Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

no no ... brez neprimernih tonov ... g.Sajovic opravlja pač svoje delo. Že to, da se je pozanimal in zbral podatke, nekaj velja. Potrebno bo pač razložit, da so ograje namenjene ravno tistim, ki jim "ni zneslo" v ovinku. Problem je v tem, da motorista ograja ubije ali pohabi, avtomobilista pa reši.

Sicer pa ograje letos bojo ... 1km 100% ;)

@bladzo: pokliči novinarko, če je zainteresirana predtstavit naš odgovor in argumente ... jaz nimam številke.

Ja no, kakšen k...., pa kakšna p... mora bit kdaj zraven, da zapolni stavek :D Mal heca! Drugače, pa je g. Sajović bil primoran zbrati podatke, ker je bil postavljen na črno listo ali nekaj takega, ne vem točno kako to imenujejo na Tedniku .), ker ga iz nje v nasprotnem primeru ne bi sneli .)

Drugače, pa se strinjam, da bi morali na njegov prispevek dati odgovor oziroma kakšen argument. Vendar se bojim, da na tedniku ne bodo zainteresirani, ker bi mogoče obstajala bojazen, da bi potem vsakih štirinajst dni sledila replika iz ene ali druge strani :D . Fajn bi blo, da bi nam dopustili še en prispevek, da bi se določene zadeve argumentiralo in bolj povdarilo.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....halo folk, pa kaj hudiča je z vami???????????????

pa kdo je ta g.Sajovic????? mogoče tam kavo kuha, ali je zadolžen za reševanje kakšne problematike ?? pa dobro, da niste dobili odgovor od snažilke, kajti verjetno bi ravno tako rekli, da je še dobro, ker je vsaj papirje pošlihtala in se malo pozanimala o tej stvari......

pa pizda ,pa do kdaj še tako???????????do kdaj bojo raznorazni kretenčki nekaj brezveze lupali u tri pizde krasne, mi bomo pa samo pridno kimali z glavo in nastavljali drugo lice? pa da ne bo kdo slučajno rekel, da je to neprimeren ton, kajti kakršna je njegova izjava, takšen je moj ton........

in NE, g Sajovic je v najmanjši možni meri upizdil bedarijo in to javno (da slučajno ne bi omenil škode, ki jo je povzročil) in NI opravljal svojega dela, kajti njegovo delo verjetno ni sanjarjenje na delovnem mestu....

Me prav zanima, kako bi odreagiral, če bi ga g. Požar javno oblatil v kakšni oddaji....verjetno bi naslednji dan romala tožba na sodišče z milijonskimi zneski.....

PS.: a se je mogoče kdo spomnil mu poslati kakšen mail bogemu uradniku, in ga v vsej njegovi deloni vnemi zbiranja podatkov in trlababalan mogoče razsvetliti z sržjo problema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw  :yes: .

opozorilni strajk? kdaj?

ne zagovarjam štrajka, saj se mi zdi, da to nekako ni rešitev.....

potrebno je odgovoriti z istim tonom nazaj in če je potrebno tudi nesramno, saj takšni ljudje zgleda ne razumejo drugačnega načina.....enostavno mu je treba javno povedati, da ni tam zato, da prodaja banane in svoje sanje, temveč da profesionalno opravlja svoje delo......in to ni metanje kosti in ne podajanje izjav zaradi izjave same....če tega ne zmore ali ne zna, naj gre prodajat solato, ne pa špilat bebčka....

sorry, pač nisem en od tistih, ki nastavijo še drugo lice, ko dobijo klofuto......enostavno pri nas pravimo "pamti, pa vrati"...."nikoli ne uporabljaj sile....vzemi večje kladivo"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede posnetka: tudi ta je najbrž na strani rtv-ja, bil pa je prikazen na koncu pri Črni Tabli. Prispevek je dolg slabe 4 minute, imam posnetega praktično celega (na začetku manjka mogoče 10 sekund(preden je meni kliknilo in record prijel :whistle: ) mislim da je mpeg2 formatu O:-) ga pa je 42 MB posnetek pa ima "nekaj črt" (antena nekaj cm žice)se pa razloči zakaj se gre. Če se ne da dobiti boljšega posnetka, ga lahko zapečem na CD O:-) pa kam dostavim.

