Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Hitra in poceni rešitev za pod hlače so žabe-tiste najlonke ali kako se jim reče, ki jih ponavadi nosijo ženske..

trance_21_laughing1.gif

morda res, ampak...

...moalo moreš bit damjan murko za kaj takega, ali?? boobies.gif

stari, sploh si ne predstavljam kak hudo more človek švicat, da na tako idejo pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_21_laughing1.gif

morda res, ampak...

...moalo moreš bit damjan murko za kaj takega, ali?? boobies.gif

stari, sploh si ne predstavljam kak hudo more človek švicat, da na tako idejo pride.

Ni treba biti tisto, samo predsodkov ne smeš imeti :) Za kakšne probe kombinezonov v trgovinah so idealne. Saj obstajajo tudi za moške. Raje dam 2€ za tole kot pa 100€ za kao motoristično spodnje perilo :D Aja pa to nima neke veze s švicom, samo če daš gor brez problema kombinezon oblečeš.

Še v vsaki trgovini kjer sem sprobaval kombinezone ti to ponudijo, da prej oblečeš, ker se kombinezon veliko lepše in lažje obleče čez to kot pa na golo kožo.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da boš zadovoljen. Kar nekaj jih poznam, ki imajo TCX švic perilo in vsi so zadovolni z njim. Tudi sam ga imam in od kar ga imam (skoraj tri leta), še nisem oblekel kombinezona ne da bi imel spodaj kompletno švic perilo (dolgi rokavi in dolgi nogavi :P ).

Maus, prav si imel. TCX poletne gate so odlicne. Sem prevozil ~1500km od takrat in so nepogresljive za poleti. Za hladnejse dni imam itak neke druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobila hlače od dam-pro, zgledajo ful u redi, me nič ne pikajo (dainesove so em ful jih nism niti v trgovini zdržala jih par minut gor met), morejo pa še dočakat ognjeni krst, tko da potem lahko povem kako se obnsejo. Se mi pa hlače 100% ne bojo več flikale na rit :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jst sm pa nabavu tole:

http://cgi.ebay.com/...em=160451453326

http://cgi.ebay.com/...e=STRK:MEWNX:IT

oboje skupi je blo 67€ ( od tega je bla poštnina 10 GBP). Ferma je Bike it, material coolmax. Dubu sm v 3 dneh iz anglije, vsaka čast :worship: Zgleda zlo kvalitetno, kukr sm meu zdj mal gor je supr občutk. Jutr se grem furat pa bom stesteru kako se obnese pr 30°C :whistle: , pa sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobila hlače od dam-pro, zgledajo ful u redi, me nič ne pikajo (dainesove so em ful jih nism niti v trgovini zdržala jih par minut gor met)...

uuu...

jaz sem pa danes skoraj dainese podobleko kupil brez da bi prej probal. twak.gif

hvala za opozorilo, naslednjič jih definitivno oblečem.

pa še poceni ni, hlače 40€, majica pa nekih 35 se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja glede tega pikanja, sm baje ena redkih k ma te probleme, samo meni te dainese so se mi kot ene najlonke zdele, ne vem mi ni bil dobr filing. Te od dam-pro so pa pač take pajkice, pa te nič ne "povijajo", ampak jih lepo brez problemov oblečeš in slečeš, glede vročine nism opazla da bi me kaj "grele", usneje hlače grejo pa zdej dol in gor brez skakanja :lol1:.

Očitno se res splača probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu...

jaz sem pa danes skoraj dainese podobleko kupil brez da bi prej probal. twak.gif

hvala za opozorilo, naslednjič jih definitivno oblečem.

pa še poceni ni, hlače 40€, majica pa nekih 35 se mi zdi.

Hlače od DAM-PRO ja so 24,90-25,90, majice pa 23,90-24,90 €. zelo ugodna cena za dobro kakovost in prijetno nošenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ne omenja podoblačil bikers?

Vse ostalo o čemer pišete več ali manj ni windstoper (vemo, da ta tema obstaja).

Osebno dam več na zdravje (Revma ter bolečine v sklepih nam ne ne uide, samo vprašanje kdaj se nam pojavi), kot pa da bi kupoval perilo zgolj za odvajanje švica.

Drugače se tudi windstoperji dobro obnesejo pri švicanju (sploh ne drži, da so te podoobleke zgolj za jesenske in zimske dni), sem zadovoljen.

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst si mislim kak tak windstoper potem za malo hladnješe vreme nabavit. v tej vročini mi pa to še ne misel ne pride, sm hvaležna poletnemu kombinezonu, da je zračn, podhlačam pa da preprečujejo da se mi kombinezon lepi.

Sicer pa vsak ve zase. Jst če se že res zelim fajn prešvicat grem rajši v savno :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst si mislim kak tak windstoper potem za malo hladnješe vreme nabavit. v tej vročini mi pa to še ne misel ne pride, sm hvaležna poletnemu kombinezonu, da je zračn, podhlačam pa da preprečujejo da se mi kombinezon lepi.

Sicer pa vsak ve zase. Jst če se že res zelim fajn prešvicat grem rajši v savno :P.

Windstoper vsebuje materijal, ki odvaja švic (coolmax), redkokdaj sem prešvican v tem perilu, prej od kratke majice, ki ni tega materijala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že samo piha pa glih ne skozi, pa coolmax glih ni vsemogočn. Ne vem no. probaj pa povej kako se obnese .).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že samo piha pa glih ne skozi, pa coolmax glih ni vsemogočn. Ne vem no. probaj pa povej kako se obnese .).

