Skoči na vsebino

Stavka !


kekec III

Priporočene objave

No, ko si se ravno razpisal še razloži kako je zdravnikom vse ratalo brez dneva štrajka? Nas je malo strah biti bolan? Nas je malo strah biti odvisen od bogeca v belem? Za 14 dni so umaknili soglasja za dežurstva in brez štrajka dosegli svoje, al niso? Pa so se v vladi ukakali in pristali na njihove pogoje...Z sindikati javnega sektorja se vlada niti ni hotela pogovarjati...in zdaj imamo to kar imamo....vsak se na svoj način bori...Glede valovne dolžine pa ne bi....tvoji prispevki povedo o tebi vse in še več.... :stupid:yes you are!

Glej nadvse pametni kolega (sploh mi ni jasno kako lahko komuniciraš z mano, k sm 1. inteligenčno stopnjo nižji od tebe) , ni mi všeč in nikoli mi ne bo ravno to, kako se nekateri borijo za sebe (čeprav jim dajem vso pravico štrajka). Kar pa se tiče zdravstva (med drugim moja žena dela v zdravstvu), še nikoli nisem ostal brez oskrbe. In še nikoli nisem čutil na lastni grbi njihovega štrajka. Razlagaš mi o zdravnikih, ki bodo itak in vedno dosegli svoje, ker jih je premalo. Zgleda, pa da pozabljaš na medicinske sestre in ostalo osebje, ki je vedno zapostavljeno, ki dela 3 turnuse....

In zakaj uporabljaš besedico NAS. Oprosti sam javni sektor ne stavka proti meni ampak se pogaja z vlado, se pravi naj pritisnejo na vlado. Vse ima svoje meje, in moje potrpljenje na državni meji ima tudi svojo mejo. Glede na dejstvo, da si nadpovprečno inteligenten, bi lahko že zdavnaj izluščil, da mi gre v nos samo način štrajka kot ga izvajajo policisti in cariniki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se sicer strinjam, da bi morali marsikater del prepucat.

Ampak take bedarije pisat...

Sej ne zahtevajo nič več koker jim je bilo obljubljeno, o nobeni povišnici ni govora.

A pa ti res verjameš, da ni bilo nobenih ˝povišic˝? Kaj pa več kot polovici uradnikov konstantno dodeljevani dodatki za delovno uspešnost...pa potem napredovanja. Veliko se jih je znašlo po svoje in so na tak način prišli do višjih plač(delovna učinkovitost pa hmnja). Daj mi povej logiko, da mora nekdo po določenem času napredovat(pa čeprav mogoče ni sposoben ali pa ni delovnega mesta)?

A veš da me še bolj kot obdavčitev dela v Sloveniji, dejansko najbolj moti kaj za vse te silne prispevke dobim...čakalne vrste na uradih, čakalne vrste pri zdravnikih, čakalne vrste na mejah,...in tudi če bi dajal 70% svoje plače državi....se nič ne bi spremenilo. To je žalostno...Zame je država, kot Mura. Določene zdrave dele bi bilo potrebno ohranit, ostalo pa v stečaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš da me še bolj kot obdavčitev dela v Sloveniji, dejansko najbolj moti kaj za vse te silne prispevke dobim...čakalne vrste na uradih, čakalne vrste pri zdravnikih, čakalne vrste na mejah,...in tudi če bi dajal 70% svoje plače državi....se nič ne bi spremenilo. To je žalostno...Zame je država, kot Mura. Določene zdrave dele bi bilo potrebno ohranit, ostalo pa v stečaj.

Točno tako! En del izvajanja javnih storitev pa v javno-zasebno partnerstvo, pa bodo tam nagrajevani po uspešnosti, in če bodo neuspešni, bodo propadli!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toliko o odpuščanjih v javnem sektorju:

članek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj, a ta na sliki je tvoja žena slikana med štrajkom??:naughty: :whistle:

Zdej si me pa dubu :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem reku da je naša javna uprava popolna, tud ni to moje delo, nekdo pa je plačan zato, da to rihta.

Ampak če bi meni rekli zdele boš pa delov za tak denar, čez čas pa prideš na to kar smo se zmenili (recimo na blef 10% več), bi želel da se tega držijo.

