Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Je kdo zasledil kaj novega? Zanima me ali se že ve koliko časa po oktobru 09, ko zakon stopi v veljavo, se lahko dvigne izpit po starem načinu? Konec julija bom 16 in če takrat opravim izpit bom vrjetno zamudil ta rok in bom moral ponovno opravljati praktični del izpita, kajenda? Kaj spada pod praktični del (ure, ali še kaj)?

Pribljižno koliko ur ste imeli, ko ste opravili izpit?

Hvala & LP

sej je vsen kdaj nrdiš izpit. Pr 18ih boš mogu it še enkrat delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Je kdo zasledil kaj novega? Zanima me ali se že ve koliko časa po oktobru 09, ko zakon stopi v veljavo, se lahko dvigne izpit po starem načinu? Konec julija bom 16 in če takrat opravim izpit bom vrjetno zamudil ta rok in bom moral ponovno opravljati praktični del izpita, kajenda? Kaj spada pod praktični del (ure, ali še kaj)?

Pribljižno koliko ur ste imeli, ko ste opravili izpit?

Hvala & LP

Po oktobru ga ne moreš več dvigniti po starem načinu, zate torej itak velja da boš mogu še enkrat iti delati praktični del če boš hotu met izpit za višjo kategorijo. Sam ne vem kaj spada po praktični del, samo pomoje je to par šolskih ur vožnje in glavna vožnja (poligon in cesta).

Sam sem rabil kar 21 ur, da sem naredil izpit. Moraš pa razumeti, da sem takret prvič sedel na motor z ročnim menjalnikom in malo boljšim pospeškom. :)

Ehh...kaj me more zmeri eden prehitet...hec hec :)

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, torej če bom mel takrat a2, še po starmu takonu ostanem na 24kw al grem po tem dnevu v oktobru na 35kw?

Ostaneš. Lahko pa še enkrat delaš izpit po oktobru in greš na 35kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, najlepša hvala. Če kdo izve, kaj spada pod praktični del naj pove, lepo prosim...

LP

Pomojem nebi smelo biti veliko ur jst k sm izpit delu sm jih meu 8 pol pa še izpitna pa je blo to to .... tko d bi ji zdje eč rabu.... bomo vidl :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo, če se lahko prijaviš na teorijo preden si star 18let (za B kategorijo... ). Sprašujem za kolega, zdi se mi, da si se lahko včasih prijavil 14dni preden si dopolnil zahtevano starost, je še vedno tako?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo, če se lahko prijaviš na teorijo preden si star 18let (za B kategorijo... ). Sprašujem za kolega, zdi se mi, da si se lahko včasih prijavil 14dni preden si dopolnil zahtevano starost, je še vedno tako?

LP

Meni so rekli, da 3 dni pred RD lahko grem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo, če se lahko prijaviš na teorijo preden si star 18let (za B kategorijo... ). Sprašujem za kolega, zdi se mi, da si se lahko včasih prijavil 14dni preden si dopolnil zahtevano starost, je še vedno tako?

LP

Teorijo lahko delaš tudi pol leta prej. Ampak samo šolsko (Šolski CPP)......republiški CPP pa lahko delaš šele po izpolnjenem 18. letu strarosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teorijo lahko delaš tudi pol leta prej. Ampak samo šolsko (Šolski CPP)......republiški CPP pa lahko delaš šele po izpolnjenem 18. letu strarosti.

3 dni pred 18 ;) pa ce je prijazna tetka, se lahko prijavis 1 teden prej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaj nej bom pozoren na glavni vožnji za 125ccm? Mam jo pa 11.7(sobota)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ves promet :) pač poglede, žmigovce, če zavijaš desno kolesarje... pa rajš vzemi malo več varnostne razdalje, meni bi na glavni za B priletel kombi v rit če ne bi bilo dovolj prostora na moji levi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je res, da po po novem zakonu ki začne veljati enkrat oktobra, da boš lahko A kategorijo do 125ccm opravljal šele pri 18 letih ali bo ostalo pri 16 letih?

Pa zanima me še če je možno kupiti močnejši motor in nato notri dati blokade in ga voziš z izpitom za 125ccm?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je res, da po po novem zakonu ki začne veljati enkrat oktobra, da boš lahko A kategorijo do 125ccm opravljal šele pri 18 letih ali bo ostalo pri 16 letih?

Pa zanima me še če je možno kupiti močnejši motor in nato notri dati blokade in ga voziš z izpitom za 125ccm?

Hvala

Do oktobra ostaja 16 let kot si omenil po sprejemu novega zakona se mi pa zdi da boš morla biti star 17 let....18 skoraj 100 % ne.

