Skoči na vsebino

Alkohol vs.Marihuana (grass)


Ice

Priporočene objave

ena lepa politicno-osebna tema za razmisljati.

kot dolgoletni opazovalec evropske MC- in moto-scene sem zasledil en frapanten fakt:

namrec vecina ravsov,pretepanj,agresije,nesrec itd se dogaja,ko so udelezenci alkoholizirani.koliko so "pod gasom" ni niti pomembno.medtem ko so "za/nakajenci" (z relativno majhno dozo alkohola; 1-2 pivi,1 jack) vecinoma mirni.

zanima me sedaj vase mnenje glede alkohola in trave,ker se ta substanca v vseh svojih oblikah ne obravnava kot droga,medtem ko za 1 g trave vsi (i.e.zakonodajalec in eksekutiva) znorijo in "delinkventa" preganjajo.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dvoličen odnos tudi meni ni čisto razumljiv. Zgleda da je alkoholni lobij še vedno dovolj močan, da si v primerjavi z mehkimi drogami (vključno s cigaretami) zagotavlja priviligiran položaj. Alkohol je gotovo v neprimerno večjem številu vzrok za različne tragedije, tako na cestah kot v družinskih odnosih. Prav rad bi videl statistiko, koliko "prijateljev" in bratov se je že poklalo med sabo po par litrih zaužite dolenjske šmarnice... Koliko žena in otrok trpi zaradi pijancev, pa najbrž tudi ne ve nihče. Jaz se ne spomnim, da bi kdaj srečal zakajenega "težaka", medtem ko je pijanih kar precej.

Če bi že moral izbirati med tem, da se ga ob raznih priložnostih nabijem z alkoholom (s tem ne mislim na eno pivo za žejo) ali zakadim z malo travce, bi vsekakor izbral drugo. Razlika je že v stanju zadetosti, da ne govorim o počutju naslednji dan. Da pa bi bil zaradi tega s strani zakona obravnavan kot narkoman in kriminalec (za razliko od pijancev), se mi ne zdi prav pošteno.

V vsakem primeru pa, kar se vožnje z motorjem tiče, nisem na strani nobenih omamljujočih substanc, ker sem imel slabo izkušnjo že po zaužitem malem pivu, ki se je na srečo končala brez posledic.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trava rules glede tega. Legalize it (pa prostitucijo tudi) :D

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene itak vsi vejo da ne pijem, kaj šele da bi kadil travo, sem pa absolutno za dekriminalizacijo uživalcev in posesti majhnih količin in za prodajo pod nadzorom. Legalizacija pa ni možna, ker tega ne dovoljujejo mednarodne konvencije.

Debata alkohol vs. trava glede škodljivosti niti ni potrebna, ker je alkohol dokazano neprimerno bolj škodljiv za zdravje.

Glede na to, da vsak, ki pije alkohol ali kadi travo ali tobak škodi edino samemu sebi, je absurd, da je kaznovan edino tisti, ki kadi travo in si s tem škodi še najmanj, od ostalih pa država veselo pobaše trošarine in davke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človeštvo pije alkohol v različnih oblikah že nekaj tisoč let, travo pa kadi zadnjih 50 let.

Bo morala tavica še malo počakati, da pride v zrela leta, potem pa jo bomo sprejeli medse.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

auuuuuuu......brrrm,tudi ignoranca ni izgovor."travo" in njene _oblike_ so kadili preden so tobak prinesli v evropo.ker med ostalim je THC tudi zdravilo - MS- in artroza-pacienti v ZDA ze lahko dobivajo marihuano po receptu.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kadim ničesar, pijem za potrebe žuriranja, ne ni se pa branil raznih drugih načinov uživanja trave (cookies, puding ...).

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moje mnenje je čisto, kar se mene tiče.

Uživala v velikih količinah tako eno kot drugo, samo dejstvo je, da mi ni všeč občutek nemoči, oz. "zadetosti" in se vedno bojim, da me ne bo preveč zadelo. Nikoli nisem kupila niti grama česarkoli, pokadila pa v velikih količinah. Vedno obstaja dvom, kaj je zvito v joint in ker sem imela zadnjič dvakrat, ko sem kadila slabo izkušnjo s tem, se tega ne lotevam več.

Po drugi strani pa lahko alkohol kontroliram, vem koliko ga lahko spijem, da ne bo preveč, vem kakšni učinki bodo in kake znajo biti posledice.

Zato se jaz osebno raje odločim za alkohol (oz. se vedno odločim) kot travo ali pa haš ali pa kaj poodobnega. Čeprav sem pa že zdavnej ugotovila, da lahko noro žuraš, tudi če se ne udajaš takim in drugačnim substancam.

