Skoči na vsebino

Koliko češkega je še na Škodi?


Špilferderber

Priporočene objave

btw, ali bi ti dal 2mio več za avto, ki ima enake specifikacije, samo kvaliteta je bolša  :hmm:

jaz ne bi  :nono:

odvisno, ali si lahko privoščiš/privoščim... vse je odvisno od tega. kdor si audija ne more privoščiti, se tolaži s tem, da je škoda "lih tko dobra, pa še ful cenejša, ker pri audiju itak ropajo kupce"... kdor si lahk privošči audija, ne bo niti pomislil na škodo...

odvisno kakšna je razlika v ceni  .)

če je razlika tako procentualno velika kot octavia - A4, imam rajši cenejšo :OK:

jaz pa dražjo, če bi si jo lohk prvošču :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa tud, ko bom naredil izpit B kategorije, mislim kupit kakšno fabio, ker imam rajši kratke avtomobile :wub: , sicer je pa itak še dovga do izpita (2 leti)  :(

wow, a si že 16 star? ne morm da verjamem, da se že tolk na avte spoznaš in veš , da je škoda bolša od audija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj nehi klobasat... vsed se v octavio (limuzino, ne karavan) na zadnjo klop, pa se probaj 200 kilometrov peljat ... pol pa to naredi še v audiju a4 ;) pol pa še mal s prsti dotikaj stikala, armaturko, preveri kakovost in udobje sedežev... malce poglej imidž in dizajn avtomobila...  če je ceneje, je ceneje z razlogom... in ni se treba tolažit, da je "skor tako, kot tisto 2 miljona dražje" - ker pač ni!

kot prvo, octavia ni karavan, ampak kombi .) , sem se pa že peljal z limuzino (v maribor, to je okrog 130 km) pa sem biv čisto zadovoljen z udobjem, sicer sem biv takrat velik okrog 160 cm, kakšen večji pa bi sigurno že imel probleme, nevem kaj je narobi z dizajnom pri octaviji, meni je dizajn čisto všeč (vsake oči imajo svojega malarja), tudi sedeži so čisto udobni, z armaturo ne vem kaj bi lahko bilo narobe, peljal pa sem se tudi že z A4, vendar sem se najdlje naenkrat peljal 20km, sem pa ugotovil, da sedeži niso skoraj nič bolj udobni, mogoče bi se udobnost poznala šele pri okoli 100km neprestane vožnje

kot je rekel novinar, in midva z lojzijam se z njim strinjava, škoda ima samo tri napake: značko spredaj, na volanu in zadaj .)

kaj pa prtljažnik, če spraviš v prtljažnik toliko robe, kot jo spraviš v octavio, dobiš nobelovo nagrado .) , pri octaviji je pač kabina malo manjša, je pa zato prljažnik toliko večji :OK: , to si lahko razlagamo na več načinov, npr. škoda je družinski avto, ponavadi sta starša samo dva (spredaj je dovolj prostora), otroci pa so tudi dovolj majhni, da lahko v zadnji klopi udobno sedijo (ko so otroci večji, starejši, se itak skor nič več na vozjo s starši naokoli), prtljažnik pa s svojim prostorom zagotovi družini eno skrb manj (prostor za prtjago) in jim s tem sigurno polepša dopust, ker imajo s sabo lahko veliko stvari. poznam 4člansko družino, ki ima octavio limuzino (s to octavio sem se peljal v maribor), ki je s sabo na morje vzela playstation in nekaj iger, da je otrok lahko med tem časom, ko je mtka kuhala kosilo, igral igre, za najmlajšega so vzeli en kup orodja za igranje v pesku, pa še vseeno je bilo v prtjažniku dovolj prostora za vse potrebščine (obleke, osebna higiena, itd.) spravi vse to v prtljažnik A4-ke .)

2mio pa sedeži, in armatura tudi niso vredni .)

:hmm: itak pa lahko zamenjaš sedeže, si kupiš bolj udobne (če ti serijski niso dovolj udobni)npr. komplet sparco sprednjih sedežev te stane max 150k sit :OK:

avto lahko tudi po nakupu še dodatno opremiš, za 2mio sit se nabere že kar nekaj opreme .)

