Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Ko je uvoznik pripeljal motor v slovenijo je ta motor dobil homologacijski kartonček na katerem mu piše izvorna moč- 78kw.

Kar si ti storil je to, da so ti noter vpisali še, da imaš vgrajeno blokado 35kw, izvorna moč pa je žal še vedno prevelika da bi lahko motor legalno vozil z a2.

Kartonček imej vedno s sabo ja :)

Drugo pa bi bilo, če bi tak motor kupil recimo v italiji, ga tam blokiral in bi pri uvozu v slovenijo dobil homol. kartonček, kjer bi bila vpisana izvorna moč vgrajene blokade-35 kw... le tako bi bil na naših cestah legalen s tem motorjem.

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi nekdo, ki ima tudi motor ki presega 70 kw :P

 

.....

Ma ja vem, ampak pomoje ne bi še enkrat tega naredu. Pa ne rečem, da prej nisem vedel za ta zakon, sem vse zelo premislu (premalo, očitno). Da zdej zadnjo sezono pred A-neomejeno naletim na kakega Borutta, ki ve za kaj se gre (ali bognedaj, da se kaj naredi..to sploh nočem pomislit) in posledično dobim kazen/odvzem motorja itd., kar pomeni da za 'sanjski' motor drugo leto sploh ne bo €€€....-

 

Resno, če bi se še enkrat odločeval bi kupil street-legal motor, zdržal dve leti pa potem bil še toliko bolj vesel Suzukija GSX-r :D Zdej se bom pa eno leto še s strahom vozu, in kakršno srečo imam verjetno ravno na zadnji vožnji naredu neko pizdarijo -.- Neki takega je blo z Aprilio, ko sem tik preden sem motor prodal imel skoraj hud karambol.

 

Tako da fantje in dekleta, če ima kdo kakšen A2 legal motor in bi menjal za Z750, sem  na razpolago. Mogoče bom šel celo v prodajo, ampak potem kaj novega A2 ne bi kupoval....Ma, bomo vidli.

 

Vidim pa sedaj kako je lahko biti pameten, ko se enkrat približuješ A-neomejeno in kako je lahko nabijat, da je ta zakon čisto fer in da 'mladina, dejte zdržat 2 leti z enim legalnim motorjem, saj boste kmalu na A-neomejeno'. Zdej vem, da bi z lahkoto zdržal 2 leti z ER6-n...lansko sezono, ko sem kupoval motor, ne vem najbol točno kaj sem razmišljal..imel sem Z-ja v glavi, €€ v denarnici in avt0net (search Z750) v zaznamkih..pa je bilo dovolj.

 

Pa ne mislit, da sem že imel kake probleme, da sem sedaj kar naenkrat tako moralen človek :D. Ravno nasprotno, pri obeh kontrolah prometa (+ na mejnih prehodih) je šlo skozi brez problema, ampak dlje kot je ta zakon v veljavi, več ljudi za njega ve..in mislim, da jih je sedaj že zelo veliko podučenih o tem zloglasnem A2 sranju.

 

No in da se vrnem k zgornjem quote-u..ja, imam sam nelegalen motor, ampak to ne pomeni, da bom sedaj še druge napeljeval k taki bedariji :D

Popravljeno . Popravil Gasperr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne boste tako jamrali kako so hudobni s tem zakonom (ki je res že star) so tudi vašim britanskim sovrstnikom zagrenili življenje s popolnoma enakim zakonom. kaj se sme vozit in kaj ne piše na 86 straneh na dolgo in široko, ampak se kljub temu 98% novopečenih voznikov a2  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:

 

ja tako na dolgo in široko jezi ker njegov dream machine ne spada v to kategorijo. 

 

predvsem pa to, do sedaj ni bil noben problem imet 11kW pa 125ccm, zdej je pa ogromen problem, ker se ne da "blokirat" ninje. predvsem pa "nov zakon" vam daje 10kw moči več, ne pa vam neki jemlje. motorjev je v vseh kategorijah dovolj na izbiro. sej teh seznamov je že ogromno, pa še en od vaših britanskih sotrpinov

http://www.visordown.com/learners/guide-to-a2-permissible-bikes/22106.html

 

sicer pa je lahko zakon tak al drugačen, za razliko od ostalih zgolj bolj natančno opredeljuje zadeve, kar je očitno za naše uradnike, policaje in očitno tudi marsikatere avto šole preveč komplicarno, da bi to znali najprej bodočim voznikom obrazložit, potem pa se tega držat in mogoče tudi to preverjat. ker ta kaos ni zarad tega ker je vsak 18letni mulc ful pameten pa bo gledu kako prist do svojga dream machina, ampak zaradi tistih, ki jih to početje prav malo briga, dokler ni kaj narobe, pol je pa mulc kriv. ne gospa, ki je registrirala nanj motor, ki ga ne bi smela, ne policaj, ki ga je ustavu, pa ni preveru če je stvar blokirana in ne zavarovalni agent, ki bi tudi mogu vedet kaj je v tej kategoriji in kaj ne. tako da glede na to da drugih prav nič ne briga za vas, je bolje da pazite sami nase in vozite kar lahko, ker posledice najmanjše napake bodo drage.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej po eni strani je zakon dober/po eni ne

