Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Dj mi razlož zakaj je tolk boljše? pa ne mislim provokativno.......

Zato ker občutek lahko tudi vara ! ! in čez čas maš marsikateri navoj uničen, še sploh v aluminiju (vijak za izpust olja,vijaki na raznih alu.pokrovih,svečke itd. potem pa jok in stok ! še posebno pozorni moramo biti pri zategovanju platišč z konusnimi vijaki.Če se dotegne preveč se poškoduje konus,če premalo pa postoji nevarnost,da se kolo odvije !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V info; Cena za umirjanje moment ključa je dobrih 30 orlov. Drugo vprašanje je smiselnost takšnega početja pri hobi uporabi in orodju nižjega cenovnega razreda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za BETO proizvaja nekaj tudi UNIOR

nebi vedu vem samo to da mamo več ali manj vse orodje od uniorja že ene 15 let če ne več vedno in sem bil z njim izredno zadovoljen (rabljeno je bilo nonstop) sedaj pa opažam da se novejše orodje kvari na gedorah se se snemujejo ročaji mehanizmi gedor majo res ogromno lufta, en mehanizem se je zlomil, ključi so se raztegnili, (to napake so se zgodile na uniorjevem orodju kupljenem v zadnjem letu čene pa nimam pripomb pa tudi zamenjajo ti ker ima doživljensko garancijo sam zamenjajo ti za isto sranje) tako da za moje pojme uporabljajo slabše materiale kot v preteklih letih .

Sedaj ko se mi kaj pokvari oz. se obrabi kupim raje beto ali pa wurth s katerima nimam nobenih slabih izkušenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V info; Cena za umirjanje moment ključa je dobrih 30 orlov. Drugo vprašanje je smiselnost takšnega početja pri hobi uporabi in orodju nižjega cenovnega razreda.

Pozdravljen, a lahko kaj več napišeš o tej napravi za umerjanje moment ključa prosim. Hvala v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profesionalni mehaniki, ki šraufajo vsak dan imajo moment ključ "vgrajen" v roki, jaz pa naprimer po občutku nikakor ne ločim med 30 in 45 Nm, zato že nekaj časa uporabljam tole:

post-28414-0-84182100-1351027446.jpg

http://www.ebay.com/...775809b&vxp=mtr

Prijatelj je tale nastavek primerjal s pravim profesionalnim ključem in ugotovil da kaže povsem pravilno (kako bo čez nekaj let ne vem.. .).

Nastavek se namesti na klasično 1/2" ročico, meri od 10 do 200 Nm s čimer pokrije celotno območje, ki ga potrebujemo, ko se približuješ nastavljenemu momentu začne opozarjati s kratkimi piski, ki se spremenijo v neprekinjen pisk ko je moment dosežen. Največji dosežen moment po zategovanju ostane izpisan na ekranu.

Za amaterske mehanike zelo uporaben kos orodja !

Popravljeno . Popravil Janez123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ga nisem kupil v Louisu, ampak sem ga naročil pri ????? v Ljubljani, pri katerih se lahko (se je lahko ???) naroči izdelke iz Louisovega kataloga. Zakaj sem ga rabil ??? Če bi še vedno imel navodila za mojo "Fazerco" bi se mogoče celo spomnil ... :blush: Mogoče tudi za menjavo vžigalnih svečk, katere se mi zdi, da sem prav tako kupil v Louisu = NGK (?) ... :OK:

img3125.jpg

img3126.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi Roberto samo z moment ključem ??? = NIČ, zato sem se danes spomnil, kaj zraven njega še potrebujem = "gedoro ključe" (???), kar pa ne vem, če je prvi izraz ... :blush::blush::blush:

img3129.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Počas se spravlam k nakupu mal bol konkretnga moment ključa. Za velike navore mam enga iz bauhausa, zdej bi pa rabu še enga tam 70-100 Nm. Vporablju ga bom pa med drugim tudi za snemanje odmičnih gredi tko da mora bit kar natančen. Uniorjev od 5-100Nm je okol 100eur-zagotovo najbolša varjanta (vsaj 100% si da si prov zategnu) ampak vseen-pozna kdo kako cenejšo pa kvalitetno varjanto?

