Skoči na vsebino

Stavka !


kekec III

Priporočene objave

Nedelja zvečer pop tv- pop klub (omizje 19.30) al nekaj takega:

ko sem loleke od policajev videl na kakšen način štrajkajo(obrežje,čepice od sindikata na tintari), jao boga mati. Predvsem pa njihova utemeljitev namenskega škodovanja vsem vsevprek. Pa ravnokar so se cariniki nekoliko popravili in končno ugotovili, da resnično zgubljajo podporo, pa začno ti kavboji s svojimi prijemi. To škodi njihovi stavki in pa sploh način zaostrovanja, kot ga obljubljajo po vseh cestah v notranjosti.

Se prav vprašam, pa kje živimo, ali ni jasno tem bumbarjem, da v plača za njih prihaja iz naših žepov? Ali so res tako omejeni kot pravi večina vicev?

Največja škoda, ki jo lahko naredijo svojim delodajalcem (pa ne ker meni to ustreza), je da ne kasirajo manjših prekrškov in kazni, oziroma da delajo manj. Ne pa da povzročajo vsesplošni kaos.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basen:

Volk pove zajčku, da mu bo zaradi težav pri poslovanju za nekaj let zamrznil plačo, da pa mu bo po nekaj letih v štirih obrokih odpravil plačno nesorazmerje, ki bo nastalo. Zajček pristane, ker mu volk to tudi pisno potrdi - skleneta pisni dogovor. Zajček dela in je vsa leta tiho. Ko pa pride čas, da volk izpolni obljubo, jo volk enostransko prekliče in celotnemu gozdu kriči, kako je zajček pokvarjen, ker ne razume, da je kriza in zahteva povišanje plač. Zajček skuša vsem pojasniti, da ne zahteva povišanja plač ampak samo tisto, kar je nekaj let dobival manj, kot bi mu pripadalo, vendar vsi poslušajo volka.

Zajček povesi ušesa in je naprej tiho.

Čez nekaj dni pa izve, da je volk dvignil plačo medvedu, ker ga je ta s svojim rjovenjem preglasil in prestrašil ostale živali v gozdu.

Zajček zbere pogum in glasno pove, da se te igre ne gre več. Ker pa je volk veliko močnejši od zajčka, spremeni pravila igre in zajčka predstavi kot največjega sovražnika gozda in vseh živali. Medved pa se potuhne in pridno grize pogačo z medom.

Vsaka podobnost z javnim sektorjem in vlado JE NAMERNA.

Je pa zgolj bežna podobnost, saj so dejstva povsem drugačna.

Medved je zahteval, da se ohrani bistveno manjši košček od zajčka. Zajček je pravzaprav brezkompromisno hotel nekaj, česar si cel gozd skupaj praktično ne more privoščiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj stavkajo tisti ki imajo plače preko JURJA in jim ni bilo treba nikoli skrbeti a bo 15. plača a so zdr. in pok. zavarovani, tisti ki pa ustvarjajo DODANO VREDNOST in so njihove plače krepko manjše ali jih po par mesecev ne dobijo nato pa še zvedo da delodajalec za njih sploh ne plačuje prispevkov, ti pa delajo :surrender:

Napiši prošnjo in pridi delat za "tvojga jurja"....Če nimaš šole, je pa to tvoj problem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelja zvečer pop tv- pop klub (omizje 19.30) al nekaj takega:

ko sem loleke od policajev videl na kakšen način štrajkajo(obrežje,čepice od sindikata na tintari), jao boga mati. Predvsem pa njihova utemeljitev namenskega škodovanja vsem vsevprek. Pa ravnokar so se cariniki nekoliko popravili in končno ugotovili, da resnično zgubljajo podporo, pa začno ti kavboji s svojimi prijemi. To škodi njihovi stavki in pa sploh način zaostrovanja, kot ga obljubljajo po vseh cestah v notranjosti.

Se prav vprašam, pa kje živimo, ali ni jasno tem bumbarjem, da v plača za njih prihaja iz naših žepov? Ali so res tako omejeni kot pravi večina vicev?

