Skoči na vsebino

Alkohol vs.Marihuana (grass)


Ice

Priporočene objave

Človeštvo pije alkohol v različnih oblikah že nekaj tisoč let, travo pa kadi zadnjih 50 let.

Bo morala tavica še malo počakati, da pride v zrela leta, potem pa jo bomo sprejeli medse.

Brrrm

No s to tvojo izjavo se pa ne bi ravno strinjal. Travo se kadi ze tisočletja, samo v evropi so jo zacel mal kasneje. Uporabljali so jo za lajsanje bolecin(taksnih in drugacnih), za sprostitev,...

Alkohol je definitivno bolj nevaren kot pa trava, saj povzroca fizicno odvisnost medtem ko trava povzroca samo psihicno zasvojenost. Psihicno si pa lahko zasvojen prakticno z vsako stvarjo. Ce bi alkoholiki kadil travo gotov ne bi bilo tok nasilja pa tok prometnih nesrec. Na Danskem so namrec delali poskus. 10-im studentom so dali alkohol, drugim 10-im pa travo. Tisti, ki so pili alkohol niso vozili po ravni crti, so vozili hitreje, zmanjsali so se jim refleksi. Tisti, ki so pa kadili travo so pa vozili pocasneje in po ravni crti, le refleksi so se jim zmanjsali.

Nobena substanca ni neskodljiva, vendar ima trava veliko manj minusov kot pa alkohol. V angliji travo uporabljajo za lajsanje bolecin pri multipli sklerozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absint je zakon! B)

Ne bi rekel... me je takooooo glava bolela... da o blodnjah sploh ne govorim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absint je zakon!  B)

Ne bi rekel... me je takooooo glava bolela... da o blodnjah sploh ne govorim :)

Ne me hecat! Ankol slišow! :huh: :D :D :lol: :lol: :lol:

OK, kaj pa kokta in šabesa?? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelinkovc...

pijača moje mladosti... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V GB je marihuana dekriminalizirana že kako leto,čeprav je preprodaja še vedno kazniva.Marihuana po novem spada pod droge tipa C,kamor tudi sodijo sedativi.V vsakem gospodinjstvu sta dovoljeni največ dve sadiki.

V Švici so tik pred sprejemom zakona o dekriminalizaciji marihuane.

Ko smo bili še v Jugi,si lahko kadil travo in imel pri sebi nekaj malega za lastno uporabo.Zdaj pa te štrumfi peljejo k sodniku za prekrške zaradi enega po*******a jointa.

RAZLOŽITE MI ZDAJ A GREMO NAPREJ A NAZAJ!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da gremo nazaj!

Drgac pa v svici lahko gojis travo za svoje potrebe pa nisi kaznovan. V kanadi so pa pred kratkim uvedli zakon da imas lahko pri sebi 30g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22.5.2003, 00:29

V Avstraliji legalizirali marihuano

Sydney, 22. maja (STA/Hina) - Avstralija je storila prvi korak na poti k nekaznovanju posedovanja marihuane za lajšanje bolečin težkim bolnikom.

Premier Novega južnega Walesa Bob Carr je ob napovedi začetka štiriletnega poskusnega obdobja legalizacije marihuane v zdravstvene namene dejal, da so raziskave pokazale, da marihuana lajša kronične bolečine in slabost ter vzbuja apetit.

"Gre za ljudi, ki imajo zaradi aidsa, tumorjev, slabosti po kemoterapiji, multiple skleroze ali poškodb hrbtenice hude bolečine. Naša naloga je, da jim bolečine ublažimo," je dejal Carr.

Bolniki bodo marihuano dobili v lekarnah, v medicinske namene pa so jo pred časom že legalizirale nekatere ameriške zvezne države ter Kanada in Nizozemska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V določenih kantonih Slovenije je šmarnica že dolgo legalizirana.

Še več, razmišljajo o tem, da bi jo z zakonom zapovedali. Baje... B) :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V določenih kantonih Slovenije je šmarnica že dolgo legalizirana.

Še več, razmišljajo o tem, da bi jo z zakonom zapovedali. Baje... B) :wacko:

Takozvani slovenski bregundec :)

Šmarjola, oh, šmarjola,

iz mene si nardila vola,

pijem, kozlam

se v koprivah valám,

pa glaža držim

težko govorim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človeštvo pije alkohol v različnih oblikah že nekaj tisoč let, travo pa kadi zadnjih 50 let.

