Skoči na vsebino

Jedrska energija


Tomozuki

Priporočene objave

glede delavcev elektrarne je jasno, da delajo saj so se podpisali pod to v pogodbi (vsaj v slo je tako) sicer pa ne verjamem, da so prejemali doze večje od dovoljenega razen v primeru lastne odgovornosti.Glede gasilcev in ostalih zunanjih delavcev pa vsaka čast za njihova dejanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wall Street Journal s pričevanji o tem, da je TEPCO hotel zaščititi investicijo in ni hotel takoj po potresu morske vode našopat v nuklearko ...

http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704608504576207912642629904.html?mod=e2tw

Piše tudi o tem, da niso takoj signalizirali vojski, da rabijo pomoč, itd. Pisalo se je tudi zadnja dva dni, da naj bi Japonci sprva se lepo zahvalili za ponujeno pomoč s strani američanov ... in da so jo šele sedaj, ko niso mogli sami rešiti, sprejeli.

KAr se mene tiče - če so v igri take stvari, kot je nuklearka, bi bilo smiselno takoj vse ponujene pomoči sprejeti ... bolše, da pridejo Ameri na suši, kot pa da ne pridejo sploh, medtem pa reaktorje ftrga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BBC poroča: 2240: American investigative journalist and Japanese crime expert Jake Adelstein writes in his blog that: "the Japanese police are quietly beginning an investigation into TEPCO, the managing entity of the Fukushima Nuclear Reactor for charges of professional negligence resulting in death or injury." He says the investigation is still in its early stages and that nothing is official yet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wall Street Journal s pričevanji o tem, da je TEPCO hotel zaščititi investicijo in ni hotel takoj po potresu morske vode našopat v nuklearko ...

http://online.wsj.co...4.html?mod=e2tw

Piše tudi o tem, da niso takoj signalizirali vojski, da rabijo pomoč, itd. Pisalo se je tudi zadnja dva dni, da naj bi Japonci sprva se lepo zahvalili za ponujeno pomoč s strani američanov ... in da so jo šele sedaj, ko niso mogli sami rešiti, sprejeli.

KAr se mene tiče - če so v igri take stvari, kot je nuklearka, bi bilo smiselno takoj vse ponujene pomoči sprejeti ... bolše, da pridejo Ameri na suši, kot pa da ne pridejo sploh, medtem pa reaktorje ftrga.

par strani nazaj sem za tako izjavo o požrešnosti kapitalistov proti varnosti ljudi pokasiral minuse.....

v tisti prvi uri pred cunamijem , dokler so še delali agregati bi to lahko opravili in bi ne bilo nobenih težav z ničemer ... kot se povedal tudi fritz-u : vrednost elektrarne je za japonsko gospodarstvo kaplja v morje ( tega ne trdim za same lastnike ) tako da je moje mnenje , če je imela japonska kot celota kaj od teh elektrarn v času obratovanja , naj bo soudeležena tudi pri potopitvi in z njo povezanih stroških...

me pa čudi , da ob takih katastrofah ni udarila vlada po mizi in prevzela komando ter odločitve v svoje roke glede na "vojno stanje" , ki je zavladalo po potresu...

dokler je še dovolj nafte , jedrske energije ter poceni elektrike bo še tako... zaradi mene lahko iz varnostnih razlogov jutri ustavijo krško ...bomo pač primorani poiskati druge vire energije ki so na razpolago in ki začuda obenem veliko manj onesnažujejo okolje od sedanjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede cunamija imaš prav... glede potresa pa nikakor..

vemo vemo. imamo "nekaj znancev" med takratnimi projektanti celotnega projekta je krsko.

