Skoči na vsebino

Graje in pohvale


Priporočene objave

Saj ne vem a sem zadel temo ali ne... imam grajo in pohvalo.

Ok, zacnimo s pohvalo: pohvalit je potrebno vse moderatorje tega foruma, ki skrbijo za red, kulturno izražanje in preglednost. To je napisano brez kakršnega koli cinizma. In to res mislim! 

Graja: bolj kot graja je to zgolj vprašanje. Pred časom je bilo rečeno, da se moderatorji v določene dele foruma ne vtikajo in tu je bilo izrecno poudarjena rubrika: Kr'neki. Vidim, da se tudi tu brišejo objave, pa čeprav so v kontekstu z naslovom teme in popolnoma neškodljive in brez žaljenja? 

In, predno se tu razvname debata, lepo prosim ne. Ni to moj namen, da se spet "spravljamo" na moderatorje oz na forum kot takšne.

Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljam in suportiram tole Damijevo odločitev, da se trenutno vodilna štrajt-tema za nekaj časa ohladi. Kot predlog, morda bi bilo dobro isto storiti še s kakšno drugo "nevralgično" temo, se pravi tam, kjer praktično ni nobene pozitivne dodane vrednosti, ampak eno samo pluvanje in prerekanje... Npr. tema o prihajajočih predsedniških volitvah.

Pa ni treba, da je zamrzovalnik vklopljen  samo za dan ali dva. Nihče ne bo prav nič usodnega zamudil...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/11/2020 at 6:55 PM, Snečer said:

Temu se reče moderiranje.

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Pozdravljam in suportiram tole Damijevo odločitev, da se trenutno vodilna štrajt-tema za nekaj časa ohladi. Kot predlog, morda bi bilo dobro isto storiti še s kakšno drugo "nevralgično" temo, se pravi tam, kjer praktično ni nobene pozitivne dodane vrednosti, ampak eno samo pluvanje in prerekanje... Npr. tema o prihajajočih predsedniških volitvah.

Pa ni treba, da je zamrzovalnik vklopljen  samo za dan ali dva. Nihče ne bo prav nič usodnega zamudil...

 

 

Zaprtje teme ni pošteno do tistih, ki so pisali na nivoju. Izgovor, da ni nič novega ne drži, saj je vsak dan kaj novega. Tak ukrep ne bo spremenil ničesar, saj je navada oz. karakter železna srajca. Bodo dotični osebki šli na isti nivo takoj, ko se tema odpre. Tudi v drugih temah ni nič drugače. Bolje bi bilo ukrepat pri izvoru, za določen čas onemogočit komentiranja tistim, ki pravila kršijo. Bi po enem tednu nezmožnosti pisanja premislili, kaj bodo spet napisali, sploh če se jim bi stara navada in posledično kazen ponavljala. Zdaj pa namesto tematike beremo osebno obračunavanje posameznikov, na koncu se pa kaznuje vse. Me ne briga kdo se tu s kom druži ali prijateljuje privat in kdo ne, kdo se ne razume in kdo se, moderiranje bi moralo biti objektivno in pošteno do vseh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema se je odprla, ker je očitno spet 100 mnenj. Zdej pa sam čakam :P

Kaboom GIFs | Tenor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... recimo .. na podobnem forumu "mopedist.si" ni nobenih drugih tem, kot strogo o mopedih in motorjih.... pa se imajo vsi radi...  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Andrejcer pravi:

Zaprtje teme ni pošteno do tistih, ki so pisali na nivoju. Izgovor, da ni nič novega ne drži, saj je vsak dan kaj novega. Tak ukrep ne bo spremenil ničesar, saj je navada oz. karakter železna srajca. Bodo dotični osebki šli na isti nivo takoj, ko se tema odpre. Tudi v drugih temah ni nič drugače. Bolje bi bilo ukrepat pri izvoru, za določen čas onemogočit komentiranja tistim, ki pravila kršijo. Bi po enem tednu nezmožnosti pisanja premislili, kaj bodo spet napisali, sploh če se jim bi stara navada in posledično kazen ponavljala. Zdaj pa namesto tematike beremo osebno obračunavanje posameznikov, na koncu se pa kaznuje vse. Me ne briga kdo se tu s kom druži ali prijateljuje privat in kdo ne, kdo se ne razume in kdo se, moderiranje bi moralo biti objektivno in pošteno do vseh.

Sem enakega mnenja in se rade volje podpišem pod tale post. 

