Skoči na vsebino

Jedrska energija


Tomozuki

Priporočene objave

Žal ta tvoj podatek ni čist točen. Cifra pa tudi variara od proizvajalca do proizvajalca...

Torej si lahko malo bolj natančen v svojih trditvah? Ne rabiš pisat točno za katerega proizvajalca gre, zanimajo me samo številke. Dvomim pa, da je med proizvajalci neko veliko odstopanje.

Sicer čisto verjamem, da se z leti razvoja, odstotek, ki sem ga zapisal niža, ampak zagotovo obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej si lahko malo bolj natančen v svojih trditvah? Ne rabiš pisat točno za katerega proizvajalca gre, zanimajo me samo številke. Dvomim pa, da je med proizvajalci neko veliko odstopanje.

Sicer čisto verjamem, da se z leti razvoja, odstotek, ki sem ga zapisal niža, ampak zagotovo obstaja.

cca 80% po 25 letih je povptrečen podatek...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar niti ni tako požrešna kot govoriš. Mene so te cifre konkretno presenetile sevada v prid fotofoltajiki...

Vsa energija, ki jo pridelajo prvo leto in pol, je kvečjemu protiutež porabljeni energiji za izdelavo.

Lani sem namontiral slab MW sončnih celic po sloveniji večina na Štajerskem koncu... Zgleda da bo letos cifra očitno manjša...

strah pred ukinitvijo subvencij in odkupovanja energije po X-kratni ceni, a? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej jedrska energija ni tolk slaba..

... ponoč ni treba imeti odsevnikov na obleki - žariš tko al pa drgač ;-)

Ma joke, jeba je to, če pride do takih pizdarij, nič jim nisem fouš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeve se v JE Fukushima, žal, niti najmanj ne umirjajo.

nažalost je tole z radiacijo zmeraj slabše .... največja težava je v tem , da morajo najprej vse skupaj ohladiti na nulo , tudi če jih bodo potem zalili z betonom ... dokler ni ohlajeno ne morejo nič , ker vse ostalo v , če bi zaprli , vodi v eksplozijo - ekspanzijo in širjenje radiacije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nažalost je tole z radiacijo zmeraj slabše .... največja težava je v tem , da morajo najprej vse skupaj ohladiti na nulo , tudi če jih bodo potem zalili z betonom ... dokler ni ohlajeno ne morejo nič , ker vse ostalo v , če bi zaprli , vodi v eksplozijo - ekspanzijo in širjenje radiacije..

ŽIT 03/2011 v članku 'finska rešitev za jedrske odpadke' nekje vmes pravi o jedrskem gorivu takole: "....potem, ko ga vzamejo iz reaktorja, ga shranijo v posebne bazene, kjer mu krožeča voda odvzame začetno toploto in radioaktivnost. Po kakih 5-6 letih je gorivo dovolj ohlajeno, da ga lahko spravijo v......."

Torej, kolk časa bodo čakal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIT 03/2011 v članku 'finska rešitev za jedrske odpadke' nekje vmes pravi o jedrskem gorivu takole: "....potem, ko ga vzamejo iz reaktorja, ga shranijo v posebne bazene, kjer mu krožeča voda odvzame začetno toploto in radioaktivnost. Po kakih 5-6 letih je gorivo dovolj ohlajeno, da ga lahko spravijo v......."

Zakaj pa vse skup u morje ne porinejo? :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa vse skup u morje ne porinejo? :stupid:

vrjetn bi blo precej škode za lastnika, so pa mal počakal, zej so pa pogruntal, de so predolg čakal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIT 03/2011 v članku 'finska rešitev za jedrske odpadke' nekje vmes pravi o jedrskem gorivu takole: "....potem, ko ga vzamejo iz reaktorja, ga shranijo v posebne bazene, kjer mu krožeča voda odvzame začetno toploto in radioaktivnost. Po kakih 5-6 letih je gorivo dovolj ohlajeno, da ga lahko spravijo v......."

Torej, kolk časa bodo čakal?

ampak še tudi po tem se je z zadevo treba sistematično in - za visoke stroške - ukvarjati ... "dokončne rešitve" za iztrošeno jedrsko gorivo pa človek še nima ... ok, planet Zemlja zna to sicer sam urediti, ampak morda nam ne bo všeč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa vse skup u morje ne porinejo? :stupid:

po mojem nimajo takih bagerjev, ki bi to sun'l ...

