Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Model je verjetno Oregon 3. Poglej na Intersportovo spletno stran. Tam izgleda, da ima podlogo v predprostoru.

Tole je pa povezava direktno na McKinley.

Samo ta šotor je izgleda precej težak, prek 5 kg.

Hvala za odgovor

Drugače pa teža 5kg me ne moti; dosedaj sem imel in vozil s sabo šotor z 11kg :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje bi lahko kupil Alu palice za šotor?

Lahko tudi Alu cevi dovolj prožne, pa bi potem sam premontiral spojke in elastike.

Ajd

Verjetno je prepozno, ampak ALU palice sem videl zadnjič v Decathlonu v ITA. Saj mi je žal, d ajih nisme kupil za rezervo, ker so bile res poceni.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej samo ta šotor je veretno starejši od 7 let in sicer nima lukenj.. samo poden pa je iz polipropilena a ravn tko lahko dam v stroj??

aja pa sm mislna s klini k so tudi umazan :headbang: :whistle: :unsure: :rolleyes:

Po enih prih pranjih ti začne skozi dno pronicat voda. Moj Ferino je zdržal enih 10 pranj in potem ga je začelo "dajati". Ampka slava mu v vsakem primeru, ker je bil res že v letih.

Aja...o pronicanju vode...voda noter ni pritekla, le če si imel recimo roko na tleh, se je naredila lužica.

Definitivno pa je boljši Ferino ali Salewa, tudi če je 50x opran, kot pa kako kložje iz Hervisa ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm zdj gledal SALEWA šotor,vodni stolpec 4000mm2 pa podn ma 5000mm2 :D Za tri osebe,mere so pa se mi zdi 210x180 pa nekaj malega predprostor pa isto se mi zdi da se tko lahk zakoplje kot pri tem tvojem mipros :D Cena je pa 90 evrov...Pomoje kr ugodno!

Takoj kupi! Cena je ugodna in šotor je res dober. Sam imam model Bergen 2 (se mi zdi) in je res fajn.

Je stabilen v močnem vetru, fino na majhno se zloži. Glede vodnih stolpcev pa je Salewa v samem vrhu med proizvajalci.

Moj je tudi fejst zračen (do enih 50 cm višine je zaščiten, gor pa cel mrežast), da ni vroče poleti.

Priporočam da si ob priliki nabaviš kako rezervno ALU palico in si jo vtakneš v šotor za rezervo.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prejšni teden gledal v Hervisu šotore so imeli vsi vrečo širšo od 58cm, zato nisem moral nobenega spravit v kovček. Gledam pa sedaj tukaj na sun-fun.si, imajo pa skoraj vse vreče pod 58cm??

Ena mini finta ... ko daješ šotor v kufredaj palice posebej, "blago" pa posebej. Potem pa je praktično vseeno, kakak je širina zapakiranega šotora ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enih prih pranjih ti začne skozi dno pronicat voda. Moj Ferino je zdržal enih 10 pranj in potem ga je začelo "dajati". Ampka slava mu v vsakem primeru, ker je bil res že v letih.

Aja...o pronicanju vode...voda noter ni pritekla, le če si imel recimo roko na tleh, se je naredila lužica.

Definitivno pa je boljši Ferino ali Salewa, tudi če je 50x opran, kot pa kako kložje iz Hervisa ipd.

sm se odločila da ga ne bom v stroj dajala.. ga bom rajše na roko oprala.. ne bi rada zdj tik pred morjam ostala z zanič spalnico.. ker po morju je precej pajkov :D

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem si bom nabavu gorilnik, pa me zanima, kakega priporočate in zakaj (plinski, bencinski, na alkohol)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem se odlocu za ferrino chaos sotor, dobil sem pa ga v igluju kot razstavni eksponat, in je bil 112€, drugace je okoli 150€. Ko je zlozen je velikosti 7 litrov(16x38cm), tezek pa manj kot 2kg. Sicer pa je za dve osebi kr udoben. Boljsega razmerja v dimenzijah zlozen/sestavljen bi si upal trdit da ni. Vsaj jst sem dobro pregledal po spletu in nisem nasel. Zlozen pa je dolzine 37cm torej gre z lahkoto v kovcek ali nahrbtnik. spalno vreco pa imam od high colorado (al neki takega) najmanjso, ki so imeli, mislim da je minimalna temperatura +5C, za poleti vec kot prevec...imajo pa zdej tudi ferrino spalke, ki so se manjse...res miniaturno zlozene, pozimi pa itak ne mislim kampirat :P (manjse in lazje kot je, boljse je!)

vec na

http://www.ferrino.it/en/homepage/products...S/lite_line_232

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem si bom nabavu gorilnik, pa me zanima, kakega priporočate in zakaj (plinski, bencinski, na alkohol)?

