Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

kakor koli...

osnova verovanja je golo verovanje, brez dokazovanja!

čisto preprosto - nič mešanja z znanostjo....

če veruješ, se pri določeni temi nehaš ukvarjati z dokazovanjem. konec zgodbe :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pri veri gre za nekakšen višji nivo oz. duhovnost, ki je nasproti fizičnemu nivoju na materialnem svetu. Obstajajo različne variacije na temo, pri večini primerov gre za čaščenje »višje sile«, »stvarnika«, ki mu v tem primeru rečejo BOG. Obstajajo določene religije, ki častijo enega boga in religije pri katerih je bogov več.

Religija je zagotovo nastala na ponedeljek, ko je bilo človeku dolgčas in si je izmislil zadevo, ki mu zapolne čas in mu vlije praznino in pozdravi »mačka«! Verjetno so prvi ljudje častili ogenj, zrak , zemljo in vodo saj so bili to prvi elementi s katerimi se je srečal. Kasneje so stvar bolj zakomplicirali, nekateri celo tako zelo, da splošnih zadev še sodobni verniki ne razumejo več.

Pomislite na Mezopotamijo, Egipt, pa Grčijo in Rim. In poglejte sedanjost. Religija kot hobi ali image. Kot blagovna znamka.

Osebno menim, da religije preveč obračajo pozornost navzven, namesto, da bi človek preučeval svoje prirojene sposobnosti. Če bi se ukvarjali več sami s seboj bi bilo tudi veli manj ostalih nepomembnih stvari, življenje bi prav gotovo zelo pridobilo na kvaliteti in hkrati tudi na kvantiteti. Tako pa postajamo vse bolj topi in tupi……

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joga, budizem, ... vaje, kot so joga, taj-či, ...

RKC recimo ne vključuje nobenih telesnih vaj in ukvarjanja s samim sabo, gre predvsem za hierarhijo in 'uboganje'... daljnji vzhod, pa tudi indijanci v s. Ameriki, imajo zadeve malo drgač pošlihtane - posameznik v skladju predvsem sam s sabo in šele potem z okolico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 12 let pozneje...
pred 6 urami, maus pravi:

 

ni znane vere, ki dovoljuje umore, posilstva, ugrabitve, pohabljanja ect ect ... so le izrodki določenih ver, ki zaradi raznovrstnih koristi izkorišča nevednost ljudi.

vere so že ok, folk je zblojen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snecer pravi:

jaz bi prepovedal organizirano veroizpoved...

to je možno le z drugim verovanjem, tudi ateizem je le vera, ampak to se dogaja že odkar obstaja človeštvo :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne počni drugim tega, kar ne želiš da drugi počnejo tebi.

S tem stavkom so zaobjete vse vere, vključno z ateizmom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

to je možno le z drugim verovanjem, tudi ateizem je le vera, ampak to se dogaja že odkar obstaja človeštvo :smoke:

za začetek smo v ustavo vnesli, da se pravljičarji ne bi vmešavali v oblast

nadaljevanje je, da se prepovejo te verske organizacije, ki organizirano lažejo in kradejo ljudem, ko jim ekskluzivno obljubljajo posmrtno življenje v nebesih, če bodo pridni

če so prepovedane piramidne igre, goljufije itd., ni razloga, da bi se dovoljevale veroizpovedi, ki plenijo organizirano

ateizem ni vera: to je stanje brez vere

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Snecer pravi:

ateizem ni vera: to je stanje brez vere

Ne moreš biti indiferenten do dobrega ali slabega, to je v človeški naravi. Če ne verjameš v boga, verjameš, da ga ni, ker tega ne veš. Kdor pa za tako usmeritev še ni slišal je le nepoučen, ne pa ateist...ampak vseeno verjame v nekaj, dobro ali slabo, ne glede na to, kako se to imenuje. Ateista ni, tudi komunisti so verjeli v komunizem, ateisti pa v ateizem...da je to nekaj dobrega :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, vandrovec pravi:

to je možno le z drugim verovanjem, tudi ateizem je le vera, ampak to se dogaja že odkar obstaja človeštvo :smoke:

Ok si ateist ampak...ko imaš drisko rečeš vseeno...BOG POMAGAJ

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne verjameš v boga, se z njegovim obstojem ne ubadaš.

Pri veroizpovedi je v ozadju neko nadnaravno bitje, ponavadi kreacionist, ki je vse ustvaril oz temu rečejo bog.

Pri komunizmu in ateizmu pa tega ni, prvo je pa sploh nek teoretični ekonomsko socialni koncept.

