Skoči na vsebino

Zakaj postajam nacionalist? :blink:


HHV

Priporočene objave

Vidiš, "KRETINO", sedaj se pa že mladina iz tebe norca dela. Pa saj ne vedo kaj govorijo. Mislijo, da je moderno biti ZA (južnjake, islam, ...), mi pa, ki jih dalj časa poznamo, pa žal ne moremo biti tega mnenja.

mah, eni mislijo, da je moderno biti PROTI in da bodo tako imeli več ... pa žal ni tako ... ker pol bi moral biti PROTI vsem ...

aja, matic, ne mislim tebe osebno ... ampak nekdo to nestrpnost, ta PROTI, prodaja recimo mladini, kateri se zdi prihodnost zlo tezka ... in mislijo, ce bodo pa "taspodnje" odstranili, bo pa zivljenje ful lepse in boljse ...

pa po mojem ni tako ...

Popravljeno . Popravil Vanilla Gorilla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, eni mislijo, da je moderno biti PROTI in da bodo tako imeli več ... pa žal ni tako ... ker pol bi moral biti PROTI vsem ...

Zopet napaka! Jaz ne rabim VEČ, ker imam dovolj, drugače sem pa PROTI samo pri tej aktualni temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet napaka! Jaz ne rabim VEČ, ker imam dovolj, drugače sem pa PROTI samo pri tej aktualni temi.

aja, matic, ne mislim tebe osebno ... ampak nekdo to nestrpnost, ta PROTI, prodaja recimo mladini, kateri se zdi prihodnost zlo tezka ... in mislijo, ce bodo pa "taspodnje" odstranili, bo pa zivljenje ful lepse in boljse ...

pa po mojem ni tako ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, matic, ne mislim tebe osebno ... ampak nekdo to nestrpnost, ta PROTI, prodaja recimo mladini, kateri se zdi prihodnost zlo tezka ... in mislijo, ce bodo pa "taspodnje" odstranili, bo pa zivljenje ful lepse in boljse ...

pa po mojem ni tako ...

Mogoče pa je, ne vem. Dobro bi pa bilo, če bi vladni "KARITAS" ukinili. Mogoče bi motem tudi ti (ker si še mlad) in podobni videli lepšo prihodnost.

LP m :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat si dobil stanovanje in edino kar si plačal, je bila stanarina. In jaz idiot, se nisem znal zgrebsti za enega.

Voila, temu se reče korektna izjava! :notworthy:

Pogoji so bili dani, vendar se nisem znal zagrebsti. My mistake.

BTW, se pridružujem klubu kretinotov. Tudi moi se nisem zagrebel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdej mi je pa jasno, od kod to sovraštvo in nestrpnost do južnjakov. Stanovanja so nam/vam pred nosom pobrali! Se pravi, da ima slovenski nacionalizem povsem drugačne vzgibe kot pa drugje po svetu. Res smo nekaj posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voila, temu se reče korektna izjava! :notworthy:

Pogoji so bili dani, vendar se nisem znal zagrebsti. My mistake.

BTW, se pridružujem klubu kretinotov. Tudi moi se nisem zagrebel.

Kretino Nr. 3. Kaj moremo, iskal sem gradbeno parcelo. Bajta pa še danes ni gotova...

BTW, a nismo trije dovolj az ustanovitev stranke kretinotov? Izbrisani iz liste čakajočih na stanovanja...

HOČEM ODŠKODNINO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da ima slovenski nacionalizem povsem drugačne vzgibe kot pa drugje po svetu.

Sploh ne. Vsak nacionalizem, kot tudi vse ostale oblike sovražnega obnašanja, ima v veliki meri korenine v slabi ekonomski situaciji. Spuntati nezadovoljno rajo tako, da s prstom pokažeš dežurnega krivca, sploh ni nobena umetnost. In dežurnih krivcev je v vsakem trenutku obilo. Od čarovnic do "čefurjev".

Pravi "krivci" smo pa v bistvu sami. Ker nismo poskrbeli zase. Tudi jaz. Kot sem že rekel: MY MISTAKE. In ker to vem, mi ni treba biti nacionalist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi "krivci" smo pa v bistvu sami. Ker nismo poskrbeli zase. Tudi jaz. Kot sem že rekel: MY MISTAKE. In ker to vem, mi ni treba biti nacionalist.

