Skoči na vsebino

Ogrevane rokavice, ročke?


klimbra

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Bližajo se hladni dnevi, in začel sem tudi jaz razmišlat, da bi si uštimal ogrevane ročke. Malo sem gledal tele https://www.louis.de/en/artikel/-daytona-heated-grip/10032048?filter_article_number=10032048 in tele https://www.louis.de/en/artikel/saito-ii-heated-grips/10032046?list=20572421.

Ima morda kdo izmed teh katere že zmontirane, in če je to to? :)

Kako se pa sicer obstoječe ročke oz. tista gumi obloga dobi dol, ali to ponavadi kar zrežete z nočem dol? Vsaj na peciklu ko sem se z tem ubadal, so bile tiste obloge kar gor nataknjene, ampak ko sem jih dobival dol in iste nazaj gor, sem se j.... z njimi k f.... :D. Priklop tud po mojem ne zgleda bav bav, glede na to da se prklop direkt na aku z + in - :).

 

Sicer se z ogrevanimi ročkami vozu pozimi z sankami, roke so sicer bile tople, ampak v konice prastov pa je še vedn zebl, zato razmišljam tudi o ščitnikih rok, recimo https://www.louis.de/en/artikel/hand-protectors/10019646?list=20572877. Po moje bi bilo najbolje neke takele ki se pričvrstijo od strani, ker na notranji strani je še dost gužve ker so tam nosilci za ogledala ipd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Kako se pa sicer obstoječe ročke oz. tista gumi obloga dobi dol, ali to ponavadi kar zrežete z nočem dol? Vsaj na peciklu ko sem se z tem ubadal, so bile tiste obloge kar gor nataknjene, ampak ko sem jih dobival dol in iste nazaj gor, sem se j.... z njimi k f.... :D. Priklop tud po mojem ne zgleda bav bav, glede na to da se prklop direkt na aku z + in - :).

 

 

Če imaš kompresor poskusi zataknit šobo ´pištole´ čim bolj pod gumo, lahko si pomagaš tudi z kako gumjasto cevko. Odpri kompresor do konca in med pihanjem potegni oblogo dol. Lahko zadevo pred tem tudi segreješ. Če pa ne gre pa rezat. Pri namestitvi ročke si lahko pomagaš z milnico itd.

 

Pri montaži ročk je p omoje bolje, da priklopiš minus nekam na okvir (maso), + pa na pozitivni pol pri releju štarterja. Tako so žice lepo skrite. Še boljša varjanta pa je da kupiš ˝piggy back˝ varovalko in  plus protegneš iz že obstoječe varovalke.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Add-A-Circuit-Standard-Mini-Micro-Blade-Fuse-Boxes-Holder-Piggy-Back-Fuses-Tap-/310917899244?pt=LH_DefaultDomain_3&var=610251628252&hash=item486426a3ec

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocke cist izi dol dobis....zarines sraufncigr notr, pa spricnes s sprejm za ketno pucat, pa kr dol pade....

 

Drgac pa, spuci, pokrij, pa parkirej do Aprila. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bližajo se hladni dnevi, in začel sem tudi jaz razmišlat, da bi si uštimal ogrevane ročke. Malo sem gledal tele https://www.louis.de/en/artikel/-daytona-heated-grip/10032048?filter_article_number=10032048 in tele https://www.louis.de/en/artikel/saito-ii-heated-grips/10032046?list=20572421.

Ima morda kdo izmed teh katere že zmontirane, in če je to to? :)

Kako se pa sicer obstoječe ročke oz. tista gumi obloga dobi dol, ali to ponavadi kar zrežete z nočem dol? Vsaj na peciklu ko sem se z tem ubadal, so bile tiste obloge kar gor nataknjene, ampak ko sem jih dobival dol in iste nazaj gor, sem se j.... z njimi k f.... :D. Priklop tud po mojem ne zgleda bav bav, glede na to da se prklop direkt na aku z + in - :).

 

Sicer se z ogrevanimi ročkami vozu pozimi z sankami, roke so sicer bile tople, ampak v konice prastov pa je še vedn zebl, zato razmišljam tudi o ščitnikih rok, recimo https://www.louis.de/en/artikel/hand-protectors/10019646?list=20572877. Po moje bi bilo najbolje neke takele ki se pričvrstijo od strani, ker na notranji strani je še dost gužve ker so tam nosilci za ogledala ipd..

Mudel, poglej pr YOGI VELENJE, imajo neko zaščito za ročke... cca 29€ pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti verjetn mislš rokavico za čez krmilo oz. ročke, ker kj drucga ni za 29,99eur :D. Če bi vedu da bi blo to zadost bi blo tk najbolš, k ni pol problema z priklopom in demontažo obstoječih ročk :grrr. Sploh pa dober ker polet nimaš te grdosinje gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti verjetn mislš rokavico za čez krmilo oz. ročke, ker kj drucga ni za 29,99eur :D. Če bi vedu da bi blo to zadost bi blo tk najbolš, k ni pol problema z priklopom in demontažo obstoječih ročk :grrr. Sploh pa dober ker polet nimaš te grdosinje gor :D

Mudel, sred zime, pr -5 sm se vozu okrog BREZ ROKAVIC!

 rabiš še kak dokaz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mudel, sred zime, pr -5 sm se vozu okrog BREZ ROKAVIC!

 rabiš še kak dokaz?

