Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

no da ti povem... ni problem v konektorju...

Napačno sem se izrazil...v mislih sem imel ethernet vtič v laptopu in ne konektor na samem UTP kablu. Mi je bilo jasno iz tega kar si napisala, da se ti je to zgodilo večkrat z različnimi kabli oz. konektorji.

Drugače sem pa jaz s Pavilionom DV7 zelo zadovoljen, tako glede uporabnosti kot same estetike računalnika. Je pa velik, prevelik in pretežak, da bi ga nosil okrog.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pavilioni so sicer bolj za domačo rabo in zabavo a so proti njim Elitebook-i in Probook-i čisti krampi, kar se dizajna tiče. Jaz pri teh zadevah gledam tudi na estetiko, glede zmogljivostih pa je itaq vse odvisno od modela. Je pa res, da so laptopi namenjeni za poslovno rabo ponavadi bolj zanesljivi (vsaj to po nekaterih forumih govorijo tehniki, ki se ukvarjajo s servisiranjem teh mašin).

Se strinjam - Pavillioni so mi bili po dizajnu zmeraj "malo bolj všeč". Kolikor vem, so Pavillioni tudi edini, ki imajo dva slota za diske - na svojem EliteBooku ga (men se zdi) nimam (bom šel še enkrat preverit).

Je pa dejstvo - vse, kar prodajajo, mora biti delujoče ali podprto s servisom, in težave z vtikačem od kabla ne bi smelo biti ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar je meni moh pavilon zdrzal ne bi noben drug :notworthy:

od veckratnega pretepanja zaradi dolocenih hib,

padca na tla z mize itn.....

bom sigurno se enkrat hp pavilona nabavo :naughty:

edino batarija zdaj po 4 letin neprestane uporabe ne drzi vec kot 40 minut pa polnilec tudi ne deluje vedno.. le ob dolocenih polozajih :whistle:

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooo, merci beaucoup :)

Javi prosim, kakšen bo rezultat.

Če prav razumem, PAvilionov še vedno ne rihtajo na servisih?

"HP servisni partnerji ne opravljajo popravil za HP Pavilion in Compaq Presario.Za servis kontaktirajte HP Pavilion/ Compaq Presario klicni center na telefonski številki

++ 386 (0)1 432 20 01 "

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Javi prosim, kakšen bo rezultat.

Če prav razumem, PAvilionov še vedno ne rihtajo na servisih?

"HP servisni partnerji ne opravljajo popravil za HP Pavilion in Compaq Presario.Za servis kontaktirajte HP Pavilion/ Compaq Presario klicni center na telefonski številki

++ 386 (0)1 432 20 01 " ?

bom sporočila... :yes:

samo najbrš ne bo to še tako kmalu, ker se nekak nimam čase zdajle s tem ukvarjat pa še garancije imam dovolj, da se mi ne mudi.

Popravljeno . Popravil domina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Rabim manjši prenosnik,ki bi res služil svojemu imenu.Rabil bi ga za na pot da bi lahko pregledal pošto,malo pobrskal po internetu,shranil fotografije in podobno.Ker se ne spoznam prosim za nasvete kaj najmanj naj si kupim.Kupujem rabljeno in čim ceneje.Malo sem gledal po oglasnikih ampak se zgubim v vse tistih podatkih.Vsak nasvet dobrodošel.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Rabim manjši prenosnik,ki bi res služil svojemu imenu.Rabil bi ga za na pot da bi lahko pregledal pošto,malo pobrskal po internetu,shranil fotografije in podobno.Ker se ne spoznam prosim za nasvete kaj najmanj naj si kupim.Kupujem rabljeno in čim ceneje.Malo sem gledal po oglasnikih ampak se zgubim v vse tistih podatkih.Vsak nasvet dobrodošel.

LP

Predlagam ti nekaj takšnega. Netbooki, kot se tem mašincam reče, niso prav hudo zmogljivi stroji a zato porabijo relativno malo energije in jim ena baterija zdrži brez težav od 5 pa tja do čez 8 ur, če lih ne gledaš filmov na polni osvetlitvi zaslona. Se pa da z njimi lepo brskati po spletu, delati v office okolju, gledati filme (no, če je komu všeč gledati film na tako majhnem zaslonu), so fizično majhni in lahki.