Največja škoda, ki jo lahko naredijo svojim delodajalcem (pa ne ker meni to ustreza), je da ne kasirajo manjših prekrškov in kazni, oziroma da delajo manj. Ne pa da povzročajo vsesplošni kaos.

Niti ne....skušajo se približati tvojim umotvorm... da boste skupaj na približno enaki valovni dolžini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne....skušajo se približati tvojim umotvorm... da boste skupaj na približno enaki valovni dolžini....

Da nisi ti neki njihov šef? A sm tudi tebe vidi med tisto četico modrih? Al si se skrival zadaj? Drugače od kje ti tako natančne informacije o valovni dolžini?

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zgolj bežna podobnost, saj so dejstva povsem drugačna.

Medved je zahteval, da se ohrani bistveno manjši košček od zajčka. Zajček je pravzaprav brezkompromisno hotel nekaj, česar si cel gozd skupaj praktično ne more privoščiti.

HOČM zajčka :cry:

js tut štrajkam, pa me nuben ne opaz :sleep2: ... bom malo pojačal stavko ... me še bolj naujo opazl :lol:

Če se špara ... se špara povsod, tako v gospodarstvu, kot v javnem sektorju. Nema trte mrte ... sem bolj proti štrajku javnega sektorja, kot za.

to me bolj spominja na tisto... najprej tvoje, potem vsak svoje :lol: ...

eh... demokracija je širok pojem pravic, skoraj brez dolžnosti :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi ti neki njihov šef? A sm tudi tebe vidi med tisto četico modrih? Al si se skrival zadaj? Drugače od kje ti tako natančne informacije o valovni dolžini?

Sklepajoč iz tvojih umotvorov ste tu nekje z osebki iz vicev o policajih...Zadovoljen, al ti moram risat?? :rolleyes::wallbash:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HOČM zajčka :cry:

js tut štrajkam, pa me nuben ne opaz :sleep2: ... bom malo pojačal stavko ... me še bolj naujo opazl :lol:

Če se špara ... se špara povsod, tako v gospodarstvu, kot v javnem sektorju. Nema trte mrte ... sem bolj proti štrajku javnega sektorja, kot za.

to me bolj spominja na tisto... najprej tvoje, potem vsak svoje :lol: ...

eh... demokracija je širok pojem pravic, skoraj brez dolžnosti :P

Noben noče povišice....samo tisto kar je bilo dogovorjeno leta 2008....in če ja bilo nekaj dogovorjeno, naj se tudi izpolni...Nema trte mrte...oz. mamao gužvo na meji.... :whistle:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometrine in malico bi jaz itak ukinil, pa naj potem to vse vštejejo v bruto plačo oz. ponudijo znesek, pa kdor vzame, vzame. Naj se vozijo v službo tako daleč tisti, ki si to lahko privoščijo, ne pa, da bo potem nekdo "plačan" še za vožnjo v službo ... (ne leti na nikogar konkretno, samo malo pizdim).

primer (vsaj bil se kaksno leto nazaj):

policistka se vsak dan vozi iz ljutomera na obalo (koper, ce se ne motim) in nazaj. ze leta se trudi, da bi jo premestili nekam blizje (mogoce ji je sedaj uspelo prilesti v LJ). zakaj? ker je na tem delovnem mestu "nepogresljiva" (citata komandirja postaje).

potne stroske si lahko vsak izracuna sam. koliko "ima" casa pa tudi.

kretenizem ali kaj drugega? in na cigav racun?

in zihr je tako bogata, da si lahko to "privosci" (ker dela samo za hobi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kretenizem ali kaj drugega? in na cigav racun?

in zihr je tako bogata, da si lahko to "privosci" (ker dela samo za hobi).

Če ji cajta manjka, si lahko najde drugo službo, bližje domu. Ali pa naj razmisli o selitvi tja dol, če je tako "nepogrešljiva", kot si rekel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitro, zaščiti se!

To bi rabil kdo drug, k se boji mojih umotvorov.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zgolj bežna podobnost, saj so dejstva povsem drugačna.