Če mi pa tega ne bi noben obljubil pa mi tudi dovžni niso.

In to je poanta te stavke, ne to da so nekateri nesposobni.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če ti en oberšef reče, da ti bo povišal plačo čez 5 let, pri tem pa ve, da itaq čez 5 let ne bo več oberšef in da se bo s tem moral ukvarjat njegov naslednik?

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Kar se samih Vlad in političnih strank tiče, če ne bo prišlo do nekega upora mas, do nekega signala, da tako več ne gre, potem se bo ta lahkotnost vladanja in razumevanja države kot plena, nadaljevala. Obstaja pa še hujši scenarij in ta je, da bo naveličan folk na naslednjih volitvah izbral kakšnega meneđerja ala Janković, pokvarjenega in prebrisanega populista ala Jelinčić ali aberveznega populista ala Erjavec. Alternative vsemu temu pa ni na obzorju. Takšne in podobne težave ima cel zahodni svet.

pri nas ni več civilne družbe iz 90-tih ! ali so se pomešali med politike - vladarje ali pa med gospodartvenike in tako vlečejo vsak na svoj konec !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če ti en oberšef reče, da ti bo povišal plačo čez 5 let, pri tem pa ve, da itaq čez 5 let ne bo več oberšef in da se bo s tem moral ukvarjat njegov naslednik?

:closedeyes:

če ni nikjer zapisano->te naslednik ne bo jebov 3 posto.... če je zapisano v pogodbi in te ne jebe naslednik 3 posto potem, če maš jajca in te boli k. za službo oz. odnose v njej -> odvetnik + tožba + kar nekej let in mogoče dobiš kej s tega naslova, če te prej ne brcnejo v rit zaradi kakršengakoli razloga.... a sm kej pozabu? a, ja, če te brcnejo v rit in nekaj dobiš iz tožbe se temu reče pirova zmaga al nekej tacga....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni nikjer zapisano->te naslednik ne bo jebov 3 posto.... če je zapisano v pogodbi in te ne jebe naslednik 3 posto potem, če maš jajca in te boli k. za službo oz. odnose v njej -> odvetnik + tožba + kar nekej let in mogoče dobiš kej s tega naslova, če te prej ne brcnejo v rit zaradi kakršengakoli razloga.... a sm kej pozabu? a, ja, če te brcnejo v rit in nekaj dobiš iz tožbe se temu reče pirova zmaga al nekej tacga....

in zakaj potem sindikalisti ne tožijo državo na mednarodnem sodišču temveč izvajajo štrajk, kjer se dela škoda vsem?....upam da bojo dnevne izgube v gospodarstvu zaradi štrajka obesili na plače javnih uslužbencev,.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam vsem gospodarskim subjektom in navadnim državljanom da začnemo izvajt državno nepokorščin.

ne plačujmo davkov ene 3 mesece. pa bomo videl kdo bo še potem imel jajca za štrajk.

Podpiram... ;)

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ji cajta manjka, si lahko najde drugo službo, bližje domu. Ali pa naj razmisli o selitvi tja dol, če je tako "nepogrešljiva", kot si rekel?

javna sluzba, dajo jih kjer jih rabijo, ne kjer je smotrno zaradi oddaljenosti dom-delo. mogoce bi se moza in otroke preselil? njemu najdes adekvatno delo blizje njenemu delovnemu mestu, pa stanovanje, pa solo za froce, pa......... se pocasi svita?

res ti privoscim, da nikoli v zivljenju ne bos imel taksnih problemov. ker kar trenutno blejas je ignoranca problematike doticnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem reku da je naša javna uprava popolna, tud ni to moje delo, nekdo pa je plačan zato, da to rihta.

Ampak če bi meni rekli zdele boš pa delov za tak denar, čez čas pa prideš na to kar smo se zmenili (recimo na blef 10% več), bi želel da se tega držijo.

Če mi pa tega ne bi noben obljubil pa mi tudi dovžni niso.

In to je poanta te stavke, ne to da so nekateri nesposobni.

