Skoči na vsebino

Honda CB 1300


SiR

Priporočene objave

Nekatera navajanja in pisanja da ima CB-jka veliko porabo ter za povrhu še moja osebna napaka pri zabeležki sta me navedla na včerajšnji oz. dvodnevni test porabe. V cca 400km sem od črpalke do črpalke izvajal različne režime voženj in beležil porabo:

Relacije:

A - (LT do LS) Pijava gorica - Kočevska reka - Osilnica - Petrinja - Kočevje - Pijava gorica. Po omejitvah ali malo nad njimi.

B - Primestno-mestna vožnja seveda v okviru omejitev, ergo nekaj malega 90km/h, ostalo 50 in postanki na semaforjih.

C - (LS) Vožnja po avtocesti Vrhnika -Kozina. Povprečna hitrost 150-160km/h. Nekaj prehitevanj na poln plin. Drža pokončna. Motor total naked brez kakršnihkoli šipc.

D - Lagodna (LT)vožnja Kozina - Brezovica po stari cesti. Ves čas po omejitvah.

Poraba [l/100km]:

A - 5,10

B - 4,2

C - 7,5

D - 4,6

---------

Povprečje: 5,2

Samo naj mi še kdo flanca, da Medika veliko pije. Resda še pri 160km/h že malenkostni obrat ročice za gas povzroči brco v rit in lepe pospeške, a žejna kljub temu ni.

Res je prava Medika, če priredim Zoolo copyright poimenovanje tega vodljivega, krotkega, okretnega in izredno navornega Hondinega proizvoda. Očitno si vedno bolj pridobiva trajno domovinsko pravico v moji garaži. :OK: :yes:

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kar se tiče porabe ...

... do sedaj sem prevozil 17 kkm ...

... skoraj pri vsakem tankanju izračunam porabo, ki se giblje med 5,3 in 5,7 l ...

... nekajkrat mi je sicer uspelo priti na 6,5 ampak to na Racelandu ali na AC (beri visoki obrati "u iber")

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nekajkrat mi je sicer uspelo priti na 6,5 ampak to na Racelandu ali na AC (beri visoki obrati "u iber")

he, he, torej sem ji včeraj kar dal vetra, ko je pila 7,5. No ja, večino poti je v klanec (Verd), razlika med nama pa je tudi v oklepu, kar pri večjih hitrostih nedvomno prispeva k porabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprečno 6,49 litra . Povprečje od 26.000 km.

Minimum: 5,0

Max: 8,61 , čeprav je bila morda tu moja napaka pri merjenju, 7,89 in 7,5 pa ziher pravilnih

Cb 1300 S letnik 06

Mi je pa npr ta vikend preko Bosne (solo, nenaložen, dokaj brza vožnja) rabil le 5,4 litra,

medtem ko je pred mesecem po Grčiji (v dvoje, polno naložen in večinoma turistčne brzine) žrl 6,5 povprečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem forumu: http://hondacb1300.net je kar nekaj za prebrat. sem tam iskal variante za stranske nosilce, pa je karkoli namontiraš za :SS Očitno se bom moral lotiti sam in narediti enostavno, snemljivo in neopazno.

Tudi od SW motech si že pogledal ?

Tkole je šlo po Kreti

post-38-127842349142_thumb.jpg

Tkole pa proti Črnem muri

post-38-127842361745_thumb.jpg

Tkole se pa vid, po 1,5 minute kolikor rabiš za odstranjevanje nosilcev:

post-38-127842402566_thumb.jpg

Men se do sedaj dobro obnesejo. Bomo vidl kolk cajt bodo držal take peze.

P.S.: IMAM CENTRALNO STOJALO - NERABLJENO ZA CB 1300 ČE KDO RABI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi od SW motech si že pogledal ?

...

P.S.: IMAM CENTRALNO STOJALO - NERABLJENO ZA CB 1300 ČE KDO RABI.

Malo sem ogledoval, odločen pa še nisem.

Poglej prosim na PM!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo service manual?

Še za vsak svoj moped sem ga našel, za tole Mediko pa nikakor ne pridem do njega.

Saj na netu nekaj nedoločljivega ponujajo, a da bi naprej nekaj plačeval, pa potem videl, da je figo vreden, mi pa ne diši.

Haynes pa ga tudi ni naredil. :blink:

Torej, če je, se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo service manual?

Še za vsak svoj moped sem ga našel, za tole Mediko pa nikakor ne pridem do njega.

Saj na netu nekaj nedoločljivega ponujajo, a da bi naprej nekaj plačeval, pa potem videl, da je figo vreden, mi pa ne diši.

