Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

03..."stara zasnova" na fergazerjih....04 ima že direktni vbrizg....

Hja sedaj kaj se splača....Meni osebno je 03 lepša, lepše se vozi, števci na kazalce (da skače :) )..ima t.i. dušo. Sam sem imel 03l 5 sezon in naredil z njo 65.000km brez problemov.

Ampak to je moje osebno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

Pojavil se mi je en problem na fazerki l. 01.

Težava je v tem da ko se peljem recimo do 90 km/h je pri pospeševanju na zadnjem kolesu čutiti kot da bi nekaj "tolklo" po zadnji osi. Pri višjih hitrostih tega ni zazanti ali pa se poklopi z ostalimi tresljaji ...

Guma je nova, veriga je še ok in ne vem kaj bi lahko bilo narobe.

Dobrodošel vsak nasvet, predvsem pa, če ima še kdo podobne izkušnje.

lp, Jurij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Pojavil se mi je en problem na fazerki l. 01.

Težava je v tem da ko se peljem recimo do 90 km/h je pri pospeševanju na zadnjem kolesu čutiti kot da bi nekaj "tolklo" po zadnji osi. Pri višjih hitrostih tega ni zazanti ali pa se poklopi z ostalimi tresljaji ...

Guma je nova, veriga je še ok in ne vem kaj bi lahko bilo narobe.

Dobrodošel vsak nasvet, predvsem pa, če ima še kdo podobne izkušnje.

lp, Jurij

Lahko,da je izrabljen verižnik.Probaj tako: da dvigneš zadnje kolo preveri zračnost ketne,ki naj bi bila med 2-4cm zavrtiš kolo vsakič za 90 stopinj in preveri zračnost verige,če opaziš pri obračanju spremembo na zračnosti verige je potrebno zamenjat verižnika!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekako nisem uspel ugotoviti kaj bi bilo pa sem se zapeljal do mehanika.

Ta je potem ugotovil, da je bil na verigi dotrajan člen (ne mehansko), očitno je zraven prišla umazanija (dež, pesek, ...) in potem členek ni več nudil prožnosti.

Ugotovi se tako, da se popusti vijak na osi in oba zategovlanika osi ter se malo popusti veriga. Nato samo vrtiš kolo in dejansko vidiš, da se problematični členek

ne poravna ko se veriga poravna.

V glavnem zamenjava členka je rešila problem.

Lahko,da je izrabljen verižnik.Probaj tako: da dvigneš zadnje kolo preveri zračnost ketne,ki naj bi bila med 2-4cm zavrtiš kolo vsakič za 90 stopinj in preveri zračnost verige,če opaziš pri obračanju spremembo na zračnosti verige je potrebno zamenjat verižnika!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Bi mi lahko kdo povedu če ve kako se na Fazer-ki 600 model 2003 nastavi ura??? Hvala

LP

Popravljeno . Popravil Marko100
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se še prav spominjam, držiš obe tipki na števcu nekaj časa. ko začne utripati z eno tipko prestavljaš ure in minute z drugo pa MED uro in minutami. če pa rabiš kakšen repair ali service manual, me pa kontaktiraj in ti z veseljem posredujem.

lp. Bogo

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kaki športni izpuh za prodat(z možnostjo homologacije)?al pa če ve za koga

Popravljeno . Popravil Aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve mogoče kdo če paše mogoče iz R6 lonec na fazerja?iz thundercata vem da paše, pa me zanima če mogoče tudi iz R6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

da obudim spet mal fazer temo me zanima naslednje.

Pri yamahi me zelo moti da gori samo ena luč, zato sem si pri S1 verziji z vašo pomočjo usposobil tudi drugo kratko luč.

Sedaj sem kupil S2 verzijo in bi si prav tako rad priklopil še drugo kratko luč.

Kakšne barve kabel moram poiskat ? Ali lahko kabel ki priziga kratko luč enostavno podalšam in priklopim še na drugo kratko luč ali bo prišlo do kakšnega pregrevanja kablov ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kateri letnik pa je motor? če je od 04. naprej, potem nisi v pravi temi.kar se pa kablov tiče, ti težko rečem katere barve je pravi, važno je samo, da je plus. ozemljitev ali minus je tako ali tako že na drugi luči. lahko kar kabel za plus podaljšaš ampak, ko boš prižgal dolge luči se ti bo jakost, ki je namenjena za eno luč razdlila na dve luči in posledično bodo slabše svetile obe. lahko pa zadevo rešiš z relejem, ki ga priporočam. dodajam še sliko vezave z obrazložitvijo...

85-masa

86-plus iz stikala za vklop

87-plus iz releja do potrošnika(luči, sirene ipd)

30-stalni tok iz akumulatorja z obvezno varovalko vsaj 20A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

da obudim spet mal fazer temo me zanima naslednje.

Pri yamahi me zelo moti da gori samo ena luč, zato sem si pri S1 verziji z vašo pomočjo usposobil tudi drugo kratko luč.

