Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

pred 12 urami, xtzs pravi:

Meni so pravljičarji tisti, ki so se in se še trudijo ukinjat in prepovedovat vero, še posebej avtohtono, ki je temelj naše kulture. Temu pritrjuje že naša, slovenska ne tako davna zgodovina, lep primer je tudi Albanija. Tam je šlo v skrajnosti in jim je že "uspelo". Če se zdaj zapelješ po tej deželi, pa je že za videti :photo:vse prej kot to....:), kaj porečeš šele če se o tem vsaj malo poučiš.....

Res je @sesir , BOG POMAGAJ :friend2:

p.s.  BOG POMAGAJ, BOG LONAJ, BOGU HVALA ... je del naše slovenske kulture, najbolj mi je pa hecno, ko mi rečejo DOBER TEK, meni pa ni do športa pred polnim krožnikom....BOG ŽEGNAJ!

Naj ti tekne :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, xtzs said:

vero, še posebej avtohtono

Avtohtono vero? To, krscansko avtohtono vero, ki je še 300 let nazaj  pobijala čarovnice

Če si že šolo prešprical, de ne bo prehudo, klikni in poslušaj. 

http://www.preseren.net/slo/3_poezije/99_uvod.asp

Da je nevednost blagoslov, ne drži čisto. 

9 hours ago, skalar36 said:

 

Kdaj je bil zadnji teroristični napad s strani kristjanov?

Se mi zdi, da so kristjani proti muslimanom, kot jest proti Markezu.

 

2011? 

 

Nis prot markezu, prot kakemu Agotu, Hartogu bi pa verjetno ze slo bol 1:1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

Večina se je razvila iz nasprotovanja krščanstvu.

Moje mnenje je, da če so goljufije kaznivo dejanje, potem je potrebno prepovedati tudi organizirano veroizpoved.

Doma pa veruj, v kar hočeš.

Čeprav je prepiranje glede vere off topic v tej temi, dodam še eno misel;

 

treba je ločiti vero od institucij ki jo "predstavljajo". Primer RKC je institucija, ki se je postavila v vlogo posrednika in veselo trži to posredovanje.

Osebno nimam nič proti ljudem, ki verujejo. Dosti več pa imam proti instituciji-jam ki jo "predstavljajo"

To so prave mafije.

   

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, skalar36 pravi:

Dokler smo pri besedah me nic ne moti. Kdo ti teži? Te kdo sili v cerkev? Pošlni ga u kurac. Reč mu da boga ni, ce pa je je pa glup. Bi upal to javno rečt za alaha?

Jaz zanikam obstoj bilokakega boga. Na javnem forumu. Ne na prvem, ne na zadnjem. Tvoje vprašanje je nepotrebno.

pred 10 urami, skalar36 pravi:

Vidis kje kakega kristjana, oziroma skupino skandirat gesla proti nevernikom?

Ne tako dolgo nazaj so nadlegovali noseče ženske pred UKC Lj. Ker jim mende ni všeč pravica do splava. Tadej Strehovec veš kdo je? In njemu podobni? Poznam še marsikako tako zgodbo... ne ti meni o strpnih kristjanih. Kurac pa strpnost, oni preveč zagreti so vedno problematični ne glede na to komu se priklanjajo. In čisto vse cerkve kot organizacije imajo isti cilj. Nabrati (zlepa ali zgrda) čimveč owčic in se z njimi hvaliti napram konkurenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kaldu pravi:

Čeprav je prepiranje glede vere off topic v tej temi, dodam še eno misel;

 

treba je ločiti vero od institucij ki jo "predstavljajo". Primer RKC je institucija, ki se je postavila v vlogo posrednika in veselo trži to posredovanje.

Osebno nimam nič proti ljudem, ki verujejo. Dosti več pa imam proti instituciji-jam ki jo "predstavljajo"

To so prave mafije.

   

se strinjam, saj pišem, da je potrebno prepovedati organizirano plenjenje, ki zlorablja vero

pri nas pa jim še namenjamo denar, obnavljamo "spomenike" itd., pa še vračamo jim gozdove, katere so vmes že enkrat prodali...(kako so do njih prišli je druga zgodba).

cela Slovenija je .... s cerkvami, še na vrhovih srečaš tu pa tam kakšen križ, pika na i pa itak triglav, kjer je celo spominska plošča ustaškemu kardinalu.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma kakšna avtohtona vera na SLO ozemlju?!?

... vsakih nekaj sto let so se vere spreminjale! ... Vsakič, ko so se dogajale migracije... vojne...osvajanja (ali kakorkoli drugače se to poimenuje)!