Bo pa morje yeba - Japonci tam veliko ribarijo, to jim bo uničilo vire prehranjevanja ... in bogved, kaj vse bi še namutiralo ... bi se pa v morju vse lepo razredčilo in ohladilo, nekje na globini 3 kilometre recimo ... ampak potem bi nam tiste ribe iz globin prišle yebat vse po spisku ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa energija, ki jo pridelajo prvo leto in pol, je kvečjemu protiutež porabljeni energiji za izdelavo.

strah pred ukinitvijo subvencij in odkupovanja energije po X-kratni ceni, a? :)

Noben strah pred ukinitvijo subvencij ali čega temu podobnega. pač odkupne cene se z vsakim 1. januarjev znižajo za nekaj procentov. Letos se se menda celo za 7% Kar je več kot lani. Sama cena elektrarn se pa ni nič znižala, ravno nasprotno v času recesije je bila cena materjala nekoliko nižja kot običajno saj so se surovine pocenile. Letos ko je večina sveta že ekonomsko nekak zaštartala, so se pa cene teh surovin spet dvignile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem nimajo takih bagerjev, ki bi to sun'l ...

Bo pa morje yeba - Japonci tam veliko ribarijo, to jim bo uničilo vire prehranjevanja ... in bogved, kaj vse bi še namutiralo ... bi se pa v morju vse lepo razredčilo in ohladilo, nekje na globini 3 kilometre recimo ... ampak potem bi nam tiste ribe iz globin prišle yebat vse po spisku ...

glede na some iz černobila -

- s količino rib ne bi imeli težav ... edino z vsebnostjo radioaktivnih materialov to pa ja ... pa tisto za yebat je potem tudi večje če riba bolj zrase...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem nimajo takih bagerjev, ki bi to sun'l ...

Bo pa morje yeba - Japonci tam veliko ribarijo, to jim bo uničilo vire prehranjevanja ... in bogved, kaj vse bi še namutiralo ... bi se pa v morju vse lepo razredčilo in ohladilo, nekje na globini 3 kilometre recimo ... ampak potem bi nam tiste ribe iz globin prišle yebat vse po spisku ...

Tazadn cajt da se navadjo čevape jest, od tistih rib so vsi bledi, zategnjeni pa mejhni..... tko da se bo očitno le neki dobrga izcimlo iz tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v svetu se začenja uporabljat suho skladiščenje starih elementov...tko da lahko pričakujemo tut tako rešitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš tako skladiščenje, kot ga bodo na Švedskem?

http://www.youtube.com/watch?v=BN25RTYjjIg

Pa še poljuden tekst o problematiki skladiščenja iztrošenega jedrskega goriva.

http://io9.com/#!5786988/how-will-we-dispose-of-spent-nuclear-fuel-rods-centuries-to-come

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogruntali bodo izstrelitev rakete in vse to poslali v vesolje ... nekje sem to bral, pa se ne spomnim kje ... mislim, da jih zajebava samo še cena take rakete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš tako skladiščenje, kot ga bodo na Švedskem?

..dober članek/video. Se mi pa vseeno poraja vprašanje, ali ti gre slabše geografija, ali branje angleškega teksta?

:evilgrin: <- (evil smajli)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

..dober članek/video. Se mi pa vseeno poraja vprašanje, ali ti gre slabše geografija, ali branje angleškega teksta?

:evilgrin: <- (evil smajli)

Površen sem. Starost pač terja svoje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogruntali bodo izstrelitev rakete in vse to poslali v vesolje ... nekje sem to bral, pa se ne spomnim kje ... mislim, da jih zajebava samo še cena take rakete.

Takle prizor z raketo polno jedrskih odpadkov bi bil res zabaven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko je pluvat po jedrskih elektrarnah.... Če pa pomislimo, da je 40% vse energije v SLO proizvedene električne energije iz ene same elektrarne (Krško), so ostale en mali "fajercajg" napram jedrski energiji..... Po drugi strani ena hidroelektrarna uniči cele hektare ozemlja in naredi bore malo koristi napram jedrski....

Je pa res, da so za moje pojme Japonci budale k delajo te stvari na najbolj potresno izpostavljenem območju. ampak to je drugo. Je pa še nekaj, da js jedrska elektrarna stvar države, ko deluje, in žal stvar celega sveta, ko se pokvari, to je pa malo mimo... Ravno danes sem slišal, da mora mednarodna skupnost zbrati 750 mio€ za nov plašč okoli Černobila in da bomo mi dali 120.000€.....

Svašta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!