Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

Sem dobil zemljevid, bom že dobil :D Edino dan in ura me še zanimata, če še vedno držita .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1113172318_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to še vedno drži, da ne bi hodil zastonj v Ljubljano? Mi kdo zna vsaj približno povedat kje je to? Je zraven kakšna bolj znana stvar, za orjentacijo?

Pozdrav od Roberta

www.firestartersmc.com - pa se preklikaj do clubhouse-a - je prav lep zemljevid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, ura drži.

Torej:

12.4.2005 sestanek MPP v Firestarters Clubhouse-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam že pripravljen 12 strani dolg dokument, ki je že precej dobro opremljen, ga je treba pa še kritično pregledat in po potrebi spremenit/dopolnit povdarke in strukturo.

V začetku prihodnjega tedna bo vse pripravljeno in gre dokument naprej na Ministrstvo za promet, Direkcijo za ceste, Družbo za državne ceste.

@IXS: prinesi vse priloge, ki jih imaš sprintane in tudi fotokopije vseh podpisov, ki jih bomo jutri tudi skupaj prešteli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz moram ene 500 ali več podpisov še skopirat vendar trenuitno ne utegnem ker imam na šihtu orto gužvo! Ostalo imam vse prekopirano in pripravljeno(kopije od FEME, molotovko, 2 leti stare pirhe,....)......

SE vidmo danes ob 18:18.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga sem zdejle slišal da je zbranih podpisov po včerajšnjem štetju 4405 uhhhhhh.........

A smo bli pridni al nismo?

A smo bli pridni al nismo? Nč ne slišm!!! Kje so rokeeeee....... :)

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ne se veselit prehitro, do petka jih potrebujemo še 600, saj je 5000 veliko lepša cifra, zdej pa na delo in zbirat podpise

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga sem zdejle slišal da je zbranih podpisov po včerajšnjem štetju 4405 uhhhhhh.........

Napača............................... :angry2:

4406.......pozabu si še en podpisek,ki ga je prispevala Hočkotova sestrična......direktno v clubhousu!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se morem tudi se podpisat :OK:

Drugace se bo pa naslednji torek (19.4.) v Clubhouse Firestarters znašla ena dvd verzija prispevka iz tednika - žal sem lahko z rtvja zrihtal samo eno, tko da bose mogli sami organizirat kopiranje, če ma kdo interes zadevo met za v arhiv :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub vsemu sem se odločil, da javno objavim dokument, ki ga imam trenutno pripravljenega.

Če hoče kdo kaj pokomentirat ali predlagat ... veselo na branje.

Pripombe pošljite na MAIL in ne PM !!!

Pobuda_za_spremembo_parvilnika_o_opremi_javnih_cest.doc

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voditeljica, pa je izjavila, da je direkcija DDC posredovala določene podatke, ki zavračajo naše trditve, kajti g.Jan Sajovič je povedal, da smo za večino prometnih nesreč, ki so povezane z stebrički, motoristi sami krivi, ker kršimo predpise oziroma vozimo prehitro. Po podatkih ministrstva za notranje zadeve, pa smo motoristi v dveh tretjinah povzročitelji prometnih nesreč sami, kar ena četrtina teh nesreč, pa je vzrok neprilagojena hitrost.

Okej, določena dejstva so tudi resnična, vendar kljub temu, osebno nimam dobrega mnenja glede tega prispevka, kajti g. Jan Sajovič nas želi prikazat kot divjake in praktično edine krivce za naše poškodbe in smrti kar pa vemo, da temu ni tako in tudi dobro ve in smo v našem prispevku tudi povdarili, da se borimo za motoriste, mopediste, .., ki omejitve upoštevajo. Koliko motoristov je kljub upoštevanju omejitev umrlo,pa ni povedal :devil:

V glavnem zavrtite si na 50 min in poslušajte prispevek http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=st...menu=1048036159

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj, enostavno me boli k...., če je motorist vozil prehitro, saj zaradi tega in drugih razmer na cesti, so ograje tam tudi postavljene in če služijo temu namenu, potem naj bodo tudi tako grajene, da ne bodo ogrožale nobenega udeleženca v prometu. Jajčr dobro ve, da ni le hitrost vzrok, da motorist zdrsne pod ograjo, vendar tega ni povedal. Važno je le, da nas pred gledalci prikaže kot divjake in da so naše zahteve kao neutemeljene. Ma jst ne vem, mogoče si narobe razlagam njegov prispevek, vendar dvomim!