Veroizpoved pa je v prvi vrsti orodje zastraševanje, da ovčice pokoriš in te ubogajo, v ozadju pa jim ponujaš še lepo pravljico.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Če ne verjameš v boga, se z njegovim obstojem ne ubadaš.

Pri veroizpovedi je v ozadju neko nadnaravno bitje, ponavadi kreacionist, ki je vse ustvaril oz temu rečejo bog.

Pri komunizmu in ateizmu pa tega ni, prvo je pa sploh nek teoretični ekonomsko socialni koncept.

Veroizpoved pa je v prvi vrsti orodje zastraševanje, da ovčice pokoriš in te ubogajo, v ozadju pa jim ponujaš še lepo pravljico.

 

no ja, mal si prepisal iz srednje šole :P 

Ateizem ali komunizem prav tako verjame v nekaj...pravzaprav vsak verjame v nekaj, tudi v komunizmu je bi TITO bog ali vsaj polbog, in prav tako bi nekateri radi sedaj bili. Stanje brez vere ni, ali verjameš v dobro ali slabo, dejstvo je da v nekaj verjameš.

Je pa res da veroizpoved ali ideologijo ali pa "verjeti v nekaj" zelo radi premnogi izkoriščajo. 

Tak kot je una baba smotana izkoriščala folk, k je zamaške zbiral.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje so vidl Njegovga sina pred 2018 leti, pol pa noben več. Pa še takrat so mu ubil sina. Pa kdo pri zdravi pameti bi se ukvarju z ljudmi...

Me pa še nekaj fascinira... zgodovina ni točna niti za 100 let nazaj. A za 2000 pa je...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pravljičarji tisti, ki so se in se še trudijo ukinjat in prepovedovat vero, še posebej avtohtono, ki je temelj naše kulture. Temu pritrjuje že naša, slovenska ne tako davna zgodovina, lep primer je tudi Albanija. Tam je šlo v skrajnosti in jim je že "uspelo". Če se zdaj zapelješ po tej deželi, pa je že za videti :photo:vse prej kot to....:), kaj porečeš šele če se o tem vsaj malo poučiš.....

Res je @sesir , BOG POMAGAJ :friend2:

p.s.  BOG POMAGAJ, BOG LONAJ, BOGU HVALA ... je del naše slovenske kulture, najbolj mi je pa hecno, ko mi rečejo DOBER TEK, meni pa ni do športa pred polnim krožnikom....BOG ŽEGNAJ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, xtzs pravi:

Meni so pravljičarji tisti, ki so se in se še trudijo ukinjat in prepovedovat vero, še posebej avtohtono, ki je temelj naše kulture. Temu pritrjuje že naša, slovenska ne tako davna zgodovina, lep primer je tudi Albanija. Tam je šlo v skrajnosti in jim je že "uspelo". Če se zdaj zapelješ po tej deželi, pa je že za videti :photo:vse prej kot to....:), kaj porečeš šele če se o tem vsaj malo poučiš.....

Res je @sesir , BOG POMAGAJ :friend2:

p.s.  BOG POMAGAJ, BOG LONAJ, BOGU HVALA ... je del naše slovenske kulture, najbolj mi je pa hecno, ko mi rečejo DOBER TEK, meni pa ni do športa pred polnim krožnikom....BOG ŽEGNAJ!

pogansko vero pri nas? že zdavnaj ukinjena in poklana 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

pogansko vero pri nas? že zdavnaj ukinjena in poklana 

 

Glej, lahko greš še nazaj po časovnici.... tudi v predpogansko dobo.......a  naša kultura, vse pridobitve v katerih uživaš izhajajo iz sveta krščanske kulture, hočeš ali ne, priznaš ali ne. Kultura, ki je hotela to zanikat, se je sesedla sama vase,.... no, še trza, brca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina se je razvila iz nasprotovanja krščanstvu.

Moje mnenje je, da če so goljufije kaznivo dejanje, potem je potrebno prepovedati tudi organizirano veroizpoved.

Doma pa veruj, v kar hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

vere so že ok, folk je zblojen

Vera je enako orodje kot politika - vplivanje na človeka. Narediti človeka ovco.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vera je enako orodje kot politika - vplivanje na človeka. Narediti človeka ovco.

najhuje je biti izgubljena ovca :(( poznaš evangelij o izgubljenem sinu?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, xtzs pravi:

najhuje je biti izgubljena ovca :(( poznaš evangelij o izgubljenem sinu?)

Nikoli se nisem počutil izgubljen, tudi ko sem se izgubil :lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!