Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Em, hlapec? :D

s trditvijo trdim, da če bi jo ti meu (pa še narsikdo), bi bil rade volje njen hlapec, mar ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snecer pravi:

Večina se je razvila iz nasprotovanja krščanstvu.

Moje mnenje je, da če so goljufije kaznivo dejanje, potem je potrebno prepovedati tudi organizirano veroizpoved.

Doma pa veruj, v kar hočeš.

Sej zato pa so včasih v komunizmu rekli:

Še hvala bogu, da ne verjamem v boga :naughty:

pred 15 urami, Scarabeo 500 pravi:

Vera je enako orodje kot politika - vplivanje na človeka. Narediti človeka ovco.

Nope, osebna vera v duhovno rast in izboljšanje samega sebe je koristno. Slabo je pa ko nekateri vere, vero, ali karkoli drugega izkoriščajo za lastni interes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

baje je vse v 7 dnevih nastalo? 

Šestih, 7 dan je lenaril, 8 dan pa Rock ustvaril

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kugelschreiber pravi:

Nope. Če bi bla res pridna in poredna hkrati, bi MOGOČE dobila status priležnice.

ok. sigurno bi dobila status priležnice. 

prodaš in dobiš skoraj tri solidne priležnice :P

torej .. ta bog bi ustvaru tri priležnice po svoji podobi ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

prodaš in dobiš skoraj tri solidne priležnice :P

torej .. ta bog bi ustvaru tri priležnice po svoji podobi ;)

 

Po moje bi mogu dobt 4 men smiselne priležnice, pa za kak par mitask bi moglo ostat. AMPAK, stari jest nč ne prodam. mam do razsutja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam vere, ki bi bila v osnovi slaba. Vse dokler se je ne tolmači po svoje. Vsak naj varuje v tisto, kar se mu zdi prav in mu daje občutek notranje moči, upanja in zadovoljstva. Problem ver je v tem, da se jih zaradi pohlepa in drugih višjih ciljev začne izkoriščati. In tu postane zadeva nevarna. Tako kot je nevarno orožje za množično uničevanje, na podoben način gledam tudi na določene vere. Ker če se najde nek fanatik, ki ima vpliv na milijone ljudi in jih lahko "opere" z nekaj besedami, potem je to nevarno. Meni lahko nek kapucar s križem okoli vratu nabija kolikor hoče, vedno se odločam s svojo glavo. Da bi se sredi polnega trga razstrelil v imenu vsemogočnega, ker mi je isti spranec to ukazal in mi obljubil, da me bo zgoraj čakalo kup devic. Takih se je treba bat. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, J.a.m.e.s pravi:

Ne poznam vere, ki bi bila v osnovi slaba. Vse dokler se je ne tolmači po svoje. Vsak naj varuje v tisto, kar se mu zdi prav in mu daje občutek notranje moči, upanja in zadovoljstva. Problem ver je v tem, da se jih zaradi pohlepa in drugih višjih ciljev začne izkoriščati. In tu postane zadeva nevarna. Tako kot je nevarno orožje za množično uničevanje, na podoben način gledam tudi na določene vere. Ker če se najde nek fanatik, ki ima vpliv na milijone ljudi in jih lahko "opere" z nekaj besedami, potem je to nevarno. Meni lahko nek kapucar s križem okoli vratu nabija kolikor hoče, vedno se odločam s svojo glavo. Da bi se sredi polnega trga razstrelil v imenu vsemogočnega, ker mi je isti spranec to ukazal in mi obljubil, da me bo zgoraj čakalo kup devic. Takih se je treba bat. 

 

 

Da, ampak če živiš v blatnem rovu, nimaš niti za jest, potem ti pa dajo AK47 in te prepričajo, da bo v naslednjem lajfu veliko bolje, kot si zapisal 40 devic pa ne vem kaj še, le kdo se ne bi razstrelil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 11. 2018 ob 10:54, Kugelschreiber pravi:

In krščanstvo je to "fazo" na našo srečo prebolelo par 100 let nazaj. Podobno kot zdaj ekstremni islamisti, so ubijali heretike, čarovnice, znanstvenike.....Fino zabavn mi je bil test čarovništva v VB. Babo so fuknli z mosta v reko. Če je utonila, ni bla coprnica. Če je prišla na obalo, pa ja, in so jo s kamni potolkli. Znano? Zdej je samo še zabavno, ampak takrat ni blo. 

 

 

 

Mi ljudje smo to fazo preboleli, vsaj zvecine. Cerkev kot organizacija glih ne, nic niso priznali, se opravicili. Med njihovimi vrstami so tudi pedofili in cerkev je te ljudi scitila do konca in to v 21 stoletju. Ce se druzba ne bi tako korenito spremenila bi cerkev se vedno pocela svinjarije.

