Skoči na vsebino

Nakup preko e-bay


Priporočene objave

Če si kupil od privat prodajalca, ti lahko le ta povzroča velike težave, če ne privoli v odstop od nakupa. V najslabšem primeru te lahko toži in zahteva določen procent (20-40%) od nakupne cene. To, da si se zmotil ni izgovor, saj moreš nakup najmanj dvakrat potrdit, po novem pa ti še vmes sporoči, da nisi iz iste regije kot prodajalec in da navedena poštnina po vsej verjetnosti ne bo veljala, tudi to moreš potrdit.

Če pa si kupil od trgovine, Ebayshop, imaš pravico v roku 8ih dni preklicati nakup, brez kakršnegakoli vzroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa si kupil od trgovine, Ebayshop, imaš pravico v roku 8ih dni preklicati nakup, brez kakršnegakoli vzroka.

tega pa nisem vedu :hmm: to je pa fajn. Kako pa prekličeš? A pošleš sporočilo na ebay ali direkt na prodajalca, tj. trgovina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo poveš, da si si premislil in da odstopaš od nakupa. Pravzaprav to ne velja samo za Ebay, temveč na splošno za vse internetne trgovine.

Ebay nima nič s tem, kontaltirat moreš prodajalca. Ebay je samo platforma za oglase, kot napr. Bolha ali Salomonov oglasnik.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima,sej mozno da je blo ze napisano sam nism najdo......

jaz sem se koncno uspel prijavit na ebay in zdaj mislim kupit ene stevce,....za enkrat sem se vedno najvecji ponudnik :D me pa zanima kako je potem ko oglas potece,kako jaz nakazem denar in kako placam postnino,....lahk mi tud tist ki ve,napise na PM ali MSN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja predvidevam da to nekdo privat prodaja, zato mu reči naj ti pošlje in boš plačal po povzetju....jaz nebi privat nekomu kar tko nikoli nakazu denarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja predvidevam da to nekdo privat prodaja, zato mu reči naj ti pošlje in boš plačal po povzetju....jaz nebi privat nekomu kar tko nikoli nakazu denarja

privat je ja,....hvala,bom mu reko ko bom jaz zagotovlen kupec,ce me ne bo kdo prehitel pri ponudbi da naj posle jaz pa potem placam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi iz večine Evropskih držav se ne da prejeti paketa s plačilom po povzetju. Edino za Avstrijo, Hrvaško, Španijo pošta slovenije ponuja to storitev ki pa seveda ni ravno poceni.

Ko boš zmagal na dražbi ti prodajalec pove strošek pošiljanja (to se je pametno zmenit pred samo licitacijo) in svojo IBAN ter SWIFT kodo. S tema dvema kodama greš na banko in nakažeš denar (izdelek+poštnina) na njegov račun ter ga o tem obvestiš. Potem pa samo še počakaš poštarja.

Kar se tiče nakazovanja denarja neznanemu človeku se je dobro pred samim nakupom prepričati od koga kupuješ.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi iz večine Evropskih držav se ne da prejeti paketa s plačilom po povzetju. Edino za Avstrijo, Hrvaško, Španijo pošta slovenije ponuja to storitev ki pa seveda ni ravno poceni.

Ko boš zmagal na dražbi ti prodajalec pove strošek pošiljanja (to se je pametno zmenit pred samo licitacijo) in svojo IBAN ter SWIFT kodo. S tema dvema kodama greš na banko in nakažeš denar (izdelek+poštnina) na njegov račun ter ga o tem obvestiš. Potem pa samo še počakaš poštarja.

Kar se tiče nakazovanja denarja neznanemu človeku se je dobro pred samim nakupom prepričati od koga kupuješ.

LP

Leteči

Kak dolgo pa potem traja da jaz to dobim?Nekaj sem enkrat slisal,da ce ne prejmem izdelka da ebay od prodajalca terja denar nazaj,je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, od 24ur od prejema denarja na račun do 10dni. Odvisno s kom in kako bo poslal, DHL, DPD, GLS.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst sm tut zdej nakazu keš za cilinder.....v eno trgovino v anglijo...vse skupaj z poštnino pride 220 funtov (pr. 75k) in mi zdej stric tam ne odgovori na mail.....jst sm reku d sm keš nakazu, in mi je odgovoru da naj povem kero ime sm uporabu, da bo preveril, jst pač nism uporabu imena, ampak sem kot namen nakazila napisu nakup cilindra...zdej pa ne vem kaj bo to....pač jst mislim, da bi lahko videl od koga je keš, ker sm reku da sem nakazu, in mislim da ne prodajo kar vsak dan cilindra za cagivo.....zdaj se mi že 3 dni ne oglasi

je pa power seller, pa tudi svojo www stran majo z veliko ponudbo rezervnih delov www.dpsracing.co.uk/

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa zdaj se morem pocakat slabih 38 minut do mojega prvega nakupa,ce mi bo uspelo,da ne bo kdo za mano v zadni sekundi dal visjo ponudbo :?

