Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Lahko blokiraš fazerco 600cc na 35kw ?

V katalogu motociklov na motosvetu piše da je bil fazer(600ccm) letnik 2001, 2002, 2003 z 70 kw, kar pomeni da se bi te fazerje dalo zablokirat, če bi obstajala blokada (po mojih podatkih ne obtaja blokada za 35 kw). Vsi mlajši fazerji so imeli 72 kw, kar pomeni da so ze izven zakonske omejitve.

Tudi sam sem hotel po 125 ccm motociklu vozit fazerja zablokiranega na 25 kw, kar so pa sedaj z tem butastim zakonom onemogočili, zato nameravam obdržat motor dokler ne dobim izpita za neomejeno.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko pri novem zakonu pri 20 letih že vozim motor, ki ima 37 kW in 207 kg?

katero kategorijo maš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno samo B kategorijo. A ni še ena caka v zakonu, kjer se meri razmerje med močjo in težo motorja? Bi lahko glede na ta člen zakona vozil ta motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno samo B kategorijo. A ni še ena caka v zakonu, kjer se meri razmerje med močjo in težo motorja? Bi lahko glede na ta člen zakona vozil ta motor?

če nrdiš za neomejeno sam itak če še nimaš a2 boš mogu it šele pr 24ih delat za A razn če greš zdej za A2 pa čez dve leti za A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko pri novem zakonu pri 20 letih že vozim motor, ki ima 37 kW in 207 kg?

lahko voziš tudi močnejšega... ampak pač daš nekaj denarja za predelavo, in imaš uradno izpolnjene pogoje za vožnjo takega mopeda... potem seveda večina samo zadevo (ne nalepko) odstrani in je motor tak kot na začetku... policaji pa itak nimajo pojma o teh stvareh in se orientirajo samo preko nalepk in prometnega dovoljenja.... je pa taka predelava se mi zdi nekje od 350eur naprej-ampak ne me jemat za besedo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

(5) V kategorijo A spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, A1, A2 in G.

Takole piše v ZVCP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za 30 let star BMW (boxer), tako da blokade verjetno odpadejo. 350 € pa že ne bom dal za to, da mi zbijejo tista 2 kW. :glare:

Boš pa dal rajše 500 policajem za vožnjo brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, saj vprašal si, dve varianti si dobil (predelava, kazen)....izbral boš tretjo...(čakal na leta) :rolleyes: volk sit, koza cela in pika. :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko blokiraš fazerco 600cc na 35kw ?

teoretično, ne vem če se to lahko naredi, ampak vseeno:

kupiš motor z 80kw,greš na servis da ti ga zbijejo(elektroniko) z 72kw na 68kw in oni homologirajo (plačaš),potem pa daš gor blokado 25kw (plačaš),ki sploh obstaja (ker smo pač že brali kako je z blokadami za 35kw-jih ni)in se pač voziš dve leti s 25kw. ko dobiš izpit neomejeno, greš na servis,kjer ti vzamejo blokado ven(plačaš), elektroniko pa ti lahko optimizirajo na full(plačaš), pa si zmagal. sej pravim,samo teoretično razmišljanje,za keterga ne vem če pije vodo.

drugače boš pa kupil motor po teh 35kw,se vozil dve leti.naredil izpit in zamenjal motor. lp

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se vedno ni jasno, ali moramo pred pridobitvijo A neomejeno imeti nujno A (25kW),

ali lahko preskočimo iz A1 direktno na A neomejeno, po starem zakonu.

A (125) sem naredil 16.02.2005 (imam ga že več kot 4 leta) ampak nisem šel narediti A2. Pred oktobrom, (7.septembra) pa imam 21 let.

Ali lahko grem 7.septembra zamenjat vozniško, in da dobim A neomejeno, ali moram prej pridobiti še A (do 25kw)?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se vedno ni jasno, ali moramo pred pridobitvijo A neomejeno imeti nujno A (25kW),

ali lahko preskočimo iz A1 direktno na A neomejeno, po starem zakonu.

A (125) sem naredil 16.02.2005 (imam ga že več kot 4 leta) ampak nisem šel narediti A2. Pred oktobrom, (7.septembra) pa imam 21 let.

Ali lahko grem 7.septembra zamenjat vozniško, in da dobim A neomejeno, ali moram prej pridobiti še A (do 25kw)?

hvala!

kejkr vem lahk gres kr po neomejeno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, in kot sem prebral na forumu rabim samo sliko in staro vozniško,

ali še kaj (zdravstveno potrdilo,.. .) ?

denar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se vedno ni jasno, ali moramo pred pridobitvijo A neomejeno imeti nujno A (25kW),

ali lahko preskočimo iz A1 direktno na A neomejeno, po starem zakonu.

A (125) sem naredil 16.02.2005 (imam ga že več kot 4 leta) ampak nisem šel narediti A2. Pred oktobrom, (7.septembra) pa imam 21 let.

Ali lahko grem 7.septembra zamenjat vozniško, in da dobim A neomejeno, ali moram prej pridobiti še A (do 25kw)?

hvala!

Točno tako primer sem jaz, preprosto šel na UE in so mi vpisali A neomejeno, sicer imam notri A1 in A, ampak to nima veze ker pod A spada AM, A1,A2. Pa nepozabi od 1.10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja denarja niti ne omenjam, kamorkoli se premakneš ga rabiš!

seveda bom šel prej kot je možno, 7.september je ponedeljek in imam 21 let,

in takrat mi tudi preteče vozniška,

tako da upam da mi bodo že tisti dan sprejeli, isti dan kot imam roj.dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kups zx10r das not blokado na 25 kw odpres in gres 300

Ammm...to pa ne bo šlo :hmm:

Evo post, iz ene strani nazaj

samo zate:

CITAT

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo, še moje vprašanje glede tega izpita, ker moji mali možgančki tega ne morejo predelati, zato sprašujem veleume, če mi lahko odgovorijo!

V petek bom vrjetno naredil izpit za kategorijo A2 (vsaj upam :) ) in to bo datum 7.8.2009 ... tako, naprej me pa zanima, glede na to, da bom izpit opravil v "starem zakonu" ali bom lahko pri 21ih letih dobil izpit brez opravljanja praktičnega preizkusa ali bom mogel čakati 2 leti (se prav do avgusta 2011) za ponovno opravljanje kategorije za neomejeno? No,to bo to .... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!