Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Gelni je definitivno boljsi, zaradi izpraznitev in temp. nihanj, ampak glede na visoko ceno, se ne splaca.

Prej bos prodal motor, kot pa dva navadna-ciklicna akumulatorja pokuril. (ce delas z glavo, sicer ti ni pomoci niti na gelnem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj rabiš gel verzijo,če ni skrivnost?

 

Lp

ni skrivnost - rad bi preizkusil njega življensko dobo

 

Verjetno se misli prevračat ali ima garažiranega v bivalnem prostoru !

 bumbar

 

Gelni je definitivno boljsi, zaradi izpraznitev in temp. nihanj, ampak glede na visoko ceno, se ne splaca.

Prej bos prodal motor, kot pa dva navadna-ciklicna akumulatorja pokuril. (ce delas z glavo, sicer ti ni pomoci niti na gelnem)

tud z glavo mi je že crknu v dveh mesecih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 mescih? tole pa ni tezava na akum.,razen ce je 2 meseca motor pocival v garazi. tako je tudi meni crknil prvo leto motoriranja,od takrat optimizer skrbi za akum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 bumbar

 

Saj si res en "bumbar" kajti življenska dobe je enaka samo plačal ga boš več ! !

 

Prednost gel akumulatorja so ;

 

1.) Ne izteče ven elektrolit ker ni tekoč ampak GEL (žele) v slučaju prevračanja ! - plačaš ekologijo

2.) Pri uporabi tako kot v mirovanju ni izhlapevanja !(obvezen pri notranjih  montažah  npr: avtodomi,avto prikolice itd.

3.) Ni vzdrževanja z dolivanjem destilirane vode.

3.) Možna montaža tudi poševno ali ležeče.

 

Slabe lastnosti:

 

1.) Visoka cena vsaj +50%

2.) Vzdrževat ga moraš pozimi ravno tako kot kislinskega.Priklop na vzdrževalec ali odklopit in dat nekam na toplo.

3.) Zdržlivost je enaka kot pri kislinskemu saj ima popolnoma enake svinčene plošče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro večer ! Je tko mjenjao bateriu na sw600 a da nije stavio original YUASA YTZ12S koja je preskupa . I ako postoji konkurenca da li se može dobiti negdije u Kopru ?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko,da je poceni,vendar je kvaliteta izredno vprašljiva-preverjeno.

 

Lp

preverjeno 2. No good
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tega nisem poizkusil, sem pa imel 2 noname, ki sta delovalo BP. 

Mislim, da je tukaj predvsem cloveski faktor kriv.

Kaj pomeni pri tem človeški faktor?Da  motor sploh ni vžgal,kljub temu,da je bil aku nov in napolnjen.Da je bilo po reklamaciji z drugim aku-jem

popolnoma enako in da so jih imeli na polici kar precej formiranih in vrnjenih .Ko smo vstrajali,da je problem aku in da nočemo več te firme,

so končno predlagali ,da vzamemo Varto in glej čudo od takrat stvar deluje.In seveda vemo,kako se čez zimo vzdržuje akumulator.

 

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz mislim, da je vsak akumulator dober....samo spraznit se ne sme.

.. dodatno sem si priklopil žici na akumulator, potegnil pod zadnji zic, nalotal konektor... in ko se spomnim, da se nisem vozil že 14 dni....al pa pred zimo dam na vzdrževalni program... snamem zadnji zic... priklopim... in to-je-to.... pol minute dela.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se mi ne bo zgodilo, da bo nov akumulator totalno u kurcu, ko ga bom zmontiral, sem podobnega mnenja kot Zivnorc. 

Ja in ce mi motor stoji 14 dni, ga definitivno priklopim, vzame mi manj kot pol minute. Sem dobil ob Optimazerju celoten vodotesni kit, ki ga enkrat priklopis na akumulator, potem je samo se klik - klik.

Ce dnar ni problem, vzames original akumulator, se pravi MV Agusta, Honda Gold Wing...imas potem na akumulatorju se lep logo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se mi ne bo zgodilo, da bo nov akumulator totalno u kurcu, ko ga bom zmontiral, sem podobnega mnenja kot Zivnorc. 

Ja in ce mi motor stoji 14 dni, ga definitivno priklopim, vzame mi manj kot pol minute. Sem dobil ob Optimazerju celoten vodotesni kit, ki ga enkrat priklopis na akumulator, potem je samo se klik - klik.

Ce dnar ni problem, vzames original akumulator, se pravi MV Agusta, Honda Gold Wing...imas potem na akumulatorju se lep logo.

Mam pa z originalnimi baterijami slabe izkušnje,vsaj na mojih mopijih,ko gre nikoli ne kupim originalnega in vedno zdrži dlje :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ce potegnem crto, sem do sedaj odstranil 3 original akumulatorje, na 3 motorjih. Ocitno mam tudi sam slabe izkusnje z originali :D (Cisto zares so drzal po cca. 5 let, toliko kot bi clovek pricakoval od njih. Koliko let  z mojim vzdrzevanjem maximalno drzijo cenejsi nadomestni pa zal se ne vem, ker sem vedno prej prodal motor.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj če v avtomobilski aku. nalivaš kislino namesto destilirane vode ?

 

:) Tezko bos nasel akumulator, v katerega se kaj dolijes (mogoce kaka zastava, unchi, stari skodilak).

Ze kar nekaj casa je trend ciklicni, brez vzdrzevanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Tezko bos nasel akumulator, v katerega se kaj dolijes (mogoce kaka zastava, unchi, stari skodilak).

Ze kar nekaj casa je trend ciklicni, brez vzdrzevanja.

Brez vzdrževanja delajo najbrž zato, da prej novga kupiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!