Glede izjave pa se kar strinjam z bmw, če pa se gre ponovno pred kamero, pa naj popravijo še tisti lapsus o 3 mio Sit namesto € :angry: za vrednost človeškega življenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede posnetka: tudi ta je najbrž na strani rtv-ja, bil pa je prikazen na koncu pri Črni Tabli. Prispevek je dolg slabe 4 minute, imam posnetega praktično celega (na začetku manjka mogoče 10 sekund(preden je meni kliknilo in record prijel :whistle: ) mislim da je mpeg2 formatu O:-) ga pa je 42 MB posnetek pa ima "nekaj črt" (antena nekaj cm žice)se pa razloči zakaj se gre. Če se ne da dobiti boljšega posnetka, ga lahko zapečem na CD O:-) pa kam dostavim.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...ndpost&p=473025 :)

Popravljeno . Popravil Mike_E_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....evo par slikc "opremljenega" obcestnega stebrička,...

Medtem ko se eni bolj, drugi manj borimo za varnostne ograje,.....oni porabljajo denar :BUA: :BUA: za meni ne razumljive novitete......če kdo ve kakšen namen imajo tile "ventilatirji" na stebričkih, prosim naj mi to razloži,.....no vidnost ceste ponoči ni prov nič boljša zaradi tega....

post-4379-1113731380_thumb.jpg

post-4379-1113731455_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dve...........................BANDA :BUA: :BUA: :BUA:

Aja sm pozabu gor napisat.......to je na relaciji Kočevje - Ljubljana in sicer cca1/5 je tko opremljenih,......no vsej bila je,......zdele je pa že kr neki stebričkov samema brez "ventilatorjev"

post-4379-1113731626_thumb.jpg

post-4379-1113731660_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiste vetrnice naj bi odganjale divjad s cest...

Svetlobni odsevniki (reflektorji)

Za prepreoeevanje naletov divjadi na

cestiøoea je najbolj smiselna uporaba

ukrepov, ki divjadi preoekanja ne onemogooeijo

trajno, temveoe ga le odloæijo

na oeas, ko v bliæini mesta prehoda ni

nobenega vozila. Takøno lastnost imajo

svetlobni odsevniki, ki zunaj obmooeja

ceste usmerjajo svetlobo avtomobilskih

æarometov in tako (kadar so osvetljeni)

ustvarjajo posebno optioeno ograjo. Takoj

pa, ko je dolooeen odsevnik zunaj

dosega æarometov, postane neaktiven –

optioena ograja se prekine, kar divjadi

omogooei, da varno preoeka cesto (Putman,

1997) [Lovec, LXXXVII. letnik, øt. 7–8/2004]

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dve...........................BANDA :BUA:  :BUA:  :BUA:

Aja sm pozabu gor napisat.......to je na relaciji Kočevje - Ljubljana in sicer cca1/5 je tko opremljenih,......no vsej bila je,......zdele je pa že kr neki stebričkov samema brez "ventilatorjev"

Torej je divjad večino že pojedla.:) Mogoče so pa "ventoilatorji" strupeni in bodo na takšen način preprečili prehod divjadi čez cesto. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dve...........................BANDA :BUA:  :BUA:  :BUA:

Aja sm pozabu gor napisat.......to je na relaciji Kočevje - Ljubljana in sicer cca1/5 je tko opremljenih,......no vsej bila je,......zdele je pa že kr neki stebričkov samema brez "ventilatorjev"

No, SHARKi, lepo da z bando zmerjaš nekoga ali nekaj, preden se sploh pozanimaš, za kaj pravzaprav gre. :angry2: :angry2: :nono:

In zanimivo in povsem Slovensko je, da se ta noviteta uničuje in niti ne bo imela možnosti zaživeti in opraviti svojega poslanstva! Po Avstriji je tega veliko in dovolj, v podobnih in bolj enostavnih oblikah. Enostavnejše oblike so navadni leseni količki, prirezani pod kotom, od katerih se svetloba mimovozečih vozil razprši v okolico cestišča. In nikjer nisem videl polomljenih ali potrganih odsevnikov!

