Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

:hmm: za pod kombinezon sem probal že Beti, ProBiker, Mammoth, Dianese... ampak najboljše se počutim v motocross spodnjem perilu MSR Racing (pa še fajn poudari anatomijo :blush:) .

Material je Lycra + spandex, ko je vroče je v kombinaciji s perforiranim kombinezonom :OK: , za hladnejše dni pa je Beti čisto OK.

A ja...MSR sem nabavil pri Aunerju.

post-281-1217323878_thumb.jpg

post-281-1217323890_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam pač "izkušenj" glede perila, se daleč najbolje obnese Xwear, istega proizvajalca kot Xsocks. Sicer je drago kot žafran, ampak se nakup zares obrestuje.

Drugače je pa tudi "beti sky" perilo več kot dovolj dobro. :D

Mama, hvala za darilo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako podobleko dat pod enodelni kombinezon? Ta louise varianta pa karibu mi se nekak ni najbolj obneslo, bi raje da bolj lepo po telesu oprime in je malo elastično, pa da vroče ni seveda..baje ima dainese neko dobroo? Kdo sprobal?

Jz ga mam, od Dainese podkombinezonček, superfinofajn :OK: , ker je v enem kosu in ne leze nikamor med vožnjo in tud kroj je čist oprijet po telesu tko, da se na pregibih rok in nog ne nabira in ne tišči....v bistvu niti čutiš ne, da ga maš. Cena je sicer malo zasoljena, ampak se splača in poplača :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam pač "izkušenj" glede perila..

Še dobr da si me resno vzel ne pa tisto spet nekaj šnel..blabla, kak se že reče pozabla, itak :rolleyes: ,svetoval :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz ga mam, od Dainese podkombinezonček, superfinofajn :OK: , ker je v enem kosu in ne leze nikamor med vožnjo in tud kroj je čist oprijet po telesu tko, da se na pregibih rok in nog ne nabira in ne tišči....v bistvu niti čutiš ne, da ga maš. Cena je sicer malo zasoljena, ampak se splača in poplača :yes: .

A dj nehi noooooo!! Ka res ga maš al kaj? E pa to je že čudn po malem ta "podobnost" :whistle: , prvo je blo tak s kombijem zdaj pa to! Ka nis rekla da maš to! Lih to me moti pr ostalih da miga spodaj in se gužva! A to je tisti k zgleda taka majhna cifra kot da jo sploh na sebe neuš spravu ko vzameš v roke? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Lara!,

naša :winkiss: je morala k mentorci, ti bom jst pomagal: ja, to je tisto mejčkeno, elastično, enodelno čudo... baje se tolk fajn obnese da bom tudi zase kupil enega, hehe (če bi vidva kdaj uletela na Marof bi ga tudi videla v živo, pa nočeta :naughty: )

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr da si me resno vzel

A te kdaj ne? :? :(

Aja, drugače imam pa sam tudi takšnega enodelnega pajaca, ampak Rukkinega. Tudi luštna stvarca... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Lara!,

naša :winkiss: je morala k mentorci, ti bom jst pomagal: ja, to je tisto mejčkeno, elastično, enodelno čudo... baje se tolk fajn obnese da bom tudi zase kupil enega, hehe (če bi vidva kdaj uletela na Marof bi ga tudi videla v živo, pa nočeta :naughty: )

Če pa ni ....veš že sj bo septembra :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te kdaj ne? :? :(

Velikokrat!! :angry: Ko sprobam TCX, pa pridem v Mb pa boš pokazu to rukko pa xwear pa čeu neu fajn zavijem tja v že dobro poznano štacuno. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pridem v Mb pa boš pokazu to rukko pa xwear

A se bom moral v perilu gor pa dol sprehajat? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dj nehi noooooo!! Ka res ga maš al kaj? E pa to je že čudn po malem ta "podobnost" :whistle: , prvo je blo tak s kombijem zdaj pa to! Ka nis rekla da maš to! Lih to me moti pr ostalih da miga spodaj in se gužva! A to je tisti k zgleda taka majhna cifra kot da jo sploh na sebe neuš spravu ko vzameš v roke? :D

Itak d mam, rajš vpraš kwa nimam :whistle: . jap črno je, z rdečimi črtami, pa en tko veliko zgleda, d glih svojga plišastga medvedka lohk oblečem vanga :grim . Ampak pol k nase spravš je pa k ulito, pa še ful bl suh zgledaš v njem kt si v resnici (kar je itak najbl pomembno :whistle: ). je pa treba mal pazt, k kj hitr kakšno zankico kje potegneš.

Hola Lara!,

evo ti še link... (ampak tega tipa ne dobiš zraven, baje :whistle: )

Jz ga nism :angry: , pa sm nesla nazaj in reklamirala, pa so mi dal novga, ampak tipa ni blo še zmer ne zravn :grrr .....škart roba :krneki: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz ga nism :angry: , pa sm nesla nazaj in reklamirala, pa so mi dal novga, ampak tipa ni blo še zmer ne zravn :grrr .....škart roba :krneki: :lol1:

Ti kr deklco vzem. Bo bolj prav pršla :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laicno in rahlo bedno vprasanje...Zakaj bi sploh rabu kej posebnga za pod kombinezon oblact?? :unsure: Torej, gate in majica.... Najbrz pa mislte za hladnejse dni, ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laicno in rahlo bedno vprasanje...Zakaj bi sploh rabu kej posebnga za pod kombinezon oblact?? :unsure: Torej, gate in majica.... Najbrz pa mislte za hladnejse dni, ne??

namesto gat in majice ki se prešivcana zalimata na kožo in smrdita in smrdi cel kombinezon in..je sploh bljak...al kako bi se dame izrazile. :rolleyes:

"tehnično" spodnje perilo odvaja pot in poskrbi da se zadeve ne limajo na kožo in podobne zelo kulske stvari..