:OK: :notworthy: še enkrat več Pepe v vsej veličini!

"južnjaki", ki so bili bolj agresivni, iznajdljivi, nesrami ali karkoli dobijo stanovanja ali druge ugodnosti medtem ko kleni, ponižni, pošteni slovenci (lahko bi tudi slovenceljni rekel pa ne bom ker mi gre izraz na živce) garajo in se utapljajo v švicu. zraven tega po smrti družbene lastnine še razni poslovni slovenci z iznajdljivostjo, agresijo, nesramnostjo, karkoli,.. brez vesti okradejo poštenega delavca za njegov delež skupne lastnine in kapitalizem prej ali slej poskrbi, da se socialne razlike večajo.

vse to vedno bolj jezi poštenega slovenca, ki se z žuljavimi rokami in prešvicanim telesom dan za dnem ubija za nekaj tolarjev in mu je vedno bolj jasno, da bo težko zaslužil za boljše stanovanje, večji avto, dopust,...

In lepega dne se najde krivec za vse frustracije - "južnjaki". Juhu ajmo veselo zdaj vsi po njih, oni so izvor naših krivic, oni so nemoralni ker izkoriščajo sistem, mi moralni pa trpimo. Pa kaj če je le nekaj takšnih, ki so v resnici kriminalci, necivilizirani in neasimilirani, dajmo vsem to etiketo nalepit, da bo problem zgledal resnejši.

Poden od razmišlanja, obsojat druge zaradi svoje nesposobnosti izkoriščanja sistema. Če je že kdo kriv, je kriv sistem, ki to dopušča in tega definitivno niso naredili in ga ne vodijo "južnjaki".

Z takšnim razmišljanjem je najboljše, da zavijete v kak zanikrni lokal kjer so takšne debate vsak dan na tapeti. Je pač očitno res, da Slovenec poglobljene resnice, krivice in rešitve očitno vedno najde v najglobjih kotičkih duše, z šank partnerji ob litru, dveh ali teh.

PS: zgodovina lepo uči kako obvladovat rajo, grožnja "zunanjega" sovražnika je še vedno dobro delovala za preusmerjanje pozornosti od drugih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voila, temu se reče korektna izjava!  :notworthy:

Pogoji so bili dani, vendar se nisem znal zagrebsti. My mistake.

BTW, se pridružujem klubu kretinotov. Tudi moi se nisem zagrebel.

Mal bi zavajal če bi se tej izjavi kar tako pridružil.

Eni smo kredite vzeli kupili stanovanje, po nekaj letih je bila anuiteta za eno kavo.!

Kar je res je res.

In ker pepetuum mobila ni, se ve kam so šle vse tiste milijarde in zakaj se je zastojnski vrtiljak nekega dne nehal.

B)

Pervy :notworthy: :OK:

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, se nimam za KRETINA, ampak za malega "slovenčka", ki je leta 1990, najel kredit za hišo, z boljšo polovico zraven seveda. Obrestna mera je bila takrat 20% LETNO !!!

Upam, da si mladiči tukaj vsaj malo predstavljajo, koliko je to. No, jaz sem ga odplačal, ker sem vzel novi kredit za odplačilo starega z 2% obrestno mero, Dada ga pa še danes odplačuje in je glavnica skoraj enako velika kot tedaj in to po 15 letih odplačevanja.

In to zakaj, ker se nisem boril za SOLIDARNOSTNEGA, ampak sem z svojimi žulji zgradil hišo.

Ja, verjetno smo slovenčki res čisto svoj narod in ne pustim si soliti pameti o enakosti z "balkanci" ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to zakaj, ker se nisem boril za SOLIDARNOSTNEGA, ampak sem z svojimi žulji zgradil hišo.

Lepa gesta. Zelo načelna. Čeprav morda nespametna(?)

Vsekakor pa: TVOJA odločitev. TVOJ kiks (spet ?)

Vprašaji enostavno zato, ker se ne čutim poklicanega, da sodim o pravilnosti odločitev nekoga drugega.