Pa če pozna slučajno kdo slučajno kdo na primner kak servis la pa kej podobnega, ki menja inventar pa bi prodal rabljeno orodje po neki ugodni ceni.

Je ta Uniorjev ključ (5-110Nm) dokak natančen tudi pri manjših vrednostih - recimo za 20-35Nm? Trenutno je cena dobrih 60€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ta Uniorjev ključ (5-110Nm) dokak natančen tudi pri manjših vrednostih - recimo za 20-35Nm? Trenutno je cena dobrih 60€.

Natančen mora biti v celotnem napisanem območju !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ta Uniorjev ključ (5-110Nm) dokak natančen tudi pri manjših vrednostih - recimo za 20-35Nm? Trenutno je cena dobrih 60€.

Unior orodje je zakon :worship: ,pa za tem kar napišejo, da orodje zmore tudi trdno stojijo :worship: ,kar je pri drugih ali,ali :grrr

Cenovno pa trenutno ne vem kako zadeve stojijo,ravno poceni ni bilo nikoli :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unior orodje je zakon :worship: ,pa za tem kar napišejo, da orodje zmore tudi trdno stojijo :worship: ,kar je pri drugih ali,ali :grrr

Cenovno pa trenutno ne vem kako zadeve stojijo,ravno poceni ni bilo nikoli :whistle:

Torej ne rabiš uniorjevega orodja vsakodnevno ali pa imaš kak star komplet uniorja jaz sem zamenjal komplet ključe pred 3 meseci in so vzi zjahani matica naredi zareze v ključu ,... uglavnem slab material premehki ključi (morem pa priznat da sem prej imel tudi orodje od uniorja staro najmanj 10let če ne več in je bilo 100x boljša kvaliteta materiala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ne rabiš uniorjevega orodja vsakodnevno ali pa imaš kak star komplet uniorja jaz sem zamenjal komplet ključe pred 3 meseci in so vzi zjahani matica naredi zareze v ključu ,... uglavnem slab material premehki ključi (morem pa priznat da sem prej imel tudi orodje od uniorja staro najmanj 10let če ne več in je bilo 100x boljša kvaliteta materiala)

Kar veliko ga uporabljam vsak dan v gradbeništvu in nekaj prazaprav zelo dosti orodja je starega res več kot 10let ,sem sprobal nizkocenovno konkurenco in neveš kakšen čigumi orodje je to ,je bolje da ga sploh nimaš kot pa to sranje ki je samo za na polico da lepo izgleda,

pa na raznoraznih razprodajah ne kupujem več tudi uniorja ne ,ker takrat tudi kvalitete ni čeprav ni logike, preverjeno večkrat .

Konkurenca ima tudi vredu orodje samo takrat je pa cena za enak uniorjev izdelek pri konkurenci krepko višja , aja še to obstaja več cenovnih(kvalitetnih) razredov tudi uniorja.

Pa oni stari pregovor malo denarja malo muzike še kako drži,pa čeprav tudi jaz iščem bližnice. :whistle:

lep pozdrav in uspešno delo želim neglede na ime na ključu. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to se strinjam da more bit orodje od znamke. Me je pa unior tolko razočaral s tem novim orodjem da ga ne kupim več in tudi za tega bom zahteval denar nazaj . Tako da od sedaj kupujem samo še wurth ter beto (z obema sem zelo zadovoljen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk prilimaš kako slikico da vidim kaj ti je uničilo Unior-jevo orodje in pa seveda kako to potem izgleda?Hvala

Tole? 64731232_osel_show.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom za vikend ko bom doma zjaha se pa naležna površina med matico in ključem, potem na dveh tavelikih gedorah se mi je snel gumjast ročaj in posledično sem si dvakrat pošteno razbil členke na tamajhni gedori je polno lufta v mehanizmu,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni, iščem "montirajzen", ki ima na drugi strani šestrobi okasti ključ 24 mm. Za pomoč se vam zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!