Skoči na vsebino

Yamaha Aerox


Yamahaaa

Priporočene objave

Koliko vem imajo novi Aeroxi drugačno navitje, ki deluje kot blokada, ker skuter ne dobi takšnih obratov. Se je že govorilo o tem. Blokado iz variatorja vzami ven, pa bo šlo vredu, ker elektronika je pol pri malo večjih predelavah problem :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z navadno sport predelavo še nekak špila original (govorim o tej novejši blokirani) elektrika, problem nastane pri midrace in močnejših predelavah ko so večji obrati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

notr v variatorju, za vetrnico na jermenici je taka podložka, ki preprečuje da bi se variator raztegnil do konca in tko zmanjša hitrost, ti sam vetrnico odšravfi pa uno podložko daj ven in lepo nazaj zašravfi in to je to

in ne, aerox nima nobene elektronske blokade

Torej... Odsraufam dekl... pol morm neko veternico dol vzet? in nato pridem to tam kjer se jermen suce.. in tam je taka podlozka? kaj pa tota podlozka ostane cela da jo lahko pol se gor nazaj namontiram?

Pa na servisu mi je rekel, da raje naj nebi sam odstranjeval blokade iz variota ker lahko neke navoje zjebem in pol je skoda za 100k ... :blink: torej lahko res kaj tak fest zajebem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj sem pozabil.. zanima me se kako naj odsraufam veternico, ker nimam pravega orodja tista dva kluca.. enega za drzat drugega za navoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja podložka pol ostane cela ja, sej boš vidu na osi je prec za vetrnico in jo sam dol snameš, če jo pa kasneje rabiš jo pa sam nazaj daš

edino kar lahk zjebeš, pa še to je skoraj nemogoče so navoji na gredi, ampak ti so tak trdi (veš da glavna gred ni narjena kar tako) da moraš res bit mojster da jih pobereš

ja kak odšravfat: z neim ključem držiš tavelko matico, z gedoro pa pol odšrafvaš uno notr, pa za to morta bit vsaj dva, če ne boš težko to naredu, če pa nimaš, odšravfaj dekl pa pust sam dva šravfa da ga držita gor, pa se zapel do vulkanizerja, k ma tisto pištolo na zrak, in pol sam dekl odšravfaš (itq maš sam dva šravfa, če boš že prej dau dol, da bo hitreje) pa z enim nastavkom tisto odšravfaš (zato k se pištola tak hitr zavrti ni treba z drugim ključem tavelke matice držat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj sem pozabil.. zanima me se kako naj odsraufam veternico, ker nimam pravega orodja tista dva kluca.. enega za drzat drugega za navoj

gre z ključem za oljne filtre,s papagajkami.., drugače pa se dobi prav tako orodje za to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obupal sem.. nemorem dol spravit veternice :cry: :cry:

sem vzel kluc 17 pa nekaj podobnega papagajkam.. mogoce so celo ble... in ko sem zavrtel kluc se je jermen samo zavrtel ozr. veternica... :cry:

se obstaja kak drug nacin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zablokiraj veternico nekak, najlaćje je z kompresorom odtegnit, če pa ga nimaš, pa vzai šraufnciger pa nekak zablokiraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokada odstranjena.. ampak se je pojavil en problemcek :cry: ko sem dal veternico nazaj gor.. in sraufal.. sem sped zablokiral veternico... in med tem sta se 2 delcka odlomla... glej sliko.. IPB Slika

torej zaj me zanima kaj narediti zaj..? je to za vozit ali kaj naj naredim? (motorja se zdaj potem nisem prizgal..)

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je za hlajenje, pa ni neke panike če si zlamo lahko voziš dalje :D :D

aha.. samo ves kak buli zaj.. ravno cuje se.. torej ni panike.. lahko dalje vozim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da je matica k pride na gred dobr zašravfana pol ni panike, un delčk k maš odlomlen nav nč škodval.

Tko de zakurblej pa je :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ti si meu pa srečo da se ni kej bl zjeb*l. Motor raje pri miru pusti ker je škoda da ga zjebeš tako. Raje kakšnega avtomatika šravfaj ko ni šans da narediš kakšno veliko škodo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da je matica k pride na gred dobr zašravfana pol ni panike, un delčk k maš odlomlen nav nč škodval.