Ad informandum: bil sem med prvimi osli, ki so se postavili v vrsto za revalorizirane kredite konec 80. let. Ker smo štirje vegetirali na 25 kvadratnih metrih podstrešne luknje. Ker sta moja otroka celo zimo prečepela na klopi, ker so bila tla premrzla. Ker sem (po krivici!) mrhovinarsko do kosti sovražil dve stari gospe, ki sta živeli na razkošnih 120 kvadratih prvega nadstropja iste hiše in nista hoteli umreti, da bi naredili prostor nam. In ko sem se naveličal sovražiti, sem nekako nagrebel skupaj tisti kredit in kupil slabih 50 kvadratov veliko stanovanje. Počutili smo se kot v graščini. Čeprav sem se leto kasneje skoraj zadavil, ko je banka ob uradni inflaciji 0 dvignila anuiteto v nebo. Intakodaljeintakonaprej.

Ostaja pa dejstvo, da je bil kiks izključno MOJ, ker se nisem prej pobrigal za lastno rit in za riti mojih dragih. Nekoga drugega za to pač ne morem sovražiti, prezirati, zavračati.

Samega sebe pa menda tudi ne. Bognedaj! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci smo z nacionalizmom imeli kar precej opravka. Pravzaprav je cela naša zgodovina povezana z njim, predvsem zaradi nenehnega boja za ohranitev v konglomeratu evropskih narodov. Nič čudnega torej, če je nacionalizem navzoč tudi v današnjem javnem in celo političnem življenju, da se z njim postavljajo politične stranke in različne skupine. Njihov nacionalizem seveda ni takšen, kot ga imamo v sebi navadni smrtniki, ki se le tu in tam razjezimo na koga, ki bi nas rad ogrozil v naši nacionalni celovitosti. Njihov nacionalizem je pravzaprav le politično sredstvo, nekakšen sprožilec, s katerim tu in tam podžgejo naše pravoverne nacionalne občutke....

Kako drugače razlagati to, da se nekateri tako zagrizeno zavzemajo za nacionalno suverenost, hkrati pa se in nas prodajajo tujcem tako, da kar smrdi naokrog. Priča smo namreč pojavu, ko se kulturno razvit in ekonomsko samostojen

srednjeevropski narod Slovencev boji tujcev, ki prihajajo k nam z zidarsko žlico ali s strgano potovalko v roki !

Prav nič pa se ne bojimo ljudi, ki prihajajo k nam kot uveljavljeni znanstveniki, kulturniki ali javni delavci. Kar nekaj jih je danes tukaj, dodelili smo jim tudi državljanstva, saj so slovenski državi verjetno koristni in v ponos. Prišli so in nam pokazali, kako se te stvari počnejo, pa čeprav so prišli iz krajev, o katerih poprečni Slovenec govori predvsem slabšalno. Nekaj takšnih primerov je zadnje čase prav glasno prišlo na prve strani časopisov in televizijske ter filmske ekrane, pa se zaradi tega nihče od nacionalnovarstveno zagretih ni posebej razburjal....

Seveda bi bilo skrajno neustvarjalno in ozko razmišljanje o tem, da se je treba zapreti v državne in možganske meje ter tako ohraniti nekakšen nacionalni ponos. Takšno razmišljanje je lastno le najbolj nezrelim nacionalnim tvorbam, vse druge znajo sprejeti takšne stvari, jih prežvečiti in iz njih zase potegniti največ. Odveč bi bilo spomniti na ZDA pred drugo svetovno vojno, ko so svoje znanstvene arzenale napolnile z največjimi umi nacionalno zakuhane Nemčije. Hkrati pa so se dobro zaprle pred tistimi, ki so v obljubljeno deželo bežali brez znanstvenega ali kulturnega pedigreja, vendar z nič manj praznimi želodci.....

Ta zgodba nam torej pripoveduje nekaj zelo nenavadnega, namreč to, da se nacionalne ali državne tvorbe bojijo tistih, ki prihajajo z dna, nič pa jih ni strah ljudi, ki prihajajo oboroženi s spoznanjem lastne suverenosti.

Nekaj je narobe v tem ravnanju. Pomislite na to naslednjič, ko boste hoteli koga ozmerjati z njegovo nacionalno pripadnostjo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pervy..... :notworthy:

@ pepe........ :notworthy:

@ ajgor........ :notworthy:

@ lucky......... :notworthy:

svaka čast......