Zaradi bloka de pa dvommim da bi lhkao 600 ccm zablokiral na 125 mogoče 250.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je res, da po po novem zakonu ki začne veljati enkrat oktobra, da boš lahko A kategorijo do 125ccm opravljal šele pri 18 letih ali bo ostalo pri 16 letih?

Pa zanima me še če je možno kupiti močnejši motor in nato notri dati blokade in ga voziš z izpitom za 125ccm?

Hvala

najprej :headbang::headbang::headbang:

-kdo ti je povedal za tole ne vem ampak ne drži, pri 16 letih boš lahko delal za 125ccm

-zakon omejuje moč in prostornino se pravi 11kw in 125ccm, torej tudi če ga blokeraš ostane prostornina ista

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do oktobra ostaja 16 let kot si omenil po sprejemu novega zakona se mi pa zdi da boš morla biti star 17 let....18 skoraj 100 % ne.

Zaradi bloka de pa dvommim da bi lhkao 600 ccm zablokiral na 125 mogoče 250.

pa kako bi vi zmanšal PROSTORNINO kaj k bi kalanc not vrgu

blokade zmanšajo MOČ ne pa prostornino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kako bi vi zmanšal PROSTORNINO kaj k bi kalanc not vrgu

blokade zmanšajo MOČ ne pa prostornino

Si že slišal da lahko npr. jamaho fz6 zablokiraš da jo lhka voziš z izpitom a2 ozr. 250 ccm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej :headbang::headbang::headbang:

-kdo ti je povedal za tole ne vem ampak ne drži, pri 16 letih boš lahko delal za 125ccm

-zakon omejuje moč in prostornino se pravi 11kw in 125ccm, torej tudi če ga blokeraš ostane prostornina ista

Najprej :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: j od punce fotr pri komisiji na občini in se govori o tem da bi za 50 ccm omejili na 15 let ne 14 in za 125 na 17 ...seveda bo pa treba počakati kaj se bodo odločili in kaj bo sprejeto. Če ti š kaj ne paše ti lahko prinesem knižico je črno na belem napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že slišal da lahko npr. jamaho fz6 zablokiraš da jo lhka voziš z izpitom a2 ozr. 250 ccm

kot prvo ne voziš je z izpitom za 250ccm ker to ne obstaja!! ampak z izpitom do 25kw, dej pejt se mal pozanimat pol pa bederije pisat

- torej lahko voziš z izpitom za 25kw kar ni enako 250ccm, to pa zato ker je v zakonu napisana samo moč(25kw9 ne pa tudi prostornina

LoL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: j od punce fotr pri komisiji na občini in se govori o tem da bi za 50 ccm omejili na 15 let ne 14 in za 125 na 17 ...seveda bo pa treba počakati kaj se bodo odločili in kaj bo sprejeto. Če ti š kaj ne paše ti lahko prinesem knižico je črno na belem napisano.

tako kot si napisal se GOVORI najprej je treba zakon na papir spravit pa potrdi pa potem še nekaj časa ko stopi v veljavo itd...

Sicer pa prvič slišem za to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot prvo ne voziš je z izpitom za 250ccm ker to ne obstaja!! ampak z izpitom do 25kw, dej pejt se mal pozanimat pol pa bederije pisat

- torej lahko voziš z izpitom za 25kw kar ni enako 250ccm, to pa zato ker je v zakonu napisana samo moč(25kw9 ne pa tudi prostornina

LoL

Ti si v temi ...če neveš kaj spada pod 250 ccm ti nemorm pomagari ....ja 250 ccm ki ne presega 25 kw .... zato pa 600 ccm daš blokado da mu zmajnšaš kw na 25 . Hvala ker si me naučil te stvari :worship:

tako kot si napisal se GOVORI najprej je treba zakon na papir spravit pa potrdi pa potem še nekaj časa ko stopi v veljavo itd...

Sicer pa prvič slišem za to

Ja zagaj potem ti govoriš da bo lahko delala pri 16 kje pa to piše ?

Vse je enkrat prvič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: j od punce fotr pri komisiji na občini in se govori o tem da bi za 50 ccm omejili na 15 let ne 14 in za 125 na 17 ...seveda bo pa treba počakati kaj se bodo odločili in kaj bo sprejeto. Če ti š kaj ne paše ti lahko prinesem knižico je črno na belem napisano.

ti lahko blokiraš motor ampak se ti zmanšajo samo konji in ne prostornina :headbang: . Sam res nevem kako mislš zablokirat prostornino. Pa še zdej navš mogu skor nobenga zablokirat kr s e nav smel furat zablokiranga motorja če ma orginalno več kokr 70kw. a si skontu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!