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... recimo .. na podobnem forumu "mopedist.si" ni nobenih drugih tem, kot strogo o mopedih in motorjih.... pa se imajo vsi radi...  :D

Saj se imamo tudi tukaj radi, le da nas vsake toliko časa malo zanese. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

... recimo .. na podobnem forumu "mopedist.si" ni nobenih drugih tem, kot strogo o mopedih in motorjih.... pa se imajo vsi radi...  :D

ne bo držalo. Tam zihr zviška gledajo na skuteraše :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo na forumu motori.hr so prepovedane teme o nogometu in politiki (že vedo zakaj). Mi bi se pa verjetno skregali tudi o pivu in čevapih (gotovo pa ne pri pivu in čevapih - tam bi bili najboljši frendi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa na forumu za otroke gre. Tam se nihče ne prepira o motorjih 🤣

Ma oštja, kok ste stari no?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če bi ostale samo teme o motorjih in motorizmu bi srž problema ostala ista. Nič ne bi bilo bolje le skoncentrirano bi bilo bolj na mororističnih temah. Bsi vemo kdo je problem, kdo lahko vse, kdo  po lastnem IQ kroji pravila. 
Žalostno, da v lokalnih oštarijah poslušam potopise, gledam videoprojekcije, filme iz moto potovanj po svetu. Za MS niti slišati nočejo.  Osredji Slovenski motoristični portal ima...! Koliko aktivnih članov????? Na prste rok se lahko prešteje kvalitetne potopise v celem letu. 
Zakaj je revščina na MS portalu se je potrebno vprašati? Zakaj so FB grupe bolj kvalitetne od osrednjega foruma? 
Počasi bo tako, kot na ATV forumu, kjer po nekaj mesecev ni prav nobene objave. 
Glede na vsesplošno nezadovoljstvo priporočam, da se vodilni usedejo za skupno mizo, naredijo analizo trenutnega stanja ter poiščejo rešitev.

Prisotni preberite na brzino preden udari radirka- zbriše post in mene da na hladno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In spet so vse drugi krivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami. Slab moderator si. Moje mnenje... nikoli nebi smel biti moderator. Preveč se poznate oz. ste se poznali in do ene točke ti pride, ko pač z močmi moderiranja zaključiš. Po drugi strani pa si ne pustiš miru in si preveč želiš imeti prav. Povsod. V vsaki temi :) 

Imaš dobre vsebine, veliko prispevaš a...

Žal mi je nekaterih, ki tu niso več aktivni. Tudi Snecerja, ki je imel velikooo dobre vsebine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, mladench pravi:

Dami. Slab moderator si. Moje mnenje... nikoli nebi smel biti moderator. Preveč se poznate oz. ste se poznali in do ene točke ti pride, ko pač z močmi moderiranja zaključiš. Po drugi strani pa si ne pustiš miru in si preveč želiš imeti prav. Povsod. V vsaki temi :) 

Imaš dobre vsebine, veliko prispevaš a...

Žal mi je nekaterih, ki tu niso več aktivni. Tudi Snecerja, ki je imel velikooo dobre vsebine.

 

super in na vrhu teme piše obračunajmo z moderatorjem? :P

Ni prvič ni zadnjič. So že prošnje po močnejšem moderiranju, bo zrihtano, pa ne z moje strani :D jaz bom samo še dodatno nabijal kot ostali,se skregal ko kmet v vsaki temi in čisto nič naredil,itd, si sedaj vesel?

Dejmo fantje, sedaj manjka 10 objav članov, ki me najbolj sovražijo, da spustijo svoje umotvore skozi, povedo, kako so bili sankcionirani po nedolžnem in bo problem rešen.

 

Meni je tudi žal Snečerja, ampak se je tako odločil. Če bi on še bil tule, marsikaterega nabijača ne bi bilo. In potem, ja potem ne vem na koga bi spet valili krivdo. :P Najbrž name, da mam preveč postov. :D

ps. komot se lahko prijaviš za moderatorja. Pridni ljudje prav pridejo. Pa jaz bom imel manj dela.

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

 

super in na vrhu teme piše obračunajmo z moderatorjem? :P

Ni prvič ni zadnjič. So že prošnje po močnejšem moderiranju, bo zrihtano, pa ne z moje strani :D jaz bom samo še dodatno nabijal kot ostali,se skregal ko kmet v vsaki temi in čisto nič naredil,itd, si sedaj vesel?

Dejmo fantje, sedaj manjka 10 objav članov, ki me najbolj sovražijo, da spustijo svoje umotvore skozi, povedo, kako so bili sankcionirani po nedolžnem in bo problem rešen.