Potem pa morem se samo upat da to stvar dobim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zdaj uspel zadrzat najvisjo ponudno,....zdaj mi je napisalo skupen znesek s postnino seveda in pa neke stevilke,predvidevam da tiste ko si jih ti prej omeno Leteči,sam da niso IBAN ter SWIFT ampak vendar pise to:

Wir liefern nur noch gegen Vorauskasse. Nachnahme ist nicht mehr möglich. Bankverbindung: Sparkasse Neu Ulm Konto: 190 321 760 BLZ: 730 500 00 Verwendungszweck: eine Artikelnummer/ Ebaynam

Ce zna bi prosil da mi nekdo prevede,ker jaz ne znam nemsko :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strički ti sporočajo, da plačilo po povzetju ni več možno in da sprejmejo samo še predplačilo. Navedena je številka bančnega računa, kot namen plačila pa navedi številko artikla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj če ti un ne da pol tiste robe??a pol res kej dobiš od ebaya al nč? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strički ti sporočajo, da plačilo po povzetju ni več možno in da sprejmejo samo še predplačilo. Navedena je številka bančnega računa, kot namen plačila pa navedi številko artikla.

Hvala,....tisto ko pise za stevilko racuna pa predvidevam da morem napisat uporabnisko ime(EbayNam),...

sam kero stevilko pa morem navest kot stevilko racuna,al je tisto ta prvo stevilka banke,drugo pa stevilka racuna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst sm tut zdej nakazu keš za cilinder.....v eno trgovino v anglijo...vse skupaj z poštnino pride 220 funtov (pr. 75k) in mi zdej stric tam ne odgovori na mail.....jst sm reku d sm keš nakazu, in mi je odgovoru da naj povem kero ime sm uporabu, da bo preveril, jst pač nism uporabu imena, ampak sem kot namen nakazila napisu nakup cilindra...zdej pa ne vem kaj bo to....pač jst mislim, da bi lahko videl od koga je keš, ker sm reku da sem nakazu, in mislim da ne prodajo kar vsak dan cilindra za cagivo.....zdaj se mi že 3 dni ne oglasi

je pa power seller, pa tudi svojo www stran majo z veliko ponudbo rezervnih delov www.dpsracing.co.uk/

Vedno, ko plačuješ navedi artikel numer + točni naziv artikla, obvezno shrani obvestilo ebay-a, da si zmagovalec licitacije in tako si prišparaš večino težav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kake cene majo to na ameriškem ebayu, r6ka 05 letnik 1mio :blink:

A če se naroča iz kje drugje kot amerike se more davk plačat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zdaj uspel zadrzat najvisjo ponudno,....zdaj mi je napisalo skupen znesek s postnino seveda in pa neke stevilke,predvidevam da tiste ko si jih ti prej omeno Leteči,sam da niso IBAN ter SWIFT ampak vendar pise to:

Wir liefern nur noch gegen Vorauskasse. Nachnahme ist nicht mehr möglich. Bankverbindung: Sparkasse Neu Ulm Konto: 190 321 760 BLZ: 730 500 00 Verwendungszweck: eine Artikelnummer/ Ebaynam

Ce zna bi prosil da mi nekdo prevede,ker jaz ne znam nemsko :blush:

Poslal ti je svojo bančno povezavo, to pomeni številko banke in številko bančnega računa. Ti pa za nakazilo potrebuješ IBAN številko in BIC/SWIFT številko. Lahko si jih izpelješ iz teh dveh številk:

Bankleitzahl: 73050000

Kontonummer: 190321760

Bank: Sparkasse Neu-Ulm-Illertissen

IBAN: DE77730500000190321760

Papierform: DE77 7305 0000 0190 3217 60

SWIFT/BIC: BYLADEM1NUL

Zgornje številke so pridobljene z IBAN/BIC kalkulatorjem in veljajo za tvojega prodajalca!

S temi številkami greš sedaj na banko in nakažeš denar, v namen nakazila napiši številko licitacije/artikla, ko te vprašajo za stroške nakazila jih prevzami vse ti, ker če prodajalec ne bo dobil do centa natančnega zneska ti ne bo poslal artikla.