BTW....matiček....pa tako prijeten fant deluješ........in mimogrede nisi edini, ki je najemal kredite in si postavil svojo hišo,ker ti barabinska država ni podelila solidarnostnega stanovanja......ima nas više takvih.....pa vseeno brez kakršnihkoli moralnih, verskih ali drugih zadržkov lahko povsem neobremenjeno spijem pivo z komerkoli, pa magari z "malim slovenčkom" (tvoje besede, da ne bo pomote).....in ne boš verjel....celo ne rabim nikogar obsojati ali sovražiti zato, ker ni "taprave" barve.....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovariši,oglejte si film Predmestje...

ali pa preberite Moderndorferjevo knjigo z enakim naslovom....

Skozi skrivno snemanje zaljubljenega para se razkrivajo tragične usode druščine, ki za svojo lastno nesrečo vedno krivi druge....

Predmestje je film o porajajoči se ksenofobiji in nacionalizmu v naši deželi....

To je zgodba o predmestju v človeških dušah......

Morda pa se bo kdo malo zamislil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem tele debate in ........

Treba je ločiti folk, ki je prišel k nam. Eni so prišli sem, ker dol ni bilo služb, ni se dalo nič zaslužiti. So presegali tisto bedno okolico. So prišli sem, se zaposlili, pridno delali. Nekateri so sicer dobili službena stanovanja ampak so zraven gradili hišo. Ko je bila hiša zgrajena, so se preselili, stanovanje pa vrnili. Lepo so sprejeli vse kar je slovenskega. Po letu 90 so se imeli za slovence in so stopili do občine in so si pošlihtali vse papirje. Ker pač živijo v sloveniji so se temu primerno naučili slovenščine. Njihovi otroci so šli na fakultete.

Potem je pa dol revna raja povzela take sklepe: aha prideš v SLO, dobiš dobro službo, stanovanje pade samo. Pa so prišli. V službi niso bili pridni, stanovanj je bilo vse manj (kot je napisal RAN - vrtiljak se je nehal vrteti), nezadovoljstvo je naraščalo. Slovenščine se niso naučili, delovali so na način TO MENI PRIPADA, SLO nimajo za svojo domovino, zato delajo pizdarije in se ne držijo nobenih zakonov.

Pred tremi tedni smo bili pri enih takih iz prvega odstavka na obisku. Pa je debata nanesla tudi na "izbrisane" & Co. In to kar sem napisal zgoraj je povzetek dolge debate. Stavki napisani zgoraj so misli ene familije, ki je pred 35 leti prišla v SLO.

V glavnem so sami jezni na tisto rajo, ki se tako obnaša (dela pizdarije, se pojavlja v kronikah, se oblači v trenirke, kljub temu, da so druga geneacija - rojena v SLO še vedno zanalašč ne govorijo slovensko oz. imajo svojo govorico na meki L) in jim delajo "škodo".

Navadni slovencelj tistih "ta pridnih" ne bo videl, ker so se lepo vključili v družbo - so neopazni. Tisti "slabi" pa ful izstopajo in potem si slovenceljni (tisti iz Pervijevih gostiln) predstavljajo, da so vsi južnjaki taki.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pervy..... :notworthy:

@ pepe........ :notworthy:

@ ajgor........ :notworthy:

@ lucky......... :notworthy:

svaka čast......

BTW....matiček....pa tako prijeten fant deluješ........in mimogrede nisi edini, ki je najemal kredite in si postavil svojo hišo,ker ti barabinska država ni podelila solidarnostnega stanovanja......ima nas više takvih.....pa vseeno brez kakršnihkoli moralnih, verskih ali drugih zadržkov lahko povsem neobremenjeno spijem pivo z komerkoli, pa magari z "malim slovenčkom" (tvoje besede, da ne bo pomote).....in ne boš verjel....celo ne rabim nikogar obsojati ali sovražiti zato, ker ni "taprave" barve.....

Zopet WRONG za vse, ki mislijo, da je vse to zaradi nedodeljenega stanovanja. NE !!!

To sem napisal samo tako, da se vidi, kako je včasih bilo.

Je pa dejstvo, da, ko vidim g. TODOROVIĆa na TV , ko s cinizmom kuje svojo baje 20 let staro slovenščino in se dela norca iz državljanstva, ja TAKRAT MI PA DVIGNE KRI (verjetno takrat nacionalistično).