V Podgorici pri Ljubljani je raziskovalni jedrski reaktor, ki nima vode zelo blizu, tam bi bila tudi kriza ob kakšnem močnem potresu :whistle:

da te pomirim: od mize, izza katere se trenutno javljam, je en raziskovalni jedrski reaktor oddaljen manj kot kilometer (joanneum research, graz, steyrergasse). 95% gracanov tega ne ve. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vemo vemo. imamo "nekaj znancev" med takratnimi projektanti celotnega projekta je krsko.

da te pomirim: od mize, izza katere se trenutno javljam, je en raziskovalni jedrski reaktor oddaljen manj kot kilometer (joanneum research, graz, steyrergasse). 95% gracanov tega ne ve. :whistle:

po vseh državah je veliko stvari , ki jih povprečni državljani ne vedo ... in procent teh stvari se bliža tvojim 95% ...

na japonskem še zdavnaj ni vse končano... pritisk v reaktorju se dviguje in nameravajo izpustiti nekaj radioaktivnega plina-pare v ozračje ... v stavbe reaktorja 5 in 6 so izvrtali luknje za sprostitev pritiska in v izogib nabiranja vodika - torej imajo tudi tam ZELOOOO VELIKE težave s samim hlajenjem - zelo podobne tem na reaktorjih 1,2,3in 4...... se bo drama podaljšala ?? ali tudi pri 5 in 6 zavlačujejo z zalitjem , če imajo take težave ??? kako pa stojijo sosednje elektrarne ???

folk tale tema bo še dolgo aktivna , če ga mislijo japonci tako srat in gemblat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vseh državah je veliko stvari , ki jih povprečni državljani ne vedo ... in procent teh stvari se bliža tvojim 95% ...

a zdaj bo pa vse definirano s številko 95%? ... Sicer pa - če ljudje ne vejo, to ne pomeni, da jim kdo kaj skriva - ljudi pač to ne zanima in se ne zanimajo ... za razliko od nas, peščice pametnih forumašev, kenedele ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na japonskem še zdavnaj ni vse končano... pritisk v reaktorju se dviguje in nameravajo izpustiti nekaj radioaktivnega plina-pare v ozračje ... v stavbe reaktorja 5 in 6 so izvrtali luknje za sprostitev pritiska in v izogib nabiranja vodika - torej imajo tudi tam ZELOOOO VELIKE težave s samim hlajenjem - zelo podobne tem na reaktorjih 1,2,3in 4...... se bo drama podaljšala ?? ali tudi pri 5 in 6 zavlačujejo z zalitjem , če imajo take težave

Ej, verjetn mamo mal premal podatkov ... zato pa tolk paniko zganjaš.

BTW, danes zjutraj so sporočili, da so reaktorja 5 in 6 ohladili na cirka 32 stopinj celzija ... citiram BBC: "Spent fuel pond water temperature dropped to 36.1 °C at Unit 5 and 36.6 °C at Unit 6".

Da boš mal bolj mirno spal :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, verjetn mamo mal premal podatkov ... zato pa tolk paniko zganjaš.

BTW, danes zjutraj so sporočili, da so reaktorja 5 in 6 ohladili na cirka 32 stopinj celzija ... citiram BBC: "Spent fuel pond water temperature dropped to 36.1 °C at Unit 5 and 36.6 °C at Unit 6".

Da boš mal bolj mirno spal :-).

jaz paniko ??

tole je tvoje pisanje -prvi post ob dogodku : "Skratka - imajo hude težave s hlajenjem, tudi ZDA jim pomagajo, v krogu 10 km so ukazali evakuacijo najpozneje v soboto zjutraj (po njihovem času).

Tlak v reaktorju je menda že za 2,1-krat presegel takega, ki je načrtovan, sevanje pa je bojda doseglo 1000-krat večje, kot je normalno.

Mimogrede spomnimo - če prav vem, je tudi Krško postavljeno na neko tektonsko prelomnico? " ............

in moje : "Objavljeno 13. March 2011 - 23:25 : je pa absurd , da se zna ( upam pa da se ne bo ) zgoditi jedrska katastrofa prav na japonskem , ki še danes meče naprej američanom atomsko bombo "

tvoje : "Objavljeno 14. March 2011 - 13:07 : Da. Treba je vedeti, da je šlo v Černobilu za splet nemarnosti, arogance in slabe zasnove "

in prav ta aroganca in slaba zasnova - po rezultatih sodeč - jih je pripeljala do tam , kjer so sedaj.... in mene skrbi , da je enako pri nas v je krško ...

