Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Slučajno sem tale tvoj post prebral (namreč si med ignoriranci) vseno ti bom svetoval 1/2 colske gedore NEKUPUJ 12 kant ampak VEDNO 6 kant. Mislim pa da neboš naredil napako,če kupiš Unior sploh ni slabo orodje. Sam pa imam 1/4 cole od 4-13 mm stalwille,3/8cole od 10-19 Hazet,1/2 cole od 10-32 Stalwille in 3/4 od 22- 56 mm orig.Gedore.

Kupujem 6kotne, ne 12. Bolj me zanima če so teli KS TOOLS za kako rabo, al bom polomu use, kot ponavadi z nekimi levimi orodji. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem 6kotne, ne 12. Bolj me zanima če so teli KS TOOLS za kako rabo, al bom polomu use, kot ponavadi z nekimi levimi orodji. :whistle:

Sam nimam izkušenj s tem TOOLS orodjem vendar sem že od parih mehanikov slišal,da se kar obnese,več ti nebi migel svetovat.

Ps.napisal sem 6-kant zato ker je bil na sliki pri 1/2-colskih gedorah podnapis 12-kant OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kupli smo KS Tools, in so kar dobri, so noter res vsi možni nastavki. Malo me moti edino da so 12kotni, ampak bom že potrpel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prvi osnutki. Ne bo treba več KLEČATTTT :smoke:

Se toplo proporočam za sliko končnega izdelka .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se toplo proporočam za sliko končnega izdelka .)

Še malo pa BOOOO, ni problema bom objavil še :photo:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Kje bi se dalo kupit pripravco za mazanje zajle? Sem mal iskal po lojzu pa nič našel :?

Lojz ima... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo kupit pripravco za mazanje zajle? Sem mal iskal po lojzu pa nič našel :?

Isci med uporabniki: LETEČI

drugace pa ima clovek doma firmo. kovinostrugarstvo Klinc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem si nabavu pr Lojzetu une klesce za zvivat zice...da bo motoralo zgeldalo bolj profi,ma tudi za boljse pritrdit kasne straufe:na TTR-aktroju mi boi to kar rablo predvsem zaradi tresenja.

Drugace zelo koristni pripomocki so:

klesce za snemanje (siri oz. stiska) seegerjev

helicoil kit za popravljanje navojev

dinamometrsi kljuc

kit za luknjajnje ( ce se hoce doma naredit tesnila za karterje)

Ah ja, pa se partianska varjanta za Loztite "lepilo za sraufe": ce vam pride pod roko kaksen star lak za nohte od sjore ali punce lahko uporabiste to.

Seveda ni za ga dat v notranje dele motorja ker se stopi z oljem,ampak npr. na vijak na zadnjem kolesu, na vijake na zadnjem zobniku in na ta sprednjem.

Stvar deluje, vijaki drzijo fanj,ker ostane lak lepo prozen,medtem ko loctite kristalizira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero orodje (in pripomočke) pa jemljete ne dljše poti za morebitna popravila motorjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero orodje (in pripomočke) pa jemljete ne dljše poti za morebitna popravila motorjev?

Leatherman klesce\noz, imbus kljuce une za bicikel (imas imbus od 5,6mm + 2 izvijaca,enega na X in enega ravnega),kljuca od 10 in 13 in se kasno drobnarijo...To za ZX10,za kroserco pa kej vec sare,kot npr klesce od Uniorja,kej zice,vezice ipd...drugace pa prekontorliram pred furo motor tako da nebi smelo bit problemov...se upa! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero orodje (in pripomočke) pa jemljete ne dljše poti za morebitna popravila motorjev?

Originalno orodje... Zadošča. ;)

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero orodje (in pripomočke) pa jemljete ne dljše poti za morebitna popravila motorjev?

Največjo macolo ki je pri bajti. :whistle:

Drugače pa originalno orodje. Ampak ker vsake toliko časa pregledam cel motor, mi una vrečka orodja ne bi nič pomagala, ker če bi crknil, bi crknil oreng.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Spravljam se k nakupu moment ključa. Kakšne so izkušnje? Kvalitetni stanejo menda okoli 100€. Rabil bi za momente nekje do 150Nm. Ima kdo kakšno priporočilo za nabavo oz. ugodno ponudbo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če šraufaš tovornjake je v redu. Za majhne momente je pa preveč nenatančen.

Narejen je po standardu, ki dopušča do +/-3% odstopanja. Vsaj take podatke sem dobil.

Predvsem bi ga uporabljal za motor in avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam enga čist pocen varianto iz bauhausa. Lih tko ogromen razpon do 200Nm. Zadeva tok da je za filing. Do zdej z njim prtegnu fedre sklopke, diske, šravf za olje,... pa se nakak obnese-je pa treba vseen zlo pazt pa z občutkom pritegvat. Kej več se z njim v mašino nebi spuščal. Imam pa v načrtu kupit set kvalitetnih ko bodo finance dopuščale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!