ZAKLJUČEK: škoda je predvsem družinski avto, svoj cilj so dosegli, oprema res mogoče koga ne bo zadovoljila, je pa cena avtomobila temu primerna, za ta denar, ki pa ga kupec prišpara pri nakupu, pa lahko avto pelje na tuning styling (za 2mio, ki jih prišparaš pri nakupu, glede na A4, boš avto komaj prepoznal, ko ga boš dobil iz tuninga) :OK:

p.s. dans sem se mal bol razpisov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. dans sem se mal bol razpisov  :OK:

PS: noben 16-letnik ne zna tolk dobr vejic postavljat in tako dobro tvorit stavkov.

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wow, a si že 16 star? ne morm da verjamem, da se že tolk na avte spoznaš in veš , da je škoda bolša od audija  :)

na škode se kar dobro spoznam, imam tudi veliko izkušenj, sicer ne kot voznik, ampak kot sopotnik .)

če boš prebral celo temo, boš videl tam, ko sem našteval kdo vse ima škode

NE VEM KDO JE REKEL, DA JE ŠKODA BOLJŠA OD AUDIJA!!!

jaz sem rekel, da je ima škoda veliko boljše razmerje cena-kakovost, kot audi, v nekaterih primerih (družina z majhnimi otroki) je škoda dosti bolj uporabna, audi je pač bolj za uživante, tiste ki bi bili radi frajeri in tiste, ki imajo preveč denarja

tako je moje mišlenje , sicer pa kdor misli, da je škoda slaba, se zelo moti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: noben 16-letnik ne zna tolk dobr vejic postavljat in tako dobro tvorit stavkov.

:afro1:

boli me kurac, men je važn da sem povedal bistvo, ni pa važno na kakšen način

btw, slovenščino imam komaj pozitivno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boli me kurac, men je važn da sem povedal bistvo, ni pa važno na kakšen način

btw, slovenščino imam komaj pozitivno  :whistle:

:hmm:

:blush: mislim, da tale post ni namenjen samo octaviji, ampak škodi na splošno

lahko začnemo še o enem dobrem avtomobilu - FABIA :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj ljudstvo odloči o tem kateri avto je bolj priljubljen, nova anketa !!!! :OK:

tako bomo najlažje vidli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi na najdi.si, avtomobil, primerjave, in primerjaj octavia 2 1.6, A4 1.6, pa boš videl, mislim, da si podatkov niso kar izmislili  :OK:

Še enkrat, kje vidiš, da so tehnični podatki za octavijo enaki A4 ali BMW.

Podrobneje si oglej tehnološke rešitve pri novem BMW seriji 3 ali A4 in jih nato poskušaj najti v kakšni octaviji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, kje vidiš, da so tehnični podatki za octavijo enaki A4 ali BMW.

Podrobneje si oglej tehnološke rešitve pri novem BMW seriji 3 ali A4 in jih nato poskušaj najti v kakšni octaviji.

o, sorry če sm reku tehnični podatki, v mislih sem imel specifikacije motorja, cena

tehnologija vem da je pri BMW in AUDI bolj dovršena kot pri ŠKODI, samo sorry če misliš da je ta tehnologija vredna 2mio ali več .)

če ima kdo kakšen link, kjer piše serijska oprema za avtomobile naj ga prosim napiše, pa si bomo šli skupaj pogledat .)

misliš da škoda še ne pozna potovalnik računalnikov, gretja sedežev, gretja zunanjih ogledal, el. pomik stekel in zunanjih ogledal itd.

BMW in AUDI sta seveda bolje opremljena, to priznam, samo za 2mio več opreme pa sigurno ni v avtu .) , ok, tud če odštejem 500k sit za mal bolšo kakovost izdelave je to še vseen najmanj0 1,5 mio za opremo, NE GA SRAT!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot prvo, octavia ni karavan, ampak kombi .) , sem se pa že peljal z limuzino (v maribor, to je okrog 130 km) pa sem biv čisto zadovoljen z udobjem, sicer sem

In kolikokrat si se peljal v BMW ali A4 oz. kolikokrat si sploh že vozil katerega od teh dveh avtomobilov, da lahko z gotovostjo trdiš, da je octavija tako dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o, sorry če sm reku tehnični podatki, v mislih sem imel specifikacije motorja, cena

tehnologija vem da je pri BMW in AUDI bolj dovršena kot pri ŠKODI, samo sorry če misliš da je ta tehnologija vredna 2mio ali več  .)