nažalost so se temnje slutnje bolj uresničile kot pa nek površen laičen optimizem in zaverovanost v "visoko zmogljivo japonsko tehnologijo" , pamet ter narodno zavest - to imajo na svojo nesrečo seveda samo mali ljudje , bogatim in kapitalu pa se sladko je..e za te navadne ljudi , ki na koncu vsega dajejo svoja življenja za splošno dobrobit ter varnost svojcev pri reševanju tistega , kar so nekateri zaradi pogoltnosti po denarju naredili čisto brez kakršnekoli sence slabe vesti ...

ja sedaj si me pa zelo potolažil...podatki so govorili , da imajo težave s hlajenjem tudi na reaktorjih 5 in 6 zaradi potresa... če jaz kaj razumem tole - spend fuel pond - je to bazen za izrabljeno gorivo ... nič pa ne piše kako je z reaktorji .. ( pa ne mi tega zamerit , kajti res je bilo tako napisano ... v reaktorjih , ne samo v bazenihza izrabljeno gorivo pri teh reaktorjih ...( saj veš : motor,agregat ,motocikel ) ... brez zamere )..

ne vem zakaj hočejo hudiča v zrak spustiti ??? alo ne bi bilo bolje , če bi ta pritisk speljali v morje in uporabili morsko vodo kot nekakšen filter... : Even as workers began to see some success in their battle to cool down reactors at the Fukushima Daiichi nuclear plant, Japanese officials said Sunday that they would have to release some radioactive gas into the air.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sedaj si me pa zelo potolažil...podatki so govorili , da imajo težave s hlajenjem tudi na reaktorjih 5 in 6 zaradi potresa... če jaz kaj razumem tole - spend fuel pond - je to bazen za izrabljeno gorivo ... nič pa ne piše kako je z reaktorji .. ( pa ne mi tega zamerit , kajti res je bilo tako napisano ... v reaktorjih , ne samo v bazenihza izrabljeno gorivo pri teh reaktorjih ...( saj veš : motor,agregat ,motocikel ) ... brez zamere )..

ne vem zakaj hočejo hudiča v zrak spustiti ??? alo ne bi bilo bolje , če bi ta pritisk speljali v morje in uporabili morsko vodo kot nekakšen filter... : Even as workers began to see some success in their battle to cool down reactors at the Fukushima Daiichi nuclear plant, Japanese officials said Sunday that they would have to release some radioactive gas into the air.

Lej, ne bom ti vsega k riti nosil ... reaktor 5 in 6 sta že ves čast "čisto OK" ... podatke si pa zbrskaj sam.

Glede pare v vodo - a se ti zdi, da so imeli še čas da bi montirali novo inštalacijo da bi paro speljevali v morje? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne bom ti vsega k riti nosil ... reaktor 5 in 6 sta že ves čast "čisto OK" ... podatke si pa zbrskaj sam.

Glede pare v vodo - a se ti zdi, da so imeli še čas da bi montirali novo inštalacijo da bi paro speljevali v morje? :lol1:

lej , dozdej so se skoz lagal ..enkrat malo , velikokrat veliko ... dejanski podatki tako niso na voljo , ker rekla-kazala ne verjamem več ...

lej , glede pare v vodo..časa so imeli čez glavo ...če ne drugega saj so japončki.... vsemogočni ..no kot zgleda se bo prevlada končala ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reuters poroča: Workers at The nuclear plant have connected power cables to no.3 & 4 reactors; all six now rigged to power.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tisti prvi uri pred cunamijem , dokler so še delali agregati bi to lahko opravili in bi ne bilo nobenih težav z ničemer ... kot se povedal tudi fritz-u : vrednost elektrarne je za japonsko gospodarstvo kaplja v morje ( tega ne trdim za same lastnike ) tako da je moje mnenje , če je imela japonska kot celota kaj od teh elektrarn v času obratovanja , naj bo soudeležena tudi pri potopitvi in z njo povezanih stroških...

