Skoči na vsebino

Močeradovec ....


Priporočene objave

...tale ideja mi je zabelila dan....zopet.

Torej, dragi znani in prisotni. Ima kdo možnost dobiti avtohtoni slovenski zvarek, ki sliši na ime močeradovec? Nanj me vežejo prekrasni spomini (več njih hkrati) in zavoljo sentimentalne navezanosti na stanje zavesti malo po zaužitju tega eliksirja, bi želel to zadevščino zopet dobiti v roke...

Pozna kdo kje kak vir ?

Ob ugodno razrešeni situaciji, organiziram pokušino ;)

Ave.

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a s tem se boš zastrupljal .) ...v naših odročnih vasicah nej bi še varili ta strup sam je težko kaj dobit.....

praviš da imaš izkušnje...dej napiš kako je ta zadeva delovala nate....pri nas(mlajši generaciji) samo krožijo govorice starejših o tem magičnem napoju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V škofjeloških rovtah sem videl človeka pod vplivom močeradovca. :wacko: :blink: :SS :SS :wacko: :SS :zzz:

Minister za zdravstvo odsvetuje pitje močeradovca, rajši taprav domač šnopček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se rad zagiftu :xx: ..raje dva španela skad.. :afro1:

Bom pa povprašu in ti javim kontakt. Zmen se pa sam, da te ne bom imel na vesti. :cry: :cry:

Lahko pa sam povprašaš, če poznaš koga iz Lučin oz. zaledja t.i. Kolobociji.

Daj če maš željo po starih časih, javi pa pridi na pokušino staroslovanske medice. Je bolj zdravo za jetra.

Popravljeno . Popravil dare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@psi_hunter:evo, srcece

Močeradovec, močeradovo žganje: je pri nas znana pijača, vendar, bolj v smislu da vsak pozna koga, ki ima brata, ki je enkrat govoril z nekom, ki je to stvar nekje poskusil. Zaradi moralno-etičnih vprašanj mučenja živali vam ne priporočamo da ga poskusite pripraviti. Informativno pa lahko povemo, da za pripravo močeradovca potrebujemo steklenico žganja in močerada (živega). Nekateri pravijo, da je treba močerada spraviti v steklenico (kako ga prepičaš, da zleze vanjo, ne ve nihče) in ga potem preliti z (vročim) žganjem. Močerad pri tem ostane v steklenici in v smrtnih mukah spusti svoj strup (potem pa v steklenici počasi razpade, zaradi česar je takšna metoda dokaj vprašljiva). Po drugi verziji je treba močerada privezati na vrvico in ga obesiti nad lonec, potem pa čez njega počasi kapljati žganje, če je treba tudi večkrat. Na ta način močerad trpi dlje časa in verjetno izloči več strupa. Dobimo pijačo zlobno zelene barve, ki naj bi imela halucinogene lastnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@psi_hunter:evo, srcece

Močeradovec, močeradovo žganje: je pri nas znana pijača, vendar, bolj v smislu da vsak pozna koga, ki ima brata, ki je enkrat govoril z nekom, ki je to stvar nekje poskusil. Zaradi moralno-etičnih vprašanj mučenja živali vam ne priporočamo da ga poskusite pripraviti. Informativno pa lahko povemo, da za pripravo močeradovca potrebujemo steklenico žganja in močerada (živega). Nekateri pravijo, da je treba močerada spraviti v steklenico (kako ga prepičaš, da zleze vanjo, ne ve nihče) in ga potem preliti z (vročim) žganjem. Močerad pri tem ostane v steklenici in v smrtnih mukah spusti svoj strup (potem pa v steklenici počasi razpade, zaradi česar je takšna metoda dokaj vprašljiva). Po drugi verziji je treba močerada privezati na vrvico in ga obesiti nad lonec, potem pa čez njega počasi kapljati žganje, če je treba tudi večkrat. Na ta način močerad trpi dlje časa in verjetno izloči več strupa. Dobimo pijačo zlobno zelene barve, ki naj bi imela halucinogene lastnosti.

najlepsa hvala, but i think i will pass :xx: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tudi varianta, da se ga obesi v kapo kotla takrat, ko se iz sirake kuha žganje.

Princip je isti...sve su ostalo nianse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tretja varianta priprave močeradovca pa je ta, da močerada živega vržemo že med sadje, ki vre in iz katerega kasneje skuhajo žganje.

Ampak baje se najbolš obnese druga varianta, pa še močerad ma možnost, da preživi kalvarijo.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj če bi rad halucinogene preparate ti res ni treba iskat močeradov in jih nato zalivat, kuhat in ne vem kaj še.

V sodobnem svetu poznamo tudi kaj drugega (bolj humanega) gobice in razno razne sintetične tablete ki imajo verjetno enak ali močnejši učinek in jih pozna že skoraj vsak. Če bi se že rad zadeval v prostem času............

Bolniki!

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj če bi rad halucinogene preparate ti res ni treba iskat močeradov in jih nato zalivat, kuhat in ne vem kaj še.

V sodobnem svetu poznamo tudi kaj drugega (bolj humanega) gobice in razno razne sintetične tablete ki imajo verjetno enak ali močnejši učinek in jih pozna že skoraj vsak. Če bi se že rad zadeval v prostem času............

