Skoči na vsebino

O samoti


Alla

Priporočene objave

»ČISTO SVOJ je lahko posameznik, le dokler je sam: kdor torej ne ljubi samote ne ljubi svobode: le dokler smo sami smo namreč lahko svobodni. Prisila je neločljiva tovarišica vsake družbe. V skladu s tem bo vsakdo v natančnem sorazmerju z vrednostjo svojega jaza pred samoto bežal, jo prenašal ali pa jo ljubil. V njej namreč bednik občuti vso svojo bedo, velik duh vso svojo veličino – skratka, vsakdo občuti sebe, kakršen je. Toda zanj je potem blagodejno, če fizična samota ustreza duhovni: v nasprotnem primeru deluje pogosta obdanost s heterogenimi bitji nanj moteče, celo sovražno; jemlje mu njegovo svojstvenost v zameno pa mu ne da ničesar.

/…/

Nasploh je lahko V POPOLNEM SKLADU le s samim seboj; niti s svojim prijateljem niti s svojo ljubico /…/ Zato je mogoče pravi mir najti edino v samoti. Če je tedaj naš lastni jaz velik in bogat, je deležen najsrečnejšega stanja, ki ga je mogoče doseči na tem ubogem svetu. Da, povejmo odkrito: kakorkoli tesno že povezujejo ljudi prijateljstvo, ljubezen in zakon, DOCELA ISKREN je vsakdo le do sebe in kvečjemu še do svojega otroka. – Iz vsega tega sledi, da je na najboljši poti tisti, ki računa le na samega sebe in ki je lahko v sebi vse v vsem. /…/

Tisto, kar pa, na drugi strani dela ljudi za družabne, je njihova nesposobnost, da bi prenašali samoto in s tem same sebe./…/

Schopenhauerjev esej o samoti

Biti sam je za nekatere neskončno težko, nekateri pa to zmorejo.

Znate uživati v samoti, ali je za vas to breme in strah?

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksno popoldne je prav lepo biti sam (z motociklom). .) vec kot kako popoldne mi bit popolnoma sam zaenkrat se ni uspelo... :hmm:

vcasih si zelim, da bi mel tako huso k Stanovnik, pa bi se sel za nekaj dni preganjat po puscavah - to bi bla zurka!! B) nuben ne tezi, nubenga ni treba cakat - all alone!! :OK:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biti SAM je nekaj povsem drugega,kot biti OSAMLJEN.

Ko je človek sam s sabo,si vzame čas samo zase,takrat je na vrsti revizija dogodkov, občutkov, želja......

Osamljenost pa je nekaj najhujšega( vsaj po mojem mnenju ),ki jo lahko začutiš v ekstremnih trenutkih, ko nisi sposoben trezno razmišljati, ko se smiliš samemu sebi,se zapiraš pred svetom in trpiš,se že bolj zapiraš........dokler :hmm:

Vem kaj je osamljenost,vem kaj je biti sam.......in v nobenem od teh stanj ne uživam.Doživeljam osamljenost,ko se utrujen spravim v prazno sobo.........

Ne hvala!!!!!!

Raje sem v dvoje!!!!!!!!

In to želim vsem ljudem,kajti na tak način življenje dobi svoj smisel.In takrat se je prijetno za kratek čas umakniti v samoto.....in to samo takrat,ko si jo zaželiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biti sam pomeni biti s pametnim človekom .)

moj nadimek je

sam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da ne hodim ven niti med vikendi (vsaj ne redno) lahko rečem da sem večinoma sam, doma buljim TV ali surfam po netu in spat hodim ob 23h. Zakaj? Ne vem, nisem tolko družaben, ne maram plesat, se mi zdi glupo vsak vikend zapravljat dinarčke za pijačo ko pa grem raje pozimi smučat poleti pa dam za benz in si raje privoščim kak dodaten km z motorjem. In prav nič težko mi ni, ker je tako že od nekdaj, včasih nisem niti imel časa hoditi zvečer ven ker sem bil "športnik" danes me pa moti pretežno "čefurjad" po lokalih, polno zakajeni prostori in glupi redarji ki po nekih lastnih kriterijih presojajo koga bodo noter spustili. No morda je pa krivo, da se ne znam sprostiti brez alkota (ki pa ne gre skupaj z vožnjo-nekako je pa treba potem domov pridet). No ja, je pa zato toliko lepse ko na vsake kvatre le grem malo v svet :afro1:

P.S.:

izraz čefurjad povezujem s stanjem duha (zlatni lanac, želatina, jelow keb in trenirka ali spodaj po šivu razrezane "traperice") in ne z narodnostjo, tako da ne bo kakih zamer

Ma ja sej vem, mal sem zatežil, ma je sobota in sem SAM :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja sej vem, mal sem zatežil, ma je sobota in sem SAM :blink:

ehhhhhhhhhhh.. :004 :004 ...sva ze dva...ampak sej je cist lepo... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena tema, ki mi je ne bo treba prebirat ... B) ... čeprav je res da: Solo Rider über alles ... :yea2:

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že odgovarjate na to temo, si vsaj preberite zgornji prispevek! :angry:

Biti sam tukaj ne pomeni biti sam zvečer in buljit v TV ali si pilit nohte z izklopljenimi možgani, ampak biti sam in najti notranji mir, svoje bistvo.....