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto gat in majice ki se prešivcana zalimata na kožo in smrdita in smrdi cel kombinezon in..je sploh bljak...al kako bi se dame izrazile. :rolleyes:

"tehnično" spodnje perilo odvaja pot in poskrbi da se zadeve ne limajo na kožo in podobne zelo kulske stvari..

Halo!

Žal moram samo malo popravit!

Bombaž maje in gate se prešvicajo in težko sušijo, vendar pa manj smrdijo kakor pravo švic perilo, ki se hitro suši in tudi zasmrdi ko hudič, bolj kot bombaž. Seveda pa nisi tako moker, kar je bistveno med in po vožnji.

Je pa veliko odvisno od jaken in zunanjih oblačil. Med vožnjo ne švicam,ker uporabljam odlično jakno, vseeno pa uporabljam coolmax podperilo, ki je zakon (sliko sem lepil že na prejšnjih straneh).

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

windstopper da, pod dolocenimi pogoji.

mene pod 10°C vcasih lahko lepo zebe (predvsem kolena so siba tocka), ce je tura daljsa. potem windstopper. ce je se vreme bolj kisle narave kot se to dogaja zgodaj spomladi in pozno jeseni sploh ni dileme.

spomladi oblecem malce debeljse dolge gate (pac odvisno od dnevnih temperatur), ko je toplo/vroce samo tanke dolge gate ali kratke gate.

zgornjega dela windstopper nimam, ga nekako tudi ne pogresam, ker imam nekaj razlicno debelih termo majic; po potrebi oblecem kot se mi zdi primerno. vceraj npr. ni bilo ravno toplo, pa sem se vozil samo s t-shirt pod jakno in bil moker (noja, za to je bil tudi sv. peter deloma kriv :) ).

prednost windstopperja je, kot pove ima, da ne dopusti nobenega prepiha/vetra do koze. s tem se lahko ob kozi formira tanka plast toplega zraka (katerega telo ogreje) in ne prihaja vec do premrazenja zaradi hitrejsega odvoda toplote te plasti kot lahko telo to plast ogreje.

enako delujejo vsa termo oblacila specializirana za doloceno namembnost.

Halo!

Danes imam čas, pa malo bluzim in pišem.

Za kolena se najde čudovito windstopp perilo, ki je seveda neprepišno obenem pa tudi greje.

Morda bo zanimivo.

Mislim, da stane 14€ in nekj čez.

Lp

post-18381-1217513832_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

alora

ja pol vsem prebranem bi bla najboljš fora, da vzameš eno švic majco, da te ohrani suhega, čeznjo pa bombažno majčko, da ohrani suh in relativno neusmrajen kombinezon:)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alora

ja pol vsem prebranem bi bla najboljš fora, da vzameš eno švic majco, da te ohrani suhega, čeznjo pa bombažno majčko, da ohrani suh in relativno neusmrajen kombinezon:)

lp

Ej!

Verjetno se ne boš izognil vonju tudi v kombinezonu. Z bombažno povrhu boš ostal spet moker.

Solidni kombiji imajo tudi celotno pralno notranjost in če imaš takega ni problema. Pa tudi brez tega se da kombi vsake toliko osvežit. Najbolje bi bilo perforiran kombi in spodaj švic ali termo perilo.

Ko pa se z motorjem ustaviš in te mašina pofena, boš pa vseeno malo zarosil. Tako je to.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Kje si pa najdu to tok pocen?

Tole je "lahka" ali letna varianta windstoperja. Sam imam hlače, kupljene pri Lojzu cca 30 € in se obnesejo za poletje, če nosiš zelo "luftik" hlače. Za zimo, je bolj primerno Bikers-ovo ali podobno perilo , se pa obnese 100 .

Ko še nisem poznal tega materiala sem zaradi zimskih voženj nenehno pokašljeval, ker me je kljub usnjenemu "slinčku" prepihalo v predelu prsi. Stari prijatelj motorist, ki je slišal moje krehanje, mi je podaril Winstoper slinček in v 14 dneh je bilo pokašljevanja konec, kjub niskim temperaturam in vsakodnevnim vožnjam. Od takrat me spremlja Winstoper "i ljeti i zimi" :worship: poleti običajno kolenski ščitniki ali letne hlače in skozi vse leto obvezna podkapa z windstoperja, pozimi pa od prejšnje zime tudi komplet Bikersa dolge gate in majica. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa najdu to tok pocen?

Imam kompletno odpravo od Bikersa za hladnejše dni. Zadeva je enaA. Resnično priporočam vsakomur, zlasti za (bolj ali manj) hladnejše dni. Tudi po večletni uporabi, pogostem pranju v pralnem stroju (s strani strokovno usposobljene osebe - not me !!) zadevščina ostaja super.

Drugače pa je uvoznik za to firmo pri nas, dobro znani gospod Pintar. In mislim da boš tam dobil najceneje pri nas. Lahko pa da se motim. Jest osebno sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!