Skoči na vsebino

Ogrevane rokavice, ročke?


klimbra

Priporočene objave

pred 8 urami, vandrovec pravi:

Sam imam ogrevane ročke pa jih še nisem vklopil med vožnjo. Imam tudi ščitnike...če me zebe me zebe v glavo, čelada kljub zaprtim zracnikom tam dovaja mraz ali pa še kje drugje, v roke ali prste me še ni pretirano zazeblo. Najbolj neznosno mi je pod čelado...ogrevana čelada bi bila morda bolj uporabna  zame ali morda druga...

Dobra podkapa reši problem mrzle glave..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene v glavo ni nikol zeblo tud brez podkape... v roke in noge pa dokaj hitro   ... 

najbl nucajo scitniki rok in dobre rokavice... gretje ročk je bl tko tko... bolje je, samo vseeno zebe v konice prstov  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ciko86 pravi:

Dobra podkapa reši problem mrzle glave..

in prelepljeni zračniki, preverjeno

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Še nisi naletel na takšne razmere.

Ne boš verjel, ampak sem se pred leti po cele zime vozil z mopedom, v vseh vremenskih razmerah....ščitniki za roke in dobre zimske rokavice. Za hec bom enkrat probal vključit ogrevanje ročk...morda me je kdaj zeblo, ko sem bil brez ščitnikov in s slabimi rokavicami, težko pa verjamem, da bi takrat ogrevane ročke občutneje koristile.

Zame so bili problem vsi prehodi, med čevlji in hlačami, rokavicami in rokavi, jakno in čelado...z boljšo opremo se je vse to rešilo. Morda bi pozimi podkapa res koristila, se pa čuti, kjer je dovod zraka pod čelado, da ni dovolj izolacije. To je samo ena točka ali pas kjer hladi, to mi je težje, kot če je cel predel hladen ali mrzel...kot bi imel na glavi kocko ledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ufo plast pravi:

s katerimi ročkami si najbolj zadovoljen in katere rokavice imaš da so zunaj debelejše kot na dlani?

Oxford gretje ročk. Rokavice pa Busse open road in še ene boljše a moram v garažo ponje, da vidim proizvajalca.

Upam, da se razumemo!  Ogrevane ročke ne delajo čudežev. Je pa občutek nekaj toplega držat neprecenljiv :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Ne boš verjel, ampak sem se pred leti po cele zime vozil z mopedom, v vseh vremenskih razmerah....ščitniki za roke in dobre zimske rokavice. Za hec bom enkrat probal vključit ogrevanje ročk...morda me je kdaj zeblo, ko sem bil brez ščitnikov in s slabimi rokavicami, težko pa verjamem, da bi takrat ogrevane ročke občutneje koristile.

Zame so bili problem vsi prehodi, med čevlji in hlačami, rokavicami in rokavi, jakno in čelado...z boljšo opremo se je vse to rešilo. Morda bi pozimi podkapa res koristila, se pa čuti, kjer je dovod zraka pod čelado, da ni dovolj izolacije. To je samo ena točka ali pas kjer hladi, to mi je težje, kot če je cel predel hladen ali mrzel...kot bi imel na glavi kocko ledu.

100% dobra zimska windstoper podkapa reši vse probleme, preverjeno. Sam ne prenašam podkap, ampak ko je hladno jo uporabljam. 

Kar pa se tiče ogrevanih ročk so zakon, vsaj po mojem mnenju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

 

 

Dobro izgledajo te ročke. Če sem prav videl imajo 4 stopnje jakosti, ki jih diferenciraš po barvi diode. Mi je všeč koncept. Kaj pa recimo ugašanje...če pustiš prižgane in ugasneš motor...se izklopijo same ali moraš pazit, da jih vežeš preko ključavnice oz. ustreznega nadomestila. Oxfordove se čez čas same izklopijo (če recimo ugasneš motor in jih pozabiš izklopit) čeprav so vezane direktno na aku...kako ima to rešeno Koso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vezano na stikalo dodatne opreme, torej ko ugasneš motor, se izklopijo, zapomni pa si zadnji položaj

če imaš vezano direkt, se same izklopijo čez nekaj časa, enako tudi med delovanjem, če pade napetost pod določeno mejo

tako da so neka varovala pred izpraznitvijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Super..torej na enakem principu kot Oxford. No ko bo čas za menjavo, so Koso gotovo v igri...res mi je všeč ta integriran krmilnik.

