Skoči na vsebino

The Lord of the Rings


Priporočene objave

No, jas sem opustil namizne igrice in prešou na računalniške (zdaj, če je to fajn al ne nevem) in ker me je film navdušu, sem si kupu LOTR: Return of the king ;) Sekvence izvzete iz filma te dobesedno potegnejo noter, ko se spremenijo v računalniško obdelane in te postavijo v sredino bojišča. Efekti so pa vsaj tako dobri kot pri filmu, če ne celo boljši! Animacija in grafika pa itak sekata ;) To je najboljša predelava filma v igro, kar sem jih kdaj vido :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jas sem opustil namizne igrice in prešou na računalniške (zdaj, če je to fajn al ne nevem) in ker me je film navdušu, sem si kupu LOTR: Return of the king ;) Sekvence izvzete iz filma te dobesedno potegnejo noter, ko se spremenijo v računalniško obdelane in te postavijo v sredino bojišča. Efekti so pa vsaj tako dobri kot pri filmu, če ne celo boljši! Animacija in grafika pa itak sekata ;) To je najboljša predelava filma v igro, kar sem jih kdaj vido :)

sem tudi sam sprobal omenjen produkt pa mi ni bil všeč...verjetno zato ker nisem glih LOTR fan.....je igra res kvalitetno narejena tu ni kaj reči...zgodba pa če ne poznaš filma itak kr neki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo pri nas zasledil kje prodajajo (če sploh) "robo" od LOTR, konkretno prstan? Sem na netu videl reklamo za prstane pa so bili od 220-450$, me je skor kap zadela :blink: sicer so res (tadragi) narejeni iz 18 karatnega zlata ampak 450$ :BUA:

Aja Suzuki tvoji cd-ji so že en tedn spečeni, pa sem ti pozabu sporočit, sorry.

LP by gebre

Mogoče boš še največ sreče imel v Črni luknji v stari Ljubljani (mestni trg 8), nisem pa ziher, da sploh kaj imajo.

kot zanimivost pa naj pripopam nekaj svežih posnetkov iz Pariza, kjer sem odkril pravo zakladnico LOTR-a. Cene so nore, ampak ni da ni. Z mano je domov šla figurica Golluma, ki celo govori. :kva2:

Tko za ilustracijo: Narsil (na fotki), v razbitem stanju stane 350 evrov. Krasna šahovnica s figurami LOTR (na sliki) 645 evrov. Prstan na verižici 16 evrov, ampak zgleda bolj tako tako. Figure od 12 do 30 evrov. Sauron in Treebeard sta čudovita... itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jas sem opustil namizne igrice in prešou na računalniške (zdaj, če je to fajn al ne nevem) in ker me je film navdušu, sem si kupu LOTR: Return of the king ;) Sekvence izvzete iz filma te dobesedno potegnejo noter, ko se spremenijo v računalniško obdelane in te postavijo v sredino bojišča. Efekti so pa vsaj tako dobri kot pri filmu, če ne celo boljši! Animacija in grafika pa itak sekata ;) To je najboljša predelava filma v igro, kar sem jih kdaj vido :)

Hola!

A je to "zaresna" FRP igra al samo tko od zgoraj gledaš na sceno? A bi se dalo to reč kje videti?

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hola!

Evo, tole je pa zame daleč najbolj žalostna reč o LotR filmih:

Film Gospodar Prstanov: Vrnitev kralja je veliki zmagovalec letošnje 76. podelitve nagrad ameriške akademije filmskih znanosti in umetnosti v Los Angelesu, saj je pobral pozlačne kipce oskarje v 11 kategorijah, s čimer se je izenačil s filmoma Titanik in Ben Hur.

Jao, jao, triput jao... pa glih najslabši od vseh treh filmov dobi toliko nagrad... no ja, zdej vsaj vem, kaj očitno pali: puščanje tekočin!!! Pa izgleda vseeno al kri (Kill Bill) al pa solze (RotK)... res ni čudno, da se JRRTjev sin Christopher sploh noče pogovarjati s PJem (in da se JRRT brez dvoma obrača v grobu)... jao, jao, jao, jao, jao, jao...

(no ja, morda so mu pa zato dali vse te silne nagrade, da ne bi PJu prišlo na misel posneti še kako nadaljevanje (itaq je izpustil snovi za vsaj še tri filme)... pa še s Hobbitom nekaj grozi...)

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, tale tema je pa tako dolga in dolgočasna, pa tudi nadaljevanj ima toliko, kot originalni LOTR! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So se v akademiji pač, taki, kot se za verne in bogaboječe američane spodobi, šparali do poroke, čim je pa Arwen končno šefeta pokasirala, potem so pa tud oni mošnjico razvezal in tud za nazaj potalal kipce.