Koliko je meni znano se sindikati izredno upirajo reviziji napredovanj v tem času. Osebno bi se na mestu vladne pogajalske skupine konkretno zapičil v to. Ker ti si se v tem času ˝krivice˝ znašel po svoje, manjko povišic iznajdljivo reševal z napredovanji(pač mal rit ližeš), standard se ti ustrezno viša(prikrajšan? a res?)...in potem v letu 2010 apriori za vse zahtevaš odpravo plačnih nesorazmerij?! Znesek je v tem primeru bistveno višji(ker si med tem času nalezel par plačnih razredov). Krivica? S katere strani? Vsa napredovanja za ljudi, ki še vedno opravljajo iste funkcije skozi leta in so napredovali samo na papirju, skenslat....in potem se lahko pogovarjajo o odpravi ˝krivic˝.

In še ena o plačnih razredih. Le-ti naj bi med drugim ustrezali odgovornosti, ki jo posameznik nosi. In če mi našteješ 5 primerov v vsej državni upravi(+celotnemu paradržavnemu sektorju) ko je kdo za kaj odgovarjal ali preganjal vse to kar vladi očitajo(tajkune, prevzeme, poštne nabiralnike, ....)? Osebno jih ne poznam. Sam to je itak generalna težava v SLO, od vlade in podjetij v državni lasti navzdol. Noben za nič kriv, noben ničesar videl, nič slišal. Papirji se sami podpisujejo, odločitve same padejo....priimek in ime pa samo takrat znan, ko je potrebno plačo nakazat, ko pa kaj narobe gre pa :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je meni znano se sindikati izredno upirajo reviziji napredovanj v tem času. Osebno bi se na mestu vladne pogajalske skupine konkretno zapičil v to. Ker ti si se v tem času ˝krivice˝ znašel po svoje, manjko povišic iznajdljivo reševal z napredovanji(pač mal rit ližeš), standard se ti ustrezno viša(prikrajšan? a res?)...in potem v letu 2010 apriori za vse zahtevaš odpravo plačnih nesorazmerij?! Znesek je v tem primeru bistveno višji(ker si med tem času nalezel par plačnih razredov). Krivica? S katere strani? Vsa napredovanja za ljudi, ki še vedno opravljajo iste funkcije skozi leta in so napredovali samo na papirju, skenslat....in potem se lahko pogovarjajo o odpravi ˝krivic˝.

In še ena o plačnih razredih. Le-ti naj bi med drugim ustrezali odgovornosti, ki jo posameznik nosi. In če mi našteješ 5 primerov v vsej državni upravi(+celotnemu paradržavnemu sektorju) ko je kdo za kaj odgovarjal ali preganjal vse to kar vladi očitajo(tajkune, prevzeme, poštne nabiralnike, ....)? Osebno jih ne poznam. Sam to je itak generalna težava v SLO, od vlade in podjetij v državni lasti navzdol. Noben za nič kriv, noben ničesar videl, nič slišal. Papirji se sami podpisujejo, odločitve same padejo....priimek in ime pa samo takrat znan, ko je potrebno plačo nakazat, ko pa kaj narobe gre pa :krneki:

Ni potrebna revizija napredovanj temveč prevetritev celotnega javnega sektorja - še ena plačna reforma, po možnosti takšna, ki bi strokovno in dokončno rešila vrednotenje zahtevnosti in odgovornosti za posamezno delovno mesto in to za vse državne in paradržavne inštitucije. To se pa ne more narediti, če se natančno ne opredeli odgovornost za posamezno delovno mesto in uredi pravni okvir, ki bo kršitve sankcioniral. Pri tem pa trčimo na znano zgodbo..kako državo postaviti da bo odgovorna, učinkovita in pravna in pri tem nadaljevati s krajo in prihvatizacijo. To je in ostaja nemogoče, ker eno ne gre z drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

javna sluzba, dajo jih kjer jih rabijo, ne kjer je smotrno zaradi oddaljenosti dom-delo. mogoce bi se moza in otroke preselil? njemu najdes adekvatno delo blizje njenemu delovnemu mestu, pa stanovanje, pa solo za froce, pa......... se pocasi svita?

res ti privoscim, da nikoli v zivljenju ne bos imel taksnih problemov. ker kar trenutno blejas je ignoranca problematike doticnih.