Haynes pa ga tudi ni naredil. :blink:

Torej, če je, se priporočam.

... PM ... če te zanima ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, to je pa šlo expresno. Že imam "shop manual".

Gallus, hvala za pripravljenost.

LP

... ni problema, tudi zato smo vsi motoristi bratje ... :yes: :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo, CBjaši!

Ali ima slučajno kdo podatek o standardni nastavitvi vzmetenja na CB1300?

V smislu toliko in toliko klikov od te in te pozicije.

Nekako se mi ne zdi sprobavat od ene skrajnosti in bi raje izhajal iz standardne pozicije.

Ta prejšnji lastnik je nekaj mučkal okoli vzmetenja in mi ni najbolj všeč.

Seveda se priporočam tudi za podatke o vaših nastavitvah ter obvezno z opisom teže in stilom vožnje.

Pa Dunlopke Sportmax mi za alpske vožnje po zalomljenih počasnih ovinkih tudi prav nič ne pašejo. :angry: Prvi konec kar "štempla". Za temi gredo gor ST gume!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz z vzmetenjem nisem posebaj testiral ... podatkov nimam ... lahko pa doma preverim, kako je nastavljeno ... če želiš ...

... jaz vozim gume Dunlop Roadsmart ... zelo zadovoljen ... v vseh pogledih, tudi z vzdržljivostjo ... + 10 kkm ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Dunlopke Sportmax mi za alpske vožnje po zalomljenih počasnih ovinkih tudi prav nič ne pašejo. :angry: Prvi konec kar "štempla". Za temi gredo gor ST gume!

Sportmax? sportsmart mogoče? al je kaka druga oznaka? jest sm bil drugače z QRR zelo zadovoljen..res pa da nisem uspel 10kkm narest z njimi. glih polovico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je motor bolj naložen nastavi zadnja blažilca za tričetrt ure pred končno hard stopnjo. Če ti ne odgovarja samo še odvijaj zadnjo po četrtino proti soft. Zamenja se lahko tudi vzmeti s tršimi, če tega še ni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportmax? ...

Ja, serija gum je Sportmax in se deli v tri:Qulifier, roadsmart in sportsmart. Sedaj ne upam na pamet 100%trditi katere so gor. Vem le, da mi vse skupaj ne ustreza, še sploh, ker je zadaj nameščena prevelika dimenzija in zato bi rad vse to preveril. Dunlopke mi pa itak niso nikoli ustrezale tudi na prejšnjih motorjih.

Ja Gallus, se priporočam za vse nastavitve, ki jih lahko pobereš s svojega stroja. Res bi šel rad najprej na default vrednosti in šele potem spreminjal, če bo potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagam navodila za nastavitev vzmetenja na tovarniške vrednosti B)

Salko car! Kje pa si našel ta pdf? Jaz sem celi net obrnil, pa nikjer nič. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Salko car! Kje pa si našel ta pdf? Jaz sem celi net obrnil, pa nikjer nič. :blush:

Točno tega nisi mogel najti, ker je izvleček (pač samo nastavitev vzmetenja, kot si želel) celotnih uporabniških navodil za CB1300, ki bi jih sicer moral imeti priložene svojemu motorju. Če jih nimaš povej in ti bom poslal celoten PDF ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tega nisi mogel najti, ker je izvleček (pač samo nastavitev vzmetenja, kot si želel) celotnih uporabniških navodil za CB1300, ki bi jih sicer moral imeti priložene svojemu motorju. Če jih nimaš povej in ti bom poslal celoten PDF ...

Se zelo priporočam. :notworthy:

Ti pošljem e-naslov preko PM.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se vam pridruzujem :)

Pripeljal včeraj dam

CB 1300 SA :wub:

Črna zlate feltne

Ima nekaj prskic, drugač je pa od prvega lastnika servisirana pri Čarmanu kupljena na AS-u.

Privoščil sem ji Akrapoviča, bunke in nosilc kovčka ima ze...

Če se da se priporočam za PDF navodila

na tomaz.roznik@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty:

Se bojim ja...

neke ideje šo ze na zelniku.

Ampak ne takoj zdele, takoj je dubla Igorja ostalo pa pozim,

oziroma ko bom prodal VTR, če jo bom sploh prodal k je dobra pa se tko lep par sta ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva predelava bo Akrapoviča skrajsat...

Je dolg da zgleda k bi mel slamo ob strani ;)

Je pa neverjetno tih, ravno zaradi dolzine, kako se vam ostalim zdi?

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!