Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Ne, ker se bo zakon za vse spremenil, tud js nebom dobil neomejeno... pa sem naredil 2 leti nazaj,

to ne vem če je čist tako... lohk se oni spomnejo da je 24 let neomejeno, ampak jst ga bom dobil pri 21. enako je bilo prej ko je bilo pri 18 neomejeno, pol so pa se spomnl za 21, pa so vsi tisti ki so imeli izpit A1 dobili pri 18 neomejeno. Ti povem iz prve roke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je Dex zadnjič nekaj pisal k je neki kao pravnik da se bo tud za nas lepo vse spremenil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja škoda. Bo it treba mal prebutat te ljudi. :evilgrin: :evilgrin:

koga boš ti prebutu? soseda janeza? pa ti veš kdo te zakone spreminja? sej vem da si mlad pa neumn, ampak vsaj mal pa lohk pokažš intelektualca .)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je Dex zadnjič nekaj pisal k je neki kao pravnik da se bo tud za nas lepo vse spremenil....

ma dej pokaži mi to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja škoda. Bo it treba mal prebutat te ljudi. :evilgrin: :evilgrin:

gremo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je tukaj napaka, ali sem do sedaj v zmoti (veliko raje bi, da velja kar si napisal ti):

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 se izda osebi, ki poleg pogojev iz prvega odstavka tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A1.

Ta izjava mislim da za prihajajoči zakon ne velja. Torej, prosim povejte mi, da sem v zmoti :).

LP

To kar sem napisal sem citiral iz uradnega lista o ZVCP. Tako da to VELJA. Ampak izpolnjevat morš OBA pogoja. 2 leti imet A1 ter ponovno opravlat praktični del izpita.

Mene pa zanima če kdo ve ali ta zakon velja tudi za tiste ki smo že naredili izpit za A1 ali samo za tiste ki bodo izpit šele delali?

Sam sem namreč naredil izpit za A1 25.8.2008 in upam da mi ne bo potrebno delat izpita za A2 ali A(brez omejitve) še enkrat! :angry:

Še 1x boš moral opravljati praktični del izpita.

a pol če jst nrdim izpit za a1 125 julija 2009 a pol nam mel čez 2leti izpita za A2.

to ne vem če je čist tako... lohk se oni spomnejo da je 24 let neomejeno, ampak jst ga bom dobil pri 21. enako je bilo prej ko je bilo pri 18 neomejeno, pol so pa se spomnl za 21, pa so vsi tisti ki so imeli izpit A1 dobili pri 18 neomejeno. Ti povem iz prve roke ;)

Nov zakon je že sprejet. Spremembe pa se bodo začele uporabljati v kratkem najkasneje pa do septembra 2009. Če v tem času dokler se novi zakon še ne uporablja dopolniš 21 let boš torej dobil neomejneo. Če pa ne pa potem tudi zate že velja nov zakon, kar pomeni da boš moral še 1x na praktični del itpita da boš dobil neomejeno. Pogoj pa je tudi da imaš 2 leti A2. Ena dobra stvar je v tem da če narediš pri 18 letih za A2, potem lahko že pri 20 letih delaš za neomejeno. Tako da ko bo zakon v veljavi boš lohk opravljal za neomejeno tudi če še neboš mel 21 let. Pogoj je samo da imaš 2 leti A2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne vem če je čist tako... lohk se oni spomnejo da je 24 let neomejeno, ampak jst ga bom dobil pri 21. enako je bilo prej ko je bilo pri 18 neomejeno, pol so pa se spomnl za 21, pa so vsi tisti ki so imeli izpit A1 dobili pri 18 neomejeno. Ti povem iz prve roke ;)

Res je tako...uprašat sm šu na upravno enoto, in mi je rekla da za nas ki že imamo Az omejitvijo velja tastari zakon..da pri 21 samo pridemo narediti novo vozniško in to je to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vejo one na upravni enoti... :rolleyes:

