Skoči na vsebino

Sosed sosedu..


Marky

Priporočene objave

Manu :OK: služba je služba, družba pa družba ! .)

pa še malo politične špekulacije ! Komu bi najbolj odgovarjale "izredne razmere" na meji s Hrvati ?

s kom lahko gre Podobnikov Janez v koalicijo, če sploh pride v parlament ?

hja, jebena je ta politična kuhinja in borba za volivce ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obveščam vse, ki ste mi poslali pm, da bi radi imeli zbornik, da vam jih bom poslala po pošti v ponedeljek. Lepo je v naši domovini biti mlad :) :yea2: :notworthy: (ups.... sem mislila rečt... lepo je biti Slovenc! :xx: )

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes

je res lepo biti Slovenec ...

... ampak ali bo "jutri" spet tako?

... včeraj me je bilo pa tega hudo sram,

kot pred leti v Avstriji,

ko so naši specialci ropali po Koroški in so dva starčka matrali celo noč v kleti njune hiše, da bi prišli do denerja (starčki v A imajo pa denar v banki, ne v nogavici, kot pri nas) - potem sem pa moral 2 meseca vsakemu jodlarju, ki je imel minutko časa, zato ker si tisti trenutek ni vrtal po nosu, razlagadi moj pogled na dogodke in kako naš minister za notranje in minister za zunanje zadeve gledata na to.

:angry:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obsojanje Podobnika, da je šel k Jorasu namerno, da bi zanetil spor s sosedi je nesmiselno!

Podobnik mi sicer ni pri srcu, ampak dol je pač šel malo na provokacijo.

Kot svoboden človek si to lahko privošči in prav je tako.

Podobno provokacijo je pred nekaj leti izvedel en Hrvat, mislim, da Letica, ali kako se je že pisal. So bili takrat oni v predvolilnem času.

Je v preobleki v bana Jelačiča jahal na Trdinov vrh.

No, naši takrat niso tepli, ampak so si nezainteresirano vrtali po nosu in gledali v zrak.

In incidenta ni bilo, kakšnega drugega uspeha s strani jahajočega pa tudi ne.

Je na svetu pač tako, da ubogi na duhu radi najprej udarijo in šele potem vprašajo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobnik mi sicer ni pri srcu, ampak dol je pač šel malo na provokacijo.

Kot svoboden človek si to lahko privošči in prav je tako.

Podobno provokacijo je pred nekaj leti izvedel en Hrvat, mislim, da Letica, ali kako se je že pisal. So bili takrat oni v predvolilnem času.

Je v preobleki v bana Jelačiča jahal na Trdinov vrh.

No, naši takrat niso tepli, ampak so si nezainteresirano vrtali po nosu in gledali v zrak.

In incidenta ni bilo, kakšnega drugega uspeha s strani jahajočega pa tudi ne.

Je na svetu pač tako, da ubogi na duhu radi najprej udarijo in šele potem vprašajo. :rolleyes:

Se povsem strinjam s tabo. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se z vsemi ki so proti hrvatom, ker so s tem res prestopili vse meje!!! Popolni bojkot Hrvaški, tudi v transportom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem član nobene stranke še manj pa, da mi je všeč Podobnik in Co., ampak ravnanja hrvaške (to sem napisal namenoma z malo začetnico, ker si velike ne zaslužijo), odkar smo mi v EU je nezaslišano... Slovenska politika mora biti do hrvaške trša in nepopustljiva, konec koncev bodo oni rabili nas pri morebitnem vstopu v EU!!

mislim, da je bilo dosti našega mencanja in popuščanja...

hrvati so pa itak prasci... :BUA:

vedno bili in vedno bodo!!

zato jih pa noben narod bivše Jugoslavije ne mara!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še prisševek mojega prijatelja Dominika, ki sicer ni motorist in tudi ne član MS-ja, se mi pa zdi vredo prilepiti njegovo pismo sem noter, čeprav si nisva v vseh pogledih enotna. Dominik, ekola, tukaj si : :004

Jaz osebno gojim prijateljstvo z navadnimi Hrvati tako v Sloveniji, kot na Hrvaškem.