Bo morala tavica še malo počakati, da pride v zrela leta, potem pa jo bomo sprejeli medse.

Brrrm

No s to tvojo izjavo se pa ne bi ravno strinjal. Travo se kadi ze tisočletja, samo v evropi so jo zacel mal kasneje. Uporabljali so jo za lajsanje bolecin(taksnih in drugacnih), za sprostitev,...

Alkohol je definitivno bolj nevaren kot pa trava, saj povzroca fizicno odvisnost medtem ko trava povzroca samo psihicno zasvojenost. Psihicno si pa lahko zasvojen prakticno z vsako stvarjo. Ce bi alkoholiki kadil travo gotov ne bi bilo tok nasilja pa tok prometnih nesrec. Na Danskem so namrec delali poskus. 10-im studentom so dali alkohol, drugim 10-im pa travo. Tisti, ki so pili alkohol niso vozili po ravni crti, so vozili hitreje, zmanjsali so se jim refleksi. Tisti, ki so pa kadili travo so pa vozili pocasneje in po ravni crti, le refleksi so se jim zmanjsali.

Nobena substanca ni neskodljiva, vendar ima trava veliko manj minusov kot pa alkohol. V angliji travo uporabljajo za lajsanje bolecin pri multipli sklerozi.

Na žalost se ne morem strinjati, da trava povzroči le psihično odvisnost (že s tem pojmom so težave...). Pa še čisto laično: če si od nečesa odvisen, ti je prav vseeno na kakšen način...

Pa še glede tistega z 10 študenti zakajenimi/zapitimi - prav majhen vzorec, če mene vprašaš. A je morda kaj podatkov o njihovih osebnostnih potezah in kako so kontrolirali te spremenljivke?

Sicer pa, kaj kompliciramo:

per = zakon. Ne serte ga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človeštvo pije alkohol v različnih oblikah že nekaj tisoč let, travo pa kadi zadnjih 50 let.

Bo morala tavica še malo počakati, da pride v zrela leta, potem pa jo bomo sprejeli medse.

Brrrm

No s to tvojo izjavo se pa ne bi ravno strinjal. Travo se kadi ze tisočletja, samo v evropi so jo zacel mal kasneje. Uporabljali so jo za lajsanje bolecin(taksnih in drugacnih), za sprostitev,...

Alkohol je definitivno bolj nevaren kot pa trava, saj povzroca fizicno odvisnost medtem ko trava povzroca samo psihicno zasvojenost. Psihicno si pa lahko zasvojen prakticno z vsako stvarjo. Ce bi alkoholiki kadil travo gotov ne bi bilo tok nasilja pa tok prometnih nesrec. Na Danskem so namrec delali poskus. 10-im studentom so dali alkohol, drugim 10-im pa travo. Tisti, ki so pili alkohol niso vozili po ravni crti, so vozili hitreje, zmanjsali so se jim refleksi. Tisti, ki so pa kadili travo so pa vozili pocasneje in po ravni crti, le refleksi so se jim zmanjsali.

Nobena substanca ni neskodljiva, vendar ima trava veliko manj minusov kot pa alkohol. V angliji travo uporabljajo za lajsanje bolecin pri multipli sklerozi.

Na žalost se ne morem strinjati, da trava povzroči le psihično odvisnost (že s tem pojmom so težave...). Pa še čisto laično: če si od nečesa odvisen, ti je prav vseeno na kakšen način...

Pa še glede tistega z 10 študenti zakajenimi/zapitimi - prav majhen vzorec, če mene vprašaš. A je morda kaj podatkov o njihovih osebnostnih potezah in kako so kontrolirali te spremenljivke?

Sicer pa, kaj kompliciramo:

per = zakon. Ne serte ga.

Ne ne...

Tuki ma Blaz najbl prov!!!

:P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nimam proti če to nekdo uživa. Sam trave tudi slučajno ne, kako pivo ali dva pa še spijem v dobri družbi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom ponovil moja opazanja: zakajenega/no se nisel videl,da bi delal/a pi*darije; pijanih ze nic koliko.zato sem za legalizacijo marihuane in veliko strozje kazni kar se tice deliktov z alkoholom.

