Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Jest mam pa eno vprašanje glede zdravniškega pregleda, upam da sem v tapravi temi..

Torej, kaj obsega zdravniški pregled in koliko časa približno traja?

Hvala in lp

10min. Pregled oci in par vprasanj. Tako je bilo pri meni,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poveš višino, težo, izmeri ti krvni tlak, pregleda gibljivost očesnih mišic, potem moraš brati številke,ki so sestavljeni iz krogcev med krogci, če si barvno slep ponavadi tega ne vidiš. Preveri ravnotežj, orientacijo, na koncu pa še enkrat oči tako kot na vsakem zdravniškem pregledu pač bereš tiste črke, številke pa grablce. To nej bi blo to,traja pa vsega skup okol 15-30 minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ja js sm bil zjutri nism nč vidu unih cifr :D :D pa tomazin menda isto.. pol pa še enkrat mal kasnej ne čist zjutri pa use vidš :D Mah to je use kr neki ti pregledi so đabe, glih tolko da keš vzamejo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poveš višino, težo, izmeri ti krvni tlak, pregleda gibljivost očesnih mišic, potem moraš brati številke,ki so sestavljeni iz krogcev med krogci, če si barvno slep ponavadi tega ne vidiš. Preveri ravnotežj, orientacijo, na koncu pa še enkrat oči tako kot na vsakem zdravniškem pregledu pač bereš tiste črke, številke pa grablce. To nej bi blo to,traja pa vsega skup okol 15-30 minut.

Kaj krvi ti ne vzamejo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poveš višino, težo, izmeri ti krvni tlak, pregleda gibljivost očesnih mišic, potem moraš brati številke,ki so sestavljeni iz krogcev med krogci, če si barvno slep ponavadi tega ne vidiš. Preveri ravnotežj, orientacijo, na koncu pa še enkrat oči tako kot na vsakem zdravniškem pregledu pač bereš tiste črke, številke pa grablce. To nej bi blo to,traja pa vsega skup okol 15-30 minut.

Zanimivo, jst sm bla pa dobro uro tm pa so mi samo krogce kazal pa vprašal če dobro vidm pa če mam kakšne zdravstvene probleme. Pa seveda 37 eurov pobral za to. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja zjutri k si zaspan se nč ne vid :D pol ti ena tm pokaže une številke, da vidjo da nisi barvno slep, pol greš lepo h zdravniku k te mau sprašuje če maš kšne bolezni srca pa take fore :D pa z unim kladivom te parkrat udar po kolenu pa je to to... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, jst sm bla pa dobro uro tm pa so mi samo krogce kazal pa vprašal če dobro vidm pa če mam kakšne zdravstvene probleme. Pa seveda 37 eurov pobral za to. :whistle:

wow, pr vas je skor 1x dražje.

jaz sem bil ene 10 min pa je blo 20€ za plačat : ))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, jst sm bla pa dobro uro tm pa so mi samo krogce kazal pa vprašal če dobro vidm pa če mam kakšne zdravstvene probleme. Pa seveda 37 eurov pobral za to. :whistle:

Ja sej tam si mal dlje predn prideš na vrsto pa to, sam k si pa enkrat v ordinaciji gre pa kr hitr use skup.

wow, pr vas je skor 1x dražje.

jaz sem bil ene 10 min pa je blo 20€ za plačat : ))

To je zgleda odvisn kok cajt dela jest sm plačov 35€. Nekje v ljubljani košta lahko košta tud 60€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej tam si mal dlje predn prideš na vrsto pa to, sam k si pa enkrat v ordinaciji gre pa kr hitr use skup.

Ja ja sej zato sm pa rekla da so mi sam une krogce kazal pa me povprašal o mojem zdravju. Not sm bla vsega skup ene deset minut, ostalo sm pa sedela pred ordinacijo pa čakala da so spil kavico do konca :P

Kar se pa dnarja tiče, jst sm morala kr malo klicart okol preden so me na metelkovi vzeli ker je bil september in še niso opravljal pregledov al neki podobnega, pa je bla cena povsod 37€. Je pa obvezno met drobiž, spomnim se da sm pršla tja s 40€ pa mi nikjeeer (niti v lekarni :huh: ) niso mel za zmenjat, potem te pa še vprašajo če ti lahko ostanejo dolžni ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj mal bol natančno napiši kaj misliš.