Ker netbookom trg odžirajo ploščki gredo v zaton in bi lahko tudi kakšnega novega dobil za sprejemljivo ceno. Predlagam ti, da najdeš kakšnega, ki je še v garanciji in potem garancijo podaljšaš kar recimo omogoča HP s Care Pack programom. Ni pa HP edini proizvajalec, netbookov je na trgu precej je pa tudi res, da so si med seboj precej podobni. Sam imam podobnega HP-ja Mini kot je na zgornji povezavi in sem z njim zadovoljen saj popolnoma zadostuje mojim potrebam, kadar sem na poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanimiva stran s pohvalami na račun HP-ja. Sicer ne vem, s čim se tisti, ki HP-ja hvalite ukvarjate, ampak po mojih izkušnjah je navaden šrot. Drži, da ima daleč največjo in verjetno tudi najboljšo servisno mrežo, ampak te bleščice imajo zanič tipkovnico, resne težave z matičnimi, res pa je da v primeru okvare bo zadeva zelo verjetno popravljena. Poznam pa takšne, ki se raje sprijaznijo z manjšo napako, kot da bi jih še vozili na servis. EliteBook je še na nekem nivoju ampak po mojih izkušnjah...odkar sem na Lenovo, pa sprobal že precej tega premičnega šrota...je daleč najboljši tudi za kakšno resno delo; programiranje, dizajn,...tipkovnica je svetlobna leta pred tisto na kakšnih Paviljonih, res pa je da je predvsem prenosnik z namembnostjo, ne za "styling". Sicer alu look na HPjih dobro izgleda ampak zanimivo, da imate toliko pohval na račun same ergonomije, celote PC>ja v malem. Kolikor sam vidim dizajnerske presežke večine proizvajalcev, se zgolj trudijo s kopiranjem Appla, a jim ne uspeva najbolje. Vkolikor bi nekdo iskal cenejši PC, bi mu predlagal raje Acerja ali Asusa, še prej Fujitsuja, kot pa HP-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva stran s pohvalami na račun HP-ja. Sicer ne vem, s čim se tisti, ki HP-ja hvalite ukvarjate, ampak po mojih izkušnjah je navaden šrot. Drži, da ima daleč največjo in verjetno tudi najboljšo servisno mrežo, ampak te bleščice imajo zanič tipkovnico, resne težave z matičnimi, res pa je da v primeru okvare bo zadeva zelo verjetno popravljena. Poznam pa takšne, ki se raje sprijaznijo z manjšo napako, kot da bi jih še vozili na servis. EliteBook je še na nekem nivoju ampak po mojih izkušnjah...odkar sem na Lenovo, pa sprobal že precej tega premičnega šrota...je daleč najboljši tudi za kakšno resno delo; programiranje, dizajn,...tipkovnica je svetlobna leta pred tisto na kakšnih Paviljonih, res pa je da je predvsem prenosnik z namembnostjo, ne za "styling". Sicer alu look na HPjih dobro izgleda ampak zanimivo, da imate toliko pohval na račun same ergonomije, celote PC>ja v malem. Kolikor sam vidim dizajnerske presežke večine proizvajalcev, se zgolj trudijo s kopiranjem Appla, a jim ne uspeva najbolje. Vkolikor bi nekdo iskal cenejši PC, bi mu predlagal raje Acerja ali Asusa, še prej Fujitsuja, kot pa HP-ja.

Ne vem sicer na kakšni osnovi pljuvaš po HP-ju, pa bom povedal iz svojih izkušenj.

Na fimi imamo cca 50 prenosnikov od tega 3x Lenovo IBM, 2x Acer, 1x Siemens Fujitsu, 1x Toshiba, ostalo so HP-ji. Vsi računalniki so cenovnega ranga 800 EUR ali več. Oba ACER-ja sta v 3 letih crknila, najprej CDroma, potem še matična na obeh, baterije zanič po 2 letih. Na dveh IBM Lenovo crknil disk, problemi z zmrzovanjem, ...Na Toshibi crknila grafika, noben servis v SLO mi ni mogel popraviti računalnika. Na HP-jih pa so bile okvare 3x zanič HDD, 2x okvara grafike(matična plošča), to v roku 5-ih let. Je pa res, da baterija ob normalni uporabi na HP-ju po treh letih drži le še kakšnih 5-10 min...

HP vsekakor ni navaden šrot, ... navaden šrot so bili prenosniki, ki so jih nekaj časa nazaj iz kitajske uvažali ti naši vrli računalniški trgovci in jih prodajali pod svojimi blagovnimi znamkami(Tronote, Neon,...), so pa kar hitro spoznali, da so potem imeli na servisih preveč garancijskih popravil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, s čim se tisti, ki HP-ja hvalite ukvarjate...

