Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Ravnokar po rokah vrtim lux tools ključ, kupljen v astra chemo, torej 10 let nazaj. 5mm, dnevno v uporabi. ,menjal sem že precej setov vijakov, kjuč je isti, kot pravim, 10 let. To znamko zdaj videvam v Obiju. če so enaki, so super. Ker drugače ne vijačim prepogosto, sem si v hoferju vzel set torxov in imbusov. na otio/pogled so si podobni. bomo videli. njihovi gedori me pozitivno presenečajo.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam z Lux orodjem kar dobre izkušnje.. Je pa res, da imaš ene tri range, najbolj osnovni je basic s tremi zvezdicami, potem imaš pa še varianto s štirimi in profi s petimi..

Tisto s tremi je bolj šrot, imam občutek da ni nekaj bistveno boljše kot generični "kitajski" pofl. Sem imel en kompletek 1/4 račne in natičnih ključev in sem kaj hitro polomil račno + vse skupaj je prijela rja. Louisova izvedba je npr. boljša po mojih izkušnjah. Imam pa par kosov Lux ključev in klešč iz serije s 4 in 5 zvezdicami, torej kao profi, je pa še danes kot novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo v bau***su imaš en komplet uniorjevih za 15€ in en za 20€ .. v obeh kompletih 9 imbusov, napisi na imbusih so isti, edino embalaža oziroma plastični "nosilec" je različen .. pol pa gledaš kot tele v tiste komplete in študiraš .. :)

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Jure pravi:

Jaz imam z Lux orodjem kar dobre izkušnje.. Je pa res, da imaš ene tri range, najbolj osnovni je basic s tremi zvezdicami, potem imaš pa še varianto s štirimi in profi s petimi..

Tisto s tremi je bolj šrot, imam občutek da ni nekaj bistveno boljše kot generični "kitajski" pofl. Sem imel en kompletek 1/4 račne in natičnih ključev in sem kaj hitro polomil račno + vse skupaj je prijela rja. Louisova izvedba je npr. boljša po mojih izkušnjah. Imam pa par kosov Lux ključev in klešč iz serije s 4 in 5 zvezdicami, torej kao profi, je pa še danes kot novo.

Zdej je itak en tak velik poc in zmeda. Vedno manj je orodja narejenega v Evropi. Tudi Unior in druge znamke sedaj na veliko uvažajo iz Taiwana, kjer znajo za mali denar spravit skupaj solidno orodje... Potem imaš še tradicionalne Evropske proizvajalce, ki že vsa desetletja delajo za druge. Če veš korelacije najdeš tudi v Bau Bau, Inpos in drugih trgovinah spodobno orodje za manj denarja. Recimo slovenska firma izvijačev Oplast, dela za Unior, Gedore, Hazet, Connex... Nemška proizvajalka klešč NWS se dobi v Obiju pod imenom Lux profi. Bahco dela velik za Snap On, ker je sedaj to njihova hčerinska firma. Boljši izvijači v Bauhausu so od Wihe, Were in Felota. Polo motoristična trgovina trži pod svojim imenom Wera izvijače. Kladiva v Bauhausu so od istega proizvajalca, ki dela tudi za Gedore.... Potem imaš pa še kitajsko robo. Kvaliteta iz PRC niha in je nakup loterija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bahco je izdelan na taiwan-u ..vsaj tole http://si.farnell.com/bahco/4srm-3t/3-piece-ratcheting-wrench-set/dp/1671609 kar imam .. se mi po mojem laične šlosarskem mnenju in uporabi/zlorabi , da je kvaliteta primerna ceni .. še slaba stran kompleta - debeli nastavki in se ponekod ne pride "vmes" .. obremenilni moment - račne delajo kot urica ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wera orodje ima super tehnične rešitve ... recimo vrtljive glave na račnah in zaklep na podaljških da ti nastavek ne pada dol. te stvari ti full prišparajo živce... cena je pa visoka se razume... v Bau... so pa cene tega orodja najcenejše

b635190-zyklop.jpg

wera_joker.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda , ker so ukinili modro serijo .. rumena in zelena se lahko skrijeta - pri izvijačih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bahco pod črto ne glede na poreklo ni slabo orodje. Tako kot ostali tudi oni uvažajo. Glej recimo njihov izvijač z račno. Isti kot pri KS Tools. Je pa del njihovega programa še vedno narejen na Švedskem. Pa v Španiji imajo eno firmo. Spadajo pa pod okrilje Snap On.  Imam tri žage in en izvijač od Bahco. Lahko samo pohvalim.

Btw Ko si omenil ključe z ragljo. Imam jih par od Uniorja. Kupil v dobri veri, da podpiram slovensko proizvodnjo... očitno sem podpiral poševnooke http://craftmate.com.tw/products_detail.php?Key=113&cID=35&M=3

image.jpeg

image.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, thumper pravi:

škoda , ker so ukinili modro serijo .. rumena in zelena se lahko skrijeta - pri izvijačih..