 

..in čez nekaj deset let bo krščanstvo zgodovina ...in bo avtohtnona neka druga vera.

...in ko se bo spet čez nekaj sto let pisalo na motoforumu  (sicer v arabskem jeziku) .... se bodo pizdili, kako je islam avtohtona vera tu...pa da prihajajo neki drugi ekstremisti...   

 

Glede ateistov:

Vsak ateist je vernik. Ne poznam človeka, ki ne bi bil vsaj malo vraževeren. .... že ime "vraževeren" ima v sebi besedo "veren".  ... to se pravi, da veruje v nekaj.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

...ma kakšna avtohtona vera na SLO ozemlju?!?

... vsakih nekaj sto let so se vere spreminjale! ... Vsakič, ko so se dogajale migracije... vojne...osvajanja (ali kakorkoli drugače se to poimenuje)!

 

..in čez nekaj deset let bo krščanstvo zgodovina ...in bo avtohtnona neka druga vera.

...in ko se bo spet čez nekaj sto let pisalo na motoforumu  (sicer v arabskem jeziku) .... se bodo pizdili, kako je islam avtohtona vera tu...pa da prihajajo neki drugi ekstremisti...   

 

Glede ateistov:

Vsak ateist je vernik. Ne poznam človeka, ki ne bi bil vsaj malo vraževeren. .... že ime "vraževeren" ima v sebi besedo "veren".  ... to se pravi, da veruje v nekaj.

Mitas, Rossi...ja, je kar nekaj tega tudi na forumu.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

...ma kakšna avtohtona vera na SLO ozemlju?!?

... vsakih nekaj sto let so se vere spreminjale! ... Vsakič, ko so se dogajale migracije... vojne...osvajanja (ali kakorkoli drugače se to poimenuje)!

 

..in čez nekaj deset let bo krščanstvo zgodovina ...in bo avtohtnona neka druga vera.

...in ko se bo spet čez nekaj sto let pisalo na motoforumu  (sicer v arabskem jeziku) .... se bodo pizdili, kako je islam avtohtona vera tu...pa da prihajajo neki drugi ekstremisti...   

 

Glede ateistov:

Vsak ateist je vernik. Ne poznam človeka, ki ne bi bil vsaj malo vraževeren. .... že ime "vraževeren" ima v sebi besedo "veren".  ... to se pravi, da veruje v nekaj.

Verujem ali verjamem v nekaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Verujem ali verjamem v nekaj? 

...v kaj to?..    :huh:

 

..če še sam ne veš.... kako nej jest?

 

:P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko jz poslušam pravljice kaj vse je kdo doživljal v komi...in ok,pol sem pa jz vsaki dan,ko sem bil v komi kafetkal z Nostradamusom...in pol me vse čudno gledajo a oni prej neki razlagali ali drugi njim in so jim verjeli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Zivnorc pravi:

...v kaj to?..    :huh:

 

..če še sam ne veš.... kako nej jest?

 

:P

 

pojma nimaš :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Zivnorc pravi:

....

 

Glede ateistov:

Vsak ateist je vernik. Ne poznam človeka, ki ne bi bil vsaj malo vraževeren. .... že ime "vraževeren" ima v sebi besedo "veren".  ... to se pravi, da veruje v nekaj.

..... zgleda da ne poznas nobenga ateista..... 

Osebno se deklariram za ateistko torej ne verjamem v obstoj boga in njemu podobnih pravljicnih bitij. Ne verjamem v nič kar se ne da znanstveno dokazat. 

Sem za to da se religija/vera umakne v zasebno sfero. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Zivnorc pravi:

...v kaj to?..    :huh:

 

..če še sam ne veš.... kako nej jest?

 

:P

 

Si razumel vprašanje, ki te ne sprašuje. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Snecer said:

niti ni 1250...stara jajca gor limaš

Narobe razumes, heretik. Bog je g/s. Ostale oznake so samo evangeliji in berila. Navodila za nakup. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

.... ne verjamem..... hocem dokaz.... :jezik:

evo .. klečim in molim za njo

2128651711_Postojna15.8.2018-1.jpg.b0f81addef90112cde17797eb47340e6.jpg

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

 

evo .. klečim in molim za njo

2128651711_Postojna15.8.2018-1.jpg.b0f81addef90112cde17797eb47340e6.jpg

 

.... to s gumo pogledu pol pa nis mogu sam ustat..... :ras:

.... ja sej mors molt ce pa kawo vozis....:lol1:

Popravljeno . Popravil dr.looney
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!