Daj si prosim tukaj oglej predstavitev BMW serije 3 in potem še naprej tumbaj, da je enak octaviji: http://www.bmw.si/

Rečem lahko samo to, da dejansko nimaš pojma o čem sploh govoriš. Morda boš čez nekaj let videl kakšne bedarije si govoril, ko si zatrjeval, da je octavija enakovredna BMW ali A4.

Še naprej ti želim uspešno prepričevanje samega sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj si prosim tukaj oglej predstavitev BMW serije 3 in potem še naprej tumbaj, da je enak octaviji: http://www.bmw.si/

Rečem lahko samo to, da dejansko nimaš pojma o čem sploh govoriš. Morda boš čez nekaj let videl kakšne bedarije si govoril, ko si zatrjeval, da je octavija enakovredna BMW ali A4.

Še naprej ti želim uspešno prepričevanje samega sebe.

tudi z BMWjem in Audijem sem se že peljal

rekel sem, da VEM DA IMATA BMW IN AUDI BOLJ DOVRŠENO TEHNOLOGIJO!!! NIKOLI NISEM REKEL, DA JE OCTAVIA BOLJŠI AVTO, REKEL SEM, DA IMA NAJBOLJŠE RAZMERJE MED CENO, ZMOGLJIVOSTJO IN KVALITETO. pri tem mislim, da pri octaviji dobiš največ za majhen denar .)

btw, BMW serija 3 stane najmanj 7 mio, octavia pa slabe 4mio

a sedaj zastopiš, kako mislim :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo te prosm Škodo :xx: ki je bla 15 let nazaj česko jajce in pa Audija kateri ze dolgo slovi po kvaliteiti in spada v prestizni razred bos primerjal...glej tudi na zgodovino. Se razume da je zdaj škoda VW-ova a pa mislis da mata Audi in škoda enak motor,barvo,podvozje,....Če to mislis se globoko motiš. Tud dizajnersko se ne morta primerjat. Sploh pa stvari ki gredo v Audije so najprej preizkušene na škodah nato pa dajo v Audije šele preizkušene stvari. Aja pa ne tok hitro spreminjat mnenja prej si primerjal A4 in Octavio ne pa iskal kompromis (cena/kakovost)....nemogoce je primerjat Octavio in A4 ali BMW 3..res da spadajo v isti razred avtomobilov po velikosti ne spadajo pa v isti cenovni razred, pa tudi znamka ma svojo ceno. Tako da dajem ti na znanje da so te avtomobili neprimerljivi. Še nekaj če Audi in BMW nebi bila vredna svoje cene bi šle firme že v stečaj Škoda pa bi se vedno bolj prodajala pa ni tako. (mogoče poznaš koga ki je menjal Audija za Škodo ker bi mu bila ljubša) .) Ti se kar razpiš mislm da lahko napišeš esej dobrih stvari o Škodi pa me ne prepričaš v to da je kakorkoli boljša od AUDIJA. :naughty:

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat Octavia po velikosti NE SPADA v velikostni razred A4, Pasat, BMW 3 ampak v razred Golf, A3, Mazda3, Megane itd. in če sedaj primerjamo ceno škode z ostalimi konkurenti v njenem pravem razredu je slika popolnoma drugačna.

OCTAVIA II 1.6 Elegance 4.068.706 SIT

Mazda 3 1.6i TE limuzina 4.049.595 SIT

GOLF 1.6 FSI comfortline 3v 4.013.734 SIT

A3 1.6 Attraction 4.404.498 SIT

MEGANE berline 1.6 16v expression comfort 5v 4.188.000 SIT

ASTRA 1.6 cosmo 5v 4.063.668 SIT

Še malce cenejše variante:

OCTAVIA II 1.4 Ambiente 3.358.498 SIT

Mazda3 Sport 1.4i CE 3.509.649 SIT

MEGANE berline 1.4 16v 80 Authentique pack 5v 3.543.000 SIT

ASTRA 1.4 enjoy 5v 3.490.593 SIT

Približno ista oprema in isti motorji... Kateri avtomobil je zdaj precenjen glede na kvaliteto/opremo ?!? Vsekakor octavija ni ne vem kako poceni razen seveda najbolj opipane verzije in brez klime. Kje je torej zdaj ta tvoja milijonska razlika v ceni.