Za takšna vikend kampiranja ne preveč komplicirat. Čisto navaden plinski, ki dela na kartuše na prebadanje. Kartuše dobiš na vsaki bencinski, kar je velik plus. Kosilo se da skuhat za 2-3 osebe, kar je več zna malo trajat. Za zvečer kakšen šnicel spečt so OK tudi tisti žari za enkratno uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem si bom nabavu gorilnik, pa me zanima, kakega priporočate in zakaj (plinski, bencinski, na alkohol)?
Za takšna vikend kampiranja ne preveč komplicirat. Čisto navaden plinski, ki dela na kartuše na prebadanje. Kartuše dobiš na vsaki bencinski, kar je velik plus. Kosilo se da skuhat za 2-3 osebe, kar je več zna malo trajat. Za zvečer kakšen šnicel spečt so OK tudi tisti žari za enkratno uporabo.

To, kar je omenil ciciban! (Plinski).

Odlično, uporabno, pa po celem svetu jih dobiš - kartuše.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšna vikend kampiranja ne preveč komplicirat. Čisto navaden plinski, ki dela na kartuše na prebadanje. Kartuše dobiš na vsaki bencinski, kar je velik plus. Kosilo se da skuhat za 2-3 osebe, kar je več zna malo trajat. Za zvečer kakšen šnicel spečt so OK tudi tisti žari za enkratno uporabo.

tole zna bit dvotrezni meč. res so te kartuše najbol enostavne za dobit, se jih pa ne da razstavit, kar pomeni, de gorilnik postane kar zajetna kepa. jaz uporabljam (no, na žalost bol imam kot uporabljam) Primus easyfuel, ki pa mislim da ni več naprodaj. zelo podobna sta mu multifuel in omnifuel, pa sta precej dražja. tale Primus Gravity se mi zdi perfektn, in ne drag. Prednost kartuše na navoj je da lahko zadevo razstaviš, in morda isto kartušo uoprabljaš tudi za svetilko, lažje pakiraš, kartuše so v poprečju polnjene z bolšim plinom (iz izkušenj vem, da Primusove in Colemanove ne zatajijo nikol). in so precej razširjene. Problem se pojavi z kartušami Campingas. modre. na "klik". tee je težje dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem si bom nabavu gorilnik, pa me zanima, kakega priporočate in zakaj (plinski, bencinski, na alkohol)?

Gledal sem tega cenovno tudi kr ugodno.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola.

Ravno danes sem kupil nov sotor za na motor. Vecinoma za solo potovanjca, kdaj pa kdaj se lahko vanj stisneta 2.

Nasel sem ga v Sport2000, kostal je 25€, firma je precej neznana, ... model Tibet 1. Full majhna pakunga, tehta pa tudi okoli 2 kg. Po mojem se splaca, ce rabite sotor za kdaj pa kdaj, da ne spite pod milim nebom. Postavil sem ga v dnevni sobi, velikost je 200*120 cm, visina je 90 cm. Celotna postavitev s klini vred vzame po mojem 3 minute.

Lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Že 14 dni iščem šotor pa takega po mojiih mreilih še nisem zasledil. Rabim za 2 osebi (cca. 210x150) ne pretežek in dobro bi bilo da je spravljen manjši od 50cm dolžine, da ga lahko spravim v kovček. Poleg tega mora imeti predprostor za razno opremo.

Baje da so ga imeli v hoferju in jih nimajo več. Bil v sport 2000, Tibet 1 bi še bil ampak ga niso imeli. Bil v hervisu (preveliki) bil v intersportu (tudi prevelike pakunge) Preveril bom še pri sun&fun.

Ima kdo še kakšno idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šotore High Peak, ki jih uvaža Sun&Fun, lahko kupiš preko neta na enaa.com

Poglej še v Iglu šport. Jaz sem Kupil Ferrino Geo 3 Alu, samo tukaj gre za višji rang kvalitete in seveda tudi cene, kot so šotori v Hervisu ipd. Ima predprostor, vrata spredaj in zadaj, Alu palice, notranje mere 210x180, se zelo kompaktno zloži, gre v top case brez težav.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v sport 2000, Tibet 1 bi še bil ampak ga niso imeli.