BTW ne pijem in ne kadim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW ne pijem in ne kadim.

..potem si tak kot jaz.... :ph34r:

živim samo od ljubezni... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW ne pijem in ne kadim.

..potem si tak kot jaz.... :ph34r:

živim samo od ljubezni... :rolleyes:

B) sem ze mislil,da nimava nic skupnega. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem ravno poslušal pri poročilih, da vsako leto po svetu umre 5.000.000 kadilcev (milijon samo na kitajskem), 3000 jih umre pa v Sloveniji. Sej vem, da človek lahko umre tudi zaradi česar drugega, ki tu ni bilo omenjeno, ampak navadno se človek stvari, ki mu škodujejo križa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ze pomislil koliko druzinskih clanov trpi zaradi pijanskih fotrov, pa ne samo v sloveniji. Sicer ne pijem in ne kadim ampak vseeno mislim da s travo neposredno ne mores vplivati na drugega s pijaco pa(sem ze prej navedel kako), ce ne drugace ves denar zapravs.

Ce bi vsi pjanci kadil travo namest pil, gotov ne bi blo tok nasilja v druzinah. Sam osebno se nisem vidu zakajenca k be se pretepal. Najbolj sem jezen ko berem v casopisu da je nek mlad fant umrl, prej je pa kadil travo. Velik sem ze prebral literature na to temo. Zarad trave je prakticno nemogoce umret(vsaj s kajenjem ne).Smrtna doza je 200 jointov. Ko jih bo pa kdo tok pokadil enega za drugim naj se pa pr men oglasi.

Strinjam se z ICEom. Travo naj se legalizira, za alkohol naj se pa uvede strozje zakone!

Primerjajte Rock Otočec pa Reggae River Splash v Tolminu. Na rock otočcu je velik pjace in vsako leto lahko beremo kaksni izgredi so tam. Mam pa ene par prijateljev k pa redno obiskujejo Reggae river splash pa se po njihovih podatkih tam sam trava kadi, nic pjace. V parih dneh po obisku tisoc ljudi tud enga izgreda ni blo. TO JE ZELO POMEMBEN PODATEK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probal sem že kar nekaj obojega pa se mi zdi da imam pri večji količini trave še zmeraj boljšo samokontrolo kot pri alkoholu, ko mi grejo same neumnosti po glavi, pri zakajenosti se pa samo smejim!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bayer podprl zdravilo iz konoplje britanskega podjetja GW

London, Velika Britanija

GW Pharmaceuticals, manjše britansko farmacevtsko podjetje, ki razvija zdravilo proti bolečinam iz konoplje, je pridobilo naklonjenost enega od največjih evropskih farmacevtskih podjetij za svoje pršilo za pod jezik.

Bayer, nemško podjetje, znano po odkritju aspirina, je z GW podpisalo pogodbo o prodaji zdravila v Veliki Britaniji, ki je po ocenah vredna do 25 mio angleških funtov. GW bo od prodaje obdržal tudi 40% prihodkov.

GW bo od pogodbe z Bayerjem največ pridobil, ko bodo zdravilo - imenovalo se bo Sativex - odobrile zdravstvene oblasti v Veliki Britaniji. Podjetje GW je tako prepričano v odobritev zdravila, da se je pripravljeno zadolžiti za razvoj proizvodnje, ki naj bi se začela naslednje leto.

Podjetje vzgaja konopljo v velikanskem rastlinjaku na skrivni lokaciji v Veliki Britaniji in je za vsak slučaj podpisalo pogodbo še z enim neznanim vzgojiteljem konoplje.

Geoffrey Guy, ustanovitelj in predsednik GW pravi, da bo Sativex zdravilo na recept za tretiranje simptomov multiple skleroze in hudih nevropatskih bolečin.

Več: http://news.independent.co.uk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probal sem že kar nekaj obojega pa se mi zdi da imam pri večji količini trave še zmeraj boljšo samokontrolo kot pri alkoholu, ko mi grejo same neumnosti po glavi, pri zakajenosti se pa samo smejim!!!!

Js sm to tud že slišu pa tud verjamem!! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!