Recimo, da kolegom pomagamo pri vzdrževanju računalnikov in laptopov, nalagamo OS in programje pa kakšnega izven garancije razdremo in zamenjamo matično, zaslon ali kaj drugega, kar se je pokvarilo ali razbilo. In če Acer-ja postaviš pred HP-ja, v primerljivem cenovnem rangu, potem ne bi rekel, da si imel opravka z veliko različnimi laptopi. Me pa veseli, če si zadovoljen z Lenovom in ti želim, da bi ti še naprej dobro služil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vas polovica dela na Comtronu? :) Torej kaj dejansko tisti, ki zagovarjate HP počnete na PCju? Surfate? Pišete v OO-ju? Servis neke kište, ki je očitno velikokrat na servisu, še ne pomeni, da je dobra kišta. :D Primerjava Acer-ja oz. E-machines je popolnoma na mestu. Vse kar ima HP je izgled, glede na izkušnje z IBM Lenovo pa nisem prepričan...je na PCju dejansko oznaka IBM Lenovo? Z IBMovim diskom? .) Drži, da so bili Gericom, Tronote itd. slaba izbira; čeprav tudi nad Acerjem nisem bil navdušen, pa kljub menjavi tipkovnice, še vedno deluje. Drži da so Acerji, Asusi novih serij če druga ne bogo sestavljeni in da je HP v tem smislu verjetno bolj robustno narejen. Ampak sama ergonomija notebooka mi ne potegne in nisem edini, poleg vseh težav ki smo jih imeli z njimi, od Pro, Elite serije, so edini plus poznanstva in dodatne nizke cene HP-ja ter garancija, da bo res popravljeno, ker bo zelo verjetno crknilo. Za resno delo pa jih ne bi priporočal, sploh te novodobne tipkovnice z razmakom in slabe kopije Appla so živi obup. Za domačo uporabo sicer vsakega prepričaš za kateregakoli, HP pa se poleg še sveti. V glavnem, ob omenjenih 50ih kištah, vkolikor naj bi bila statistika sodbe, kjer se poganja ...kaj?Ne verjamem, da bi kdorkoli, ki je preizkusil kakšnega Lenovota višje serije (kljub konzervativnemu dizajnu, a robustni izdelavi!) in na njem dejansko kaj konkretnega počel, postavil HP ja predenj. Tudi Dell-i niso slabi, sploh Studio verzije, ampak osebno mi je roka ostala na drugi znamki. Glede diskov; mi zaupaš statistiko znamke diska, ki so crknile? Stavim da prevladuje WD. Razen, če so v njih kakšne zastarele IBMove serije. Drugače pa pri resnejšemu delu; se vrže original disk ven in da v backup varianto ali ponavadi uporablja kot zunanji disk; noter pa da svežega. Vsaj če podatki kaj pomenijo; da ne nosimo vsega v oblak. V glavnem moj kontra HPju še vedno velja, ampak ZA vas je več. Prijetno uporabo želim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem moj kontra HPju še vedno velja, ampak ZA vas je več. Prijetno uporabo želim ;)

Tvoj kontra še vedno nima drugih argumentov razen subjektivnih ocen, teh ti pa lahko vsak servira kolikor hoče. Glede na to, da zadnjih 10 let prijetno uporabljam že 5-ega HP/Compaq-a (trenutno imam dva), da sem imel tudi Sony-a, Toshibo in da v službi, poleg obilice HP-jev, srečujem tudi Lenovove in Toshibine prenosnike, nimam nekih hudih zamer do nobenega od teh proizvajalcev le Sony ima, glede na konfiguracijo, previsoko ceno medtem, ko ima HP dobro razmerje med ceno/kvaliteto/podporo.

Torej, moja subjektivna ocena na malce večjem vzorcu računalnikov kot je tisti, s katerim se srečuje povprečen uporabnik je, da so HP-ji čisto solidne mašine. Da je kakšen model tega proizvajalca problematičen je skoraj sigurno a potem se dajmo pogovarjati o točno določenem modelu s točno določenimi hibami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj kontra še vedno nima drugih argumentov razen subjektivnih ocen, teh ti pa lahko vsak servira kolikor hoče.