A to so bili tisti z nazobčano glavo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj so novi zelene serije tudi nazobčani .. le da - kako naj rečem - eh ni to to kar je bilo prej.. z modrim sem delal kot svinja z mehom , tolkel po njem s plastičnim kladivom tako , da sem v okroglino posnetega vijaka vtolkel x križ kot po ps-u pa mi je zdržal 9 let.. zeleni mi je odletel po nekajkratnem takem delu - bi rekel tako na oko da je zdržal 14% prejšnjega .. stara modra serija je bila zelena (lasertip in 6kotnik za ključ) + rumena ( ki nima lasertip-a a ima udarno kapo ) .. tud najboljši so začel šparat oz.za isto ceno prodajati manj.. tudi lasertip na zeleni seriji je občutno slabši kot na modri - se hitreje zglajuje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal schraufaj kaj motor, in poglej kaj bi še rabil za orodje, če bi moral to ali ono schraufat

in potem samo to vzami s sabo

inbusov vseh tak ne rabiš, nus za matico 11 sigurno tut ne, tak da ....

Bi rekel: kleše kombinirke obvezno, nož, schraufinciger z različnimi nastavki, inbus 6,8, nus za matico  8,10, 13, 15 (?), 17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah vsi so isti. Na začetku se še trudijo. Ko jim pa zalaufa gre pa cena na polovico in kvaliteta na četrtino. Knipex je en tak lep primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no..japonci so na 12 ključ ane.. pa inbus 5 je tudi obvezen.. pa 20 in24 ključ za zadnjo feltno.. in tako naprej do 12 kg..

Pravkar, ciciban pravi:

Mah vsi so isti. Na začetku se še trudijo. Ko jim pa zalaufa gre pa cena na polovico in kvaliteta na četrtino. Knipex je en tak lep primer.

imam 14 let stare specil narejene knipex klešče za posebno namensko uporabo .. moje najbolj uporabljano vsakodnevno orodje.. bi rekel da so obrabljene pod 20% ..do penzije bodo.. a kolk ? ene 300e..brez ddv..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, thumper pravi:

jah no..japonci so na 12 ključ ane.. pa inbus 5 je tudi obvezen.. pa 20 in24 ključ za zadnjo feltno.. in tako naprej do 12 kg..

imam 14 let stare specil narejene knipex klešče za posebno namensko uporabo .. moje najbolj uporabljano vsakodnevno orodje.. bi rekel da so obrabljene pod 20% ..do penzije bodo.. a kolk ? ene 300e..brez ddv..

Kakšne Knipex klešče pa so 300€???

cevne_klesce_knipex_knipex_8603_300_CO82

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, stuhec said:

mal schraufaj kaj motor, in poglej kaj bi še rabil za orodje, če bi moral to ali ono schraufat

in potem samo to vzami s sabo

inbusov vseh tak ne rabiš, nus za matico 11 sigurno tut ne, tak da ....

Bi rekel: kleše kombinirke obvezno, nož, schraufinciger z različnimi nastavki, inbus 6,8, nus za matico  8,10, 13, 15 (?), 17

 

S sabo de bi vse to jemal :eek:  u 23 sezonah sm orodje rabu enkat, da sm na ypsilonu gpzju snel tank in podrezal kabel na bobini. Veckat sm rabu kombi pa avtolicarja kot orodje. najmlajs motor je 97 letnik.

 

Enivej, polastninil sem par kosov po pokojnem starem fotru stahlwile rocka, pa gedore in usag papagajke. betin kriz. zdi se mi da podobnega ne delajo vec. tako pragmaticno se mi zdi. knipex je prava firma za klesce?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, sayo pravi:

Kakšne Knipex klešče pa so 300€???

cevne_klesce_knipex_knipex_8603_300_CO82

special narejene knipex klešče za posebno namensko uporabo .. moje najbolj uporabljano vsakodnevno orodje..... ne navadne papagajke .. narejene po naročilu v malih količinah - recimo v sloveniji se jih uporablja aktivno nekih cca.10kom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

special narejene knipex klešče za posebno namensko uporabo .. moje najbolj uporabljano vsakodnevno orodje..... ne navadne papagajke .. narejene po naročilu v malih količinah - recimo v sloveniji se jih uporablja aktivno nekih cca.10kom.

Dej jih posliki, če ni to vojna tajna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je 1311,30e po ceniku.. brez ddv se razume.. novo - tole orodje je staro 14 let..

20161110_162758.jpg

klešče o katerih sem govoril so zaprte - prve s spodnje strani navzgor .. najcenejša stvar tukaj ..z ddv 294,51e - torej nisem veliko falil..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

Tole je 1311,30e po ceniku.. brez ddv se razume.. novo - tole orodje je staro 14 let..

20161110_162758.jpg

klešče o katerih sem govoril so zaprte - prve s spodnje strani navzgor .. najcenejša stvar tukaj ..z ddv 294,51e - torej nisem veliko falil..

Ja, to je namensko orodje... za kakšen posel ???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, sayo pravi:

Ja, to je namensko orodje... za kakšen posel ???

 

dober..za firmo .. za kaj več boš pa pri piru zvedel :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 2 minutami, Texo pravi:

mojstri, a ta rothewald v louisu velja kaj?

https://www.louis.de/en/artikel/rothewald-socket-set-150-piece/10003583?list=269358834&filter_article_number=10003583

da ne bo ravno razpadlo/se zvilo ob prvi uporabi ..

Jaz sem kupil tak colski komplet od te firme pri Lujzu, imam ga nekje 6 let in nobenih problemov do sedaj.

Dela vse, okvare do sedaj ni bilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!