Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Jaz sem kupil v Hoferju letos zelo podobnega (Tevion=Medion) in dobro deluje. Na avtomobilu sem 2x polnil. Nimam pa namena, da bi to čez zimo priklopil zaradi vzdrževanje (ima to opcijo).

Razen da so po pomoti barve in oznake klem zamenjali :) napravo deluje ok. (k sreči ima varovalo za take felerje)

Drugače pa vsak accu ima življenjsko dobo, cena novega pa tudi ni pretirana, tako da...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, dans sem ga kupil v Lidl-u in bomo vidl čez zimo kako je... Imeli ga bodo pa tudi v Hoferju, na zelo podobno foro kot v Lidl-u, cena je tud ista 19.99.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj mene zanima ali je kdo kdaj opazil da bi kjer koli na akumulatorju pisalo kdaj je bil proizveden recimo kej podobnega kot piše na pnevmatikah....jst imam baterijo od CTR GROUP...pa nič ne piše.. hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj mene zanima ali je kdo kdaj opazil da bi kjer koli na akumulatorju pisalo kdaj je bil proizveden recimo kej podobnega kot piše na pnevmatikah....jst imam baterijo od CTR GROUP...pa nič ne piše.. hvala

Na vseh akumulatorjih piše datum proizvodnje samo potrebno je za vsak tip akumulatotorja znat dešifrirat oznako,ki je ponavadi v obliki: črk, številk,lahko pa je tudi kombinacija obeh !Npr;na Vesninem akumulatorju prvi dve številki pomenita teden proizvodnje ostali dve pa letnico.Nisem pa siguren lahko so zdaj kaj spremenili to najbolje vedo serviserji akumulatorjev,ki zastopajo dotično znamko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, jaz bi čez zimo vezel akumulator dol iz motorja zanima me

če je kak problem potem ko ga bi dal čez 3-4 mesece nazaj gor

s kakim računalnikom ,inecionom vbistvi z elektriko??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, jaz bi čez zimo vezel akumulator dol iz motorja zanima me

če je kak problem potem ko ga bi dal čez 3-4 mesece nazaj gor

s kakim računalnikom ,inecionom vbistvi z elektriko??

Jaz bi ti svetoval vzdrževalec akumulatorja, sicer postoji možnost pri daljšem odklopu, da se v računalnik izgubi kaka memorija. Meni se je to že zgodilo,ko mi ja stal ca 1 mesec brez akumulatorja in sem moral dati računalnik ponovno sprogramirat,ker motor ni deloval na prostem teku.Verjetno pa je to tudi odvisno od znamke in modela motorja. :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ohranjevalec, jaz ga imam. Ni pa stalno priklopljen, pač pa ga tam vsak teden enkrat priklopim za čez dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo morda kaj izkušnje z JMT akumulatorji, ker so relativno poceni? Motonet ima YTZ10S GEL JMT za 50eur, Yuasa pride okoli 120...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene pa zanima ,če odklopiš akumulator za dalj časa cca 2 meseca ali stanje kilometrov ostane ali se kaj izbriše ?

Vse ostane ne se sekirat !!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

jst sm kupil akumulator pred 4-imi leti in sicer znamke Migm pri Elisi v Domžalah še isti dan sem noter nalil tisto tekočino "elektrolit" in ga potem še napolnil z polnilcem in ga od takrat naprej nisem več ne polnil ne nič in dela super. Pozimi imam motor na toplem (garaža) in ga vsako soboto ponavadi zalaufam da se segreje in to je to...še nič ne kaže da bi ga blo potrebno ne polnit ne kupit drugega lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm kupil akumulator pred 4-imi leti in sicer znamke Migm pri Elisi v Domžalah še isti dan sem noter nalil tisto tekočino "elektrolit" in ga potem še napolnil z polnilcem in ga od takrat naprej nisem več ne polnil ne nič in dela super. Pozimi imam motor na toplem (garaža) in ga vsako soboto ponavadi zalaufam da se segreje in to je to...še nič ne kaže da bi ga blo potrebno ne polnit ne kupit drugega lp

originalni ti je zdržal 3 leta ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Ne kupovat ohranjevalcev, ker so "poceni". Preberite si novi moto.si. Tam je šef Kopa točno opisal kakšen ohranjevalnik potrebuješ.

