Skoči na vsebino

Koliko češkega je še na Škodi?


Špilferderber

Priporočene objave

Naslov debate povzemam po nekem slovenskem bencinskem časopisu..

Malce gledam slikce nove Octavie in se mi zdi kar u'redu. Vprašanje je sledeče: ali je poroka z nemci prinesla v Škodo nemško tehnologijo (v kakšnem obsegu?) in ali je na Škodi še sploh kaj češkega razen izdelave in korenin?

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Audi, Skoda, Vw - to je vse isti smorn, sam druge nalepke gor popajo, potem pa glede na sloves znamke zadevo cenovno umestijo na pravo mesto. S tem, da je konkretno Skoda, ravno s tem, da je postala zelo "nemska" izgubila tudi velik del svojega nekdanjega prodajnega aduta - ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soliden avto, vsi ki jo majo so zadovoljni ker nudi isto kot nemški brati za nižjo ceno, čeprav se tudi ta zvišuje.

tehnika je čisto nemška, vse ostalo tudi, samo značka je druga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da je konkretno Skoda, ravno s tem, da je postala zelo "nemska" izgubila tudi velik del svojega nekdanjega prodajnega aduta - ceno.

no, ja.. popolnoma opremljeno Octavio (sedanjo), avtomobil passatove velikosti, dobiš s celotno opremo za 4,6 mio sitov.. malce se pa le pozna :unsure:

baje, da je tehnologija celotna nemška, razen pleha..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ja.. popolnoma opremljeno Octavio (sedanjo), avtomobil passatove velikosti, dobiš s celotno opremo za 4,6 mio sitov.. malce se pa le pozna 

Fino, samo je se zmeraj Skoda. Poleg tega pa za ta denar dobis ze Mondea, Laguno, Astro, Mazdo 6,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ja.. popolnoma opremljeno Octavio (sedanjo), avtomobil passatove velikosti, dobiš s celotno opremo za 4,6 mio sitov.. malce se pa le pozna :unsure:

baje, da je tehnologija celotna nemška, razen pleha..

ja in koncern vse to zavestno dela, da si sam sebi v zelje hodi?

ah, get a life ... dobiš natanko toliko avta, kot ga plačaš. če je ceneje od passata, so nekje morali nekaj prišparati ... z imenom in obliko značke pač ne morejo prišparati toliko, kot je razlika v ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in koncern vse to zavestno dela, da si sam sebi v zelje hodi?

ne vem.. zato sprašujem, kaj je še češkega :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem.. zato sprašujem, kaj je še češkega :unsure:

verjetno bi ti le malokdo tukaj lahko kaj konkretnega odgovoril na to, a se strinjaš?

No, mogoče Binca, ki dela v taki firmi, kjer prodajajo Škode ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tisto slovensko napačno mišljenje, če ni nemec ni avto, kar je velika zabloda!

Octavia pa se lahko mirno primerja z Astro in Mondeon in je stvar posameznika kaj?

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tisto slovensko napačno mišljenje, če ni nemec ni avto, kar je velika zabloda!

Ne, ne gre za to. Tud meni gre to razmisljanje na zivce in ravno zaradi tega cutim nekaksen podzavesten odpor do nemskih avtomobilov (z izjemo Porscheja :wub: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj svak ga ima že par let pa je zelo zadovoljen z njo.

No meni, kot ponosnem lastniku italijanskih avtomobilov in motorjev gre pa neki na k.. v skoraj vseh Škodah, ni nobene domišlije :wacko: Če sta Golf in kak A3 dolgočasna, potem je škoda zraven še brez domišlije, tko, kot bi bil v eni bolnici.

Drugače pa sploh ni za razmišljat več, in je Škoda dokazala, da skoraj v vsem (razen v prostoru na zadnji klopi, pa še to naj bi se spremenilo) presega Golfa oz mu je vsaj enaka. Tudi to je potrebno upoštevat, da ima Škoda zmeraj ene prodajne akcije in da je avto zmeraj na koncu dooost cenejši kot iz kataloga :yea2: pri VW pa... no kaka klima kdaj šenkana drugače pa srednja žalost.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škodo Octavio, sem vozil 5 let. Model GLX 1,6, 105 KM.

Nikoli nobenega problema, nobenih čričkov, skratka :notworthy: :notworthy: B) .

Od huše je šla lani, pa še to samo zato, ker ni imela klime. Nadomestil jo je golf IV, z maksimalno opremo. Upal, bi si trditi, da je bila Octavia boljši avto v vseh pogledih, razen v opremi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ja.. popolnoma opremljeno Octavio (sedanjo), avtomobil passatove velikosti, dobiš s celotno opremo za 4,6 mio sitov.. malce se pa le pozna :unsure:

baje, da je tehnologija celotna nemška, razen pleha..

Primerjava Octavie in Passata ni korektna.

Octavia je Golf.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to res sploh kaj ceneje? Mislim - sem gledal na eni strani, verjetno sicer ni vec prava stran bila, autoimpex.si ... ampak ok, kvecjemu drazje je sedaj. No, treba je doplacat ama vse, se (sprednje!) stranske airbage ... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf pa je Wolksvagen!

In kaj je PASSAT :?

Gre za razliko v velikostnem razredu, a ne?! Octavia ima golfovo podvozje. Serija golfovega podvozja je pa pac odvisna od serije octavie ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN, to se pa ne morem strinjati s teboj.

Golf spada v razred kratkoritih bolh,

octavija je pa v razredu ritastih limuzin tako, kot pasat.

Zato je primerjava octavija - pasat primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......z razliko v dolzini ~20 cm, drugacnim podvozjem in drugim cenovnim razredom.

ce ze, octavia-bora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi raje na http://www.skoda-auto.si/ pa se tam naslajaj nad Škodami.  :yea2:

Saj sem videl, stara in cudna stran, nove octavie pa ni notri ;)

Bom kar originalno pogledal, za vtis :) Btw - njihova maticna stran sedaj ne dela. Upam, da ne delajo avtomobilov na enak nacin :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikostni razred definira medoosna razdalja.

Na osnovi te se izdela podvozje.

Golf, A3 in Octavia pa še kakšen iz družine Seat imajo isto podvozje in so zgolj primerjave med njimi korektne.

O zunanjem videzu pa ne bi, ker imajo vsake oči svojega malarja.

Tisti ki ima Octavio, pa se tolaži da je poceni do passata prišel,...kaj čem rečt, ima veliko sposobnost samoprevare.

RAN ima tudi Octavio, že ta drugo.

Tako da me ne morete obdolžit, da sem pristranski.

Octavia ruls. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!