Ali to lahko naredite le v dvoje ali v množici s katero se identificirate kot večina ovc na tem planetu.

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vcasih si zelim, da bi mel tako huso k Stanovnik, pa bi se sel za nekaj dni preganjat po puscavah - to bi bla zurka!! B) nuben ne tezi, nubenga ni treba cakat - all alone!! :OK:

All alone? Bencin moraš nekje tankat... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ugotovim, da sem večino najlepših trenutkov v življenju doživel sam, lahko zaključim, da uživam v samoti. In res ni lepšega, kot imeti čas in prostor samo zase.

Samota? Two thumbs up :OK: - kar pa še ne pomeni, da se branim dobre družbe... :rolleyes:

Kot pravijo U2: "You said you'd give me a highway with no one on it..."

A loner? No, I own it. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že odgovarjate na to temo, si vsaj preberite zgornji prispevek! :angry:

Biti sam tukaj ne pomeni biti sam zvečer in buljit v TV ali si pilit nohte z izklopljenimi možgani, ampak biti sam in najti notranji mir, svoje bistvo.....

Ali to lahko naredite le v dvoje ali v množici s katero se identificirate kot večina ovc na tem planetu.

Alla

To lahko počnem sama, v dvoje ali pa z množico ovc na tem planetu, čeprav so mi ljubše koze ...

Sicer sem pa svoje bistvo in notranji mir že našla in še samo uživam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil dve leti sam pa mi je že prav presedalo, čeprav si po drugi strani sploh nisem želel družbe...to zdaj pa je zakoooon :wub: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar si zaželim samote se usedem na motor in se brezcilno vozim ustavni kakšnega pokadim in se mi fučka za cel planet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nočem, da bi bilo kakorkoli drugače kot tako...ker se mi zdi to najbolj realna in najlazja varianta eksistence..ker tako ves na koga se lahko zaneses, na koga lahko racunas in kdo je kriv ko gre kaj narobe.....

kajti na koncu si ne glede na stevilcnost druzine, gruče prijateljev in sodelavcev, ljubic in ljubčkov, teh in onih....sam..... B)

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako morbidno.

Ja uživam v samoti in ni me strah mojega jaza ne življenja, ne bede in v bistvu se mi zdi živjenje čudovito in to srečo podoživim, ko sem sama, in ugotovim,da mi je v bistvu--luštn.

Biti sam, ko si resnično sam in ko se nimaš iz samote komu vrniti---pa ni fino ampak zna bit zelo zafrustrajajoče.

Zamislite si, da ste čisto sami, vse kar vam je bilo ljubega je pomrlo in nikoli več jih ne bo nazaj in sedaj vi uživajte v ,,veličini vašega duha,, in bodite rasvetljeni.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morbidno samo toliko kolikor pac sam nisis sposoben zivet sam s seboj in s svojimi kompleksi, frustracijami in podobno navlako....

kajti dejstvo je ...da bo tako ali tako vse kar nam kje drago enkrat pomrlo in izginilo..ker ni nic vecnega....torej?

a smo egoisti <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da človek ostane sam oz. slej kot prej je eden sam. Takrat ti tudi najbolj paše biti sam, samo takrat samota ni prijetna ampak je neko pobiranje samega sebe in razmišljanje kako naprej, podoživljanje trenutkov, iskanje podobnih primerov, samotolažba. Sej te sprosti, samo otožnost ostaja, poleg tega je pa vedno še nekdo, ki ti je dokaj ali zelo blizu, ki ti je (oz. si ti od njega pripravljen sprejeti) v oporo (otroci, starš.... ), čigar družba te ne moti ko prideš iz samote.

Eh preveč sem zabluzila

Tejka ni nujno da boš ti ostala sama, mogoče boš pa prva šla in ti bo to prihranjeno.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tejka ni nujno da boš ti ostala sama, mogoče boš pa prva šla in ti bo to prihranjeno

ampak to je ze spet neki s labega..torej je LOSE:LOSE situacija...

ali pa je vseeno.. in se mamo fajn in nas to ne zanima B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samota je lahko prijetna četudi te nihče ne čaka. Ravno takrat in samo takrat se človek lahko sooči sam s sabo in svojimi problemi. In samo sam jih lahko reši. Vse ostalo je potuha.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samota je lahko prijetna četudi te nihče ne čaka. Ravno takrat in samo takrat se človek lahko sooči sam s sabo in svojimi problemi. In samo sam jih lahko reši. Vse ostalo je potuha.

Alla B)

Alla.....tukile pa se midva ne strinjava najbolj.......

Ni potuha........je včasih zelo dobrodošlo,na trenutke zelo prijetno.......in ti to dobr veš!!!!!

Hvala ti!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!