Skoči na vsebino

Barvanje skuterjev


JAN49

Priporočene objave

Lepo ti je ratal. Samo zakaj si se lotil spravljat dol barvo? Drugač pa kolk kej držijo tele barve v špreju?

ubistvu sm jst tole najdu na netu (ker si ga mislm prebarvat) pa sm vidu da noben še ni kej tazga napisu pa sm pol fuknu to gor, kolk zdržijo te barve pa glih nevem sej pomoje da se da dobit kšne dolgotrajne to je pomoje treba mal pogledat pa uprašat tm k jih prodajajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa kolk kej držijo tele barve v špreju?

Če hočeš barvo, da drži vse kar se spomne človeška pamet je dobro nest v Powder coat. Prašno barvanje + nesejo zadevo v pečico.

Trdo kot kamen, pa še kruši se nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ene par nosilčkov bom pobarvu in se mi jih ne splača powdercoatat, ostalo mi bo ličar zrihtu. Bom verjetn kr kupu 2 komponentno barvo, ki ti jo zmešajo v sprej. Kar se pa tistga deklca tiče je pa po moje čist brez veze, da je z lavo odstranjeval barvo, pa špric kit-ki ga je uporabu tud ne vem kolk je kej dober temelj za golo kovino itd. Samo dobo očistit pobrusit pa pihnit.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja špric kit se uporablja za izravnavo površin deluje pa tudi kot temelna barva. Z lavacolom je brez veze oz celo slabš spravlat barvo dol, ker je treba potem del res temeljito očistit in spravit ostanke lave iz vseh špranjic, ker drugače bo začelo razžirat barvo, poleg tega hitro pride vlaga na kovino in začne rjavet oz. oksidirat.

Najbol preprosto je če zadevo zbrusiš z brusilno gobico, očistiš z npr. acetonom, pokitaš, pobrusiš, šprickit (nanašaš in brusiš dokler ni vse popolnoma gladko) na koncu pa še barva.

na spodnji sliki sta maska in rep, ki sta že skor pripravljeni na barvanje. za pripravo tanka, repa in maske sem porabu ene 4 ure, ličar bo pa samo še pihnu bazo in lak. Tko da sem pomoje mal pršparu pri ceni barvanja. A ve kdo kje se dobi poceni šprickit? Ker v mavrici je dintolov spray skor 9 eur.

post-20343-1245918712_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

tko na oko kolk bi pršlo barvanje runnerce CELE pri avtoličarju - nobene posebne želje, na obedve iste barve kot je zdej? ne mislm sam doma delat ker nimam kje pa še nimam pojma kak =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko na oko kolk bi pršlo barvanje runnerce CELE pri avtoličarju - nobene posebne želje, na obedve iste barve kot je zdej? ne mislm sam doma delat ker nimam kje pa še nimam pojma kak =)

men je reku k sm klicu na škoflci podržaja, da z vsemi pripravami (matiranje barve, kitanje, šprickit,...) okol 300€ ampak vse v eno barvo črno, če pa že doma nardim predpriprave pa da mi ga sam pihne pa okol 150€ tko da je kr drago, sam je pa usaj dobr narjen (ampak si ga bom usen doma probu prebarvat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf 300€, še 30€ dam zravn pa mam komplet plastik nov... hvala vseen, sej če boš pa zajebu pa itak morš dat ličarju pa nej popravi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo popizditis! Minili so tri tedni. Plastike od X9 pa še vedno pri ličarju. Ga kličem danes...reče, da je v gužvi da bo do konca meseca. Malo morgen. Jutri grem po njih... Pozna mogoč kdo katerega v okolici MB, ki mi bo to do naslednjega tedna porihtal? Magari sam pripravim plastike...tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

amm a mi lhka kdo pove če se dobijo kšne nalepke za obrobe motorja. V prihodnosti mislm štrihat motor zrd tega k sm padu pa se mi ga zdi bz štrihat če bi s5 kresnu tk da bi ble nalepke al pa kej podobnga da k bi fuknu da bi ble plastike cele?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm a mi lhka kdo pove če se dobijo kšne nalepke za obrobe motorja. V prihodnosti mislm štrihat motor zrd tega k sm padu pa se mi ga zdi bz štrihat če bi s5 kresnu tk da bi ble nalepke al pa kej podobnga da k bi fuknu da bi ble plastike cele?

dej mal lepš napiš, ker sploh ne razumem kaj hočeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej mal lepš napiš, ker sploh ne razumem kaj hočeš

Uglavnem mislu sm če se dobi nale pke al pa kei podobnga pred p adci, če bi z motorjem padu npr da bi ostale plastike cele. Kšne zaščitne nalepke al pa kej?

tnx za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem mislu sm če se dobi nale pke al pa kei podobnga pred p adci, če bi z motorjem padu npr da bi ostale plastike cele. Kšne zaščitne nalepke al pa kej?

tnx za odgovore.

plastike se ti v usakem primeru sfukajo če padš, pa maš lahk nevem kake nalepke, premaze gor, razen če jih ublečeš u kevlar pol bi pa mal bl držale :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plastike se ti v usakem primeru sfukajo če padš, pa maš lahk nevem kake nalepke, premaze gor, razen če jih ublečeš u kevlar pol bi pa mal bl držale :) :)

:yes::yes:

Pa tud kevlar nevem kolk bi kej držal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer jz sm zasledu pr enih motorjih da majo nwm ene železne al ene take bunkice iz plastik vn če fukneš da se motor pravzaprouv po tistem drsa.. a se da dobit kej tazga=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer jz sm zasledu pr enih motorjih da majo nwm ene železne al ene take bunkice iz plastik vn če fukneš da se motor pravzaprouv po tistem drsa.. a se da dobit kej tazga=

to k ti mislš, si lahk prvariš železne palce na ogrodje pa zvrtaš lukne v plastike pa da vn štrlijo, tko da če ti pade motor da se ujame na uno da ne pridejo glih plastike na tla, sam ti to tud nč ne pomaga če se dobr razbijš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki bom probu narest na to foro da bom pršvasu na ogrodje kukr si predlagu pa na zui dal eno bunkico pa jo nwm v neki boleku kukr kol da že ne bo grdo pa milm da bo to to upam :D tnx za odg. btw

lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni treba da so taki crash padi. Eden vem ko dirka, jih ima na plastikah pritrjene, torej če pade gre po teh ane. Čeprov obstaja večja možnost da vseeno še kej popraskaš vendar večjih poškodb z motorom naj nebi bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 13 let pozneje...
On 3/24/2008 at 8:56 PM, Runner_Tuner said:

Pri privat mojstru na vrhniki sem dal za runnerja, komplet čist vse plastike, mal pod 200€. Pa še polomljene so ble ene tako da jih je mogu še pošvasat.

živjo a mi lahko napišeš št.telefona ali naslov od licarja.lp   alaš  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!