Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Tkole smo nabasal kufre (v želji po kampiranju ... ki je "odpadlo" zaradi dežja in temperatur)

post-9206-0-04615300-1337615733_thumb.jpgpost-9206-0-67244000-1337615837_thumb.jpg

Dan 1 Grosuplje - Vršac ... več al manj AC do cilja ... pumpa v Kovin-u ... lep sončni zahod :) in njega svetloba ;)

post-9206-0-73578400-1337615996_thumb.jpg

Dan 2 Vršac - Almasu ... že takoj ko sva bla čez mejo hop v dežne kombinezone ...

postanek na oemfau

post-9206-0-98689100-1337616552_thumb.jpg

Dan 3 Almasu - Carlibaba

s prelaza Prislop (1416 nmv.) dol, tko slaba cesta, da se mi je material začel smilit ... dobesedno luknja do luknje ...

samostan v Sapanta-i

post-9206-0-33666400-1337617075_thumb.jpg

post-9206-0-73069900-1337617185_thumb.jpg

post-9206-0-26511200-1337617321_thumb.jpg

Dan 4 Carlibaba - Ciceu

vhod v samostan v Muresului-u

post-9206-0-39836500-1337618048_thumb.jpg

"sumljivi nagrobniki" (hecno, da ni datuma odhoda na drugi svet .. .)

post-9206-0-10937900-1337618277_thumb.jpg

post-9206-0-87115100-1337618490_thumb.jpg

Dan 5 Ciceu - Izvoarele

še en samostan ...

post-9206-0-96240700-1337618752_thumb.jpg

Barajul Siriu impresivna stvar ...

post-9206-0-97349000-1337619266_thumb.jpg

post-9206-0-62051500-1337619987_thumb.jpg

Dan 6 Izvoarele - Totesti

rudnik v Slanic-u 54 metrov visok strop

post-9206-0-89002900-1337620441_thumb.jpg

kristalčki

post-9206-0-64260700-1337620707_thumb.jpg

Transfaragas ... dejansko sva (nespametno sicer, ampak .. .) se odpeljala mimo table za zaprto cesto in skozi napol podrto galerijo in kmalu naletela na skale, ki so popolnoma blokirale cesto; se pravi tabla ni zastonj ane? :grrr

post-9206-0-18265800-1337620988_thumb.jpg

tud Transalpina je "odpadla" ... še 1 razlog več za ponoven obisk :grim

Dan 7 Totesti - Vršac

še 1 "zadnjih" pogledov na prelepo deželo ... papa Romunija ...

post-9206-0-54658100-1337621312_thumb.jpg

Dan 8 Vršac - Grosuplje ... AC :glare:

še par podatkov: spanje cirka 20 EUR / 2 osebi nočitev; bencin cirka 5,8 LEI (RON) / liter; hrana: jedla ( + pijača) sva za cirka 10 EUR za oba.

post-9206-0-74662700-1337620572_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnja slikca paše pod rudnik ...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

asfaltirane jasno;

nobene panike ni; sva vidla enga angleža na R1, tko da ... glavne ceste so res dobre (praktično nove) "stranske" mal slabše (edin ena je bla res grozna); sicer pa nobene panike da ne bi s cestakom zvozil ...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, me zelo vleče v te kraje.

Mogoče naslednje leto, letos so ture že splanirane.

Hvala za odgovor.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe slikce :OK: . Kdaj si se pa potepal tam doli?

prejšnji teden; štartala sva 12.5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so vse ceste asfaltirane, je prevozno z cestnim mopedom?

G

Asfaltirana cesta v Romuniji še ne pomeni prevoznost z cestnim mopedom!

So pa v nekaj letih prekrili z asfaltom ogromno kilometrov.Ti samo očke na peclje in gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Asfaltirana cesta v Romuniji še ne pomeni prevoznost z cestnim mopedom!