Jaz sem tudi hotel Oxford kupit, ker je nekako najbolj poznan, potem sem pa tole videl in vzel prav iz tega razloga, da ni potrebna dodatna montaža stikala. Stane mogoče kakšen eur več (jaz sem naročil iz zda, ker v eu še ni bilo), sedaj pa vidim, da je že na voljo, sicer samo krajša verzija 120mm, a bo 130mm očitno tudi kmalu. Tu je ista cena kot v ZDA z ddvjem in poštnino :) Produkt je sicer že kar nekaj let na trgu, tako da so verjetno uvodne anomalije odpravljene (če so bile).

http://www.kosoeurope.com/beleuchtung-heizgriffe/heizgriffe/1065/beheizte-griffe-7/8-1-l-120mm?c=3049

Zadeva deluje, ima 5 stopenj (20%,40,60,80,100) in si zapomni zadnjo izbrano, ko izklopiš.

Porabi med 0,6A do 2,8A, torej na maximumu okoli 39W.

Grip je v redu, ni predebel, iz desne strani je pri montaži potrebno uporabiti malo priloženega lepila. Prvotno ga nisem (po nasvetih drugih :) pa sem čez čas (mesece) opazil, da se "obrača". 

Očitno je gretje sčasoma tisto plastiko za plin "zrahljajo", zato je potrebno lepilo. Iz druge strani pa gre na kovino, tam pa moraš celo na koncu malo pomagati z kladivcem in leseno deščico (kako dobiš dol, če bo kdaj treba, bo pa druga pesem...).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Ima kdo original ogrevane ročke?

Imam težave z ledenimi rokami, ampak predvsem na "zunanji" strani prstov, torej ob nohtih in ne znotraj/v dlani .. se pozna tudi na tem delu ali "kuri" samo v dlan? 🤷‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Tex pravi:

Ima kdo original ogrevane ročke?

Imam težave z ledenimi rokami, ampak predvsem na "zunanji" strani prstov, torej ob nohtih in ne znotraj/v dlani .. se pozna tudi na tem delu ali "kuri" samo v dlan? 🤷‍♂️

dlan (nimam SA ampak ma GT identične, sicer so pa vse ogrevane ročke enake)..posledično ogreje tudi prste. Ampak pri hudem mrazu...zebe v prste. Odvisno od rokavic in podobno.

A nima 1290 plastične zaščite ročk? Popravi mal naklon, višje jih dvigni, da bo manj pihalo v roke.

Odkar mam motorje s tem (790 in husa), ne rabim ogrevanih ročk :P Je ogromna razlika napram ročkam brez zaščite, kjer mnogo bolj zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Tex pravi:

Ima kdo original ogrevane ročke?

Imam težave z ledenimi rokami, ampak predvsem na "zunanji" strani prstov, torej ob nohtih in ne znotraj/v dlani .. se pozna tudi na tem delu ali "kuri" samo v dlan? 🤷‍♂️

Jaz običajno pokrčim prste in jih zasadim v ročke. Drugače pa isti problem. Aja, imam oriđiđi ogrevane ročke.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Tex pravi:

Ima kdo original ogrevane ročke?

Imam težave z ledenimi rokami, ampak predvsem na "zunanji" strani prstov, torej ob nohtih in ne znotraj/v dlani .. se pozna tudi na tem delu ali "kuri" samo v dlan? 🤷‍♂️

Danes sem se zjutraj peljal do Akrapoviča na montažo izpuha, zjutraj je bilo 5-6 st, od Bogenšperka proti Ivančni ponekod tudi slana, zeblo me je v prste na nogah, tudi prste na rokah sem zvijal na not v tople ročice, pa ima Honda res močno ogrevanje ročic, pa ščitniki gor......tko, da se pozna, ni pa čudežev, zunanji del prstov z nohti so na udaru mraza.....motor je motor, sam jih nisem imel od GSa, dobrih deset let in jih nisem ravno pogrešal, res pa, da sem se v večini vozil v "toplem". Odvisno je od posameznika, ter, kje in kdaj se kdo vozi, če gre za res mrzle dni bolje ogrevana rokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Tex said:

Ima kdo original ogrevane ročke?