Pri nas pa je to dobrodošla noviteta pijanim in oholim vandalom, ki se morajo nad nečim znašati...

Je pa tole SHARKIi popolnoma :topic: , ker nima veze s to temo!

Pa hvala Marauderju za pojasnilo! :yea1:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi motoristi se srečujemo z problemom divjadi ponoči, tako da, pohvalno, da to uvajajo tudi pri nas.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor srečnejši časi za divjad. in posledično tudi za nas.

me pa zanima kolk ta reč košta, tolko za firbc, menda ja ne več kot 20 EUR? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, SHARKi, lepo da z bando zmerjaš nekoga ali nekaj, preden se sploh pozanimaš, za kaj pravzaprav gre. :angry2:  :angry2:  :nono:

Po Avstriji je tega veliko in dovolj, v podobnih in bolj enostavnih oblikah. Enostavnejše oblike so navadni leseni količki, prirezani pod kotom, od katerih se svetloba mimovozečih vozil razprši v okolico cestišča. In nikjer nisem videl polomljenih ali potrganih odsevnikov!

Pri nas pa je to dobrodošla noviteta pijanim in oholim vandalom, ki se morajo nad nečim znašati...

Je pa tole SHARKIi popolnoma  :topic: , ker nima veze s to temo!

Pa hvala Marauderju za pojasnilo! :yea1:

HHV,... :hmm: niti ni tolk :topic: , ker sm hotu dat le kot primerjavo porabe denarja,.....da pa je to namenjeno odganjanju divjadi pa vse pohvale :OK: ,......ampak priznam ni se mi posvetlo,.....če bi bilo to na relaciji, od Kočevja proti Brodu na Kolpi, potem bi mi blo prec jasno, namreč tam se mesečno zgodi prometna nesreča z udeležbo divadi,....no, med tem ko na tem predelu še nism zasledil (oz. zelo redko) policijskega poročila :hmm:

pa ne se jezit HHV,....... .) ...ej, da nisi ti lovc slucajno :hmm: :grim :grim

Popravljeno . Popravil SHARKi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam še ene 500 - 600 podpisov! Mislim da smo presegli 5000!

Naslednja faza 6000!!!

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

bravo mi vsi....... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no ... brez neprimernih tonov ... g.Sajovic opravlja pač svoje delo. Že to, da se je pozanimal in zbral podatke, nekaj velja. Potrebno bo pač razložit, da so ograje namenjene ravno tistim, ki jim "ni zneslo" v ovinku. Problem je v tem, da motorista ograja ubije ali pohabi, avtomobilista pa reši.

Sicer pa ograje letos bojo ... 1km 100% ;)

@bladzo: pokliči novinarko, če je zainteresirana predtstavit naš odgovor in argumente ... jaz nimam številke.

Danes sem govoril z novinarko, ki je pripravila prispevek o zaščitnih ograjah. Pravi, da bo govorila z urednikom, glede replike na odgovor gospodu iz direkcije cest. Danes je potrebno sklicati "bojni" sestanek in se dogovorit glede odgovora. Vsekakor je potrebno odgovorit vsaj pisno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....priporočam prijetno-nesramni odgovor....kot da razlagate 5.letnemu otroku v čem je srž problema,z klasičnim vprašanjem na koncu......."za kaj ste že vi zadolženi na DDC g. Sajovic?...se mi je zazdelo, da za prometno varnost , ali se motim?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....priporočam prijetno-nesramni odgovor....kot da razlagate 5.letnemu otroku v čem je srž problema,z klasičnim vprašanjem na koncu......."za kaj ste že vi zadolženi na DDC g. Sajovic?...se mi je zazdelo, da za prometno varnost , ali se motim?"

