Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

s kratkim in nežnim programom lahko v stroju opereš cel šotor. (razen palic in klinov). fino pa je, če uporabljaš prašek za tehnične cunje (grangers).

AJA! govorim iz lastnih izkušenj. moj Ferrino po 7ih letih ne pušča. Sploh se mi zdi, da ima ferrino zelo dobro razmerje cena/kvaliteta.

Glede velikosti zapakiranega šotora pa mislim, da je zelo pomembno, da ima šotor dno iz nylona, in ne iz polipropilena (tista žaklovini podobna stvar, kjetr so vidna vlakna).

ej samo ta šotor je veretno starejši od 7 let in sicer nima lukenj.. samo poden pa je iz polipropilena a ravn tko lahko dam v stroj??

aja pa sm mislna s klini k so tudi umazan :headbang: :whistle: :unsure: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej samo ta šotor je veretno starejši od 7 let in sicer nima lukenj.. samo poden pa je iz polipropilena a ravn tko lahko dam v stroj??

aja pa sm mislna s klini k so tudi umazan :headbang: :whistle: :unsure: :rolleyes:

nevem, nism nikol mel polipropilen podna. ne prevzamem odgovornosti :D

tud prejšnji Ferrino je mel nylon. Letos pa nism še kataloga gledal. ker vseeno, tud če ne pušča, bi ga zamenjal...

kline pa u pomivalnega zložiš, u košarco za žlice in vilce. opere u nulo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klini so tako vsi Home made.. tko da rajš ne bom nikamor dajala.. al so abnormalno veliki al pa krivi :D

a kej veš kje bi se dal kupit samo spalnico? za 4 osebe? mislim šotorsko :D pa za v iglu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klini so tako vsi Home made.. tko da rajš ne bom nikamor dajala.. al so abnormalno veliki al pa krivi :D

a kej veš kje bi se dal kupit samo spalnico? za 4 osebe? mislim šotorsko :D pa za v iglu..

dej ne bod tok šparovna pa kup novga k so pocen :P

jz sem enga v sport2000 kupu pa je kr kul vidt (če dihta pa še ne vem), za 50 eur :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm zdj gledal SALEWA šotor,vodni stolpec 4000mm2 pa podn ma 5000mm2 :D Za tri osebe,mere so pa se mi zdi 210x180 pa nekaj malega predprostor pa isto se mi zdi da se tko lahk zakoplje kot pri tem tvojem mipros :D Cena je pa 90 evrov...Pomoje kr ugodno!

Sem tudi jaz tega gledal, vendar mi je boljši dizajn Outdoor Expert Ural 3 alu 135 € ali Ferrino Geo 3 alu 150 €, ker imata dva vhoda in večji preprostor. Pri tisti Salewi, če odpreš zadrgo med dežjem, imaš notri vse mokro.

Sicer pa mislim, da je Ural 3 kopija od Ferrino Geo 3, dimezije in oblika sta popolnoma enaki, vendar ima Ural 3 vodni stolpec strehe 3000 mm, tal pa 4000 mm. Ferrino ima streho 2000 mm in tla 2500 mm. Če se pri Uralu 3 odločiš za alu palice, jih dobiš dodatno zdraven normalnih iz steklenih vlaken. Po podatkih se Ferrino Geo 3 malo bolj kompaktno zloži.

Kakošno mnenja za katerega izmed teh dveh se odločiti:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi jaz tega gledal, vendar mi je boljši dizajn Outdoor Expert Ural 3 alu 135 € ali Ferrino Geo 3 alu 150 €, ker imata dva vhoda in večji preprostor. Pri tisti Salewi, če odpreš zadrgo med dežjem, imaš notri vse mokro.

Sicer pa mislim, da je Ural 3 kopija od Ferrino Geo 3, dimezije in oblika sta popolnoma enaki, vendar ima Ural 3 vodni stolpec strehe 3000 mm, tal pa 4000 mm. Ferrino ima streho 2000 mm in tla 2500 mm. Če se pri Uralu 3 odločiš za alu palice, jih dobiš dodatno zdraven normalnih iz steklenih vlaken. Po podatkih se Ferrino Geo 3 malo bolj kompaktno zloži.

Kakošno mnenja za katerega izmed teh dveh se odločiti:?

geo3 je zelo šik šotor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dnevi probal postavit šotor, ojoj, malo plesni, nepovezane palice z elastiko... Šotor za 3 osebe, dela preveč za eno noč, vsak vikend :hmm: . Naročil novga, majhnega po sprejemlivi ceni pri SUN FUN iz Škofje Loke.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ne bod tok šparovna pa kup novga k so pocen :P

jz sem enga v sport2000 kupu pa je kr kul vidt (če dihta pa še ne vem), za 50 eur :)

Tacga k bi jz kupila je 250 ali več €..to pa žal ne morm.. sej veš sem študentka.. sicer je pa šotor še kot nov, ker ne vem če je bil 2 krat rablen (ker smo vzeli ponavad unga za 8 oseb)... samo spalnico bi rada oprala al pa novo kupla če kdo ve kje se to da?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

geo3 je zelo šik šotor.