Imam težave z ledenimi rokami, ampak predvsem na "zunanji" strani prstov, torej ob nohtih in ne znotraj/v dlani .. se pozna tudi na tem delu ali "kuri" samo v dlan? 🤷‍♂️

Ogrevane ročke so tak, tak. 
Greje, ogreva samo dlani. Zunanja stran roke in konice prstov pa so izpostavljeni mrazu. Še vedno bolje kot nič. Debele rokavice bolje zaščitijo pred mrazom, kot kakšne tanke a potem tudi greje manj v prste. Potrebno je izbrati rokavice, katere so tanke na dlani in dobro izolirane na zunanji strani. Jaz sem našel en tak model pri Moddeki. Ta kombinacija se mi najbolje obnese v mrazu, seveda z ščitniki in toplimi ročkami. Ogrevane rokavice so pa zakon. Posodil mi jih je kolega. Narejene so tako, da jih priklopiš v USB vtičnico na napajanje in v primeru dviga roke se na rokavicah iztaknejo konektorji in si prost. Kvalitetno in pametno sestavljeno. Grelci so na dlani in zunanji strani roke vključno z vsemi prsti. Brezstopenjska regulacija gretja. Dober oprijem za krmilo. Top zadeva. Do jeseni jih moram nabavit😎

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/13/2022 at 10:05 PM, Tex said:

Ima kdo original ogrevane ročke?

Imam težave z ledenimi rokami, ampak predvsem na "zunanji" strani prstov, torej ob nohtih in ne znotraj/v dlani .. se pozna tudi na tem delu ali "kuri" samo v dlan? 🤷‍♂️

Ce mas hud problem (brez rokavic mi zna zanohtat ze pri +5, peš, ne na motorju) je resitev ogrevane rocke in muf. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Ogrevane ročke so tak, tak. 
Greje, ogreva samo dlani. Zunanja stran roke in konice prstov pa so izpostavljeni mrazu. Še vedno bolje kot nič. Debele rokavice bolje zaščitijo pred mrazom, kot kakšne tanke a potem tudi greje manj v prste. Potrebno je izbrati rokavice, katere so tanke na dlani in dobro izolirane na zunanji strani. Jaz sem našel en tak model pri Moddeki. Ta kombinacija se mi najbolje obnese v mrazu, seveda z ščitniki in toplimi ročkami. Ogrevane rokavice so pa zakon. Posodil mi jih je kolega. Narejene so tako, da jih priklopiš v USB vtičnico na napajanje in v primeru dviga roke se na rokavicah iztaknejo konektorji in si prost. Kvalitetno in pametno sestavljeno. Grelci so na dlani in zunanji strani roke vključno z vsemi prsti. Brezstopenjska regulacija gretja. Dober oprijem za krmilo. Top zadeva. Do jeseni jih moram nabavit😎

E, to. To bi še najrajši videl. Ali na usb port na mopedu ali pa powerbank v notranjem žepu recimo. Imaš kak konkreten model/link na voljo? Kar sem iskal in našel je blo bolj tako ... ali cenovno nekje tam, da bi si lahko nove prste privoščil ali pa čungalunga čajna varianta, ki že na slikah razpada .. dejansko sem heat-pade že nabavil, da bi sam kaj spacal, pa mi je Stinger (šivalni stroj) izdihnil ... ;)

On 4/14/2022 at 12:10 PM, DAMI34 said:

A nima 1290 plastične zaščite ročk? Popravi mal naklon, višje jih dvigni, da bo manj pihalo v roke.

Je verjetno kaj zdravstveno povezano, ker mam res stalno ledene prste ..

Ja, so ščitniki, nastavljeni, pa bi vseeno kaj toplega mel .. :)

11 hours ago, Kugelschreiber said:

Ce mas hud problem (brez rokavic mi zna zanohtat ze pri +5, peš, ne na motorju) je resitev ogrevane rocke in muf. 

Hmm .. vseeno moram stajliš zgledat, kaj bodo pa bejbe rekle na muf .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thnx za feedbacke. Bom še malo pogledal za ogrevanimi rokavicami/podrokavicami, to bi pol tudi ženki nabavil .. če ne, pa bom probal z ogrevanimi ročkami (original), cena tudi ne zgleda tako huda ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počasi bom komplet debato preseli v ogrevanje rok :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, XTR said:

:bum:

A uganeš, kje sem nehal brat?

Quote

S starostjo smo vse bolj podvrženi boleznim, saj naš imunski sistem z leti peša. Zato je priporočljivo, da vsakih nekaj let opravimo celosten preventivni pregled, poleg tega pa lahko tudi sami doma opravimo nekaj testov.

;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tex pravi:

A uganeš, kje sem nehal brat?

Ja, ja, ko ti pa zdravnik reče "vi ste pa še mlad za take težave"... takrat pa niso več heci.  Vsaj reklamni članek ni. :) 

Lahko gre za nizek krvni tlak. Veš kako se preveri? Greš na šudr scat pa gledaš kako... :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!