Sej če nevejo pa še tolk bolš..važn da men poštemplajo za neomejeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov zakon je že sprejet. Spremembe pa se bodo začele uporabljati v kratkem najkasneje pa do septembra 2009. Če v tem času dokler se novi zakon še ne uporablja dopolniš 21 let boš torej dobil neomejneo. Če pa ne pa potem tudi zate že velja nov zakon, kar pomeni da boš moral še 1x na praktični del itpita da boš dobil neomejeno. Pogoj pa je tudi da imaš 2 leti A2. Ena dobra stvar je v tem da če narediš pri 18 letih za A2, potem lahko že pri 20 letih delaš za neomejeno. Tako da ko bo zakon v veljavi boš lohk opravljal za neomejeno tudi če še neboš mel 21 let. Pogoj je samo da imaš 2 leti A2.

ne verjamm

polagam 100€ stavo da 19.aprila 2010 dvignem izpit za neomejeno

upaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wiu ko bi usaj blo res tako, kot pravis jernej :S ti jst dam 10€ takoj, ce te nekje srecam!!!

Ker jst imam nastudirano R6 in SXV 550 za cez ksno leto, A2 pa lahko dobim sele 1.10.2010 xD (lih na dan, ko se naj bi kao nov zakon zacel upostevat, samo eno leto kasneje :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej gre en že na roško al pa nekam uprašat pa je... =) ne pa da eni govorite, da uni k smo delal pred tem zakonom nas po starem obravnavajo, spet drugi pa a jebiga u nov zakon padete usi :P usak neki drgač hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej gre en že na roško al pa nekam uprašat pa je... =) ne pa da eni govorite, da uni k smo delal pred tem zakonom nas po starem obravnavajo, spet drugi pa a jebiga u nov zakon padete usi :P usak neki drgač hehe

Mal višje si preber ka piše k je šu skofk uprašat na upravno enoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če prav razumem se ne bo več dalo avtomatično dobit izpita za neomejeno kategorijo (kot je bilo do zdaj) ampak bomo pa tisti, ki imamo že dve ali več let izpit za A2 lahko šli delat izpit za neomejeno že pri 20.?

Če je tak mam malo mešana mnenja, ker bom moral v vsakem primeru it spet opravljat izpit, po prejšnjem zakonu pa bi samo eno leto dlje počakal in ga avtomatsko dobil.

A jebi ga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včasih si tudi moral za vsako kategorijo posebej narediti izpit. In ko je prišel novi zakon ven (ta, ki ga zaenkrat uporabljamo) je znanec avtomatsko padel v novi način in dobil izpit za neomejeno brez ponovnega opravljanja izpita. Če bo tudi zdaj tako smo tisti, ki še imamo kakšno kategorijo pred sabo, na slabšem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se bom pa kao na 25kw vozil. Pa še registracija bo cenejša :)

Jebiga, oni nas, mi njih... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom pa naslednje leto ko bi po starem zakonu moral dobit za 25 kw izpit šel tja da mi poštemplajo. Mogoče se pa oni ne bojo spoznali tolko na toti nov zakon pa mi bojo dali štempelj not. Če ne bom pa tolk dolgo nekaj mutil tam da mi ga bojo stisnali not ker me bojo mel poln kufr. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo ka ze bomo spret morali met ure?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh. mislim če bomo morali spet imeti toliko in toliko ur da lahko gremo zoped praktični del opravlat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jernej. Skoraj da res upam stavit, ker sem se o tem pozanimal in poslal mail na ministrstvo za promet in sem dobil takšen odgvor da vsi pademo v ta nov zakon in da velja za VSE. Če pa so se na ministrstvu zmotili potem pa nevem :) Jaz tudi upam da imaš ti prav in bi pri 21 letu dvignu in to je to pa žal nebo tko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje septembra

mal sm pogoglu in našel neki zanimivega (če je res seveda).

Na novo je določena starost, ki je za nove voznike A kategorije 24 let, za tiste, ki pa imajo dve leti A2 pa celo dvajset let.

torej to pomeni da če je zakon že sprejet, bom septembra ko bom imel A2 2 leti po izpit za neomejeno. Torej je še bolš kot je bilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!