Poglej, problem Slovenije je enostavno majhnost. Če bi bila to država s cirka 10 milijoni prebivalcev, bi bilo lažje blizu doma najti primerno službo, ker bi bilo dovolj firm, javnih služb in tega razmetanih okoli tebe. Sedaj je pa vedno problem s kadri, pa z ustanovami, pa vse to ...

In, ja - na koncu imamo ultimativno svobodo pri izbiri načina svojega življenja. Odločitve so naše. Posledice nosimo sami v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebna revizija napredovanj temveč prevetritev celotnega javnega sektorja - še ena plačna reforma, po možnosti takšna, ki bi strokovno in dokončno rešila vrednotenje zahtevnosti in odgovornosti za posamezno delovno mesto in to za vse državne in paradržavne inštitucije. To se pa ne more narediti, če se natančno ne opredeli odgovornost za posamezno delovno mesto in uredi pravni okvir, ki bo kršitve sankcioniral. Pri tem pa trčimo na znano zgodbo..kako državo postaviti da bo odgovorna, učinkovita in pravna in pri tem nadaljevati s krajo in prihvatizacijo. To je in ostaja nemogoče, ker eno ne gre z drugim.

Jaz se bojim, da je to sizifovo delo.

Imam prijatelja, je policaj. Njegova žena je vzgojiteljica v vrtcu. On rad pojamra "Jebemoboga, jaz dobim slabega jurja, ona pa jurja pa še malo - pa jaz mam nočne ,pa to pa ono, pa pijane butle skos obravnavam in jih s silo moramo krotiti, ona pa se 'samo z otroki malo špila pa pogovarja'".

Težko je primerjati to oboje - tako iz vidika funkcije v družbi, kot iz vidika financ. Še težje je to uzakoniti - kaj je namreč bolj pomembno, vsi radi rečemo "otroci so naša prihodnost", a visoko vrednotimo tudi varnost na cesti itd ...

Pa še dinamika napredovanj, razvoja delovnih nalog in izkušenj je povsem drugačna ... ter tudi "upokojitev" je priporočena pri različnih starostih ... da ne govorim o tem, da ni dobrih sistematizacij za "starejše delavce" ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se bojim, da je to sizifovo delo.

Imam prijatelja, je policaj. Njegova žena je vzgojiteljica v vrtcu. On rad pojamra "Jebemoboga, jaz dobim slabega jurja, ona pa jurja pa še malo - pa jaz mam nočne ,pa to pa ono, pa pijane butle skos obravnavam in jih s silo moramo krotiti, ona pa se 'samo z otroki malo špila pa pogovarja'".

Težko je primerjati to oboje - tako iz vidika funkcije v družbi, kot iz vidika financ. Še težje je to uzakoniti - kaj je namreč bolj pomembno, vsi radi rečemo "otroci so naša prihodnost", a visoko vrednotimo tudi varnost na cesti itd ...

Pa še dinamika napredovanj, razvoja delovnih nalog in izkušenj je povsem drugačna ... ter tudi "upokojitev" je priporočena pri različnih starostih ... da ne govorim o tem, da ni dobrih sistematizacij za "starejše delavce" ...

Saj ne pravim, da morajo biti razlike astronomske. Vsako delo je spoštovanja vredno in tudi delo vzgojiteljice je pomembno in ni lahko a je delo policista pri enaki izobrazbi zahtevnejše in posledično z več odgovornosti. Plača mora to odsevati vendar mora biti odgovornost dejanska tako pri enem kot pri drugem, kar pomeni, da se za napake odgovarja. Sicer sem pa itaq mnenja, da se prav uniformirani poklici zaradi svoje specifike sploh ne obravnavajo v isti skupini.