Enako bi lahko trdil tudi za tvoj post. Ne poznam tvoje ločnice med subjekcijo in objekcijo, upam pa da teži k slednjemu in ne uporabljaš foruma za reklamiranje HP-ja. Medij je za kaj takšnega odličen, ti pa želim prijetno uporabo prenosnika še naprej, tudi če se ne ukvarjaš s konkretnimi orodji in uporabljaš prenosnik zgolj za vsakdanjo domačo uporabo; sploh glede na to, da v okolju kjer sem domač in se ukvarjamo s softwerom še bolj kot s hardwerom nekega navdušenja nad uporabo te znamke ni. Verjemi pa, da se je pod prsti znašlo že precej hardwara. Verjetno več kot pri običajnem uporabniku; razen vkolikor ima že vsak dandanes hardwarsko ter softwersko podjetje. Verjemi, da se posploševanja ne poslužujem rad, a v tem primeru s HP-ji glede na vsa dobra mnenja podana v tej temi....in izkušnjami izpod lastnih prstov, bližnjih odzivov z resnim delom...ni to to. Sicer je govora bolj o domači uporabi ampak vseeno...naj ljudje preizkusijo še kaj drugega in naj ne kupujejo zgolj z očmi. A drži tudi to, subjektivno boš djal :D...fancy look ponavad šrot zakriva, pa čeprav se tudi šrot velikokrat na daleč vidi .)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsake oči imajo svojega malarja in vsak pač hvali robo s katero ima dobre izkušnje, vendar pa trditi, da je HP šrot, je pa huda brca v meglo.

Ne delam na nobeni taki firmi, da bi mi reklama za HP karkoli pomenila, samo govorim iz svojih izkušenj ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako bi lahko trdil tudi za tvoj post.

Torej, moja subjektivna ocena...

Saj sem ti dovolj razločno napisal, da gre za mojo subjektivno oceno. Ne bereš ali ne razumeš? Kaj je objektivno je seveda jasno...nekaj kar je eksaktno merljivo po točno določenih kriterijih ali vsaj nekaj, kar je ugotovljeno na reprezentativnem vzorcu populacije.

Medij je za kaj takšnega odličen, ti pa želim prijetno uporabo prenosnika še naprej, tudi če se ne ukvarjaš s konkretnimi orodji in uporabljaš prenosnik zgolj za vsakdanjo domačo uporabo; sploh glede na to, da v okolju kjer sem domač in se ukvarjamo s softwerom še bolj kot s hardwerom nekega navdušenja nad uporabo te znamke ni. V

Preberi si moje poste za nazaj, pa mi povej kje absolutno dajem prednost HP-ju pred drugimi proizvajalci? Drugače pa je zanimivo, da nekdo, ki se hudo ukvarja s softwareom oceni kako so proizvodi nekega proizvajalca, ki spadajo v domeno hardwarea - krš?? Če si softveraš si potem verjetno nabaviš takšno železnino, ki ti ustreza. Jaz tudi ne igram igric na laptopu z integrirano grafiko in 1Gb RAM-a temveč na mašini s quad-core procesorjem, 8Gb RAM-a in grafični zverini z 1,5Gb lastnega pomnilnika. Drugače pa ja, uporabljam prenosnik za vsakdanjo domačo rabo. Zato me zelo zanima, kaj posebnega zahtevajo softveraši od laptopa, kjer naj bi bil HP zelo slab vsi ostali pa zelo dobri?

A drži tudi to, subjektivno boš djal :D...fancy look ponavad šrot zakriva, pa čeprav se tudi šrot velikokrat na daleč vidi .)

Ne, to ni subjektivno temveč bebavo. Dizajn izdelka je pač nekomu bolj pomemben, nekomu pa manj. Je pa kljub dizajnu še vedno najbolj pomembno kaj je v samem računalniku, od tega pa je odvisna tudi cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledam s stališča uporabnika je predvsem važno, kako si šrot prilagodiš lastnim željam. Sam zagovarjam čimmanj programov in aplikacij, samo kar res potrebujem. Zato imam npr. na HTPC le Mozillo, Torrent, VLC in KM če mi prejšnji štrajka in to je to.

Težava je, ker ljudje ali pa mojstrovalci zapacajo sistem in potem ne deluje, kot bi moral, krivijo pa seveda vse drugo, tudi firme le sebe ne.

Imam pa Asusa in HP pa neke hude razlike v kvaliteti nisem opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...fancy look ponavad šrot zakriva, pa čeprav se tudi šrot velikokrat na daleč vidi .)

Recimo Lenovo na prvi pogled zgleda ko stari ruski šrot.

Eno samo nabijanje te je. No, morda tudi nas ostalih.

