Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

pred 21 minutami, Snecer pravi:

Moje mnenje je, da če so goljufije kaznivo dejanje, potem je potrebno prepovedati tudi organizirano veroizpoved.

Ljudje to potrebujejo, to je problem. Mladi in zdravi niti ne, ker si telo in duh pogosto nasprotujeta, ko pa človek zboli, ko mu telo odpoveduje je pa težko, če ne pozna duhovne pomoči - moči, tolažbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

Ljudje to potrebujejo, to je problem. Mladi in zdravi niti ne, ker si telo in duh pogosto nasprotujeta, ko pa človek zboli, ko mu telo odpoveduje je pa težko, če ne pozna duhovne pomoči - moči, tolažbe...

A ti to resno? ..... Moj profesor iz srednje sole je iskal duhovno tolazbo pri pravljicarjih .... pa je vseeno napravil samomor.....

mojo znanko so domaci vlekli k pravljicarju on pa jo je poslal  k eksorcistu..... znanka pa je nujno rabila psihiatricno pomoc ker je bila v globoki depresiji..... 

 

pred 14 minutami, vandrovec pravi:

Lažje je v obilju zavajat, v stiski pride prej resnica na dan

Ti s pa dost manjkal pri zgodovini..... sploh tisti del, ko je po Evropi morila kuga.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, xtzs pravi:

Glej, lahko greš še nazaj po časovnici.... tudi v predpogansko dobo.......a  naša kultura, vse pridobitve v katerih uživaš izhajajo iz sveta krščanske kulture, hočeš ali ne, priznaš ali ne. Kultura, ki je hotela to zanikat, se je sesedla sama vase,.... no, še trza, brca...

.... tut tebi manjka znanja .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, dr.looney pravi:

 

Ti s pa dost manjkal pri zgodovini..... sploh tisti del, ko je po Evropi morila kuga.....

Kolega matematik je rekel, da je matematika enostavna. Jebena je zgodovina, to pa moraš razumeti in se je naučiti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, dr.looney pravi:

A ti to resno? ..... Moj profesor iz srednje sole je iskal duhovno tolazbo pri pravljicarjih .... pa je vseeno napravil samomor.....

mojo znanko so domaci vlekli k pravljicarju on pa jo je poslal  k eksorcistu..... znanka pa je nujno rabila psihiatricno pomoc ker je bila v globoki depresiji..... 

 

Ti s pa dost manjkal pri zgodovini..... sploh tisti del, ko je po Evropi morila kuga.....

Zdravniki pa ne delajo napak? Ampak ja, tudi zdravniki pomagajo, za bolezni so vedno prvi naslov, duhovnost je pri boleznih lahko le dopolnilna pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, xtzs pravi:

najhuje je biti izgubljena ovca :(( poznaš evangelij o izgubljenem sinu?)

Poznam. Zlo zblojena zadeva. En sin propalica, gre v svet, od fotra zahteva svojo doto. Pol pa v parih letih vse zagon, zapije, zakarta. Pride dam pa mu fotr nardi fešto, ker je vesel "izgubljene ovčice", ki se je vrnila. Tadrug sin, k je pa bil doma pa delu, pa bil pridn, pa še na fešto ni bil povabljen. Mu pa fotr ni naredu fešte... Jest sm nauk tko dojel... če si pridn pa pošten si jebena stranka... 

Je pa fajn prebrat Sv. pismo stare zaveze... res fajn. Jest sm ga 3x. Samo klanje, pobijanje... Tudi velikane se omenja. Pa to, da je bog se spustil na zemljo v "dimu in ognju" na leteči kočiji. V novem evangeliju so pa precej zelo pomemembnih podrobnosti izpustil. Napisal sam tisto, kar jim je pasal. 

Itak so pa leta 325 na nicejski konciliju postavli temelje sodobnega verovanja, ki se na vsakem naslednjem dopolnjuje in spreminja, kot že rečeno zato, da ovčke lohk sledijo. (jest temu rečem hokus pokus iz neba-ker ma lih en tok učinka)

Bog ti nej da zdravja. Men pa dnar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Zdravniki pa ne delajo napak? Ampak ja, tudi zdravniki pomagajo, za bolezni so vedno prvi naslov, duhovnost je pri boleznih lahko le dopolnilna pomoč

.... ali pa velika skoda .... ko ljudje namesto da bi prevzeli odgovornost za svoje zdravje .... prelagajo to na pravljicna bitja.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

baje je vse v 7 dnevih nastalo? 