A zdej boš boš une plave prste ka jih maš na polici za spomin posliku :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, pa je prsu dan .... ko sem zmontiru gretje ročk, test faza :D. Vglavnem ročke sm tok u izi dobu dol, da sam seb nisme mogu da verjamem :D. V desno sm notr zarinu tanek lesen penzl, 2x špricnu z wd40, mal zasukal pa je zdrknlo dol. Ker sem penzl polomu :D, sm pod gumo leve ročke zarinu tenek šravfciger, 2x šrpicnu wd40 notr, zasukal in je zdrknal dol. Sevede sem pol obe ročki lepo spucal da nista ble mastni. Levo ročko lepo nataknem gor u prvo čist na rahl, pa s ezadeva nč ne suče okol. Tudi desna je šla dost u izi gor. Prklopim kablovje da se prepričam da zadeva fukncionira tako kot more .... neverjetno, ročke so ratale tople, dam na fulj, so ble ži kr vroče z golimi rokami :grim. Vglavn  zadeva deluje, jutr razdrem armaturko oz. tisto plastiko okol dol ruknem, oklep sem že dones, kablovje podaljšam, dam v termo skrčlivke, in vse skupaj poskrijem kolker se bo le dalo :).

Mam pa en mali problemček pri vsem, ko se ročke segrejejo, se hočejo malenkostno okoli sukati, k se ne grejejo so čist fiksne. Z čem bi blo dobr da bi jih nekako fiksiral, npr. z kakim limom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Lak za lase je dobra fora, ker je tekoč dokler se ne posuši in lažje natakneš ročko, potem pa ga tudi ni pretežko odstraniti pa še dobro prenaša vročino. 

Sname se jih najlažje s kompresorjem, samo pihneš pod njo in potegneš. 

 

Če bo še kdo kupoval ... Na aliexpress sem za 10€ nabavil ogrevane ročke. Guma je sicer malo trša od originala, dimenzijsko pomojem štimajo, jih še nisem probal nataknit.

Sem pa že nacinil konektor, gretje dela super (doseže nekje 60°C, se jih ne da držati z golo roko), regulator je 4-stopenjski, čeprav na embalaži piše samo, da so 12/24W, torej dve stopnji. Problem se pojavi, da je očitno dimenzija kablov bolj za moped kakor motor. :D Širina med ročkami gre že bolj tako-tako, če računam ,da bi rad imel priklop speljan v armaturo pa absolutno ne bo šlo brez podaljševanja kablov, saj dosežejo ravno nekje malo pod ključavnico.

 

Tudi na desni ročici pride nek izrastek kamor naj bi šla zajla za gas ali nekaj podobnega (se lepo vidi na levi spodnji strani prve slike). To bi verjetno kar odrezal, saj imam na original nosilcu ročko tam odebeljeno in ne bo pasalo. Glede na to, da ni neke hude zime bom moral še malo premisliti kako se lotit montaže, ali pa raje kupiti grelne blazinice, ki gredo pod original ročke. 

 

post-30907-0-14594300-1433487226_thumb.jpg

post-30907-0-04544600-1433487228_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lak za lase je dobra fora, ker je tekoč dokler se ne posuši in lažje natakneš ročko, potem pa ga tudi ni pretežko odstraniti pa še dobro prenaša vročino. 

Sname se jih najlažje s kompresorjem, samo pihneš pod njo in potegneš. 

 

Če bo še kdo kupoval ... Na aliexpress sem za 10€ nabavil ogrevane ročke. Guma je sicer malo trša od originala, dimenzijsko pomojem štimajo, jih še nisem probal nataknit.

Sem pa že nacinil konektor, gretje dela super (doseže nekje 60°C, se jih ne da držati z golo roko), regulator je 4-stopenjski, čeprav na embalaži piše samo, da so 12/24W, torej dve stopnji. Problem se pojavi, da je očitno dimenzija kablov bolj za moped kakor motor. :D Širina med ročkami gre že bolj tako-tako, če računam ,da bi rad imel priklop speljan v armaturo pa absolutno ne bo šlo brez podaljševanja kablov, saj dosežejo ravno nekje malo pod ključavnico.

 

Tudi na desni ročici pride nek izrastek kamor naj bi šla zajla za gas ali nekaj podobnega (se lepo vidi na levi spodnji strani prve slike). To bi verjetno kar odrezal, saj imam na original nosilcu ročko tam odebeljeno in ne bo pasalo. Glede na to, da ni neke hude zime bom moral še malo premisliti kako se lotit montaže, ali pa raje kupiti grelne blazinice, ki gredo pod original ročke. 

 

Ko boš namontiral se priporočam za opis izvedbe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal ročke ''zalimat'' z lakom za lase, ampak saj pri meni to en deluje. Drugič zalimam z neostikom pa mirna bosna :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ročic nikoli nisem lepil, jih pa po nasvetu pametnejših vedno segrejem in grejo lepo gor, za boljši filing pomagam še s kompresorjem in po potrebi/trenutnemu počutju še žico zategnem okoli.

Fajn da si tole raportiral @SLVR, sm glih tele gledal za kupit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem si jih v oktobru kupil v Pro Motorju ko so imeli ene popuste -30%. Zdele nisem siguren a so Oxford al Daytona, znižane pa so bile iz 59,9 na 41,93eur. Delajo tako kot morajo, imajo 4 stopnje, ampak že pri tretji peče v roke če en čas držiš :D. Počakaj še malo z nakupom, pa boš uletel na kake popuste kje ... menda te ja že ne zebe v roke? :grrr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons me je že k sm meu neke  letne  rokavice :D če je 16 stopinj :P  ma bi naroču zravn spreja za ketno, da ne plačujem poštnine večkrat...

ej kaj dežno jakno treba vzet isto velikost kot mam jakno al kako to gre? jakno imam S... mi bo M dežna jakna prevelika al lihtaprava?

https://www.louis.de/en/artikel/proof-dry-light-membrane-jacket-black/208881?list=98997359

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!