Naslednji dan te pa še glava ne boli, torej nimaš mačka, kar je pa najpomembnejše, nimaš moralnega mačka, saj vse delaš s trezno glavo.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marijan bi travo legaliziral, tudi pokadil bi, ampak nikoli ko vem da bom vozil (tudi alko takrat odpade).

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bilo po valu 202 ob 10 dopoldan. naprava se bo imenovala POPILOMETER(upam da sem si prav zapomnil) delovala pa bo na principu velikosti zenice. Na sodišču je še vedno mirodajno samo izvid iz strokovnega pregleda(zdravnikteprešlatainprešpikapodolgeminpočezpress)

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bilo po valu 202 ob 10 dopoldan. naprava se bo imenovala POPILOMETER(upam da sem si prav zapomnil) delovala pa bo na principu velikosti zenice. Na sodišču je še vedno mirodajno samo izvid iz strokovnega pregleda(zdravnikteprešlatainprešpikapodolgeminpočezpress)

UPPSSSSSSSSS napisal v napačen topic se opravičujem.

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Uredil - HANZI on 15/01/2002 12:47:11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kaka bi bila situacija, ce bi lahko do trave prisel na tako lahek nacin kot do alkohola? Bi potem v casopisih brali: Zadet moz pretepal zeno in otroka, vzrok za prometno nesreco je bila droga, ...

Ce bi travo legalizirali? Meni je vseeno, ker je ne potrebujem, verjetno bi pa nekaj dilerjev propadlo. Npr. kar nekaj narkomanov dila s travo, da tako lahko zasluzi denar za nabavo trde droge za svoje potrebe. Ej pa da bi en narkoman mojemu otroku pred solo ponujal travo, pa da ga vidim, ga takoj fentam!

Ne vem, kako lahko primerjate kapljico dobrega vina z enim smrdljivim jointom. Sej vino ni samo zato, da se ga napijes ampak z njim lahko tudi uzivas ob dobri hrani.

Si lahko predstavljate skupino poslovnezev v neki otmeni restavraciji, ki namesto vina ob hrani vlecejo velikanski joint.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Si lahko predstavljate skupino poslovnezev v neki otmeni restavraciji, ki namesto vina ob hrani vlecejo velikanski joint.

yep tadej,lahko.ker sem ze videl.in od dveh kozarcev vina lahko ravno tako ratas "zadet" kot od jointa.torej ne vem,zakaj je alkohol "dober" in trava "slaba".ker kot receno,se nisem videl nakajenega da je delal piz*arije,napojene pa ze velikokrat.

da pa vse to ni ne za mladoletnike in ne za voznike je jasno.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice vino ob dobri hrani pijeą zato, da uľivaą v njegovem okusu, posebno ob kaki malo drazji buteljki.

Ne vem če se "okus" jointa poda zraven hrane tako kot okus dobrega okusnega vina.

Drugače pa ne podpiram alkohola. Je pa res, da se ga ene 3x na leto namecem.

Da postanes odvisen od alkohola moras kar nekaj let piti. Da pa postanes odvisen od trdih drog pa rabis bitveno menj casa, lahko manj kot leto. A si ze kdaj videl alkoholike stare 16 let. Najbrz ne! Narkomanov zasvojenih s trdimi drogami pa ze veliko.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ice vino ob dobri hrani pijeą zato, da uľivaą v njegovem okusu, posebno ob kaki malo drazji buteljki.

Ne vem če se "okus" jointa poda zraven hrane tako kot okus dobrega okusnega vina.

Drugače pa ne podpiram alkohola. Je pa res, da se ga ene 3x na leto namecem.

Da postanes odvisen od alkohola moras kar nekaj let piti. Da pa postanes odvisen od trdih drog pa rabis bitveno menj casa, lahko manj kot leto. A si ze kdaj videl alkoholike stare 16 let. Najbrz ne! Narkomanov zasvojenih s trdimi drogami pa ze veliko.

tadej,na stajerskem/A je vsaj 50% solarjev (do 18 let!) vsaj enkrat tedensko pijanih.od tega jih ima 50% akutne probleme z alkoholom,kar se steje tukaj kot zasvojenost (alkoholizem),ker NE morejo DNEVNO brez njega!! najmlajsi primer je star 12 let! tudi tretjina punc ima vecje ali manjse tezave z alkoholom! ne mi torej o tem,da alkohol NE zasvojuje v hitrem casu!