Drugače pa lahko ovem, da imam kar nekaj zelo dobrih prijateljev, katerih oče in mati so bili neslovenski državljani, samo so vsi v takrat danem roku zadeve uredili in sedaj se samo čudijo kako je to mogoče, da se ljudje (izbrisani) tako obnašajo do slovenske države, ki jim nudi dom in kruh.

Pa samo še to bi povedal. Pri mojem sinu v gimnaziji ( ni važno katera), j ev razredu polovica "IĆ"-ev in, ko je katerikoli šport in je udeležena Slovenija napram eni izmed južnih republik, da bi vi vedeli, kako se takrat Slovenijo zaničuje.

In zakaj je tako? Verjetno se imajo predobro tukaj. Mati Slovenija jim NIČ NE POMENI.

Res, za take se je "vredno" boriti in jim dodeliti vse pravice, pa še eno vrečo denarja zraven !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če je že kdo kriv, je kriv sistem, ki to dopušča in tega definitivno niso naredili in ga ne vodijo "južnjaki".

Z takšnim razmišljanjem je najboljše, da zavijete v kak zanikrni lokal kjer so takšne debate vsak dan na tapeti. Je pač očitno res, da Slovenec poglobljene resnice, krivice in rešitve očitno vedno najde v najglobjih kotičkih duše, z šank partnerji ob litru, dveh ali teh.

Takratni sistem je bil čudo od čuda. In iz večje časovne oddaljenosti kot se ga spominjam, bolj se mi dozdeva, da bi tvojo trditev lahko postavil na laž. Ne mislim s tem "južnjake" kar tako, ampak, da je nekdo imel takrat interes zakuhati vso kasnejšo godljo. In ti/ta nekdo je še vedno v zožaniih ostankih bivše juge. IMHO.

Eh, Pervy, ne mislim zavijati v zanikrne lokale iskat kojote s katerimi bi uglašeno tulil v luno. Raje tu malo razburkam mlako in dobim med ostalimi tudi kakšen zanimiv odgovor, ki mi bo situacijo dodatno razjasnil in mogoče celo še malo spremenim mnenje, na eno ali drugo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že od nekdaj si nas nekdo prilašča in nam vsiljuje svoje manire, da smo obstali mi in naš jezik je bilo potrbno veliko truda in komaj so vezi z nemškogovorečo populacijo začele jenjati in smo mislili, da bomo svobodni smo se sami zapletli v še večjo godlo. Najhuje je bilo to, da so nas prodali naši ljudje, šolani v Kumrovcu, ki so bili pred to veliko revolucijo nihče. Ta njihova frustracija ,,ne imeti ničesar,, je bila tako močna, da bi mamo prodali za ,,nek položaj,, in so tudi jo. Kar naenkrat naj bi mi postali Jugoslovani, razne ideje o skupnem jeziku o mešanju kultur so se začenjale realizirati (uvoz ljudi iz južnih republik v izpraznjena stanovanja), razne ugodnosti za prišleke (tudi njim verjetno ni bilo lahko priti iz nekega brda v civilizacijo vendar so njim pomagali nas pa zapirali če se nismo sprijaznili z njihovo kulturo) vse v imenu bratstva in enotnosti. Ker smo bili pač bolj razviti smo pošiljali ves denar v BG in veselo čakali, da ga bo nekaj opriteklo nazaj in počasi se je Slovencem spet zazdelo, da jih nekdo izkorišča in to na bolj fin način kot kadarkoli prej. Nastavili so nam oblast in nas futrali z raznimi parolami (jaz sem še mahala z zastavicami in pouk se je začenjal z ,,za domovino, s titom naprej,,). Ker so vse komande prihajale iz Juga se je s tem večala narodna zavest biti PROTI in hvala bogu za razne intelektualce, ki so preživeli ali pa tudi ne in nam vsaj malo vsaketoliko odprli oči.

Danes se pa spet vse ponavlja, spet imajo nekateri privilegije, in jim še vedno ni dost in to pod pretvezo ,,mi uboga manjšina,, ne govort da smo slovenci nestrpni in zaprti, dali smo jim vse (ponujali smo vsem, ki so hoteli vzeti) zdej je treba začet pa delat in se sam preživljat---ampak spet ni uredu, ker je bil nekdo len ali pa špekulant bi spet rad nekaj od mene in tokrat me obtožuje da sem ksenofob.