Ma ne, v bistvu sta prejšnja dela res bolj lirična in pretresljiva, samo kaj, ko je tretji del tako epsko mogočen, no pa še tretji, da ga pač niso mogli izpustiti. Dejstvo je, da so na žalost posneli, vsaj zame, zadnjo knjigo, po kateri je še bilo vredno snemat film, sedaj pa smo obsojeni na razne Harry Potter, 7 del,: Prvi izliv in podobne mojstrovine.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da so na žalost posneli, vsaj zame, zadnjo knjigo, po kateri je še bilo vredno snemat film, sedaj pa smo obsojeni na razne Harry Potter, 7 del,: Prvi izliv in podobne mojstrovine.

Ja ... zdaj bojo sam še akcijske prospekte snemal i... "FZ6 rides again" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Los Angelesu so podelili oskarje. Zmagovalec podelitve je film Gospodar Prstanov: Vrnitev kralja, ki je prejel 11 oskarjev, med drugim tudi za najboljsi film.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So se v akademiji pač, taki, kot se za verne in bogaboječe američane spodobi, šparali do poroke, čim je pa Arwen končno šefeta pokasirala, potem so pa tud oni mošnjico razvezal in tud za nazaj potalal kipce.

Ma ne, v bistvu sta prejšnja dela res bolj lirična in pretresljiva, samo kaj, ko je tretji del tako epsko mogočen, no pa še tretji, da ga pač niso mogli izpustiti. Dejstvo je, da so na žalost posneli, vsaj zame, zadnjo knjigo, po kateri je še bilo vredno snemat film, sedaj pa smo obsojeni na razne Harry Potter, 7 del,: Prvi izliv in podobne mojstrovine.

lp

Rudi

Hola!

Ja, se strinjam... na žalost.

Sicer ne vem koliko poznaš ostala dela JRRTja, a npr v Silmarillionu je vsaj še nekaj deset zgodbic, ki bi bile vsaj tako (če ne še bolj) lepe za "ufilmit" kot LotR... in v več delih :D . Pogoj je seveda, da tega ne bi naredil PJ (ali kdorkoli z enako patetično-cmeravim in pišmevuhovskim - da ne rečem BMKjevskim - pristopom k logiki in "duhu" knjige oz prizadevanjem avtorja).

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je slučajno že kdo razmišljal koliko so naši junaki v LOTR-u prehodili skozi svoje popotovanje?

Jest sem po zemljevidu na katerem je označena pot(DVD verzija, tisti listek zraven) izmeril-izračunal, da sta Frodo in Sam prehodila nekaj manj kot 3000 km :wacko: .Dopuščam kar velika odstopanja, ker sem to meril med slovenščino, namesto vrvice pa sem preprosto uporabil svoj las, ki ga je malo težje kontrolirat kot navadno volno. Samo to se mi zdi ful velik, a ma kdo kakšne konkretnejše podatke?

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je slučajno že kdo razmišljal koliko so naši junaki v LOTR-u prehodili skozi svoje popotovanje?

Jest sem po zemljevidu na katerem je označena pot(DVD verzija, tisti listek zraven) izmeril-izračunal, da sta Frodo in Sam prehodila nekaj manj kot 3000 km :wacko

ja, to me vsak dan žre ... Pa zanima me, a so statistično pravilno razporedili leve in desne korake, ali so pač večkrat začeli z levo nogo in so zato levi podplat malo bolj obrabili? :hmm:

Hmm, meni so bli filmi sicer všeč, mi je pa všeč tudi, da je vsem über-fanom malce dol padl ovse skupaj ... se je vs ta srenja vsaj malce bolj na normalen nivo jakosti naštelala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, meni so bli filmi sicer všeč, mi je pa všeč tudi, da je vsem über-fanom malce dol padl ovse skupaj ... se je vs ta srenja vsaj malce bolj na normalen nivo jakosti naštelala...

Od kje ti pa ta podatek? Pa ne da pospošuješ glas enega ali dveh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje ti pa ta podatek? Pa ne da pospošuješ glas enega ali dveh.

Malo berem pritožbe po raznih forumih in blogih ...

številni ueber-fani, predvsem tisti, ki so fani še iz časa BP (Before Peter), javkajo in pravijo "DOH"......

tisti, ki so postal ifani z gledanjem prvega filma, ne štejejo za über-fane ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledajo ga pa še vedno vsi, ker je to edina vizualna uprizoritev LOTR-a, všeč ali ne. Knjiga se bere bolj počasi, s filmom pa pospraviš celega v desetih urah. Vzemi ali pusti, pravijo šank rokerji. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker je to edina vizualna uprizoritev LOTR-a...

Ne vem, ce je ravno edina. Ce me spomin ne vara sem pred leti gledal neko risanko (kolikor se spomnim, je bila ravno bitka iz kraljeve vrnitve).

Ce kdo ve kaj vec o tej risanki, naj prosim napise (bi jo rad se enkrat videl).

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Risanka je po moje kar obetala, ok, ok, ni bila ravno biser, sam še zmeraj boljše kot nič.

Če mene vprašaš, je vseeno boljše met en nadpovprečen film (ki žal pač ni popolen - remember Haldir etc... :wub: ), kot pa tri knjige špeha na polici, pokrite s prahom. Priznat je treba, da se zadnje čase dokaj malo bere (še posebej :rtfm: ) , izjema šola in tale forum.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!