Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Rabim zadevo, da bom lahko opravljal remont vilic, privijanje koles, ipd, ki torej zahteva območje nekje od 5-100 Nm. Unior ima takega, ki pokriva tako območje. Hkrati ima standard ISO 6789, ki mislim da zahteva max. toleranco +- 6%, kar je več kot zadovoljivo. Tukaj je še povezava: http://www.unior.si/izdelek/kljuc-moment-nastavljivi-264

Hoferju in podobnim ne zaupam preveč, glede na to, da delaš z zadevami, ki so ključne za varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še od bete oziroma wurtha če jih ma . Za beto sm gvišen da jih ima . Drugače pa mam zadnje čase slabe izkušnje z uniorjevim orodjem (mam občutek da šparajo na materialih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega Uniorja bi lahko preko ene spletne strani dobil za nekaj več kot 60€, kar se mi zdi dober deal. Prej pa še grem preverit v trgovine, da vidim kako zadeva zgleda in kakšne so cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam dva Rothewaldova enega do cca. 30Nm ter enega do cca. 110Nm potem pa še enga velikega so 220 Nm, ki ga pa praktično ne uporabljam.

5-100Nm je malo velik razpon, da bi bil pri manših navorih natančen. Skratka jst bi na tvojem mestu za začetek vzel tega Uniorjevega. Priznana znamka in 60 eur je pomoje dokaj ugodno, Ko bi bil denar bi pa kupil še kakega manjšega.

Za montažo koles in vilic itd. ne rabiš prov natančnega ključa, jst sem tudi obmične gredi ter vijake glave brez problema privijal z Rothewaldovim ključem za cca 50eur.

kot je bilo že relčeno pa pazi, da ključ vedo odtegneš, ko ga ne uporabljaš + ni lih dobro da ga mečeš po tleh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti moment ključi iz hoferja in razne drugi poceni varjante niso vredne nič saj vijaka ne zategne na nastavljeno vrednost drugi problem je pa ponovljivost ,ki je praktično ni pri teh moment ključih. Tako da jaz bi gledal ključe od 100€ naprej (pa še tej majo okrog 4% napake) Pa priznano znamko. Je pa odvisno od tebe saj samo ti veš koliko ga boš zares rabil in kaj boš z njim zategoval. ter koliko si pripravljen dat za ključ. Drugače mam pa jaz 4 ključe da mi pokrijejo celotno območje (je pa sreča da je bil nono mehanik in so ključi profi ker čene bi obubožal pri nakupu le teh :) ) Aja še ena pomembna stvar pri moment ključu je ta da ga po vsaki uporabi sprostiš saj se v nasprotnem primeru deformira uzmet in s tem natančnost ključa, skala ni več točna,....

če smo malce bolj precizni je za moment ključe točno določena temperatura hrambe in periodično umerjanje...drugače tudi ključ za 1000€ne velja počenega groša kar se tiče točnosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem Uniorjevem piše, da je privzet kalibracijski interval 12 mesecev oz. 5000 meritev. Me pa pol zanima, kdo opravlja kalibracijo (Unior?) in koliko to stane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo malce bolj precizni je za moment ključe točno določena temperatura hrambe in periodično umerjanje...drugače tudi ključ za 1000€ne velja počenega groša kar se tiče točnosti ...

to za temperaturo nisem vedel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem Uniorjevem piše, da je privzet kalibracijski interval 12 mesecev oz. 5000 meritev. Me pa pol zanima, kdo opravlja kalibracijo (Unior?) in koliko to stane?

To so podatk iza profresionalno uporabo. Za hobi uporabo tega ne rabiš. Na par let greš do menahika pa ga primerjaš z kakim profesionalnim moment ključem pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ko sem letos menjal gumo mi je mehanik zategnil z navadnim ključem na polno! a lahk drgač to kr po občutku zategne al je obvezno z momentom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani govoril z enim (upokojenim) mehanikom (ki ga ne morejo prehvaliti kako je dober) , pa je izjavil, da še nikoli v življenju ni uporabil navornega ključa in da je vse v glavi.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ko sem letos menjal gumo mi je mehanik zategnil z navadnim ključem na polno! a lahk drgač to kr po občutku zategne al je obvezno z momentom?

Lahko zategneš z občutkom je pa sigurno boljše če zateguješ vse z moment ključem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam dve taki ročici za gedoro in jih nimam niti eno leto pa je že luft v mehanizmu gumjasti ročaji se snamejo in sm si zaradi tega že dvakrat pošteno razbil členke,.. raje razmisli o orodju znamke beta oziroma wurth ;)

Uglavnem jaz nikoli več ne kupim unior-ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sem pa pozabil povedati da ma tudi unior doživljensko garancijo (sem zvedel šele zadnjič ) tako da ti stvar zamenjajo edini problem je ta da je enaka kvaliteta kot prej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko zategneš z občutkom je pa sigurno boljše če zateguješ vse z moment ključem ;)

Dj mi razlož zakaj je tolk boljše? pa ne mislim provokativno.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker so vse stvari zategnjene enakomerno s tem ne mislim le vijakov ampak tudi stvar ki jo vijačiš (predstavljaj si pokrov od sklopke na motorju,..) , ne preteguješ vijakov po nepotrebnem, navojev (sploh po bloku motorja, kjer so vrezani v aluminij) vsi vijaki v motorju (od gredi,...) morajo biti zategnjeni s pravim momentom,..(pač to mi je prešlo v navado ker se tako oče kot jaz ukvarjama z letalstvom in v letalu so vse te stvari zelo pomembne prav )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga prodam za 25€, uporabljen je bil samo za 6 vijakov. prodam zaradi neuporabe, mislim da je od 10-140 Nm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima

Meni so do sedaj vsi vulkanizerji zategnili matico od osovine z moment ključem (razen enkrat ka mi je niti z navadnim ključem niso zategnili)

Zakaj bi obremenjeva osovino v aksialni smeri ter navoje več kot je potrebno ;)

Ni pa nobene hudobije če jo zategneš z občutkom dosti bolj pomembni so vijaki v motorju ter vijaki ki se vijačijo v aluminij ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!