.... in to pred 6000 leti..... :lol1:.... pa ne u sedmih ampak 6...... ta 7.je pocival..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nič ne moti, če nekdo hod v cerkev, sinagogo, mošejo, al pa na kakšna druženja. Eni verjamejo v dnar, eni v avte, eni v sebe Dokler mene ne siljo sm čist mirn.

Začne me pa motit, ko se enkrat začnejo postavljat pravila, da nesmem alkohola pit, da sm nevernik, če mal zaseke namažem na kruh. Da morm po tepihu se priklanjat... to me pa mot. To je isto kot Jeremy Clarksona prepričeval, da se mora z motorji začet vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

pa bo šla še migrantska kriza...teme o duhovnosti pa ni nikjer :hmm:

mejo zapret za njih in jih sterat, preprosto rešljivo

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Mene nič ne moti, če nekdo hod v cerkev, sinagogo, mošejo, al pa na kakšna druženja. Eni verjamejo v dnar, eni v avte, eni v sebe Dokler mene ne siljo sm čist mirn.

Začne me pa motit, ko se enkrat začnejo postavljat pravila, da nesmem alkohola pit, da sm nevernik, če mal zaseke namažem na kruh. Da morm po tepihu se priklanjat... to me pa mot. To je isto kot Jeremy Clarksona prepričeval, da se mora z motorji začet vozit.

problem je, če ti nekdo laže in zato hodiš in obljublja nemogoče in to plačuješ, podvomit pa ne smeš :) nateg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

ateizem ni vera: to je stanje brez vere

Ateizem je zanikanje obstoja Boga. Aktivno zanikanje. Ne nekaj na pol - Boga ni. Zato večina ljudi ki v nekaj verjame zelo težko prenaša ateiste. Je le težko požret dol da je nadnaravno bitje, ki bo vse poglihalo (sam krepnit moreš prej) v najboljšem primeru zgolj tolažba za one bolj psihično švoh ljudi. Bog... in ostale pravljice za odrasle. Tu sem na strani Hawkinga - Vesolje zato da funkcionira ne rabi Boga, boga, Jahveja, Alaha, Šive... to rabijo kvečjemu ljudje.

pred 39 minutami, skalar36 pravi:

Začne me pa motit, ko se enkrat začnejo postavljat pravila, da nesmem alkohola pit, da sm nevernik, če mal zaseke namažem na kruh. Da morm po tepihu se priklanjat... to me pa mot. To je isto kot Jeremy Clarksona prepričeval, da se mora z motorji začet vozit.

Mene motijo tudi oni, ki si križem mahajo naokoli. Mi težijo da sem kriv, ker sem se rodil. Težijo z nekimi hudiči, angeli in podobnimi glupimi pravljicami. In takih je veliko.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Mene motijo tudi oni, ki si križem mahajo naokoli. Mi težijo da sem kriv, ker sem se rodil. Težijo z nekimi hudiči, angeli in podobnimi glupimi pravljicami. In takih je veliko.

Dokler smo pri besedah me nic ne moti. Kdo ti teži? Te kdo sili v cerkev? Pošlni ga u kurac. Reč mu da boga ni, ce pa je je pa glup. Bi upal to javno rečt za alaha?

Bmk kaj jim obljublajo in kaj verjamejo. S krizem okol mahat, pa nism nobenga vidu. Z nožem pa z bombo, ak 47... Pa.

Vidis kje kakega kristjana, oziroma skupino skandirat gesla proti nevernikom?

Kdaj je bil zadnji teroristični napad s strani kristjanov?

Kdaj je papež napovedal zavzetje muslimanskega sveta?Itd... 

Se mi zdi, da so kristjani proti muslimanom, kot jest proti Markezu.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Dokler smo pri besedah me nic ne moti. Kdo ti teži? Te kdo sili v cerkev? Pošlni ga u kurac. Reč mu da boga ni, ce pa je je pa glup. Bi upal to javno rečt za alaha?

Bmk kaj jim obljublajo in kaj verjamejo. S krizem okol mahat, pa nism nobenga vidu. Z nožem pa z bombo, ak 47... Pa.

Vidis kje kakega kristjana, oziroma skupino skandirat gesla proti nevernikom?

Kdaj je bil zadnji teroristični napad s strani kristjanov?

Kdaj je papež napovedal zavzetje muslimanskega sveta?Itd... 

Se mi zdi, da so kristjani proti muslimanom, kot jest proti Markezu.

Lepo si povedal, hvala. Ni lepo zavajat in vse v isti koš tlačit , čeprav se z nekaterimi ne strinjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!