50 let pranja možganov in enaka vladna garnitura prejšnjega režima, ki ne prenese nobenega ugovora in ne pozna besede ,,kompromis,, pa stvar samo poslabšuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak po svoje sodi o tem problemu, večina na osnovi svojih izkušenj ali pa neizkušenj. Vsako stvar lahko generaliziramo ali pa dokazujemo s posameznimi problemi in tako je tudi glede sovraštva do južnjakov. Nekateri niso nikoli imeli slabih izkušenj z južnjaki, nekateri pa smo jih imeli večkrat. B)

Zaradi negativnih izkušenj z južnjaki sem postal nacionalist in ne zaradi tega kar mi je nekdo v uho prišepnil ali pa ker bi to bila neka moda. Ponosen sem na svojo državo in me ni sram priznati, da sem nacionalist. Nacionalist v zdravi meri je pozitiven, ne sme pa preiti v ekstremne odklone (skinheadi in podobno). B)

Zanimivo je, da ne opazite, da se nacionalna zavest vedno bolj uveljavlja tudi v ostalih evropskih državah in ne samo v Sloveniji. Na volitvah na avstrijskem Koroškem je že tretjič deželni glavar haider, na Hrvaškem je spet zmagal HDZ in podobno. Zmaga nacionalističnih strank na volitvah je bila veliko presenečenje za marsikatero državo. B)

Toliko o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poden od razmišlanja, obsojat druge zaradi svoje nesposobnosti izkoriščanja sistema.

Mogoče bi drugače razmišljal tudi sam in ne bi takega razmišljanja tako obsojal, če bi živel kakšno desetletje prej.

Obdobje odraščanje, vzgoja v družini in družbi ti vtisneta tudi neko čast, način razmišljanja, spoštovanje nekakšnega nepisanega kodeksa. In ta je meni govoril, da je tisto, kar zaslužim sam z lastnimi žulji najvrednejše. Pri nekaterih so šle zadeve celo tako daleč, da iz nekakšnega čudnega ponosa niso jemali kreditov, kaj šele "podarjena" stanovanja. Moj stari npr. je imel že pred mnogimi leti možnost postaviti hišo v Ljubljani, pa je zaradi zgoraj omenjene "neumnosti" ni. Vikend smo postavili z golimo rokami. Ko so se vrtele parole, "imaš hišo, vrni stanovanje", ga je pa že malo pamet srečala in je vikend raje prepisal name. Jasno skrpucalo ni imelo posebne vrednosti, a je bilo prvič nekaj, kar je naša družina imela svojega. Narejeno s trdimi žulji.

In so bili na drugi strani ljudje (vseh narodnosti, da ne bo pomote), ki so ob vsaki priliki stegnili roke in bili med prvimi, ki so zgoraj omenjene parole kreirali in vpili. Sami pa so delali ravno obratno. Rasle so hiše, istih oblik in istih materialov, kot se je istočasno nekoliko stran gradilo takrat družbene objekte. Trije tovornjaki tja, eden sem. Račun je bil jasno "družbeni" za štiri tovornjake.

In da to ne bi bilo preveč opazno, je bilo potrebno med ljudi nametati kruha, kot v rimu v amfiteatru. "Divide et impera, Circus et panem" oz. nekaj podobnega, so bili reki, ki takratnim samoupravnim oblastnikom niso bili tuji. Raji se je talalo družbena stanovanja. In ker smo bili vsi ena velika družina, je prišlo ob potrebi po nekvalificirani delovni sili, do pritoka večjih količin delavcev iz južnejših republik.

razlike v kvalifikacijah in življenskih navadah so bile velike (koze po hodnikih blokov ipd). Medsebojno nezaupanje je bilo in je še prisotno.

