Skoči na vsebino

Prebrana knjiga


Broj Jedan

Priporočene objave

Nancy Friday: Moj skrivni vrtiček - ženske seksualne fantazije

Vsak večer pred spanjem dve ali tri zgodbice ... :)

Ampak po par večerih postane kr dolgočasno branje ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki se matram z eno cca 90 listnico z naslovom: Gospodarska predvidevanja - Kaj prinaša leto 2008?, avtor: dr. Mićo Mrkaić :rolleyes:

Glede na to, da smo že 2009, ali so bila njegova predvidevanja pravilna?

Mi je zanimivo prebirati njegove kolumne, vendar se mi zdi, da včasih preceč pametuje :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da smo že 2009, ali so bila njegova predvidevanja pravilna?

Mi je zanimivo prebirati njegove kolumne, vendar se mi zdi, da včasih preceč pametuje :trance_33_sleep:

Če ti čitivo, ki ga prebiraš od njega na spletu ugaja, je knjižica za prebrati zgolj za info.

Glede napovedi je pa tako, opisuje vsak del gospodarstva posebaj oz. ga malo na kratko tudi analizira.

Npr. Predvidevanja o gibanjih na trgu nafte v l. 2008, Velika gospodarstva (ZDA, Kitajska, Japonska, Rusija,.. .) ,...

. . . . . piše se 2007/november, pogled usmerjen na ZDA: Iz tega ključnega kazalca lahko sklenemo, da se ameriškemu

gospodarstvu v prihodnjih letih obeta recesija ali vsaj močan upad gospodarske aktivnosti . . . . .

. . . . . gospodarska klima se je v ZDA novembra precej poslabšala in da so vse napovedi postale bistveno bolj črnoglede.

IMHO: lahko bi rekel, da je določene zadeve kr zadel .) .

Popravljeno . Popravil Port Folio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ETIKETA od Laškega-večkrat na dan??? :naughty: :whistle: :worship:

dobra knigca PRIPOROČAM! :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ETIKETA od Laškega-večkrat na dan??? :naughty: :whistle: :worship:

dobra knigca PRIPOROČAM! :evilgrin: :evilgrin:

pa večkrat ko to bereš bolj si pameten... :evilgrin: :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
HENRI CHARRIERE - METULJ , človek z železno voljo do svobode.

Že 2x prebral!

Bom še enkrat, po dolgem času. Zanimivo! Fejst.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

KLEJN LEV S.:

SPREVRNJENI SVET

Avtor je svetovno znan arheolog, čigar strokovna dela so doživela prevod v vse svetovne jezike, tudi v slovenščino.

Delo govori o izkušnji, ki jo je doživel profesor Lev Klejn v koncentracijskem taborišču, kamor so ga v začetku osemdesetih let zaprli na podlagi obtožbe homoseksualnosti. Avtor pri tem seveda ne more iz svoje kože, še zmerom je znanstvenik, arheolog in antropolog, in tem svojim tragičnim “opazovanjem z udeležbo”, polnim etnoloških podrobnosti, dodaja še teoretsko diskusijo, v kateri primerja razmerja, kakršna se vzpostavljajo v taborišču, z razmerji v tedanji sovjetski družbi.

Delo, ki izjemno prizadeto, a znanstveno natančno, opisuje življenje v kazenskem taborišču, je izšlo leta 1990 v nemškem in 1993 v ruskem jeziku in bo nedvomno zanimivo branje za najširšo publiko.

Katarinina obnova in razmišljanje: http://katarina.blog.siol.net/2008/02/02/m...a-s-posilstvom/

Obvezna literatura pri -Teorije deviantnosti- še nekaj naslovov knjig s povzetki:

http://www.student-info.net/sis-mapa/skupi...856_skripta.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mrha koščena :OK: , vsake tolk jo mal vzamem v roke.....zdle k je "sezona" pa spljoh :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveto pismo prebral že tretjič letos ... :)

:OK:

Edino malo me moti ke rni nič teh partizanskih pa domobranskih for notri, sami neki klošari ki niti pušk nimajo pa mitraljezov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami neki klošari ki niti pušk nimajo pa mitraljezov :)

Ja, pa v neke kurčeve kute so gor nareti. Ko fegeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet, po dolgem času, berem .. Knjiga petih prstanov, Miyamoto Mushasi .. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HENRI CHARRIERE - METULJ , človek z železno voljo do svobode.

Edina knjiga, ki sem jo kdajkoli vzel s sabo na dopust, prebral sem jo že trikrat.

Drugače pa zadnja predkratkim prebrana, Preživela z volkovi, po resničnih dogodkih, noro, ne moreš verjeti, da bi to lahko bilo res. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet, po dolgem času, berem .. Knjiga petih prstanov, Miyamoto Mushasi .. :worship:

No pa sva na isti frekvenci, samo to knigo moraš kar nekajkrat prebrati, kot tudi knjigo umetnost vojne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sva na isti frekvenci, samo to knigo moraš kar nekajkrat prebrati, kot tudi knjigo umetnost vojne.

sj jo.... dvakrat že pred davnimi leti v angleščini.. sedaj pa že drugič v slovenščini :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!