tema se nanasa na marihuano,katera NI vstopna droga do trdih drog,kot to hocejo dokazati po svetu.trde droge so ABSOLUTEN tabu in o njih se jaz ne mislim pogovarjati,pika.razlog je,da sem izgubil znanca na ta nacin.

ce je kaj vstopna droga so to "navadne" cigarete in pivo/vino.

meni osebno je vseeno s cim se kdo nasuje,jaz samo podajam moja subjektivna opazanja po vec kot desetih letih v sceni.da pa bom vsakega,ki me pijan in/ali zadet vplete v bilokaksne neumnosti osebno razsul,se lahko vzame kot dano.na legalni ali ilegalni nacin.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji si verjetno bolj sankcioniran kot pri nas ce te dobijo s travo, zato se ga avstrijska mladina bolj zadeva z alkoholom (ki je povsem legalen) kot s travo.

Zame je trava vstopnica med trde droge. Sem imel kar nekaj sosolcev v srednji soli (Litistroj), ki so se delali frajerje in so kadili travo. Danes po 10 letih jih je nekaj ze umrlo (predoziranje ali pa samomor), eden na televiziji razlaga, kako se je v komuni "ozdravil", nekateri pa vsi propadli kloąarijo po Ljubljani in fehtajo denar, da si lahko kupijo dozo heroina ali pa kokain or whatever.

Tudi v zdravstvenem domu na Metelkovi lahko vsak dan vidim za en razred urejenih srednjesolskih otrok, ki zjutraj pred poukom s torbami na ramenih pridejo po svojo dozo metadona!!!!! Verjetno so ti otroci zaceli s travo.

BTW a ni skoda internetnih impulzov za tele narkomanske debate.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tadej,tudi v AUT otroci pod 16.letom starosti ne smejo "dobivati/priti do" alkohola.... makes you wonder though.

je pa to trenutno brezvezna debata,ker sem moje stalisce ze ponazoril v mojem presnjem postu.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zame je trava vstopnica med trde droge. Sem imel kar nekaj sosolcev v srednji soli (Litistroj), ki so se delali frajerje in so kadili travo. Danes po 10 letih jih je nekaj ze umrlo (predoziranje ali pa samomor), eden na televiziji razlaga, kako se je v komuni "ozdravil", nekateri pa vsi propadli kloąarijo po Ljubljani in fehtajo denar, da si lahko kupijo dozo heroina ali pa kokain or whatever.

Ti bom jaz kar iz lasnih izkusenj povedal:

Star se 24 let. Ven sem zacel hodit zgodaj (recimo pred 10 leti). Pac takrat je bila aktualen alko (vino etc.). Pac, smo v bistvu pijani okoli hodili. Dobil si ga kjer si hotel, trave pa za razliko ni bilo nikjer. Tako takrat, kot danes mladina (sem se stejem tudi sam) komaj caka vikend, da se ga napije ali zakadi, al pa kar oboje. Verjemi. Zdaj se pa pojavi vprasanje kaj bolj skoduje?

Da trava vodi k trdim drogam je napacno misljenje. Lahko tudi travo preskocis. Konec koncev je to odlocitev posameznika.Sam bi svojemu otroku raje predlagal travo kot alko. Sigurno!

Ko si ze omenil svoje sosolce: Tudi mi smo pili in se posebej kadili na veliko v srednji soli, pa smo jo vsi uspesno koncali. Nekateri studiramo (uspesno!), nekateri delajo, kadijo pa se vsi. Klosari ne noben.

quote:

Tudi v zdravstvenem domu na Metelkovi lahko vsak dan vidim za en razred urejenih srednjesolskih otrok, ki zjutraj pred poukom s torbami na ramenih pridejo po svojo dozo metadona!!!!! Verjetno so ti otroci zaceli s travo.

Mogoce pa niso. Ali pa si se vprasal zakaj so sploh zaceli? Mogoce zato, ker nimajo kaj delat, al se pa nimajo kam dat. Z eno besedo DOLGCAS!!!

quote:

BTW a ni skoda internetnih impulzov za tele narkomanske debate.

Vsak ma svoje mnenje. Jaz podpiram 'narkomanske' debate, saj se le tako da se folk kaj prepicat, ce ze niso prevec narkomanskih filmov videli v stilu : Tip en joint skadi, naslednji dan se pa pici.

Ha,ha,ha

Lp vsem,

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

US court rules cannabis users can drive after smoking

A US appeals court has ruled motorists in Idaho can drive while they're high as long as their driving isn't erratic and they can pass a sobriety test.

The court ruled Matthew Patzer, 21, could not automatically be presumed impaired because he wasn driving smoothly and passed two field sobriety examinations.