Ampak bistvo je tisto, kar sem napisal na koncu. Država je ustanovljena z namenom, da bi služila skupnosti - vsem državljanom. Naj bi zagotavljala zunanjo varnost, notranji red, izobraževanje, tržna pravila in vse ostalo kar je potrebno, da skupnost deluje in se razvija in naj bi to zagotavljala na tak način, da bo gospodarno ravnala s skupnim denarjem in vsem zagotavljala pošten odnos v skladu z zapisanimi pravili. Kadar država postane talec določenih interesnih skupin pa se vse skupaj začne krhati. Ta ustvarjena 'kriza' je samo razgrnila problem, ki je prisoten že najmanj desetletje, v določeni meri pa že od osamosvojitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa dost štrajka delat, delat in še delat ter nadoknadit narejeno škodo

delamo, kljub temu, da smo zaposleni v javni upravi.

mogoče še več kot marsikdo v gospodarstvu, sigurno več kot socialni podpiranci, vsi cigani v državi in tudi mnogo več kot so kdajkoli razni priviligirani upokojenci.

reda v državi ne bo nikoli, če uspe vodilnim skregat med sabo nas male ljudi, medtem pa oni veselo nabijajo davke, kradejo in si zadovoljno manejo roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se bojim, da je to sizifovo delo.

Imam prijatelja, je policaj. Njegova žena je vzgojiteljica v vrtcu. On rad pojamra "Jebemoboga, jaz dobim slabega jurja, ona pa jurja pa še malo - pa jaz mam nočne ,pa to pa ono, pa pijane butle skos obravnavam in jih s silo moramo krotiti, ona pa se 'samo z otroki malo špila pa pogovarja'".

Težko je primerjati to oboje - tako iz vidika funkcije v družbi, kot iz vidika financ. Še težje je to uzakoniti - kaj je namreč bolj pomembno, vsi radi rečemo "otroci so naša prihodnost", a visoko vrednotimo tudi varnost na cesti itd ...

Pa še dinamika napredovanj, razvoja delovnih nalog in izkušenj je povsem drugačna ... ter tudi "upokojitev" je priporočena pri različnih starostih ... da ne govorim o tem, da ni dobrih sistematizacij za "starejše delavce" ...

kaj pa naj potem oni rečejo ki polovico od jurja in še težko fizično delajo ?

in ne vem kako bodo to delati pri več kot 60-ih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa naj potem oni rečejo ki polovico od jurja in še težko fizično delajo ?

in ne vem kako bodo to delati pri več kot 60-ih

Da morajo biti vsi tako slabo plačani, kot so oni ali pa še slabše, še posebej pa delavci v javni upravi. Ti delavci so vsi skupaj itaq samo en strošek in nič koristnega ninja.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te stavke absolutno ne podpiram!

Predstavniki stavkajočih neprestano poudarjajo kako imajo eni veliko, kako so si nagrabili velika premoženja, kako imajo božičnice, trinajste plače in podobno. Vse te anomalije, ki jih sedaj obešajo na veliki zvon in so nastale v zadnjih 2 desetletjih so neposredna posledica nedelovanja javnega sektorja! So posledica nedelovanja inšpekcijskih služb, nedelovanja policije, sodstva in predvsem nedelovanja zakonodajne veje oblasti. Stavkajočim svetujem, da se za dosego svojih ciljev poslužijo storitev, ki jih sami nudijo, torej apeliranja na razne inšpekcije, uporabo sodnih mlinov in podobnih zadev. In bomo lepo videli koliko časa bo trajalo, da dosežejo svoje. Šele takrat bodo lepo enakovredni tistim, ki plačujemo davke s svojim delom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te stavke absolutno ne podpiram!

Predstavniki stavkajočih neprestano poudarjajo kako imajo eni veliko, kako so si nagrabili velika premoženja, kako imajo božičnice, trinajste plače in podobno. Vse te anomalije, ki jih sedaj obešajo na veliki zvon in so nastale v zadnjih 2 desetletjih so neposredna posledica nedelovanja javnega sektorja! So posledica nedelovanja inšpekcijskih služb, nedelovanja policije, sodstva in predvsem nedelovanja zakonodajne veje oblasti. Stavkajočim svetujem, da se za dosego svojih ciljev poslužijo storitev, ki jih sami nudijo, torej apeliranja na razne inšpekcije, uporabo sodnih mlinov in podobnih zadev. In bomo lepo videli koliko časa bo trajalo, da dosežejo svoje. Šele takrat bodo lepo enakovredni tistim, ki plačujemo davke s svojim delom.

Predvsem nedelovanja zakonodajne in izvršilne veje oblasti. Vlade in parlamenta. Te smo sami volili in jih toleriramo takšne kot so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!