Medved je zahteval, da se ohrani bistveno manjši košček od zajčka. Zajček je pravzaprav brezkompromisno hotel nekaj, česar si cel gozd skupaj praktično ne more privoščiti.

Podlasica, ki je pobrala vso smetano pa se reži tako medvedu kot zajčku in vsem ostalim, ki se zgrinjajo okrog njih in pametujejo ter se obtožujejo o principu, če gre meni slabo bi moralo tudi tebi. Da bi si želeli nekaj boljšega za vse je verjetno že preveč kompleksna in abstraktna misel za slovenceljne.

Če se špara ... se špara povsod, tako v gospodarstvu, kot v javnem sektorju. Nema trte mrte ... sem bolj proti štrajku javnega sektorja, kot za.

Kje se špara? A Zidar kaj špara pri sebi? Ne. Špara pri delavcih, jih odpušča in obenem žica za državne pomoči. A se špara s financiranji raznih projektov, 'ki nas ne bodo stali skoraj nič' ala Stožice, potem je pa treba vržt v NLB 400 mio. € ker so delili kredite 'prijateljem' in Jankoviću.

Ali mogoče Vlada ob vseh teh rezih napoveduje, da bo vsaj poskusila urediti vse plačne in druge anomalije v javnem sektorju? Ne, oni bi samo nekaj šparali in še to ne pri vseh. Vsi imajo polna usta tega kako se 'špara' v gospodarstvu in kako bi morali tudi v javnem sektorju 'šparat'. Zaradi česa? Ker nam bo nekoč v prihodnosti bolje? Kaj pa če bi Vlada povedala, kako bomo prišli do tega bolje in s tem prepriča ljudi, da se moramo sedaj vsi odreči nečesa, da nam bo jutri vsem bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklepajoč iz tvojih umotvorov ste tu nekje z osebki iz vicev o policajih...Zadovoljen, al ti moram risat?? :rolleyes::wallbash:

Mogoče pa je tvoja valovna dolžina prekratka in ne razumeš mojih umotvorov, si pomislil na to? Loh pa tudi narišeš, seveda če znaš.:naughty: Dejstvo je in to se vidi direktno na naši grbi, da je za njih stavka, samo prikaz moči, mi lahko vi pa ne. (konkretno govorim za kapse na meji in pa verjetno kasneje na cesti) In še enkrat: iz mojih prispevkov gre denar tudi za njihove plače. Se pravi če bodo uničili kravo molznico, bodo tudi sebi vejo odžagali. Sigurno s tem dejanjem pozročanja kolon, zastojev in ostalih neumnosti ne škodijo-oziroma škodijo manj državi, kot pa škodijo gospodarstvu. Enako počnejo nezadovoljni tovornjakarji kadar zaprejo ceste-in tudi tu se ne strinjam, ker nekoč bodo delake iz preventa zaprle ceste (aja, one ne morjo, ker nimajo kamionov)

Vem pa tudi, da je za štrajk kriva in predvsem kriva vlada, ker obljublja nekaj, kar ni v stanju dati.

Nadalje, da se ozrem samo na policaje in carinike, ki so največja gospoda v tej zgodbi: prepričan sem, da niti enemu politiku v času štrajka niso odrekli spremstva, varovanja,...in ostalih neumnosti, ki jim pripadajo. Zakaj raje tam ne štrajkajo?

Naj štrajkajo, in imajo vso pravico, vendar način na kateri počenejo? No, le ta je popolnoma napačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se špara? A Zidar kaj špara pri sebi? Ne. Špara pri delavcih, jih odpušča in obenem žica za državne pomoči. A se špara s financiranji raznih projektov, 'ki nas ne bodo stali skoraj nič' ala Stožice, potem je pa treba vržt v NLB 400 mio. € ker so delili kredite 'prijateljem' in Jankoviću.