Tiste par ur pred tsunamijem ni nič, saj morajo reaktorje po zaustavitvi hladiti če cca 10 dni, ker še vedno oddajajo precej toplote.

dokler je še dovolj nafte , jedrske energije ter poceni elektrike bo še tako... zaradi mene lahko iz varnostnih razlogov jutri ustavijo krško ...bomo pač primorani poiskati druge vire energije ki so na razpolago in ki začuda obenem veliko manj onesnažujejo okolje od sedanjih...

Obnovljivih in neonesnažujočih virov trenutno in tudi v daljni prihodnosti ne bo dovolj, da bi nahranili celotno človeštvo. Razen, če jim res uspe ukrotit fuzijo. Ko bo zmanjkalo nafte, premoga in plina, bodo začele jedrske elektrarne rasti kot gobe po dežju ker bo preprosto preveč lakote po elektriki. Največji problem se seveda skriva v prevelikem številu ljudi na svetu. Kruta resničnost je, da bo po after-oil obdobju moralo 3/4 vseh ljudi umret, da bo preostala 1/4 živela z energijo, ki bo takrat na razpolago.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu gre ena od razvojnih vej v smer majhnih jedrskih elektrarn za lokalna območja, v katerih bi se "kurilo" gorivo, ki je sedaj v tavelikih že "iztrošeno".

Mimogrede - vsi tulijo "fotovoltaika", ampak stvar je požrešna pri izdelavi in tudi življenjska doba ni neskončno dolga.

Evo, novi obsežnejši updejt o radiaciji na Japonskem:

http://www.slideshare.net/iaea/technical-briefing-on-radiologival-situation-in-japan-21-march-2011

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj v info:

sonce poslje vsak dan toliko energije na zemljo kolikor je celo clovestvo porabi v enem letu. ni vrag, da ne bi vsaj 20% tega bili v stanju izkoristiti.

a zal so razlicni (naftni, jedrski, pozresni) lobiji se vedno prevec mocni.

(na vsako juzno streho 50m2 fotovoltaike).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj v info:

v cca 15 letih, delujejo te "domace" elektrarne samo še s 70% zmogljivostjo. Sicer niti ni tako slabo, glede na življenjsko dobo cca 40 let

Mogoče kdaj kasneje, ko bo zadeva bolj sofisticirana, do takrat pa bo najbolj zelena energija -> jedrska energija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v cca 15 letih, delujejo te "domace" elektrarne samo še s 70% zmogljivostjo. Sicer niti ni tako slabo, glede na življenjsko dobo cca 40 let

Mogoče kdaj kasneje, ko bo zadeva bolj sofisticirana, do takrat pa bo najbolj zelena energija -> jedrska energija.

mogoče že res .. samo pred soncem se lahko v senco skriješ ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v cca 15 letih, delujejo te "domace" elektrarne samo še s 70% zmogljivostjo. Sicer niti ni tako slabo, glede na življenjsko dobo cca 40 let

Mogoče kdaj kasneje, ko bo zadeva bolj sofisticirana, do takrat pa bo najbolj zelena energija -> jedrska energija.

Žal ta tvoj podatek ni čist točen. Cifra pa tudi variara od proizvajalca do proizvajalca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu gre ena od razvojnih vej v smer majhnih jedrskih elektrarn za lokalna območja, v katerih bi se "kurilo" gorivo, ki je sedaj v tavelikih že "iztrošeno".

Mimogrede - vsi tulijo "fotovoltaika", ampak stvar je požrešna pri izdelavi in tudi življenjska doba ni neskončno dolga.

Evo, novi obsežnejši updejt o radiaciji na Japonskem:

http://www.slideshar...n-21-march-2011

Stvar niti ni tako požrešna kot govoriš. Mene so te cifre konkretno presenetile sevada v prid fotofoltajiki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj v info:

sonce poslje vsak dan toliko energije na zemljo kolikor je celo clovestvo porabi v enem letu. ni vrag, da ne bi vsaj 20% tega bili v stanju izkoristiti.

a zal so razlicni (naftni, jedrski, pozresni) lobiji se vedno prevec mocni.

(na vsako juzno streho 50m2 fotovoltaike).

Lani sem namontiral slab MW sončnih celic po sloveniji večina na Štajerskem koncu... Zgleda da bo letos cifra očitno manjša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!