Pomemben je tok s katerim je akumolator vzdrževan. Dober vzdrževalec je lahko stalno priklopljen, ker ima programe, ki odgovarjajo akumolatorju.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Ne kupovat ohranjevalcev, ker so "poceni". Preberite si novi moto.si. Tam je šef Kopa točno opisal kakšen ohranjevalnik potrebuješ.

Pomemben je tok s katerim je akumolator vzdrževan. Dober vzdrževalec je lahko stalno priklopljen, ker ima programe, ki odgovarjajo akumolatorju.

lp

Hm.. Lahko da je res, lahko pa da je samo reklama za ene druge izdelke. Ne bom zdaj šel zaradi tega kupovat tiste revije, lahko pa poskeniraš tisti članek, pa da vidimo. Jaz imam onega ''tapoceni'' iz Lidla. Deluje brez problema že četrto zimo. Sicer je pa tako, da kar je drago ni nujno da je tudi kvalitetno in obratno. Vsakdo pa se mora sam odločiti.

Aja.. ''šef Kopa''. A tako se piše, ali je Kop kakšna trgovina..?

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator niti ni tako velik strošek, tak da se splača probat tudi cenejše vzdrževalce.

Čeprav jest nisem tako bogat, da bi si privoščil pocen mačka u žaklu. Ker potem je tu še eden in še eden, pa še štroma suma sumarim več požre.

Vsak naj proba kar mu paše in odgovarja, pa naj bo faca in deli mnenje z nami ostalimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator niti ni tako velik strošek, tak da se splača probat tudi cenejše vzdrževalce.

Čeprav jest nisem tako bogat, da bi si privoščil pocen mačka u žaklu. Ker potem je tu še eden in še eden, pa še štroma suma sumarim več požre.

Vsak naj proba kar mu paše in odgovarja, pa naj bo faca in deli mnenje z nami ostalimi.

Kot praviš kupi POCENI :headbang: ko bo pa nov motor pri hiši ali nov avto z canbus instalacijo pa bo ta POCENI polnilec NEUPORABEN, ravno tako ga nemoreš uporabit za polnenje sulfatiziranega akumulatorja !

Zato MORAŠ danes kupiti SAMO PULZNI polnilec sicer je lahko še tako poceni pa ni vreden tega gnarja !!! :hmm:

Ps; sicer pa vam nekaj razlagat :headbang: saj bi si za par evrčkov luknjo v koleno zvrtal !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si danes kupil POLNILEC IN VZDRŽEVALEC akumulatorjev.

Imam še originalen akumulator od aprila 2006 in je še vedno dober, vendar sem ga za vsak slučaj danes vzel ven in priklopil na ta polnilec. Kaže mi, da je akumulator poln in ga bom mel nekaj dni priklopljenega, pa da vidim. Mogoče ga še komu posodim :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskusil skenirat članek. Ne me zastopi, da reklamiram podjetje Koch, ker sem kupil original polnilec Yamaha. Je pulzni in ima 4 stopnje. Namenjen je pa vsem akumolatorjrm do 100A.

Še enkrat pomemben je tok polnenja, ki mora biti za akumolator motorja majhen.

Ta polnilec ima v kpl. opremo, ki jo pritrdiš na akumolator in ko hočeš polniti samo priključiš. (ne potrebuješ dvigovat sedeža ali odstranjevat kakšne plastike)

Akumolator za FJR je 130 eurov, polnilec 50 delujoč motor NEPRECENLJIVO.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Optimate IV, ki ga večina tovarn motociklov priporoča je na ebayu pod 50 EUR, tako da...

Najbrž bo že ok, če ga fabrika v papirih priporoča.

Mimogrede: hofer/lidlov je po papirjih pulzni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne rečem, da je Hofrov zanič. Ampak........ Tudi motorja nisem kupil na Tajskem.

lp

ps mogoče je tudi moj polnilec znotraj Tajski. Zunaj piše, da je Švedski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!