Bolniki!

LP

Leteči

hvala za odlično, vendar nepoznavalsko mnenje...

Sintetika je znan po tem, da lahko pogosto preveč butne ... poleg tega je močeradovec domači, dolenjski proizvod. ...

če si že tolk razgleda, da obstajajo gobice ... a veš, da lahko popolnoma dober ekvivalent LSD-ju kupiš v vsakem Mercatorju za 100 tolarjev, pa še ribeženček je zraven zapakiran, da si ga lažje v zelo sladek jogurt naribaš? :P Govorim seveda o muškatovem oreščku .... A za volčje jagode pa si zagotovo že slišal, za daturo, pa dejstvo, od kod izhaja teorija da si čarovnice na metlah jahajo? Na štil metle so si namreč namazale mandragoro in se s tem drgnile po sluznici tam doli ... vsaka sluznica je namreč vrhunsko orodje za vpijanje kakršnihkoli substanc ... no, tako vsaj pravijo, jaz si še nisem vtiral ...

nu, tolk za danes od mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogi močeradi, res. :cry:

Jest vas bom kar prjavla! :angry:

Pa zaradi mučenja mikroskopskih pršic, ki jih skadite skupaj s travo tut! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: anubis, kaj pa absint oz. Absynth? :D tut tist je dobra stvar ...

Absinth je kar dobra zadevca, 70% procentni alkohol ki zažiga (dobesedno gori), kar se pa halucinogenih učinkov tiče ga je bilo pa premalo oziroma nas preveč, da bi sprobal :D

Dobit se ga da baje samo Češkem, če pa pozna kdo koga ki bi ga lahko zrihtal se pa takoj javim za nakup steklenice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, zadet se ko mine, pol gremo pa en krog ... :D

In ja, gre za popolnoma nepoznavalsko mnenje, o vseh teh opojnih substancah imam slabo mnenje ;) Mi je pa zanimivo tole brat, nova informacija. Vem da sem nekje slisal ze za to, nisem pa do danes vedel za kaj gre. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, zadet se ko mine, pol gremo pa en krog ... :D

In ja, gre za popolnoma nepoznavalsko mnenje, o vseh teh opojnih substancah imam slabo mnenje ;) Mi je pa zanimivo tole brat, nova informacija. Vem da sem nekje slisal ze za to, nisem pa do danes vedel za kaj gre. :)

No vidiš, zdaj si postal še strokovnjak za močeradovec in opojne zadeve.

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absinth je kar dobra zadevca, 70% procentni alkohol ki zažiga (dobesedno gori), kar se pa halucinogenih učinkov tiče ga je bilo pa premalo oziroma nas preveč, da bi sprobal  :D

Dobit se ga da baje samo Češkem, če pa pozna kdo koga ki bi ga lahko zrihtal se pa takoj javim za nakup steklenice  :D

ja...madonca, sem ga enkrat u Pragi probala...so ga mel eni fantje, pa so ga ponudili...nisem se niti poglabljala v steklenico oz. embalazo in sem fajn nagnila, ter zacela delat ornk pozirke...pa so planili po meni kot vrane in mi strgali steklenico iz ust :blink: ...najprej sem mislila: mater so skrti, zdej pa se par pozirkov ne smem naredit :( ...a po zadnjem pozirku sem videla, da so mi hoteli samo dobro...kaki 2 minuti nisem mogla dihat, sem mislila, da je to zadnji dan v mojem zivljenju...izkazalo pa se je po 2 minutah, da je zivljenje po parih pozirkih absinta precej lepo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a po zadnjem pozirku sem videla, da so mi hoteli samo dobro...kaki 2 minuti nisem mogla dihat, sem mislila, da je to zadnji dan v mojem zivljenju...

Jest sem tud mel podobne izkušnje, brat mi ga je natoču v kozarec in reku da je tko kot liker :D :huh: :blink: :o :devil: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš, zdaj si postal še strokovnjak za močeradovec in opojne zadeve.

O:-)

Ah ne ... je pa zanimivo videti koliko ti o tem ves :D

Nekaj mi pravi, da se to pot nisi zadovoljil samo z informacijami iz prve roke O:-) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sem nekje slisal ze za to....

Morda v kakšnem dokumentarcu na temo povojnih pobojev? :hmm:

Menda so jih tut s tem spravlal na un svet :kva2: :kva2: :devil: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda v kakšnem dokumentarcu na temo povojnih pobojev? :hmm:

Menda so jih tut s tem spravlal na un svet :kva2:  :kva2:  :devil:  :kva2:

manuelca... :yea2: ... :OK:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda so jih tut s tem spravlal na un svet :kva2: :kva2: :devil: :kva2:

Ja? Cisto mozno, ti imas gotovo boljse moznosti izvedeti, kaj vse so poceli, tako da ti moram verjet :devil: :naughty: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ne ... je pa zanimivo videti koliko ti o tem ves :D

Nekaj mi pravi, da se to pot nisi zadovoljil samo z informacijami iz prve roke O:-) ;)

tako prikupno si prebrisan :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!