Tko de zakurblej pa je :OK: :OK:

.. .) zasrafal sem jo tak da sem 2 oni delčk odlomu :grim .. ju3 se pogledam ce je kaj narobe slucajno ozr. ce je vse vredu... in upam da bo vse vreu.. Zaj mi skuter leti okoli 84 po stevcu... kok je pa to realno pa nimam pojma.. pomoje nekaj cez 70 ;)

Najlepsa hvala vsem, ki ste mi dali dobre napotke...

LP!

Popravljeno . Popravil WaterGate
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ti si meu pa srečo da se ni kej bl zjeb*l. Motor raje pri miru pusti ker je škoda da ga zjebeš tako. Raje kakšnega avtomatika šravfaj ko ni šans da narediš kakšno veliko škodo :yes:

tako razmišljanje je bzv. če neboš nič delal se neboš nič naučil, jebiga vse je enkrat prvič..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako razmišljanje je bzv. če neboš nič delal se neboš nič naučil, jebiga vse je enkrat prvič..

Tocno tako .) Prej nisem mel pojma kaj sploh je kje :grim zaj ze vem kje je vario kje je veternica, kje je gred itd.. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako razmišljanje je bzv. če neboš nič delal se neboš nič naučil, jebiga vse je enkrat prvič..

to je pa res :grim jst npr :blush: : nikol prej nism razkopavu mašine, niti od frčaka, pa sem šeu sam na ditehu menat ležaje pa semeringe na gredi, to pa veš kaj pomeni-razdrt motor na prafaktorje :devil: ...sam fotr še zmeri misl d ga ne bom nikul skp dau, ampak se moti, sej če tk gledaš nimaš kaj zajebat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da je matica k pride na gred dobr zašravfana pol ni panike, un delčk k maš odlomlen nav nč škodval.

Tko de zakurblej pa je :OK: :OK:

nekaj mi se povej... kak vem da je dobr zasraufana..? more bit cez gred.. da gred cez matico gleda? ker zaj ni cisto not zasraufana... mislim gred nena gleda cez matico.. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mislm d bi mogla bit čez, kokr jst vem pri vseh čez gleda, drgač pa če nič ne ropota čudno pol je dobr...probaj če se vetrnica kaj premika (če ma luft, tko not pa ven ne levo desno k tko ma itq k se vrti), če nima pol je dobr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mjčkn gleda gred čez, tko kt tij koci reku probej če je kj lufta, drgač pa sm jst to zmer s pištolo delov de je blo sigurn, tko de če maš ket bliz kšnga de ma kompresor pa pištolo doma ni slaba ideja de greš do nega. Je pa bl mal ldi k ma to doma tko de kdaj ne preostane druzga kokr pa na kluč sam se tut s temu zlo dobr da zašraufat. Tko de ornk zategn pa k pržgeš merkj če bo karkol zaropotal kuj ugasn. Če boš vso moč usmeru u kluč pol bi mogl držat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cist nc ne ropota... sam vceraj prvo ko sem prizgal.. je mal tko bulilo hecno zaradi veternice ko sta bla zlomljena tista 2 delcka... pol pa je nehalo ali pa sem se ze navadil.. pol sem se pa pelu kakih 30km pa je slo idealno mislim vse normalno... tka da pomoje nebi smelo nic bit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sry za double post..

ravno zaj sem sprobal veternico in se ne premakne niti malo naprej ne nazaj in ne levo in ne desno.. srauf pa je za par mm samo prek gleda...

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprasanje :closedeyes:

Ko spelam z skuterjem full slabo spela ozr. potegne.. ko pride do recimo 20-30km/h komaj zacne tisto prav....

Mogoce kdo ve kaj bi bilo narobe.. ozr. kaj bi moral menjat da bi mi ze nazacetku kr fajn potegnilo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprasanje :closedeyes:

Ko spelam z skuterjem full slabo spela ozr. potegne.. ko pride do recimo 20-30km/h komaj zacne tisto prav....

Mogoce kdo ve kaj bi bilo narobe.. ozr. kaj bi moral menjat da bi mi ze nazacetku kr fajn potegnilo :grim

fedrce v sklopki menjaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!