 

Meni je tudi žal Snečerja, ampak se je tako odločil. Če bi on še bil tule, marsikaterega nabijača ne bi bilo. In potem, ja potem ne vem na koga bi spet valili krivdo. :P Najbrž name, da mam preveč postov. :D

ps. komot se lahko prijaviš za moderatorja. Pridni ljudje prav pridejo. Pa jaz bom imel manj dela.

 

Blodirunerja hočemo. On je edino, ki je še objektiven. 🤔

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Dejmo fantje, sedaj manjka 10 objav članov, ki me najbolj sovražijo, da spustijo svoje umotvore skozi, povedo, kako so bili sankcionirani po nedolžnem in bo problem rešen.

Jaz osebno se ne morem pritoževat nad tvojim moderiranjem, ker si bil do mene povsem objektiven. Želel pa bi si tudi sam strožje moderiranje, predvsem do provokatorjev in tistih, ki se na žaljiv način spuščajo na osebni nivo sogovornika. Želel bi si spoštljive komunikacije med prisotnimi pisci, predvsem pa argumentirane. Lahko se naša mnenja krešejo, vendar naj to poteka na spoštljiv in kulturen način, brez da žalimo drug drugega ali se iz sogovornika na tak ali drugačen način norčujemo. Za tiste, ki ne zmorejo spoštljive in kulturne komunikacija pač nebi smelo bit prostora na tem in drugih forumih. Taki so pač izmečki družbe. 

Toliko zaenkrat z moje strani. 

pred 10 minutami, hajamoto pravi:

Blodirunerja hočemo. On je edino, ki je še objektiven.

Ne zmoreš brez žaljenja kaj ne? Dokler boste taki obiskovali ta forum in svobodno zdravili svoje frustracije, se ne bo nič spremenilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, bladerunner pravi:

 Taki so pač izmečki družbe. 

 

Ne zmoreš brez žaljenja kaj ne? Dokler boste taki obiskovali ta forum in svobodno zdravili svoje frustracije, se ne bo nič spremenilo. 

Neprecenljivo. :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

 

super in na vrhu teme piše obračunajmo z moderatorjem? :P

Ni prvič ni zadnjič. So že prošnje po močnejšem moderiranju, bo zrihtano, pa ne z moje strani :D jaz bom samo še dodatno nabijal kot ostali,se skregal ko kmet v vsaki temi in čisto nič naredil,itd, si sedaj vesel?

Dejmo fantje, sedaj manjka 10 objav članov, ki me najbolj sovražijo, da spustijo svoje umotvore skozi, povedo, kako so bili sankcionirani po nedolžnem in bo problem rešen.

 

Meni je tudi žal Snečerja, ampak se je tako odločil. Če bi on še bil tule, marsikaterega nabijača ne bi bilo. In potem, ja potem ne vem na koga bi spet valili krivdo. :P Najbrž name, da mam preveč postov. :D

ps. komot se lahko prijaviš za moderatorja. Pridni ljudje prav pridejo. Pa jaz bom imel manj dela.

 

Zaradi mene si lahko moderator še 100 let. Nimam predsodkov in nič osebnega proti tebi. 
Le način dela spremeni, ker drugače boš ostal sam. Tudi to boš z lahkoto sprejel. Boš imel manj dela. Še ostrejše moderiranje bo prineslo še večji osip članov. Torej še manj postov in šlabšo kvaliteto postov. Sami sebi boste namen.

OK. Zamisli si, da je MS firma, katera dela, proizvaja za svoje plače, razvoj, prispevke….  Z takšnim poslovanjem iz firme postopama odhaja kvaliteten kader. Ostaja kader, kateri je sam sebi namen, vodilni v proizvodnji pa izvajajo pritisk na zaposlene, ker hočejo rezultate kot so bili prej ali pa enostavno ———sami naredijo, ker nimajo kadra. Na dolgi rok je to slabo.

Da pa nekaj lahko deluje normalno bom dal za primer FB grupo (žal je private) Suzuki Vstorm Slovenija. Ustanovil sem jo jaz in jo tudi zapustil takrat, ko sem prodal motor. Predal sem jo popolnemu neznancu, kateri je tudi tukaj deloval. Letos spomladi so me kot ustanovnega člana povabili na srečanje in skupinsko vožnjo. Takrat sem tudi celotno grupo vodil po lepi naši domovini. Grupa ima trenutno preko 370 članov tudi iz bivše juge. Aktivnih jih je polovica. Potrebe po moderiranju ni. Posti so dobri, kvalitetni in redno se objavlja.  Torej se DA! Z normalnim, pravilnim pristopom, dialogom se doseže več, kot z “trdo roko”!  Ti člani grupe so bili v večini včasih tukaj.