Vzemi si lepo popoldansko furico in se zapelji k nam v celje, v nasem sport 2000 majo tibetov kolikor hoces. drugace pa jim reci, da naj ti kaksnega posljejo v tvojo trgovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj pa udobje? Koliko ga uspete naložiti na motor oz. zimprovizirati na dopustu? S tem mislim stole, mizo... Večkrat vidim motoriste v kampih, ki sedijo na brisačah pogrnjenih na tleh pred šotorom, ki spominja že bolj na past za polhe kot šotor in iščejo ravno podlago za odložit pivo in krožnik. Saj nisem "presran", tudi kaj hujšega smo že preživeli in še veliko bomo, ampak vseeno se raje udobno usedem na stol, odložim pivo na mizo zraven krožnika polnega česarkoli sem že skuhal/spekel/pogrel na gorilniku :).

Ta teden grem malo proti Kvarnerju pogledat. V kampu najprej v trgovini kakšno gajbo nafehtat, pol pa mal štrikat okol dreves z visečo mrežo in kakšnim improviziranim visečim stolom.

Vaša mišlenja in izkušnje?

And don't give me that macho shlt with standing all day,sleeping on rocks and eating pine cones. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa udobje? Koliko ga uspete naložiti na motor oz. zimprovizirati na dopustu? S tem mislim stole, mizo... Večkrat vidim motoriste v kampih, ki sedijo na brisačah pogrnjenih na tleh pred šotorom, ki spominja že bolj na past za polhe kot šotor in iščejo ravno podlago za odložit pivo in krožnik. Saj nisem "presran", tudi kaj hujšega smo že preživeli in še veliko bomo, ampak vseeno se raje udobno usedem na stol, odložim pivo na mizo zraven krožnika polnega česarkoli sem že skuhal/spekel/pogrel na gorilniku :).

Ta teden grem malo proti Kvarnerju pogledat. V kampu najprej v trgovini kakšno gajbo nafehtat, pol pa mal štrikat okol dreves z visečo mrežo in kakšnim improviziranim visečim stolom.

Vaša mišlenja in izkušnje?

And don't give me that macho shlt with standing all day,sleeping on rocks and eating pine cones. :)

Če boš videl kdaj v kakšnem kampu motor, zraven pa nekoga ki sedi na stolu in ima pred seboj mizo, sem to jaz. Mizo dobiš v Louisu velikosti 70 x 70 cm, ko se pa zloži je pa majhen paket težek okol 3 kg. Ravno za na motor. Pa tud s stoli ni problem.

http://www.louis.de/_30c40af708c1e0eb7ba47...tnr_gr=10002244 Tuki je link do mize.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo uporabni so tudi alu kufri, seweda če jih ima človek :whistle:

post-5241-1218547406_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa udobje? Koliko ga uspete naložiti na motor oz. zimprovizirati na dopustu? S tem mislim stole, mizo... Večkrat vidim motoriste v kampih, ki sedijo na brisačah pogrnjenih na tleh pred šotorom, ki spominja že bolj na past za polhe kot šotor in iščejo ravno podlago za odložit pivo in krožnik. Saj nisem "presran", tudi kaj hujšega smo že preživeli in še veliko bomo, ampak vseeno se raje udobno usedem na stol, odložim pivo na mizo zraven krožnika polnega česarkoli sem že skuhal/spekel/pogrel na gorilniku :) .

Ta teden grem malo proti Kvarnerju pogledat. V kampu najprej v trgovini kakšno gajbo nafehtat, pol pa mal štrikat okol dreves z visečo mrežo in kakšnim improviziranim visečim stolom.

Vaša mišlenja in izkušnje?

And don't give me that macho shlt with standing all day,sleeping on rocks and eating pine cones. :)

Evo tkole je zgledal najin tabor letos na Korziki. Miza, 2 stolčka, 2 armafleksa, pa še alu kufra se da ponucat :rolleyes:

post-7457-1218547567_thumb.jpg

P.S. Miza je z Luisa kot jo opisuje MARJA

Popravljeno . Popravil obad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tkole je zgledal najin tabor letos na Korziki. Miza, 2 stolčka, 2 armafleksa, pa še alu kufra se da ponucat :rolleyes:

post-7457-1218547567_thumb.jpg

P.S. Miza je z Luisa kot jo opisuje MARJA

ODLIČNO! Tole alu mizico sm si tud jaz omislil, žal se ni še nikamor pelala z motorjem :( a ste jo u louisu vzeli? se lepo zloži in je presenetljivo stabilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!