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....you are missing the point....popolnoma vseeno je, koliko divjaš po cesti in zakaj.....zaščitna ograja ni postavljena tam zato, ker bi sovpadala z lepotami narave, temvec zato, da prepreci zdrs vozila iz cestišča in s tem posledično ohrani človeško življenje....v primeru motorista je to seveda smrtna obsodba.....in kot se meni zdi, se v zaščitne ograje zaletavajo vsi,od avtomobilistov, do kamionarjev,le podmornicam in letalom je to načeloma prizanešeno.......pa me zanima, če bo dotični g. Jan Sajović imel jajca in ravno tako okarakteriziral vse avtomobiliste za divjake, kot je to naredil z motoristi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....you are missing the point....popolnoma vseeno je, koliko divjaš po cesti in zakaj.....zaščitna ograja ni postavljena tam zato, ker bi sovpadala z lepotami narave, temvec zato, da prepreci zdrs vozila iz cestišča in s tem posledično ohrani človeško življenje....v primeru motorista je to seveda smrtna obsodba.....in kot se meni zdi, se v zaščitne ograje zaletavajo vsi,od avtomobilistov, do kamionarjev,le podmornicam in letalom je to načeloma prizanešeno.......pa me zanima, če bo dotični g. Jan Sajović imel jajca in ravno tako okarakteriziral vse avtomobiliste za divjake, kot je to naredil z motoristi....

I`m not missing the point, ampak razmišljam tako kot ti, zato pa mi je šlo tisto povdarjanje o nesrečah in naši statistiki tako na kur... Vsi vemo zakaj so ograje nameščene in zato morajo biti prirejene tako, da ohranjajo tudi naša življenja in ne le življenja avtomobilistov, kamionistov, itd. Vsi vozimo kdaj prehitro, kot si rekel, avtomobilisti, motoristi, kamionisti,... in vsi se lahko v ograjo zaletimo zaradi takšnih in drugačnih razmer na cesti. Zato pač naj bodo prirejene tako, da bodo tudi nas ščitile pred težkimi poškodbami oziroma smrtjo. Zato bi bilo fer, da bi bil prispevek drugače oblikovan kot je bil. Jaz sem dobil občutek, da želi prikazat našo krivdo za nesreče zato, da jim ne bi bilo potrebno ugodit našim zahtevam in da jim ne bi bilo potrebno montirat povsod v Sloveniji dodatno ograjo, ampak da bi to naredili le na odsekih, katere bi oni smatrali, da veljajo za nevarne oziroma za odseke na katerih so že bile določene smrtne žrtve oziroma bi še bile, vse drugo pa bi ostalo nepokrito. Ni šans, tega jim ne smemo dopustiti in drugič jim tudi ne smemo dopustiti, da ograje dopolnijo na način, ki so ga prikazali na tedniku. Ja no, saj tega ne bomo, zato, pa je Hotschko priložil našo pobudo, kjer je vse lepo napisano in prikazano shematsko .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAN SAJOVIČ sucks!

Valjda morajo nekaj odgovoriti, da se ne bo izkazalo, da tudi na ministrstvu za promet "dela" 60 oseb brez točno določenih nalog in funkcij, medtem ko določena pomembna vprašanja ostajajo odprta!

Se strinjam z BMW-jem! Kakorkoli že, zaščitne ograje ne stojijo ob cesti zaradi tistih, ki vozijo s prilagojene hitrostjo in lepo speljejo ovinek - temveč za vse tiste, ki se jim zgodi nekaj nepredvidenega pa naj bo to olje na cesti, žabe ali karkoli drugega ki pripelje do zdrsa....ali pa celo neprilagojena hitrost!

Sploh ni važno zakaj! Važno je, da če ti zdrsne na ovinku, ker si recimo zapeljal na kajmak pri 40 km/h, ne boš naletel na količek ti ti odrobi betico in te pošlje v Darkwood k Zagoru in Čiku!

Prispevka žal še nisem gledal sem pa slišal da je bil za :SS

:SS Jan Sajovič :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do kdaj je treba poslat podpise?

jst jih mam ze ene par listov!! :OK:

Podpise še vedno zbiramo in jih bomo toliko časa dokler ne spremenijo pravilnika o zaščitnih ograjah!

Naslov je:

MATEJ REPANŠEK

GRASSELLIJEVA 2

1000 Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je direkcija DDC posredovala določene podatke, ki zavračajo naše trditve, kajti g.Jan Sajovič je povedal, da smo za večino prometnih nesreč, ki so povezane z stebrički, motoristi sami krivi, ker kršimo predpise oziroma vozimo prehitro. 

Ko grem vsak dan v Mercator po malico, vidim pred novo stavbo DDC parkiranega enega novega Fazerja 600 naked metalik temno rdeče barve in včasih črnega Monstra.

A mogoče kdo pozna te dva bikerja. Bi mogoče onadva g. Sajovicu razložila, da je stebriček ograje pri hitrostih nad 30 km/h oster kot britev. Hitrost na slovenski cestah pa je omejena na 90 in 100 ter 130 km/h.....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no ... brez neprimernih tonov ... g.Sajovic opravlja pač svoje delo. Že to, da se je pozanimal in zbral podatke, nekaj velja. Potrebno bo pač razložit, da so ograje namenjene ravno tistim, ki jim "ni zneslo" v ovinku. Problem je v tem, da motorista ograja ubije ali pohabi, avtomobilista pa reši.

Sicer pa ograje letos bojo ... 1km 100% ;)

@bladzo: pokliči novinarko, če je zainteresirana predtstavit naš odgovor in argumente ... jaz nimam številke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!