Torej?  Še vedno mislim, da uprabljate napačen pristop.

Z moje strani sem končal to debato. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bladerunner pravi:

Bomo videli, če boš zmogel komunicirat na dostojnem nivoju. 

če bomo en drugmu govorili mucek, srček, cartek, golobček in podobne pocukrane besede, tudi ne bomo daleč prišli :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

če bomo en drugmu gorili mucek, srček, cartek, golobček in podobne pocukrane besede, tudi ne bomo daleč prišli :huh: 

Tudi sam vem, da pocukranost ne vodi nikamor.  Grobo žaljenje sogovornikov pa tudi ni konstruktivno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

če bomo en drugmu gorili mucek, srček, cartek, golobček in podobne pocukrane besede, tudi ne bomo daleč prišli :huh: 

Dej piki no, ne se razburjat 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Zaradi mene si lahko moderator še 100 let. Nimam predsodkov in nič osebnega proti tebi. 
Le način dela spremeni, ker drugače boš ostal sam. Tudi to boš z lahkoto sprejel. Boš imel manj dela. Še ostrejše moderiranje bo prineslo še večji osip članov. Torej še manj postov in šlabšo kvaliteto postov. Sami sebi boste namen.

OK. Zamisli si, da je MS firma, katera dela, proizvaja za svoje plače, razvoj, prispevke….  Z takšnim poslovanjem iz firme postopama odhaja kvaliteten kader. Ostaja kader, kateri je sam sebi namen, vodilni v proizvodnji pa izvajajo pritisk na zaposlene, ker hočejo rezultate kot so bili prej ali pa enostavno ———sami naredijo, ker nimajo kadra. Na dolgi rok je to slabo.

Da pa nekaj lahko deluje normalno bom dal za primer FB grupo (žal je private) Suzuki Vstorm Slovenija. Ustanovil sem jo jaz in jo tudi zapustil takrat, ko sem prodal motor. Predal sem jo popolnemu neznancu, kateri je tudi tukaj deloval. Letos spomladi so me kot ustanovnega člana povabili na srečanje in skupinsko vožnjo. Takrat sem tudi celotno grupo vodil po lepi naši domovini. Grupa ima trenutno preko 370 članov tudi iz bivše juge. Aktivnih jih je polovica. Potrebe po moderiranju ni. Posti so dobri, kvalitetni in redno se objavlja.  Torej se DA! Z normalnim, pravilnim pristopom, dialogom se doseže več, kot z “trdo roko”!  Ti člani grupe so bili v večini včasih tukaj.

Torej?  Še vedno mislim, da uprabljate napačen pristop.

Z moje strani sem končal to debato. 

velja za vse...komot se lahko prijavite za moderatorje, jaz vam bom hvaležen. Pa ms bo bolj urejen. Je veliko tem, ne samo tem, celih sklopov, ki čakajo, da se uredi, predvsem sklop motocikli 125 in sklop skuterji oz vsaj maxiskuteri. Oba sklopa imata kup novih članov in čisto zmešnjavo in nepreglednost, ter miljon tem.

Toliko z moje strani.

 

pred 33 minutami, maus pravi:

če bomo en drugmu govorili mucek, srček, cartek, golobček in podobne pocukrane besede, tudi ne bomo daleč prišli :huh: 

če bomo dovolj dolgo se obkladali s temi besedami, majkemi bi zneslo tut do postelje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, bladerunner pravi:

Jaz osebno se ne morem pritoževat nad tvojim moderiranjem, ker si bil do mene povsem objektiven. Želel pa bi si tudi sam strožje moderiranje, predvsem do provokatorjev in tistih, ki se na žaljiv način spuščajo na osebni nivo sogovornika. Želel bi si spoštljive komunikacije med prisotnimi pisci, predvsem pa argumentirane. Lahko se naša mnenja krešejo, vendar naj to poteka na spoštljiv in kulturen način, brez da žalimo drug drugega ali se iz sogovornika na tak ali drugačen način norčujemo. Za tiste, ki ne zmorejo spoštljive in kulturne komunikacija pač nebi smelo bit prostora na tem in drugih forumih. Taki so pač izmečki družbe. 

Toliko zaenkrat z moje strani. 

Ne zmoreš brez žaljenja kaj ne? Dokler boste taki obiskovali ta forum in svobodno zdravili svoje frustracije, se ne bo nič spremenilo. 

 In zakaj je to žaljenje. Če si moderator si manj vreden? Al kaj? 

Boste desni še eno levo gnezdo prevzel in zdravili svoje frustracije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!