če te prav razumem hočeš vedet če rabiš praktični del prve pomoči pri preverjanju znanja iz CPP???

Ne, zanima me, če je praktični del prve pomoči potreben tudi pri izpitu iz prve pomoči in kaj obsega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, zanima me, če je praktični del prve pomoči potreben tudi pri izpitu iz prve pomoči in kaj obsega..

ja je potreben, sej sam mau pokažeš masažo srca pa da dvigneš glavo pa je to to, prej pa opišeš use uno zavarujemo območje blablabla...

pred tem pa moraš opraviti še teoretični del (pole)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te bo dohtarca htela jebat ti bo rekla da naredi esmarhevo alpa kompresijsko obvezo, da imobiliziraš roko al nogo. to je najhujš kaj lahk dobiš.

testov se pa pazi kr so dost nelogična vprašanja!!!

jaz sem celi list popisal na koncu, tam kjer je trebalo en odgovor obkrožt sem dva pa sm pojasnu pol zka sem tak naredu...

ko sm omenu to da so pole za kurac je dohtarca rekla.... ja vem, zato ker jih delajo tisti "od zgoraj".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahhh.. mi smo si lahko pri polah mal pomagali, pri praktičnemd elu sem pa tudi bil zadnji na vrsti pa sm samo eno vprašanje dobil pa sem lahko šel :D Aja, en povoj sm še mogu kao pokazat dohterci k tak nism znal... To je vse skup krneki heheh... cela fora z itpiti pa vsem, samo da se dnar ven vleče.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm premal točk pisov test, pa pol k so me neki sprašval bl nism vedu (me vpraša kokrt morš cikl oživljanja ponovit, ampak nism vedu in je rekla da je sodo število, pa sm reku 3 pol pa 2 k sm opazu da 3 ni sodo število, no nakonc je blo pravilno 4).

Ampak sm še zmer naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja znaš pa nič več... če si delal več ko mesec nazaj. Js zase vem da niti približno nimam pojma, pa sem komaj dobri 2 leti nazaj delal to..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisn od človeka pomojm.

če se naučiš boš vedo reagirati, če pa se ne naučiš-se napiflaš- pa že tedaj ko si test pisal nisi mel pojma : ))

je pa res da dost tega pozabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se nisem nikoli tega učil.. pač tisti test smo tak napol skupi rešl ni blo neke panike, praktično tud sm za hec skos pršu...takrat smo usi naredl :D Zdej mnda mal bl komplicirajo hehe :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, nekatera vprašanja so tui zabita.

2 iz glave:

na kakšno razdaljo morš postavt oni trikotnik naprimer

piše a) 20m B) na razdalji da se lahk tist k se nasprot prpelje varno izogne c) 50m

v knjigi piše da je praviloma 50m na obe strani, logično pa je da je teh 50m zato da se lahk tist k se prpelje lepo izogne.

zdaj pa obkroži en odgovor hehe...

drugi primer...

znano je, da so povzročitelji prometnih nesreč večinoma mladi. koliko so stari?

a)60+

b)18-30

c) ni pomembno.

z tem da ni natančneje definirano zakaj "ni pomembno".

nevem kaj ma to vprašanje sploh skupnega z prvo pomočjo????? če je mlajši kot 18 alpa starejši od 30 nam ni treba pomagat al kaj so hotli povedat z tem vprašanjem????

itak da ni pomembna starost za tistega k more oživljat, če malo razmišljamo ane... po drugi strani pa itak vsi vemo da so to 18-30 let stari :)

in pol OBKROŽI EN ODGOVOR jebem jim čutare :)

pa dost je takih bednih vprašanj ko se težko odločiš kaj bi obkrožil, sem tak bil živčen na one ko so sestavljali test da sem pol jezo stresau na ubogo dohtarco k ni nič kriva

aja pa naj še rečem da bi me lahk komot fuknila na teoretičnem delu zato k sm obkrožu več odgovorov tam k bi sam enga lahk, čeprav sem pisal zraven litanije zakaj je tako... če v navodilu piše obkroži en odgovor pomeni da je en odgovor pravi in ne dva.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je blo pr nas k smo šli sošolci delat prvo pomoč pa je bil uprašanje glih za to na kok metrov je treba postavt trikotnik in pol smo usi obkrožil tko k piše v knjigi na konc smo mel pa vsi narobe...kr neki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!