Predno karkoli nakazuješ z prodajalcem razčisti stroške poštnine. Ponavadi imajo navedene cene samo za poštnino znotraj Nemčije, le če ima navedeno še znotraj EU velja to tudi zate.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi številkami greš sedaj na banko in nakažeš denar, v namen nakazila napiši številko licitacije/artikla, ko te vprašajo za stroške nakazila jih prevzami vse ti, ker če prodajalec ne bo dobil do centa natančnega zneska ti ne bo poslal artikla.

Predno karkoli nakazuješ z prodajalcem razčisti stroške poštnine. Ponavadi imajo navedene cene samo za poštnino znotraj Nemčije, le če ima navedeno še znotraj EU velja to tudi zate.

Imam kar precej zvezdic ebay-a in vedno sem nakazoval tako, da vsak plača stroške svoje banke, to so mi že pri prvem nakazilu v moji banki svetovali, zakaj bi jaz njemu plačeval stroške njegove banke, do sedaj pa tudi ni izrecno nihče zahteval od mene tega!? :nono: Nikdar do sedaj nisem imel problemov s tem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslal ti je svojo bančno povezavo, to pomeni številko banke in številko bančnega računa. Ti pa za nakazilo potrebuješ IBAN številko in BIC/SWIFT številko. Lahko si jih izpelješ iz teh dveh številk:

Bankleitzahl: 73050000

Kontonummer: 190321760

Bank: Sparkasse Neu-Ulm-Illertissen

IBAN: DE77730500000190321760

Papierform: DE77 7305 0000 0190 3217 60

SWIFT/BIC: BYLADEM1NUL

Zgornje številke so pridobljene z IBAN/BIC kalkulatorjem in veljajo za tvojega prodajalca!

S temi številkami greš sedaj na banko in nakažeš denar, v namen nakazila napiši številko licitacije/artikla, ko te vprašajo za stroške nakazila jih prevzami vse ti, ker če prodajalec ne bo dobil do centa natančnega zneska ti ne bo poslal artikla.

Predno karkoli nakazuješ z prodajalcem razčisti stroške poštnine. Ponavadi imajo navedene cene samo za poštnino znotraj Nemčije, le če ima navedeno še znotraj EU velja to tudi zate.

Najlepsa hvala!

Morem to na banki rect za kaksno posebno poloznico al kako,za postnino je pa mel napisano za v Slo in sicez 16,90 evra(Nach Slowenien -- EUR 16,90 ),skupen racun je pa potem tudi zracunan(Gesamtbetrag Verkäufer: EUR 91,90 ),sej mislim da ne bo nic narobe ce nakazem 92 evrov, al :P ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na banki že vejo, kaj morejo napraviti, ti samo povej da imaš nakazilo v tujino in to je vse. Nakazilo te stane 1200sit, pa še morda banke v Nemčiji si za transakcijo kaj zaračunajo. Ti nakaži samo dejansko vsoto(kupnina+poštnina) , za kakršne morebitne dodatne stroške pa sem se jaz dogovoril, da mi potegnejo pozneje iz tekočega računa(do 5€). Lahko bi jih zaračunali tudi prodajalcu, samo bi potem on verjetno kompliciral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno, ko plačuješ navedi artikel numer + točni naziv artikla, obvezno shrani obvestilo ebay-a, da si zmagovalec licitacije in tako si prišparaš večino težav !

ja samo jaz sem se to menil direktno z trgovino, na ebayu sem dobil samo mail, in nisem licitiral......

mi pa ni un nič rekel naj navedem zraven številko artikla pa naziv artikla, samo rekel je: ˝explain when you do the transfer˝ in jaz sem pri nakazilu razložil: plačilo cilindra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka mogoče kdo ve, ali lahko banka kako terja denar nazaj če mi un ne pošlje, ker jaz imam vse papirje in potrdila da sem denar nakazal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tud zanima kako je potem s denarjem ce ti un ne posle tistga kaj si kupo :?

Ker jaz sem mu zdaj poslal mail da vidim kaj bo odgovoro,ko pa dobim odgovor pa grem nakazat denar,ker drugac bi ga ze danes,sam je to moj prvi nakup prek ebaya pa neb rad da gre ze pri prvem nakupu kaj narobe :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ne pošlje si popušil k...c, čeprav naj bi potem E-bay od njega terjal denar. Samo se ve kako je potem s temi stvarmi pa dokazovanje.........

So se tudi že zgodili primeri ko je kdo namesto prenosnega računalnika dobil prazno škatlo za čevlje. Prodajalec pa je imel papir da si ti paket prevzel.

ZAto ni kupovati vsega od vseh, če se pojavi najmanjši sum o nategu tace stran. Če si previden in veš kaj delaš boš lahko spretno krmilil po teh vodah drugače te lahko nategnejo ko elastiko od gat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!