Skoči na vsebino

Honda CBF 500 (CB 500)


raje

Priporočene objave

>tuki< maš eno temo o hondah CB500, drgač pa drugič dej raj ime teme "Honda CB500" in v komenter naslova "...pomoč!!" ...prej pa seveda poglej še če tema na ta motor že obstaja

lp :)

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

:D

v EU so mrzlično začeli s predstavitvami ... to pomeni, da lahko greš tudi na testno vožnjo (če ti ni predaleč Avstrija :? ) ... pa boš na lastni koži preizkusil vsaj nekaj minutk in kilometrčkov ... :D

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Živjo!

Pred približno enim tednom sem bil v AS Domžale, kjer sem se malo pozanimal o Hondi CBF 500 (CB 500). Prodajalec mi je povedal da so vsa motorna kolesa omenjenega modela prodali (imeli so namreč akcijsko znižanje).

Zdaj pa se obračam na vse tiste, ki ta motor imajo, da kaj napišejo o njemu:

- kako so z njim zadovoljni

- lega na cesti

- stabilnost pri počasni vožnji

- okretnost

- poraba goriva

- stroški vzdrževanja,...

V glavnem vse o njem(prednosti in slabosti), ker sem namreč začetnik v moto svetu in tudi malo nižje rasti menim da je to pravšnje motorno kolo zame.

Najlepša hvala vsem!

post-4-1093617066.jpg

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolk pa to stane (npr. v primerjavi z ER 5)?

Sicer je pa motorinček lep, prav takši so v moj eprom zapečeni kot arhetip motorja. Vse kar je več, je preveč (na nek način).

Gre pa seveda za mojo nostalgijo za starimi časi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBF 500 je 2 valjni 4 taktni motor, cena je pa približno 1.400.000 kar je kar dosti več od Kawasakija ER-5 in Suzukija GS 500 ampak Honda je vendarle honda, da ne govorimo da ima 54 KM kar je več kot jih imajo prej navedeni 500 kubikaši kar je dovolj (vsaj za sedaj) po mojem mnenju za lagodno vožnjo. :OK:

Nikjer pa nisem zasledil podatka o hitrosti in porabi motorja tako da če kdo ima naj napiše. :yea1:

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda je vendarle honda, da ne govorimo da ima 54 KM kar je več kot jih imajo prej navedeni 500 kubikaši kar je dovolj (vsaj za sedaj) po mojem mnenju za lagodno vožnjo. :OK:

Sam sicer nimam izkušenj z Hondami, toda zdi se, da gre bolj za nek imidž ali predstavo, kot za realno toliko boljšo kvaliteto. Dvomim da je Mercedes dvakrat boljši od Wolkswagna, četudi je vsaj dvakrat držji.

Aja, GPZ 500 je imel 60 konjev in je bil okrog 200k SIT cenejši od CB 500.

Drugače je pa slednja tudi meni všeč. Evropska klasika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo mene pa zanima če mi zna kdo povedat čigavo mašino ima ta honda pa prosu bi še za kšno uporabno iformacijo al pa kritiko, pa dejte mi prosm kej napisat sej jih je verjetno kr neki po cestah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je, ne boš verjel, hondina! :blink:

Star preizkušen vrstni dvovaljnik! :OK:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer pa nisem zasledil podatka o hitrosti in porabi motorja tako da če kdo ima naj napiše.   :yea1:

V reviji MOTOSI piše, da je njegova poraba 4,1 l, največja hitrost 187km/h, 100 km pa doseže v 5,3 sekundah.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mene pa zanima če mi zna kdo povedat čigavo mašino ima ta honda pa prosu bi še za kšno uporabno iformacijo al pa kritiko, pa dejte mi prosm kej napisat sej jih je verjetno kr neki po cestah

CB 500. v bistvu je CBF 500 naslednica CB 500; prirejen zadek in opcija ABS in ce se ne motim so na zavorah nekaj preurejali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V reviji  MOTOSI piše, da je njegova poraba 4,1 l, največja hitrost 187km/h, 100 km pa doseže v 5,3 sekundah.

Pozdrav od Roberta

http://www.motoplanete.com/honda/CB500-2004.php

Na tejle strani piše, da porabi celo 6,3l / 100 km. Očitna razlika v primerjavi s podatkom v reviji MotoSi. Kateri podatek naj bi bil zdaj pravilen? Ne vem, bo treba počakat, da se bo oglasil kdo od veselih lastnikov tega motorja, da nam bo iz prve roke povedal kaj več o tem motorju .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba 4.1 litra se mi zdi nizka, medtem ko je 6 litrov malo previsoka. Mislim da bi bla poraba ravno nekje vmes, to se pravi priblišno 5 litrov. Sicer pa kateri lastnik gleda na porabo. :eek:

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi se nam mogoče oglasu kšn lastnik Honde CB 500 in bi bil tako dober, da bi nam povedal kej o motorju, sej motor je isti pri obeh.

Če pa kšna tema o hondi CB 500 že obstaja pa sem jo spregledeal, pol pa se opravičujem.

No! Lastniki CBjk oglaste se kej in nam prosm zaupite vaše izkušnje in skrivnosti o tem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba 4.1 litra se mi zdi nizka, medtem ko je 6 litrov malo previsoka. Mislim da bi bla poraba ravno nekje vmes, to se pravi priblišno 5 litrov. Sicer pa kateri lastnik gleda na porabo.  :eek:

Kolikor sem jaz takšnih in drugačnih 500ccm dvovaljnikov prevozil vsi pijejo od nekje slabih 4 do največ 9 litrov na 100km! Za prvo številko je treba lepo v 6. furat okoli sto, za drugo pa ga je treba maksimalno gnat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa bo poraba ob normalni vožnji res nekje med 5 in 6 litri.

Tud jst čakam že pol leta (glej prve poste) na lastnike da se oglasjo pa kaj napišejo o tem motorju pa nič. Upam da bo ta sezona boljša :afro1:

Mogoče je pa motor tko dober da tega ne morjo napisat :OK: ampak ga moraš enostavno met. Možno bi blo da skos visijo gor pa nimajo cajta za pisarijo, med zimskim časom bi pa lahko kdo kaj napisal.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem pa je še ni v Sloveniji oz. na motosvetu. Hondin uvoznik se mi ne zdi nič kaj prizadeven, motor je iz mojega stališča kar zanimiv saj ponuja malenkost več moči in navora kot ostale 500tke, malo bolj dovršeno ergonomijo,opcijo ABSa in žal višjo ceno (pa zelo ugodno registracijo), bo treba na tuje forume pogledat. V PSu ali Motorradu so napisali da je testnik z nekaj vztrajnosti prilezel do cifre 200 na števcu kar je tudi svojevrstni dosežek za nakeda.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil lani v Trzinu kjer prodajajo te motorje pa so rekli da so jih imeli kar nekaj in so jih tudi prodali tako da so bili motorji ze lansko leto dostopni tudi v Sloveniji. Podatki o hitrosti so pa razlicni in osebno sem zasledil podatke od 176 pa do 187 kmh. Ta tvoj ki govori o 200 kmh je najvisji. Kako pa je kaj z tresenjem krmila pri tej hitrosti pa nikjer ne pise: baje da so imeli nekateri hondini motorji (hornet) tezave pri visjih hitrostih s tresenjem krmila.. Sem si pa ogledal film o testu med motorjema Honda CB500 in Suzuki GS500 pa mislim da so se (kolikor razumem nemsko) na koncu odlocili za Hondo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!