Vse, kar imamo, je lastna subjektivna izkušnja. Torej, vsak od nas verjetno največ 100 računalnikov (sam sem nekaj časa delal v "testnem okolju" neke računalniške revije in dal pod roke nekaj sto različnih compov in prenosnikov ... ampak nisem zaradi tega nič bolj pameten).

Sam sem pred leti prisegal na IBM, ko je ta firma res edina imela res spodoben servis pri nas. Uporabljal sem prenosnike ThinkPad serij 380, potem T21, T42, pa še en X je bil nekaj časa. Vsi so bili super, prisegal sem nanje, in edino T42 se je kvaril - ampak ta se je res ORENK kvaril, imel dvakrat menjano matično ploščo, pa dvakrat zaslon ... in to pri normalni uporabi (prenašanje v oblazinjeni kvalitetni torbi, laufal je pa ene 16 ur dnevno doma in na raznih lokacijah).

Potem sem bil pred leti sit IBM-a in malo se mi je tudi zamalo zdelo, ko so divizijo PC prodali Kitajcem, zato sem kupil svojega prvega HP-ja 8710p. Mašina je stara že ene 3-4 leta, dela ko urca, nič hin, edino zamenjal sem zaslon, ker so bili že ob dobavi na njem eni 3 mali flekci (niso bili mrtvi piksli, zgledalo je, kot bi bila not/gor mini kapljica olja) ... pa vsako leto ga pač dam posesat, ker se prah nabere v prezračevalnikih.

Zelo zadovoljen sem tudi s tablico 2710p, ki opravli še kaj več, kakor bi opravil le kak netbook ...

No, skratka - osebno imam izkušnjo s cirka 7 svojimi prenosniki in lahko rečem, da je IBM/Lenovo bolj šrot od HP-ja. Za vse tiste "kolegov računalnik" ali pa "sem slišal, da se kvarijo" itd pa - well, PC scena se spreminja in firma, ki je bila pred 3 leti šrot je lahko danes-jutri odlična ... tako, kot pri avtih recimo (in motorjih): Fordi so trenutno odličen nakup, ker so bili pred leti 2. klasa avtov ... isto velja za Ople (ki pa se jim še vedno kaj očita) ...

No, ampak, samo da cajt zabijamo na tem prijetnem forumu in eden drugemu oporekamo, kajne :-) .

Men je itak trenutno najboljši HP :-) In naslednji prenosnik bo verjetno spet HP iz enostavnega razloga - imam 5 napajalnikov, strateško razporejenih, eden je vedno v avtu, če bi me kje nenadoma prijelo za trošit računalnik in baterijo ...

Izmed 5 diskov WD, ki so trenutno v uporabi (1 star več kot 5 let, ostali 4, 3, 2 in 1) pa se mi tudi vsi zdijo super. Zadeve laufajo vsaj 16 ur dnevno ... včasih tudi več ...

Ampak zagotovo je nekje na svetu nekdo, ki ima diametralno nasprotno izkušnjo in se lahko z njim na mrtvo skregam :-).

Prave statistike pa itak nimamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato me zelo zanima, kaj posebnega zahtevajo softveraši od laptopa, kjer naj bi bil HP zelo slab vsi ostali pa zelo dobri?

Mogoče laufajo IF THIS IS A HP THEN EXIT ELSE GOTO BEGIN kodo pa jim skos ven meče pa ne vejo zakaj :-)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato imam npr. na HTPC

Zdaj pride meni zanimiv Xtreamer Ultra ven ... v kombinaciji z XBMC bi mi moral zadostovati za naslednjih nekaj let v dnevni sobi ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vkolikor komu karkoli ni jasno, naj poste bere dvakrat. Za filozofijo pa je potreben zgolj in samo intelekt in ker je zgolj tega vedno na pretek, je HP odlična izbira. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vkolikor komu karkoli ni jasno, naj poste bere dvakrat. Za filozofijo pa je potreben zgolj in samo intelekt in ker je zgolj tega vedno na pretek, je HP odlična izbira. :winkiss:

Joj, kok si ti cortkan grrr.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vkolikor komu karkoli ni jasno, naj poste bere dvakrat. Za filozofijo pa je potreben zgolj in samo intelekt in ker je zgolj tega vedno na pretek, je HP odlična izbira. :winkiss:

Hočeš rečt, da ti intelekt imaš, mi, ki smo trenutno zadovoljni s HP, ga pa nimamo?

Kje se lahko kupi ta intelekt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!