Vir cen: najdi.si (za primerjavo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, saj jaz nisem trdil da gre za isti razred. Gre pa v določenih primerih za enak agregat pa še kako mehaniko ipd. Pa sploh ni važno ali A3 ali A4 ... hotel sem povedat da je glede na te koncernske hece večje razlike lahko iščeš v "embalaži". Ta je pa ko noč in dan, v primeru octavia-a4 gre celo za avto večjega razreda, vsekakor pa pri audiju in podobnih plačaš prestiž in "embalažo". Ta "embalaža" je pa seveda daaaleč od tega da bi bila nepomembna, saj gre za dele avta s katerimi imaš neposreden stik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat Octavia po velikosti NE SPADA v velikostni razred A4, Pasat, BMW 3 ampak v razred Golf, A3, Mazda3, Megane itd. in če sedaj primerjamo ceno škode z ostalimi konkurenti v njenem pravem razredu je slika popolnoma drugačna.

OCTAVIA II 1.6 Ambiente  3.649.064 SIT

Mazda 3 1.6i TE limuzina   4.049.595 SIT 

GOLF 1.6 FSI comfortline 3v   4.013.734 SIT 

A3 1.6 Attraction   4.404.498 SIT 

MEGANE berline 1.6 16v expression comfort 5v   4.188.000 SIT

ASTRA 1.6 cosmo 5v   4.063.668 SIT 

Še malce cenejše variante:

OCTAVIA II 1.4 Ambiente   3.358.498 SIT 

Mazda3 Sport 1.4i CE        3.509.649 SIT

MEGANE berline 1.4 16v 80 Authentique pack 5v   3.543.000 SIT

ASTRA 1.4 enjoy 5v   3.490.593 SIT 

Približno ista oprema in isti motorji... Kateri avtomobil je zdaj precenjen glede na kvaliteto/opremo ?!? Vsekakor octavija ni ne vem kako poceni razen seveda najbolj opipane verzije in brez klime. Kje je torej zdaj ta tvoja milijonska razlika v ceni.

Vir cen: najdi.si (za primerjavo)

:hmm: tale octavia je najbolje opremljena, ostali so pa osnovni modeli, zato je razlika v ceni tako majhna .)

btw, še vseeno je najcenejša :OK: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:  tale octavia je najbolje opremljena, ostali so pa osnovni modeli, zato je razlika v ceni tako majhna  .)

btw, še vseeno je najcenejša  :OK:  .)

Čakaj a ni Elegance najbolje opremljena. Pa menda ne želiš povedati, da se sploh ne spoznaš na škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristico, počasi bo čas da nehaš nabijat.Si jih pa vsekakor dobro vrgel iz tira :afro1: No to, da se Octavia še zdaleč ne more primerjat z A4, je menda jasno in za tako ugotovitev ni treba biti star niti 16 let.Pri Audiju poglej materiale, končno izdelavo, armaturo, zvočna zatesnjenost potniškega prostora itd in kmalu ti bo postalo jasno.Če ne prej pa z letim.BTW, vozil sem se v obeh, tako da ne govorim na pamet.

Glede Octavie II pa mi povejte kolikšne tace imate, da vzadaj nimate zadosti prostora???Sedel sem v novi Octaviji in sem se najprej vsedel na sprednji sedež(desni), si ga dobro nastavil(med koleni in armaturo je bilo kar veliko prostora), nato pa sem se vsedel še na zadnji sedež(desni) in izrecno opazoval udobje in prostor med koleni in sprednjim sedežem.Prostora jasno tudi tu dovolj in res ne vidim problema v prostornosti.Velik sem pa 186 cm, tako da nisem ravno med manjšimi.No nekaj časa pred tem sem se peljal v Passatu in kakšne bisveno večje prostornosti na zadnjih sedežih nisem opazil.