V mojem primeru nočem, da mi piha čez kosti, mam tudi perilo od Rukke, ki ni windstopper, pa ne uporabljam več, samo zasmradi se takoj pa vse kocine mi špona, nič kaj udobno za tazga medveda kot sm jest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ne omenja podoblačil bikers?

Drugače se tudi windstoperji dobro obnesejo pri švicanju (sploh ne drži, da so te podoobleke zgolj za jesenske in zimske dni), sem zadovoljen.

Windstoperja bikersa nosim, ko malo zahladi. Imam oboje, TCX švic perilo in bikersa windstoperja. Meni osebno je bolje in manj vroče, če poleti nosim TCX-a, ko pa zahladi preko švic perila oblečem windstoperja.

Govorim iz lastnih iskušenj, ker imam oboje in sem oboje kombiniru v več variantah. Povzetek mojih iskušenj:

1. temperatura enako ali višje od cca 12 °C = TCX

2. temperatura manj kot cca 12 °C = TCX + Bikers Windstoper

Vozim se tudi pozimi, če le ni snega po cesti, tja do -5 °C.

Ja vem, da sem mal prfukjen, ampak kaj čm :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windstoper vsebuje materijal, ki odvaja švic (coolmax), redkokdaj sem prešvican v tem perilu, prej od kratke majice, ki ni tega materijala.

hmmm... sam jst mislim, da ni fora v windstoperju, da ti ne švicaš. jst bi švicala, če bi imela gor samo kratke rokave in kratke hlače, pa bi se pri 35°C pripeljala do semaforja :whistle: . kaj šele, da sem oblečena, kot je treba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... sam jst mislim, da ni fora v windstoperju, da ti ne švicaš. jst bi švicala, če bi imela gor samo kratke rokave in kratke hlače, pa bi se pri 35°C pripeljala do semaforja :whistle: . kaj šele, da sem oblečena, kot je treba!

Uf, na semoforju tut jest "zasvicam ful", hehe.

Drgac ja, verjetno kasnej zašvicam, sam se lahko prepricam da pri 35 stopinjah vseeno vozim z windstoperjem, usnjenim kombinezonom in želvo, ki je v ta namen zračnejša, prej sm imel eno, ki je bila kot radiator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windstoper ima drugo vlogo, ne gretja ali odvajanja vode.To pove že ime. Dodatek windstopperju je ponavadi oblačilo iz temoflisa, ali kaj podobnega. Novejši kombinezoni , sploh iz cordure že sami po sebi preprečujejo "prepih", zato windstopper ni potreben. Pri usnjenih kombinezonih pride bolj prav, sploh pa npr.pri podkapah (sprednji del vratu).

Material, ki ga uporablja DAM-PRO za svoje izdelke je dvoslojni THERMOLITE material. Spodnji sloj je s COOLMAX efektom (odvajanje vode na zun.stran), zunanji material pa je THERMOLITE.Njegova vloga je izolativna. Zimske variante bodo iz kosmečenega materiala, kar omogoča vožnje tudi pri zelo nizkih temperaturah (zelo primerno tudi za smučarje). Dokler pa ne pritisne res oster mraz pa zadostuje že običajen, nekosmačen THERMOLITE material z COOLMAX efektom. THERMOLITE in COOLMAX sta tudi certificirani in zaščiteni znamki za lastnosti materiala.

Cene pri DAM-PRO so zelo ugodne, saj so majice od 23,90-24,90 €, hlače pa od 24,90 -25,90 €: Sam material , iz katerega so v Sloveniji sešiti ti kakovostni izdelki pa je nemški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm z vašimi hlačami zadovolna. Sm misnla da bo zaradi tega termolite mi vroče pa je isto ku prej, lepo pihlja vetrič skozi (poletni kombinezon). Za pozimi bi pa res mela kake z windstoperjem ker spadam med une :kva2:ki se pozimi s skuterjem na okoli vozijo če le ni v lj snega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem si pri njih kupil hlače in majico. Naslednji dan sem dobil po pošti.Po nekaj furah sem zelo zadovoljen. Celo moja draga se je odločila in naročila kpl.

Za podobne stvari sem do sedaj odštel precej več Evrotov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz trenutno testiram smučarsko podobleko.

s hlačami sem po nekaj 100 kilometrih nadpričakovano zadovoljen, majico pa mi zaenkrat še ni uspelo najt v omari.

(ženska pospravljala, da bo lepo zloženo!) slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz trenutno testiram smučarsko podobleko.

s hlačami sem po nekaj 100 kilometrih nadpričakovano zadovoljen, majico pa mi zaenkrat še ni uspelo najt v omari.

(ženska pospravljala, da bo lepo zloženo!) slap.gif

Smučarsko perilo zna biti tudi v redu. Tudi DAMPRO podoblačila so primerna npr. tudi za smučarijo, sploh jesenska varianta materiala, ki je rahlo kosmačena.

Pomembno je, da poleg vzdrževanja temperature tudi odvaja vodo (vlago) na zunanji del oblačila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem tudi jst naročil podobleko DAM-PRO in danes že dobil :)....,zadeva odlično narejena in paše name kot ulita,res prijeten materjal....,seveda sem moral probati kako stvar deluje v teh res vročih dneh....,pozitivno presenečen...,odličen občutek in nič mokro...,za ta denar verjetno naj naj izbira :OK:...Kdor premišljuje o nakupu nima kaj falit,toplo priporočam!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!