Šik ja, samo kateri je boljši... glede na številke je boljši Ural 3, vendar je pomojem bolj bistvena kvaliteta izdelave proti Geo 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel sem Monodome , čist "klasičnega", pa da zdrži leto dve, je odslužil svoje.

To je šotor za moto zbore, kjer ne potrebujem nekaj vrhunskega, ampak zgolj streho nad glavo, za par ur spanja.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UU, tole pa nimajo tko švoh ponudbe. Gledam predvsem, da mi gre v kufer, kar pomeni da je vreča široka max. 58cm in takih sem tukaj našel kar nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šik ja, samo kateri je boljši... glede na številke je boljši Ural 3, vendar je pomojem bolj bistvena kvaliteta izdelave proti Geo 3.

par let nazaj sem se s temi stvarmi dost ukvarjal na šihtu, in če se stvari niso bistveno spremenile, je ferrino narejen zelo solidno. NorthFace so še bolši ampak precej dražji. tale outdoor expert se je pojavil dve? tri? leta nazaj, in jih nikoli nisem imel v trgovini, zato nevem kakšni so. sm pa prepričan, de je ferrinotov vodni stolpec več kot dovolj. glede palic pa mi je všeč outdorexpertova varjanta, da dobiš fiberglass zraven. Včasih pride taka rezerva kar prav.. . odločt se moraš sam. jaz vem da bo na moj naslednji spet ferrino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam lahko zelo pohvalim Ferrino šotore. Doma imam dva (Summertime in Skyline), stara sta verjetno že preko deset let, uporabljana vsako leto po 14 dni in več, vsak dan podrta in ponovno postavljena. Prepotoval z njima celotno evropo, prestal marsikatero neurje in še vedno sta OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tacga k bi jz kupila je 250 ali več €..to pa žal ne morm.. sej veš sem študentka.. sicer je pa šotor še kot nov, ker ne vem če je bil 2 krat rablen (ker smo vzeli ponavad unga za 8 oseb)... samo spalnico bi rada oprala al pa novo kupla če kdo ve kje se to da?

ja kaj si pa počela v spalnici, da si jo tako umazala? :naughty:

drugače pa so tile mini enoplastni šotori majka.... lahko ga postaviš sredi noči, nažgan ko mina... ne bi smelo biti problema, ker so res enostavni... najbolj mi grejo na jetra tisti dvodelni (zunanji del in notranja mreža posebej)... rabiš celo večnost da ga postaviš in pravilno napneš...

jaz sem svojega kupil za nek drobiž v Hervisu in odlično služi že tri leta... preživel je tudi močan dež letos v Srbiji, kar je pa najpomembnejše, je pa to, da gre komot v kovček... :worship:

moj je tak kot Monodome iz kataloga..

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar je pa najpomembnejše, je pa to, da gre komot v kovček... :worship:

Ko sem prejšni teden gledal v Hervisu šotore so imeli vsi vrečo širšo od 58cm, zato nisem moral nobenega spravit v kovček. Gledam pa sedaj tukaj na sun-fun.si, imajo pa skoraj vse vreče pod 58cm??

Popravljeno . Popravil johnny21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj si pa počela v spalnici, da si jo tako umazala? :naughty:

jz sem tista k more POSPRAVLAT za tistim k so pacal not!!! k mi pa glih ni v takem ležat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni hujšega, kot posodit šotor nekomu, ki ga prvič vidi in na splošno nima odnosa do stvari.

Ne zna ne postavit, ne pospravit. Nazaj dobiš umazano, strgano, pa še manjka kaj. Jaz svojega nikomur ne posojam, ga je pa enkrat punca svojega... rezultat kakršen sem napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vam je pogoj dat šotor v kovček? Sam ga nikoli ne peljem v kovčku, če sva 2 ga dam gor na top case, solo na zadnjem sedežu naslonjen v kovček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za male pare prodam šotor iglu Kilimanjato za 3 osebe. Le nekajkrat rabljen in dobro ohranjen. Vreča pospravljenega šotora meri ca 60cm.

info na PM

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam McKinley (??? model lahko sporočim) iz intešporta za 40€ in če greš vsake 3 leta kampirat je odličen. je za tri osebe po katalogu, drugače pa za dva, ker rabiš prostor še za čelade in cunje, ima predprostor, varjene šive....

v njem sem preživel 4 dni nalivov in viharjev na tleh iz mivke in ostal je popolnoma suh.

spraviš pa ga v sopotnikov nahrbtnik...

tko če nisi lih vsako leto 2x v kampu nima smisla kupovati šotorov za 2 osebi ki bi bili dražji od 100€ ala MayaMaya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam McKinley (??? model lahko sporočim) iz intešporta za 40€ in če greš vsake 3 leta kampirat je odličen. je za tri osebe po katalogu, drugače pa za dva, ker rabiš prostor še za čelade in cunje, ima predprostor, varjene šive....

v njem sem preživel 4 dni nalivov in viharjev na tleh iz mivke in ostal je popolnoma suh.

spraviš pa ga v sopotnikov nahrbtnik...

tko če nisi lih vsako leto 2x v kampu nima smisla kupovati šotorov za 2 osebi ki bi bili dražji od 100€ ala MayaMaya

Zanima me kateri model šotora je, oz. če ima vsaj podlogo v predprostoru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!