Sedaj sem kupil S2 verzijo in bi si prav tako rad priklopil še drugo kratko luč.

Kakšne barve kabel moram poiskat ? Ali lahko kabel ki priziga kratko luč enostavno podalšam in priklopim še na drugo kratko luč ali bo prišlo do kakšnega pregrevanja kablov ?

lp

Če bi rad strokoven odgovor od avtoelektrikarja najprej napiši kakšne so notri žarnice (2X H-7, 2X H-4 ali 1X H-4 1X H-7) in presek sedanjih kablov ,če so 0,75 potrebuješ obvezno reley, če pa so 1,5 kvadrat lahko brikaš na drugo žarnico !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2009,

Nisem ga še nič razstavljal tako da nevem kaksne zarnice ima noter, ampak verjetno je H4.

Prejsna fazerka S1 letnik 2006 je imela ze na konektorju puščen zelen kabel na katerega si lahko priklopil drugo kratko luč.

Ko si imel prižgano dolgo luč pa je izklopilo elektriko na tem zelenem kablu in tako je svetila samo dolga in ni moglo prideti do kaksnega pregrevanja.

Ima tudi fazerka S2 2009 letnik puscen ta kabelj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2009,

Nisem ga še nič razstavljal tako da nevem kaksne zarnice ima noter, ampak verjetno je H4.

Prejsna fazerka S1 letnik 2006 je imela ze na konektorju puščen zelen kabel na katerega si lahko priklopil drugo kratko luč.

Ko si imel prižgano dolgo luč pa je izklopilo elektriko na tem zelenem kablu in tako je svetila samo dolga in ni moglo prideti do kaksnega pregrevanja.

Ima tudi fazerka S2 2009 letnik puscen ta kabelj ?

Sem šel sedaj pogledat žarnice. Na dolgi luči (desna luč če gledamo od spredaj) je videt da je H4. Kratka luč (leva luč če gledamo od spredaj) pa žal ni videti oznake.

Na desni strani (če gledamo od spredaj) pride šop kablov in tam sta dva konektorja. Na velikem konektorju sta podalšana kabla ki prižgeta kratko in dolgo luč, ter kabelj za minus (vsi trije so debeline 1,5 mm).

- Črn kablej z zeleno črto prižge kratko luč.

- Črn kablej z rumeno črto prižge dolgo luč.

- Črn kabelj brez črte je minus/masa.

Žal tukaj ne vidim še enega dodatnega kablja kateri se izklopi v primeru če je prižgana luč kot pri fazerki S1 2006 letnik.

Če sedaj vežem še desno kratko luč (če gledamo od spredaj) na isti kabelj kot je sedaj že leva kratka luč (če gledamo od spredaj), bo verjetno problem pregrevanja ko bom prižgal dolgo luč,

saj bosta tako na desni strani (če gledamo od spredaj) goreli tako kratka kot dolga luč, ter kratka na levi strani (če gledamo od spredaj).

Kakšen predlog ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obe niti (1 za dolgo, 1 za kratko) nikakor ne moreta goreti naenkrat, moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obe niti (1 za dolgo, 1 za kratko) nikakor ne moreta goreti naenkrat, moje mnenje

Med besedami "nemoreta", "nesmeta", "ni priporočljivo" je velika razlika. Katero si ti mislil ?

Popravljeno . Popravil Martin86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med besedami "nemoreta", "nesmeta", "ni priporočljivo" je velika razlika. Katero si ti mislil ?

zakaj kompliciraš? naredi tako kot sem napisal par postov nazaj...uporabi štiripolni rele in zadeva bo delovala bp. in v tem primeru nima veze kakšna je žarnica.

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je važno, da gorita na fazerci kratka in dolga luč, pa žmigavci da delajo, če so si pri Yamahi takole zamislili, da kratka gori samo ena, sem povsem zadovoljen z njihovo rešitvijo, pa še nekaj, na tehničnem pregledu fantje dobro vedo kako in katera luč mora kdaj svetit. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti mislis, nekateri ja, sam vprasanje kolko je takih, isto kot nekateri vejo menjat zarnico na avtu, nekateri pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa recimo takole, da bi "morali" vsi vedet, kaj, kje in kako, ne!? ne razumem pa sploh, zakaj ga te luči tolk motijo,........ ma itak vsak po svoje. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tehničnem pregledu fantje dobro vedo kako in katera luč mora kdaj svetit. :grim

ja, itak :slap::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem ze napisal fazerka 2006 s1 je imela puscen zelen kabel za moznost priklopa druge kratke luči, kateri je izgubil napajanje ob vklopu dolgih luči.

Morda kakšen ve če ima tudi fazerka 2009 s2 to možnost ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem ze napisal fazerka 2006 s1 je imela puscen zelen kabel za moznost priklopa druge kratke luči, kateri je izgubil napajanje ob vklopu dolgih luči.

Morda kakšen ve če ima tudi fazerka 2009 s2 to možnost ?

ne bom se ponavljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!