Mislim, da nam je vsem dovolj hujskaškega nacionalizma g.Jelinčiča in njegovih somišljenikov, ker ustvarjajo klimo za nevarne emocionalne revolte med narodom, naperjene proti Hrvatom kot narodu.

Na enako plodnih tleh je nastala srbsko-hrvaška vojna, ko so se ljudlje, sosedje, celo sorodniki v mešanih zakonih začeli na hujskanje nacionalistov sovražiti in končno klati med sabo. Zamislite se, kaj se greste, gospodje.

K incidentu pa to: lahko se zahvalimo tovarišem v bivši Jugoslaviji, še posebej Kardelju, ki je izjavil, da je meja zgolj "administrativna" in mu ni bilo mar za slovensko narodno ozemlje pa vse do g.Drnovška, ki je "prodajal" na desetine kv.kilometrov ob Muri v Prekmurju (tako da je zdaj že nasip, ki so ga zgradili tamkajšnji Slovenci in Madžari, hrvaški pa tudi nogometno igrišče in del slovenske magistrale Maribor-Lendava pri Hotizi si Hrvaška lasti!!!) v zameno za Piranski zaliv, ki ga Hrvaška okupira, čeprav v zgodovini nikoli ni bil hrvaški - dokazujejo stari zemljevidi. Hrvaška je nasilno odtrgala številna naselja z etnično homogenim slovenskim prebivalstvom od Primorske (videli smo v Tedniku) vse do tega, da je v Prekmurju nasilno presekala vasi in vaški teritorij (Hotiza, Kot) in si del prilastila. Da ne omenjam, da so hrvaški gardisti(!!!) nekje 1993 prišli na levi breg Mure celo čez nasip, vse do njiv ob koncu vasi G.Lakoš in kmetom na polju grozili z orožjem, češ da je to Hrvaška.Reakcija slovenske policije je tako v Prekmurju kot tudi zdaj v slovenski Istri značilna: strahopetno so stali v bližini in opazovali, ker imajo pogum le za izživljanje nad navadnimi državljani na prometnih kontrolah. Seveda, "konfiguracija"dogodkov je bila taka, da si niso upali posredovati in zaščititi slov. državljanov.

Upam, da si prebrala na www.hsp.hr, da Ante Đapić zahteva takojšnje zavzetje Trdinovega vrha.

Agresivni ekspanzionizem Hrvaške je tukaj razviden.

Prišel je čas, ko moramo stopiti preko impotentnih protestov ipd. in s policijskimi ter vojaškimi enotami zavarovati južne meje, tako na kopnem kot na morju.

Na barbarski agresivizem je možen le en odgovor: dosledno in nepopustljivo braniti slovensko zemljo, za katero smo se borili proti takratni jugoagresiji in pokazati pokončnost, nepopustljivost in odločnost.

Hja, gospodje, treba po spremeniti petolizniški ton slovenske diplomacije, odpoklicati slov. veleposlanika ipd.

To se je zgodilo tudi z navadnimi ribiči, pa je bil medijski odziv, prav tako z navadnim državljanom Jorasom!

Sicer pa je tisti teritorij bil vse do samovoljne hrvaške prilastitve še do 1991 uradno v SR Sloveniji - hrvaška policija nima kaj vdirati na slovensko ozemlje.

Še enkrat: pokončna obramba vsakega koščka slov. zemlje!

Glede volje ljudi: kdo je tiste vasi z čistim slov.prebivalstvom vprašal, če hočejo 1991 spadati k Hrvaški?

Prebivalci Štrigove pri Razkrižju so zahtevali 1991 referendum o priključitvi k Sloveniji, prav tako pri Savudriji s peticijo, ki jo je Kardelj zavrnil(kot je povedal Jure Lunassi, takratni funkcionar na piranski občini).

