Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Jaz imam v angleščini za letnik 2005. Če ga želiš imeti, mi pošlji tvoj e-mail po PM.

Končno sem se dokopal do pravih nosilcev in stranskih kovčkov za mojo TDMko. Malo sem bil skeptičen, če bodo šli gor kljub namontiranim Leovincijem. Izdleda, da imata kovčka prostornino okrog 50l, ker se mi ne zdita nič dosti manjša od Givijeve Maxie. Pa še zadnjih smernikov ni nujno prestavljati.

PS: Ima kdo idejo kako s kovčov spraviti dol bel napis, ki je bil namalan gor z edigsom oz. nečem podobnim :? Aceton ne špila.

post-6014-1215091995_thumb.jpg

post-6014-1215092005_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam koliko teže ti pa to doda na zadnje kolo :unsure: če se dva peljeva + zadnji kovček imam včasih že prov neprijeten občutek pri odpiranju plina, ko sprednje kolo postane lahko.

A boš kaj ojačal zadnji amortizer al pa kaj podobnega??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen nastavitve prednapestosti vzmeti nisem imel plana kaj spreminjati :hmm:

TDMka ima nosilnost 200 kg, midva tehtava okrog 130 kg, mislim, da je 70 kg dovolj še za ostale stvari.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če se dva peljeva + zadnji kovček imam včasih že prov neprijeten občutek pri odpiranju plina, ko sprednje kolo postane lahko.

...

Saj ko pelješ sopotnico in prtljago, način vožnje prilagodiš danim razmeram, kaj ne ;)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ko pelješ sopotnico in prtljago, način vožnje prilagodiš danim razmeram, kaj ne ;)

To že samo če nisi pozorense to lahko zelo hitro zgodi, če mene vprašaš je to največja pomankljivost TDM--ke.

Včer sem šel gumo menjat, gumi defekt, pa je tehnik rekel da je ketna že proti koncu (beri raztegnjena). Mi je na uč rekel da prde menjave ketne in obeh zobnikov cca 200 ojrov. Motor ima 25.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen nastavitve prednapestosti vzmeti nisem imel plana kaj spreminjati :hmm:

TDMka ima nosilnost 200 kg, midva tehtava okrog 130 kg, mislim, da je 70 kg dovolj še za ostale stvari.

Jaz vidim problem da je razpored teže potem čist napačen ker imaš skor 3/4 teže na zadnjem kolesu :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že samo če nisi pozorense to lahko zelo hitro zgodi, če mene vprašaš je to največja pomankljivost TDM--ke.

Včer sem šel gumo menjat, gumi defekt, pa je tehnik rekel da je ketna že proti koncu (beri raztegnjena). Mi je na uč rekel da prde menjave ketne in obeh zobnikov cca 200 ojrov. Motor ima 25.000 km.

upam, da ne................to jew pa kar lepa cena, kam si pa to peljal........????????????

sicer moj motor 25000, ketna bp, zaenkrat....... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vidim problem da je razpored teže potem čist napačen ker imaš skor 3/4 teže na zadnjem kolesu :wacko:

To imaš prav. Bomo videli kaj bo pokazala praksa. Jaz ne mislim nič kaj posebej komplicirat. V tank torbo bom zložil nekaj najtežjih kosov prtljage, nastavil prednapetost zadnje vzmeti na maksimum in napumpal zadnjo pnevmatiko na 2,9 bara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že samo če nisi pozorense to lahko zelo hitro zgodi, če mene vprašaš je to največja pomankljivost TDM--ke.

Včer sem šel gumo menjat, gumi defekt, pa je tehnik rekel da je ketna že proti koncu (beri raztegnjena). Mi je na uč rekel da prde menjave ketne in obeh zobnikov cca 200 ojrov. Motor ima 25.000 km.

200 ojrov????, kje pa maš tega serviserja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da ne................to jew pa kar lepa cena, kam si pa to peljal........????????????

sicer moj motor 25000, ketna bp, zaenkrat....... :krneki:

Sej jaz tut nisem opazil da bi bila ketna raztegnjena, no včasih mi mal cuka sam sem vedno mislil da je to zarad motorja k pod 4000 vrt/min rahlo cuka, pa je očitno tut zarad ketne.

Gumo sem pa menjal pri Servis Primec v Ljubljani, tam mi je tut povedal za ketno in ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure Primec na Viču :?

Khm... Tati... kaj porečeš :kva1:

PS: Vojak25, a napanjalec verige imaš že do konca našponan?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure Primec na Viču :?

Khm... Tati... kaj porečeš :kva1:

PS: Vojak25, a napanjalec verige imaš že do konca našponan?

Hehe, zakaj a ima Tati slabe izkušnje z njimi :whistle:

Nimam do konca našponan, sam rekel je da je neenakomerno raztegnjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pride do neenakomerne raztegnjenosti verige :? Kaj je vzrok :?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje predvsem takrat če je motor konkretno naložen je veriga že tko al tko mal bolj nategnjena in priletiš v kako luknjo ali pa na kako neravno cesto in takrat je trenutno obremenitev res velika in najbolj obremenjen člen verige se lahko deformira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, to me zdaj spet dražiš z obtežitvijo :evilgrin: :D Na srečo imam zaradi vožnje v dvoje verigo manj nategnjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v TC-ju kupil givijevo povišano steklo. Rezultat je fenomenalen. Nobenega vetra in premetavanje glave tja do okoli 160 km/h. Ne morem verjet. Pa še trgovec se je ponudil in jo takoj namontiral na licu mesta. Vsaka mu čast :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa si plačal in natančno kateri vetrobran si kupil? Lahko kašno sliko nalepiš?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa si plačal in natančno kateri vetrobran si kupil? Lahko kašno sliko nalepiš?

Naziv artikla: Vizir TDM 900, art. G-D 132S, cena; 77,20 EUR. Slike še nimam, jo kasneje prilepim :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prav visok, 176 cm. :rolleyes:

Se mi je zdelo. Za višjerasle ni druge rešitve, kot naked!

Kako bi neki zgledal TDM zgoraj brez? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prav visok, 176 cm. :rolleyes:

In kam ti zdaj povišan vizir odnese piš vetra? Meni ga zdaj pri originalnem nekam v predel vratu oz. brade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo. Za višjerasle ni druge rešitve, kot naked!

Kako bi neki zgledal TDM zgoraj brez? :hmm:

Po moje ne preveč lepo. Plastika pač naredi svoje, tako po izgledu, kakor po funkcionalnosti, ali pač.....( vsake oči imajo svojga malarja ) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!