Ali mogoče Vlada ob vseh teh rezih napoveduje, da bo vsaj poskusila urediti vse plačne in druge anomalije v javnem sektorju? Ne, oni bi samo nekaj šparali in še to ne pri vseh. Vsi imajo polna usta tega kako se 'špara' v gospodarstvu in kako bi morali tudi v javnem sektorju 'šparat'. Zaradi česa? Ker nam bo nekoč v prihodnosti bolje? Kaj pa če bi Vlada povedala, kako bomo prišli do tega bolje in s tem prepriča ljudi, da se moramo sedaj vsi odreči nečesa, da nam bo jutri vsem bolje?

Bom pa malo drugače povedal... v javnem sektorju (zaenkrat) še niso začeli odpuščat, če pa ne bo dnarja, bodo (tako sem jaz slišal), me pa potem res zanima, da bo tistih nekaj tisoč zaposlenih, zelo zadovoljno, ker so štrajkali in dobili 2 % povišice in brez službe.

Imajo pa povsem legalno in legitimno pravico do stavke. Saj ta vlada lahko, tako kot je prejšnja, obljubi (kune se u majku), da bodo čez 2,5 leti (ko verjetno ne bodo več na oblasti), vsem javnim uslužbencem vzdignili plačo za 50 % ... in pol naj se novo izvoljena vlada jebe z njimi :P

Virant se je tudi javno izrekel proti štrajku (pa nisem na njegovi strani) in je bil takrat, ko se je obljubljalo, zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben noče povišice....samo tisto kar je bilo dogovorjeno leta 2008....in če ja bilo nekaj dogovorjeno, naj se tudi izpolni...Nema trte mrte...oz. mamao gužvo na meji.... :whistle:

Vsem simpatizerjem takšnega početja (rdeča barva), naj se lepo postavijo v kolone na meji in mirno simpatizirajo, tako kake 4 ure. Ne vem kaj bi pa tak simpatizer porekel, če bi ga jaz k štrajkam zaparkiral pred hišo in zadrževal 2 uri (jebiga štrajkam).

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa je tvoja valovna dolžina prekratka in ne razumeš mojih umotvorov, si pomislil na to? Loh pa tudi narišeš, seveda če znaš.:naughty: Dejstvo je in to se vidi direktno na naši grbi, da je za njih stavka, samo prikaz moči, mi lahko vi pa ne. (konkretno govorim za kapse na meji in pa verjetno kasneje na cesti) In še enkrat: iz mojih prispevkov gre denar tudi za njihove plače. Se pravi če bodo uničili kravo molznico, bodo tudi sebi vejo odžagali. Sigurno s tem dejanjem pozročanja kolon, zastojev in ostalih neumnosti ne škodijo-oziroma škodijo manj državi, kot pa škodijo gospodarstvu. Enako počnejo nezadovoljni tovornjakarji kadar zaprejo ceste-in tudi tu se ne strinjam, ker nekoč bodo delake iz preventa zaprle ceste (aja, one ne morjo, ker nimajo kamionov)

Vem pa tudi, da je za štrajk kriva in predvsem kriva vlada, ker obljublja nekaj, kar ni v stanju dati.

Nadalje, da se ozrem samo na policaje in carinike, ki so največja gospoda v tej zgodbi: prepričan sem, da niti enemu politiku v času štrajka niso odrekli spremstva, varovanja,...in ostalih neumnosti, ki jim pripadajo. Zakaj raje tam ne štrajkajo?

Naj štrajkajo, in imajo vso pravico, vendar način na kateri počenejo? No, le ta je popolnoma napačen.

No, ko si se ravno razpisal še razloži kako je zdravnikom vse ratalo brez dneva štrajka? Nas je malo strah biti bolan? Nas je malo strah biti odvisen od bogeca v belem? Za 14 dni so umaknili soglasja za dežurstva in brez štrajka dosegli svoje, al niso? Pa so se v vladi ukakali in pristali na njihove pogoje...Z sindikati javnega sektorja se vlada niti ni hotela pogovarjati...in zdaj imamo to kar imamo....vsak se na svoj način bori...Glede valovne dolžine pa ne bi....tvoji prispevki povedo o tebi vse in še več.... :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa malo drugače povedal... v javnem sektorju (zaenkrat) še niso začeli odpuščat, če pa ne bo dnarja, bodo (tako sem jaz slišal), me pa potem res zanima, da bo tistih nekaj tisoč zaposlenih, zelo zadovoljno, ker so štrajkali in dobili 2 % povišice in brez službe.