Their ruling overturned an impaired driving conviction against Patzer, who was stopped for having a broken tailgate light in 1998 and admitted to police he'd smoked marijuana at a party.

Assistant US Attorney Michael J Fica in Idaho said the government may ask the court to review its decision or request the US Supreme Court hears the case.

The decision has been taken by three judges at the San Francisco-based 9th US Circuit Court of Appeals.

It wrote: "Given the distinction drawn by the statute, there is no basis to conclude that impairment may be presumed upon admission of use of a non-narcotic drug."

While it's illegal to drive under the influence of alcohol or narcotics, Idaho law doesn't list marijuana as a narcotic.

Idaho Senate Judiciary Chairman Denton Darrington said he had assumed marijuana was a narcotic under state law, and the statute might need to be reviewed.

Vir: Ananova

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da slovenci nimamo nobene mere pri nicemer in zato mislim da so kazni se premile,primer;v gostilni spijes 3-4 pive in si reces,ce me ustavjo kapsi bo tolko kesa,ok sej mam.gres na cesto in si najbolj pametn voznik kar so jih poznali,jst npr.sem na tak nacin stolkel nov avto,na sreco ni bilo drugih udelezencev.vzrok za nesreco pa je bil,vsaj tako sem mislil takrat OD KADAJ PA TA KAMEN TUKI,zjutraj pa sem se prepricu da je tisti kamen tm ze vsaj 1000let(ziva stena)no hvala tehniki-air bagu!kr se tice droge ,nimam teh problemov,samo trava bi po mojem bla lahko legalizirana orugo pa ne!lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Američani so očitno (enkrat za spremembo) naštudirali nekaj pametnega. Če si priseben in sposoben za vožnjo, ti nima kdo kaj. Ne pa kot pri nas, ko dobiš 90.000+pike za THC v krvi, pa čeprav si kadil dva tedna nazaj.

Kar se pa tiče dileme alkohol - marihuana, bi se glede na izkušnje raje odločil za travo, saj naredi v vsakem oziru manj škode. Nisi zatežen in agresiven, naslednji dan si OK (ni morečega alkoholnega mačka), tudi dolgoročne posledice so manjše kot pri alkotu (mimogrede, Tadej, poznam dolgoletne vsakodnevne kadilce z diplomami in super službami). Čeprav načelno ne podpiram vožnje pod vplivom, se včasih zgodi, da drugače pač ne gre... Tudi v takem primeru se mi zdi trava bolj varna. Alkohol ti da "jajca" pa "gas do podna", trava pa te sprosti in umiri, pa še stvari okoli sebe dojemaš bolje kot na alkotu (vsaj pri meni je tako). V svoji večletni motoristični karieri sem imel dve nesreči z motorjem (od tega eno totalko). V obeh primerih je bil povzročitelj avtomobilist pod vplivom alkohola. Mislim, da tudi to nekaj pove.

lp,

Iggy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Me zanima kaka bi bila situacija, ce bi lahko do trave prisel na tako lahek nacin kot do alkohola? Bi potem v casopisih brali: Zadet moz pretepal zeno in otroka, vzrok za prometno nesreco je bila droga, ...

Ce bi travo legalizirali? Meni je vseeno, ker je ne potrebujem, verjetno bi pa nekaj dilerjev propadlo. Npr. kar nekaj narkomanov dila s travo, da tako lahko zasluzi denar za nabavo trde droge za svoje potrebe. Ej pa da bi en narkoman mojemu otroku pred solo ponujal travo, pa da ga vidim, ga takoj fentam!

Ne vem, kako lahko primerjate kapljico dobrega vina z enim smrdljivim jointom. Sej vino ni samo zato, da se ga napijes ampak z njim lahko tudi uzivas ob dobri hrani.

Si lahko predstavljate skupino poslovnezev v neki otmeni restavraciji, ki namesto vina ob hrani vlecejo velikanski joint.

Tadej

Ne samo, če si lahko predstavljam, ampak tudi sodeloval in videl. Bi te presenetilo, koliko takšnih menedžerskih/direktorskih ljudi kadi travo... Res pa v zaprtem krogu

Lp

Rudolfo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ne "poha" ni Sloven'c oi!oi!oi!

Tud men se zdi, da je vožnja bolj dinamična če skadiš en joint al pa dva.Alkohol ti preveč dvigne samozavest in se preveč zaganjaš oz. precenjuješ svoje sposobnosti, kar povzroča nesreče.Jest se totalno strinjam z Iggyjem.

Jest bom rajš pohu. Ajd pol!

Eat my dust!!!

Uredil - jero on 28/01/2002 20:38:35

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!