Tisti ljudlje se bojijo pred kamerami priznat , da so Slovenci, čeprav govorijo slovensko! To smo lahko videli nedavno v Tedniku.

Še enkrat: ob pokončni in nepopustljivi obrambi vsakega koščka slov.zemlje pa si civilizirani Evropejec ne dovoli niti kančka barbarskega nacionalizma in agresivnih revoltov.

Hrvati niso kolektivno krivi za take stvari - trditi to, pošastno spominja na nacistične in druge antisemitske ideologije o kolektivni krivdi, češ da so posamezna dejanja genetsko zapisana v vsakem pripadniku naroda.

Čuvajmo se pošastnih senc tega dela zgodovine!

Tnx Dominik.

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor zamenjat, ampak s čim??? Ekonomski program, ki ga je pripravila desnica še najbolj spominja na finančno politiko republikancev v ZDA. Tega osebno nočem. Resne alternative v slo za moj okus še ni. Žal sem potem na volitvah potavljem pred tem da izberem manjše zlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce smešno je tole z zgodbo o uspehu...včasih so vas (volilcev LDS-a) bila polna usta hvale; kok so sposobni in kam vse nas bodo pripeljali....danes ko je v kurcu večina stvari in je nemogoče vse pomesti pod preprogo ste postali takšni(tisti, ki ste s tem sistemom profitirali) ...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočete ostro zunanjo politiko do hrvaške ... Jelinčiča za zunanjega ministra ... :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočete ostro zunanjo politiko do hrvaške ... Jelinčiča za zunanjega ministra ...  :P  :D

Je na izjavi tedna na Valu 202 malo prej povedal kako in kaj. Pa ga je prekinila voditeljica rekoč, da ga malo zanaša. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočete ostro zunanjo politiko do hrvaške ... Jelinčiča za zunanjega ministra ... :P :D

prepozno za vse!!! takoj ko so hrvatje začeli okupirat našo zemljo bi MORALI ukrepati.sedaj ko si to lastijo 13 let ni več boga pr nas da bi dobil nazaj tud sveti jožef ne...kar je dano je v črno zemljo zakopano :grim kr se pa nahaja v parčlamentu pa tm kje že žvi drknovšek pa pizdun od bivšega predsednika :BUA: un tasiv hinavski pa v živinski vagon zapret pa sestradat do amena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je na izjavi tedna na Valu 202 malo prej povedal kako in kaj. Pa ga je prekinila voditeljica rekoč, da ga malo zanaša. :lol1:

Tebi je to smešno za valjat se po tleh? :hmm: Al te je samo zanesla popotnica prednikov, striktno ozirajoč se v samo eno in edino pravo smer? :unsure: :?

Pa saj ne živimo od tega, Živeti moramo od realnosti. :huh: Al kaj. :unsure:

In ne, nič ti nisem zamerila, ti ne zamerim in ti ne bom zamerila nikoli. :004

Ampak - presenečaš me. :huh:

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Jaz pa ne morem verjet kako so me nategnil, da sem volil za združeno glisto, kjer je tudi nagnusni minister rado. :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi je to smešno za valjat se po tleh? :hmm: Al te je samo zanesla popotnica prednikov, striktno ozirajoč se v samo eno in edino pravo smer? :unsure:  :?

Pa saj ne živimo od tega, Živeti moramo od realnosti. :huh:  Al kaj. :unsure:

In ne, nič ti nisem zamerila, ti ne zamerim in ti ne bom zamerila nikoli. :004

Ampak - presenečaš me. :huh:

:004

:grim Ja. Komentar voditeljice oddaje. Nisem pa komentirala vsebine njegovega komentarja izjave tedna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo zanaša marsikaterega, tudi na tem forumu, a nič za to !

odličen članek Davora Gjenero neodvisnega hrvaškega političnega analitika za današnji cajtng

DELO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja povej no ! napiši ! mojster besede !  :?

pravilni odgovor se glasiiii:

naših politikov

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

amamprowalnepress

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!