Imajo pa povsem legalno in legitimno pravico do stavke. Saj ta vlada lahko, tako kot je prejšnja, obljubi (kune se u majku), da bodo čez 2,5 leti (ko verjetno ne bodo več na oblasti), vsem javnim uslužbencem vzdignili plačo za 50 % ... in pol naj se novo izvoljena vlada jebe z njimi :P

Virant se je tudi javno izrekel proti štrajku (pa nisem na njegovi strani) in je bil takrat, ko se je obljubljalo, zraven.

On je izvorni krivec, kateri je precej pripomogel z reformo plačnega sistema, da je prejšnja vlada izgubila volitve.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On je izvorni krivec, kateri je precej pripomogel z reformo plačnega sistema, da je prejšnja vlada izgubila volitve.... :evilgrin:

....ki pa je imel hudega pomočnika (bolje rečeno človeka v ozadju).... še pomnite Igorja Umeka? prikazanega kot glavnega pogajalca v času viranta.... le kje se skriva možakar? (ex prometni minister, ex nekaj? na ministrstvu za finance, ex nekaj v elan-u....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa malo drugače povedal... v javnem sektorju (zaenkrat) še niso začeli odpuščat, če pa ne bo dnarja, bodo (tako sem jaz slišal), me pa potem res zanima, da bo tistih nekaj tisoč zaposlenih, zelo zadovoljno, ker so štrajkali in dobili 2 % povišice in brez službe.

Imajo pa povsem legalno in legitimno pravico do stavke. Saj ta vlada lahko, tako kot je prejšnja, obljubi (kune se u majku), da bodo čez 2,5 leti (ko verjetno ne bodo več na oblasti), vsem javnim uslužbencem vzdignili plačo za 50 % ... in pol naj se novo izvoljena vlada jebe z njimi :P

Virant se je tudi javno izrekel proti štrajku (pa nisem na njegovi strani) in je bil takrat, ko se je obljubljalo, zraven.

Mausi, saj se v bistvu strinjava. Pač reagiram, ker nekateri jamrajo zaradi štrajka in potem naštevajo stvari za katere je odgovorna Vlada kot, da bi bili za to odgovorni delavci, ki štrajkajo. Kot, da je nek vojak odgovoren za to, da se vsak dan vozi v službo v Ljubljano. Ta je kvečjemu srečen, da ima službo in redno plačo.

Kar se samih Vlad in političnih strank tiče, če ne bo prišlo do nekega upora mas, do nekega signala, da tako več ne gre, potem se bo ta lahkotnost vladanja in razumevanja države kot plena, nadaljevala. Obstaja pa še hujši scenarij in ta je, da bo naveličan folk na naslednjih volitvah izbral kakšnega meneđerja ala Janković, pokvarjenega in prebrisanega populista ala Jelinčić ali aberveznega populista ala Erjavec. Alternative vsemu temu pa ni na obzorju. Takšne in podobne težave ima cel zahodni svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mausi, saj se v bistvu strinjava.

:yes: ... tud jaz sem govoril na splošno, glede štrajka ... in res maš ... ni več koga volt ... vse k smo povolil, so svoje dosegl, pa čeprav samo za svoj žep :glare:

maus za precednika, da si mau opomorem :P ... plisssssssssss ;)

pa oblubm, da pista bo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam vsem gospodarskim subjektom in navadnim državljanom da začnemo izvajt državno nepokorščin.

ne plačujmo davkov ene 3 mesece. pa bomo videl kdo bo še potem imel jajca za štrajk.

na kozlaje mi gre ko jih gledam, dost je breposelnih, da se jih da zamenjat.

odpustit vse. niti svojega dela ne opravljajo tako kot je treba pa še štrajkali bi.

banda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se sicer strinjam, da bi morali marsikater del prepucat.

Ampak take bedarije pisat...

Sej ne zahtevajo nič več koker jim je bilo obljubljeno, o nobeni povišnici ni govora.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!