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če bi to spadalo v to temo, vendar škoditi nima kaj.

Zanima me, komu so resnično namenjene drsne ograje, ki jih postavljajo ob cestah!

Motoristom zagotovo ne, kar je dobro prekomentirano v tej temi.

Pred kratkim se je zgodila prometna nesreča, v kateri je tovorno vozilo na avtocesti brez težav zapeljal skozi drsno ograjo na nasip in podrl zvočni zid v katerem se je tudi ustavil. Vse bi mi bilo jasno in normalno, če nebi vedel, pod kakšnim kotom in s kakšno hitrostjo je tovornjak zadel v ograjo. :? Za tiste, ki imate možnost lahko posledice nesreče vidite na zvočni ograji na cesti LJ - NM, cca. 350 m od priključka ceste na Biču v smeri proti NM.

Izgleda da te ograje niso namenjene niti motoristom niti tovornjakom.

Človek bi sklepal, da so očitno namenjene le osebnim vozilom. :huh:

Vendar me je v nasprotno prepričala nesreča, ki se je zgodila v ponedeljek, 18.04.05 na isti cesti, le nekaj metrov stran od prej omenjene na drugi strani oz. v smeri proti LJ. V tej nesreči je osebno vozilo (vzrok ni pomemben) prebilo drsno ograjo in odletelo z avtoceste na cesto spodaj, vzporedno z avtocesto. Vmes je še trčilo v betonsko konstrukcijo, ki je bila "zaščitena" z zgoraj omenjeno prebito ograjo. Če bi ograja zadržala vozilo na cesti mogoče nebi ugasnili dve življenji. Tega ne bomo nikoli izvedeli. Zagotovo pa ograja ni pripomogla prav k ničemer koristnemu. Kvečjemu nasprotno. Po nesreči je ograjo (verjetno zaradi njene elastičnosti) zapognilo nazaj na cesto in je tako ogrožala prometno varnost, saj je s tem zaprla cel prometni pas. :(

Menim, da bi zagovorniki obstoječih ograj komentirali to nesrečo, tako kot da je vzrok za prebitje ograje prevelika hitrost. :grrr To se je zgodilo na avtocesti!!!

Tudi če bi voznik gonil avto z najvišjo hitrostjo, ki jo zmore avto, bi ograja morala zadržati vozilo na cesti. Seveda govorim o tem konkretnem primeru, ko je vozilo zletelo s ceste v notranjo stran ovinka in ne v zunanjo in je bila zato sila na ograjo veliko manjša. Poleg tega bi pa tudi rad povedal, da je po mojem mnenju kot trka v ograjo manjši pri večjih hitrostih, kadar vozilo trči vanjo v notranji strani ovinka in se s tem sila obremenitve na ograjo ne povečuje s hitrostjo niti linearno. Mogoče se celo zmanjšuje. :?

Posledice te nesreče so tudi še vedno vidne na ograji.

Izgleda, da te ograje niso namenjene niti motoristom, niti tovornjakom, niti osebnim vozilom.

Resnično me zanima, komu so namenjene te ograje. Kolesarjem? Pešcem?

Glede na to, da jih postavljajo, kot bi sadili rožice, izgleda da niso namenjene udeležencem prometa. :cry:

Ker jih ne morem opredeliti kot okras, se mi ponuja kar sam odgovor, da so namenjene izključno proizvajalcu ograj. Saj ima le on korist od njih. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je te liste se mozn podpisat? k jst se nism, sam se strinjam z vsem kar je v tej temi napisano. mam tut neki prjatlov motoristov, ki bi z veseljem podpisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me zanima, ce se morjo podpisat sam motoristi...

ni nujno, da je podpisnik motorist - podpiše lahko torej vsak, ki se strinja z vsebino zahteve na podpisnem listu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!