Prav zaradi tega sprašujem :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, če nisi ravno začetnik ni noben bavbav; za moje pojme ma Srbija precej slabše glavne ceste, kot so v Romuniji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopolnilo:dol sem bil predlani in sem taval bol po rovtah.Doživel sem asfalt ki bi ga moral dokazovat v epruveti pa do najboljšega..Bile so na primer ceste z lepim asfaltom ampak so tako valovile da so amortizerji delali bolj kot kjerkoli po naših gozdnih cestah.So pa asfaltirali z tako vnemo kot da hočejo prekrit celo deželo.Kolegi imajo frišne infote in sem prepričan da so vsaj glavne ceste (zelo)solidne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V začetku septembra grem službeno v Sinaio. Zanima me ali je Transalpina asfaltirana v celoti (nekdo je pred časom pisal, da delajo na polno), za Transfagarašan pa bom povprašal, če bo takrat že odprta. Grem pa z VN900 in bom bolj počasen. Pred leti sem bil po severni strani (Oradea - Cluj-Napoca - Toplica - Iasi in je del cest res, kot bi asfaltirali sveže preorano njivo (brez brananja), pa sem kar preživel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je veliko čisto novih cest. Na tistih te res prime, da bi šel se enkrat ali dvakrat gor in dol. :) so pa tudi take, na katerih so že davno izrezali asfalt (vsakih 10m cca pol metra dolga in 5 ali več cm globoka luknja), pa se je nekje zatknilo, al kaj, nekako teh izsekovnikoli niso uspeli zaflikati.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 dni ... Km piše kolk ;) opis sledi ... Fajn je :)

Če imaš ruto naklikano v google maps, prilepi link.

Me zelo zanima kje si potoval.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V začetku septembra grem službeno v Sinaio. Zanima me ali je Transalpina asfaltirana v celoti (nekdo je pred časom pisal, da delajo na polno), za Transfagarašan pa bom povprašal, če bo takrat že odprta. Grem pa z VN900 in bom bolj počasen. Pred leti sem bil po severni strani (Oradea - Cluj-Napoca - Toplica - Iasi in je del cest res, kot bi asfaltirali sveže preorano njivo (brez brananja), pa sem kar preživel.

67C AKA TransAlpina že lani v celoti asfaltirana, so pa še odseki kjer so gradbišča (opis na moji strani). Tam je pač malo slabše vendar se pride z vsakim motorjem. Cesta 7C AKA TransFagarasan je pa sigurno odprta, če le ni zaradi novozapadlega snega (september) zaprta. Bolj problem na tej cesti je spomladi, ker je zaradi snega odprta šele v začetku junija, posebej problematična je severna stran.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, če le ni zaradi novozapadlega snega (september) zaprta. Bolj problem na tej cesti je spomladi, ker je zaradi snega odprta šele v začetku junija, posebej problematična je severna stran.

Lansko leto je bla v začetku junija še zaprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto je bla v začetku junija še zaprta.

Kdaj je idealni termin za potepanje v teh koncih?

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Južni del Karpatov je znan po velikih količinah snega, ki ponavadi traja daleč v sredino ali celo konec pomladi. Cesta 7C je turističnega značaja in se tudi zato ne trudijo okoli odprtja.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Julij, avgust

jp .. lani nas je skor sneg zametu .. junija :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da velja tisto, da je sreča na strani pogumnih.

Se spravit na motor pa gasa, če ne rata, pa še en razlog več za vrnitev v tiste kraje.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

67C AKA TransAlpina že lani v celoti asfaltirana, so pa še odseki kjer so gradbišča (opis na moji strani). Tam je pač malo slabše vendar se pride z vsakim motorjem. Cesta 7C AKA TransFagarasan je pa sigurno odprta, če le ni zaradi novozapadlega snega (september) zaprta. Bolj problem na tej cesti je spomladi, ker je zaradi snega odprta šele v začetku junija, posebej problematična je severna stran.

Prejšnji teden je bila zaprta. (T. F.) Sva jo hotela vseeno prevoziti, na cesti je bilo polno ogromnih skal. po kake 3. km sva prišla do plazu kamenja, ki se je usulo na cesto, preko tega pa se ni dalo.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem našel na netu in zgleda krasno za planiranje ture po Romuniji. Zgoraj desno imate tudi možnost izbire kriterijev glede na svojega "konjička" in turistične in druge znamenitosti na turi : http://www.openmap.ro/moto/

Zelo prav bi mi prišla kakršnakoli informacija glede stanja prevoznosti TransFagarasana in Transalpine. Zadnji info, ki sem ga na netu zasledil od lokalcev je naslednji:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=792173

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transfaragas ... dejansko sva (nespametno sicer, ampak .. .) se odpeljala mimo table za zaprto cesto in skozi napol podrto galerijo in kmalu naletela na skale, ki so popolnoma blokirale cesto; se pravi tabla ni zastonj ane? :grrr

no shit sherlock(s) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!