Drugače sem tudi jaz za Škodo, saj naša dela resnično BP, tudi sestričnina 1.8T pri 160kKM dela kot ura.

No pa še nekaj.Dobro poznam človeka, ki slika/je slikal za kar nekaj avto revij in tako vozil že precej avtomobilov.Doma imajo BMW320D.Ko je dobil testno Octavio 1.9TDI(110KM), se je vanjo tako zaljubil, da jo je komaj dal iz rok nazaj uvozniku.Enako njegov oče, ki se že vrsto let ukvarja z avtomobili.Razmišljali so celo, da bi bemfla prodali in kupili Škodo :winkiss:

Zaključek.Škoda Octavia je vsekakor dober avtomobil(če vzameš vsaj nek kulturen paket opreme-beri elegance), še zlasti če gledaš razmerja ceno/kakovost/prostornost/zanesljivost/cene servisov itd.Jo pa prosim nikar ne primerjajte z A4.BMW3...V Nemčiji je bila par let nazaj celo izbrana za naj avto leta glede cena/kakovost.Vira žal ne morem več točno navesti, je pa bilo objavljeno v neki reviji.Povedali so še, da so nemci z njimi zelo zadovoljni in da so jih tudi ogromno prodali.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj a ni Elegance najbolje opremljena. Pa menda ne želiš povedati, da se sploh ne spoznaš na škode.

saj, v prvem primeru si navedel octavia 2 1.6 elegance .)

si mogoče upošteval, da je octavia II še čisto svež model in bo njena cena v kratkem še padla več kot za 200k sit .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še nekaj.Dobro poznam človeka, ki slika/je slikal za kar nekaj avto revij in tako vozil že precej avtomobilov.Doma imajo BMW320D.Ko je dobil testno Octavio 1.9TDI(110KM), se je vanjo tako zaljubil, da jo je komaj dal iz rok nazaj uvozniku.Enako njegov oče, ki se že vrsto let ukvarja z avtomobili.Razmišljali so celo, da bi bemfla prodali in kupili Škodo :winkiss:

Zaključek.Škoda Octavia je vsekakor dober avtomobil(če vzameš vsaj nek kulturen paket opreme-beri elegance), še zlasti če gledaš razmerja ceno/kakovost/prostornost/zanesljivost/cene servisov itd.Jo pa prosim nikar ne primerjajte z A4.BMW3...V Nemčiji je bila par let nazaj celo izbrana za naj avto leta glede cena/kakovost.Vira žal ne morem več točno navesti, je pa bilo objavljeno v neki reviji.Povedali so še, da so nemci z njimi zelo zadovoljni in da so jih tudi ogromno prodali.

LP

no, saj o tem sem jaz govoril, rezmerje cena/kakovost, nikoli pa nisem rekel, da je boljša kot A4 (rekel sem samo, da ima bolše razmerje), sploh pa je nisem primerjal z BMW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj, v prvem primeru si navedel octavia 2 1.6 elegance  .)

si mogoče upošteval, da je octavia II še čisto svež model in bo njena cena v kratkem še padla več kot za 200k sit .)

:oops: Narobe skopiral... OCTAVIA II 1.6 Ambiente 3.649.064 SIT in še vedno ni več milijonske razlike.

ojoj... sedaj moram popraviti tudi podatke za ostala vozila. Ma škoda časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: Narobe skopiral... OCTAVIA II 1.6 Ambiente  3.649.064 SIT in še vedno ni več milijonske razlike.

ojoj... sedaj moram popraviti tudi podatke za ostala vozila. Ma škoda časa.

tukaj o milijonski razliki sevede ne govorimo več, govorimo pa o rzliki nekaj 100k sit, ki pa še vseeno ni malo, za octavio II bi lahko rčunal okoli 3,4 mio, bi bilo bolj pravično, ker razen golfa V, so vsi ostali modeli že starejši .)

golf V in octavia II bosta sigurno še izgubila nekaj na ceni, še posebej octavia, golf tudi ni več tako nov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj o milijonski razliki sevede ne govorimo več, govorimo pa o rzliki nekaj 100k sit, ki pa še vseeno ni malo,

a še vedno mnogo, mnogo premalo... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!