Ej, Pervy, ni tako enostavno, kot izgleda. Nekateri so ovce, drugi osamljeni volkovi, tretji pohlepni jastrebi, pa še nekaj sort bi se jih našlo. Pa imajo vsi pravico povedati svoje mišljenje in upati na sožitje v ograji, kamor so zaprti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zanimivo je, da ne opazite, da se nacionalna zavest vedno bolj uveljavlja tudi v ostalih evropskih državah in ne samo v Sloveniji. Na volitvah na avstrijskem Koroškem je že tretjič deželni glavar haider, na Hrvaškem je spet zmagal HDZ in podobno. Zmaga nacionalističnih strank na volitvah je bila veliko presenečenje za marsikatero državo. B)

...

Opažam, opažam in me to skrbi. Idealna klima za kakšno novo vojno ali vsaj pretepaško sranje narediti. In tistih, ki bodo to priliko izrabili, ne manjka. Razni tiči a'la Haider, La Pen ipd, če že naše pr gmah pustim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...glede na vse to,bo zadnji slovenec rekel"nema nas više! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem se, zakaj se v povezavi s slovenskim nacionalizmom vedno omenja le južnjake, se pravi pripadnike nekdanjih republik juge. Imamo v sebi morda zakoreninjeno globlje sovraštvo do teh ljudi, ker so nam kao nekaj hudega naredili pred leti? Ali je to samo zato, ker jih pač pri nas največ? Verjetno pri nas ne bo nikoli toliko afriških priseljencev, pa azijcev, turkov pa še koga, kot južnjakov, pa vendar se mi zdi, da do nobenih ne bomo gojili prav prijaznega odnosa. Ali se motim? Zdi se mi, da smo nestrpni do vsega in vsakogar, ki ni naše gore list, pa če je to upravičeno ali ne.

Osebno me pri ljudeh najbolj moti to, da se nočejo prilagoditi in ne spoštujejo države, ki jim daje zatočišče. Nihče od njih ne zahteva, da negirajo svojo identiteto, vero in kulturo, če so pri tem integrirani v določene družbene norme. Ampak zaradi tega ne gojim nikakršnega sovraštva, saj je to njihov problem in če so pripravljeni poslušati negodovanje posameznikov okoli sebe in prenašati njihove zaničevalne poglede, tudi prav. Osem let sem bil v podobnem položaju, tretiran z jugosom in podobnimi ksenofobnimi opazkami, pa sem se trudil takšnim konfliktom izogibati. Kako to boli osnovnošolca in srednješolca ve samo tisti, ki je to doživljal, zato tega ne privoščim nikomur in je tudi moj odnos do tujcev odtlej drugačen. Četudi si v položaju, ko živ bog ne more opaziti, da si tujec in si v družbi enakovreden, pride trenutek ko ti okolica da tako močan občutek manjvrednosti, da bi se najraje vgreznil v zemljo. Temu se na žalost ne moreš izogniti, trudiš pa se omiliti posledice in to večina razume. Če se ti pa jebe za to in misliš, da je ves svet tvoj in da ti je vse dano a priori, potem pa pričakuj, da bo šlo to nekomu močno v nos.

Lucky za tole dobiš pivo :yea2:

Tisti ki me poznate, veste kdo sem in kaj sem. Sam sebe sem vedno najprej videl kot uzzy-ja nato kot Ljubljančana, predvsem pa kot rolling stone-a.

(Doma sem tam kjer so moji prijatelji). Nažalost pa sem v svojem življenju prevečkrat dobil občutek manjvrednosti, predvsem me je to prizadelo v osnovnošolskih in delno srednješolskih letih.

Na svojo srečo sem že v zgodnjih dvajsetih postal človek ki se mu jebe ( metaforično in drugače :D ), tako danes na vse neprimerne komentarje sploh ne reagiram, ker vidim da človek ki jih izusti trpi zaradi takšnih in drugačnih travm oz. pomankanja samozavesti.

Aja še ena banalnost cele zadeve je :

V Sloveniji sem bil (za časa juge) - BOSANC

V Sloveniji sem ( v sedanjosti) - JUŽNJAK

Na Hrvaškem sem bil in še zmeraj sem(od koder so moji starši in kamor grem vsaj 1 letno) - SLOVENAC

:yea2: :OK: :yea2:

SO WHO THE FUCK AM I :? - Moj odgovor, Sem Uzzy posameznik ki živi po svoji volji in presoji

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...glede na vse to,bo zadnji slovenec rekel"nema nas više! :cry:

Ne bo.

Bo od Bajramskega posta preveč švoh, da bi karkoli zinil.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!