navdušili, ker islam prepoveduje alkohol."

Ah, preproste duše slovenske, bi rekla Mateja Hrastarjeva..... :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem pojedla burek ... kupila sem ga od muslimana ... bil je fantastičen ... zraven mi je ponudil še jogurt in s simpatičnim glasom rekel: "Pa dober tek gospa!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec pa je navedel še najbolj bistven argument proti: "Veste, Slovencev z islamsko kulinariko ne boste navdušili, ker islam prepoveduje alkohol."

Ja, duš laudan, tale pa drži! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pri potovanju po južni obvoznici bi objekt deformiral blagodejni pogled na Kamniške planine, s tem pa tudi emocionalno prizadel ponos Slovencev na svojo pokrajino."

Moj bog, ce bi pa tole vedel, bi bil pa jest tut instantno proti.

Hocejo mi vzet blagodejni pogled na Alpe! NIKOLI! Porusimo WTC! A pozna kdo kakega pilota?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Avionu slomit ču ti krila, da ne letiš, ona bi tu bila" :hmm: po moje so že takrat planirali zrušit par bajt :hmm: Tale pesem je čist politično obarvana, vam povem :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene recimo motijo reklamni panoji ki obstruirajo moj poglad na slovensko pokrajino...

..a bi se dalo kaj okoli njih zmenit..kokr vem ti tudi niso avtohtono slovenski....

pa spar, pa leclerc..pa mcdonsalds.... :D

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bodo tujci pripeljali po severni obvozici in bodo videli minarete in bodo rekli FAK a tle je tudi že prodrl Islam. Pejmo domov. Pa bodo šli turistični Evri.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bodo tujci pripeljali po severni obvozici in bodo videli minarete in bodo rekli FAK a tle je tudi že prodrl Islam. Pejmo domov. Pa bodo šli turistični Evri.

Tadej

Tadej a ti veš, da so Muslimanke ene prvih, ki so začele z britjem spolovil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice: tvoje načelo recipročnosti v zvezi s prepovednjo gradnje cerkva v islamskih deželah je v bistvu iz trte zvita. Naši musliji niso arabci ampak slovani (ja, tisti iza karpatov, tako kot mi), ki so bili prisiljeni prevzeti muslimansko vero, tako kot Slovenci katoliško.

To, da v arabskem svetu ni dovoljena gradnja cerkva, torej ni nikakršen argument proti gradnji Đamije v Sloveniji. Naši so slovanskega porekla, tako kot mi ... a ne ...

kahem..dragi moj hotschko.

lepo da se imas za slovana, moja malenkost bolj po venetih "disi". vecina ostalih slovencev najbrz tudi. :P tako en majhen ekskurz v pozabljeno zgodovino slovencev.

BTW beseda slovan izvira iz latinske besede sclavoi (sklave, slave rings any bells?).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej npr. Slovenca in Črnogorca. A je to isto? Črnogorci so veliki močni manekenski tipi. Slovenci pa bolj majhni in okrogli.

Tadej

da sem slovenec mi v papirjih piše....ampak majhen in okrogel pa ne ! al sem mogoče črnogorec ? al se pa moram zredit in bolj sključeno držat ?? pomoč prosim sem v resni dilemu ! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale marsikje kjer so bili tako tolerantni do srednjega veka, gospe same veeč ne nakupujejo bureka... Sploh se mi pa zdi smešno, kako tolerantne so slovenke ko gre za nek sistem, ki že v osnovi krši pravice žensk... Malce pomislite kaka je vloga žensk v muslimanskih deželah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

venetska teorija je ravno tako klavrna kar se dokazov tiče kot slovanska..tako da jo lahko pustimo na miru in gradimo na drugih temeljih.....

...po takšnih teorijah smo slovenci lahko tudi kelti.....pa to ne bi semelo vplivat na to kako se bo odvijala situacija okoli đamije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej npr. Slovenca in Črnogorca. A je to isto? Črnogorci so veliki močni manekenski tipi. Slovenci pa bolj majhni in okrogli.

Tadej

Zato pa ima Hočko prav ko pravi da je treba mal naše gene premešat in izboljšat.

Punce, ne sam do Dubrovnika za 1. maj še mal podaljšat ke do Črne Gore.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dejn no SF... kaka je bla pa vloga slovenskih žensk v srednjem veku, ko je imel fevdal pravico da si vzame tlačanovo ženo na poročno noč.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dejn no SF... kaka je bla pa vloga slovenskih žensk v srednjem veku, ko je imel fevdal pravico da si vzame tlačanovo ženo na poročno noč.... <_<

A ti res misliš da jo je vzel ?

A misliš da ni imel drugih boljših izbir ?

A misliš da je bil tak pofukelj, pa je vse živo in še tlačanke, ki so se poročale.

Pravico prve noči je po pravilu pustil slugam na gradu, da so nesrečno žensko zlorabljali do zore.

Več o tem lahko tudi pri Krleži prebereš pa še kje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj lahko zamenaromo vse arabske filozofe in znanstvenike ki so svoje znanje prinesli v Evropo v srednjem veku in renesansi

tomaž akvinski se je recimo zgledoval arabskih filozofih.....

ne bi mi o kameni dobi... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi z argumenti "ne paše v ta prosto" ker to je pesek v oči, pesek v zlato žilo in pesek med prste na nogah ...

:blink: pa koji kurac te je zdaj picil?! kdaj sem kaj omenil, da ne pase dzamija v LJ?! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem.... tiste boge reve tud ni noben nč uprašu če bi bla on pripravljena na en sex z njim al pa z njegovimi slugami. Zakaj pa jo nebi.... sej niso vse tlačanke zgledale kot pehte... lahko da je bla kaka tud mična gospodična in je gospod sam čakal kdaj jo bo lohka .... ko se bo poročila. Ran a ti misliš drgač... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!