Jaz sem tudi kvazi kristjan, nihce me ni vprasal, ce bi to hotel biti, dejansko sem pa ateist. Verniki me ne motijo, dokler vera ostane pri njih doma. Ampak naj mi nekdo pojasni, ce verujes, zakaj si boljsi kristjan, ce hodis v pozlaceno cerkev in darujes :naughty: Kje v relaciji clovek bog je cerkev potrebna? Ups, sem ze kandidad za grmado.

Ps. V cerkev ne grem za nic na svetu, ze iz principa ne. Poleti na birmi bratrancevega sina sem cakal zunaj. In kar slabo mi je postalo, ko sem nehote moral poslusati politicno hujskastvo. Nic se niso spremenili, prej obratno, dobili so krila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Ps. V cerkev ne grem za nic na svetu, ze iz principa ne. Poleti na birmi bratrancevega sina sem cakal zunaj. In kar slabo mi je postalo, ko sem nehote moral poslusati politicno hujskastvo. Nic se niso spremenili, prej obratno, dobili so krila

Strah, odpor...? Če ni nič zakaj taka sekirancija?

Sam nisem musliman ampak se ne bojim poslušat njihovih obredov, ker vem, da se ne bom ničesar "nalezel"...:?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, vandrovec pravi:

Strah, odpor...? Če ni nič zakaj taka sekirancija?

Sam nisem musliman ampak se ne bojim poslušat njihovih obredov, ker vem, da se ne bom ničesar "nalezel"...:?

Ni problem v samih pravljicah, problem je v ovcah, ki verjamejo v te pravljice. In v imenu teh pravljic so ljudje pripravljeni narediti marsikatero oslarijo. Pa sploh ni pomembno kateri religiji pripadajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

Ni problem v samih pravljicah, problem je v ovcah, ki verjamejo v te pravljice. In v imenu teh pravljic so ljudje pripravljeni narediti marsikatero oslarijo. Pa sploh ni pomembno kateri religiji pripadajo.

Kje je potem problem, v ovcah ali ljudeh? Pa že vrabci čivkajo, da nobena religija ne uči nič slabega?

Verjetno so problem interpretacije, razlage?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Ne verjamem v nič kar se ne da znanstveno dokazat. 

Recimo; posmrtno življenje, verjameš, da ga ni ali veš, da ga ni, ker znanstveno se ga ne da dokazat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Recimo; posmrtno življenje, verjameš, da ga ni ali veš, da ga ni, ker znanstveno se ga ne da dokazat :hmm:

Ce je kaj bo to prijetno presenečenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Kje je potem problem, v ovcah ali ljudeh? Pa že vrabci čivkajo, da nobena religija ne uči nič slabega?

Verjetno so problem interpretacije, razlage?

Verski spisi so namenoma napisani tako da imajo možnost različnih interpretacij. Ustvarjenji so bili z namenom obvladovanja ljudstva in ne zato da bi bili ljudje delali dobro. 

Človek ne rabi verskih spisov , da dela dobro . Altruizem nam je zapisan v genih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Recimo; posmrtno življenje, verjameš, da ga ni ali veš, da ga ni, ker znanstveno se ga ne da dokazat :hmm:

Tu lahko recemo tudi obratno , ni dokazov da je. Vsa paranormalna pricevanja so se na koncu izkazala za potegavscine. 

Tiste tunele in belo svetlobo , ki vidijo tisti , ki imajo bližnje srecanje s smrtjo, sproducirajo možgani. Lep dokaz za to , kako se da s kemijo vplivat na mozgane so uzivalci raznih halucigenih drog . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Tu lahko recemo tudi obratno , ni dokazov da je. Vsa paranormalna pricevanja so se na koncu izkazala za potegavscine. 

Tiste tunele in belo svetlobo , ki vidijo tisti , ki imajo bližnje srecanje s smrtjo, sproducirajo možgani. Lep dokaz za to , kako se da s kemijo vplivat na mozgane so uzivalci raznih halucigenih drog . 

 

Ampak lahko le verjameš, da je ali, da ga ni...ker veš ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Ampak lahko le verjameš, da je ali, da ga ni...ker veš ne :?

Dokler mi ne dokazejo, da je. Ga zame ni. Verski spisi so zame isto kot Grimmove pravljice.

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, dr.looney pravi:

Tiste tunele in belo svetlobo , ki vidijo tisti , ki imajo bližnje srecanje s smrtjo, sproducirajo možgani. Lep dokaz za to , kako se da s kemijo vplivat na mozgane so uzivalci raznih halucigenih drog . 

 

Take bedarije jz poslušam od ljudi,ki so bili isto komi oz v kao snidenju s smrtjo...haha

Pol sem jz 27dni v komi kavo z nostradamusom pil...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!