nevem bolj mi je blo všeč prej ko je blo 25kw, ko pa teh 35kw+omejitve le teh

 

tko da pr meni al pade italija in kak legalen z800 al pa mv agusta brutale 675 (rabljeno) al pa dat mal več in pr nas novo hondo http://www.honda-as.com/honda/motocikli/sport-touring/cbr650fa-abs

čeprov mi je stara cbr600f bolj ušeč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko malo gledam kaj se lahko in kaj ne. Ponavadi vsi gledajo neke športake kot dream machine a na koncu sprejmejo nek kompromis in se odločijo za neakede (razni z-ji hornetke itd.) s katerim pa so prav tako nelegalni. Tudi mene je to dolgo matralo vendar sem se nekako odločil, da si bom omisli nekaj vsaj na papirju legalnega, ker kakorkoli tudi, če bi si sedaj kupil nek motor, ki mi je trenutno všeč bi si čez dve leti pri nemojenem verjetno zažele nekaj drugega. Trenutno najbolj gledam suzukije sv650 ali gsx650f tudi kakšen diversion me mika. Bom videl kaj bo kaj pametnega in pa €€€ čez par mesecov, ko bom kupoval :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cika lepo povedano :)

ninje pa sploh ni treba blokirat za A2 :kva1:

Bo pa usak, ki se bo malo več vozil ugotovil da je omejitev 35kw dobra zadeva. Pri 11kw skoraj dobesedno voziš bicikel, pri večji moči pa pride tudi drugačna tehnika vožnje, drugačne nevarnosti, na katere novopečeni motorist ni vajen. Motor s 35kw ti bo to da si storil nekaj narobe sicer nakazal, a je verjetnost da ti napako "odpusti" precej večja kot na kakšni močnejši zadevi... tole še posebej velja za gas ročico v ovinku ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj mam filing, da ko vsi govoriste o blokadi na 35kw misliste da bo letela vn. Al se men sam zdi. :hmm:  

 

pa moj dream machine ni športak, po pravici bi mel športaka samo za na pisto :D

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja vem, ampak pomoje ne bi še enkrat tega naredu. Pa ne rečem, da prej nisem vedel za ta zakon, sem vse zelo premislu (premalo, očitno). Da zdej zadnjo sezono pred A-neomejeno naletim na kakega Borutta, ki ve za kaj se gre (ali bognedaj, da se kaj naredi..to sploh nočem pomislit) in posledično dobim kazen/odvzem motorja itd., kar pomeni da za 'sanjski' motor drugo leto sploh ne bo €€€....-

 

Resno, če bi se še enkrat odločeval bi kupil street-legal motor, zdržal dve leti pa potem bil še toliko bolj vesel Suzukija GSX-r :D Zdej se bom pa eno leto še s strahom vozu, in kakršno srečo imam verjetno ravno na zadnji vožnji naredu neko pizdarijo -.- Neki takega je blo z Aprilio, ko sem tik preden sem motor prodal imel skoraj hud karambol.

 

Tako da fantje in dekleta, če ima kdo kakšen A2 legal motor in bi menjal za Z750, sem  na razpolago. Mogoče bom šel celo v prodajo, ampak potem kaj novega A2 ne bi kupoval....Ma, bomo vidli.

 

Vidim pa sedaj kako je lahko biti pameten, ko se enkrat približuješ A-neomejeno in kako je lahko nabijat, da je ta zakon čisto fer in da 'mladina, dejte zdržat 2 leti z enim legalnim motorjem, saj boste kmalu na A-neomejeno'. Zdej vem, da bi z lahkoto zdržal 2 leti z ER6-n...lansko sezono, ko sem kupoval motor, ne vem najbol točno kaj sem razmišljal..imel sem Z-ja v glavi, €€ v denarnici in avt0net (search Z750) v zaznamkih..pa je bilo dovolj.

 

Pa ne mislit, da sem že imel kake probleme, da sem sedaj kar naenkrat tako moralen človek :D. Ravno nasprotno, pri obeh kontrolah prometa (+ na mejnih prehodih) je šlo skozi brez problema, ampak dlje kot je ta zakon v veljavi, več ljudi za njega ve..in mislim, da jih je sedaj že zelo veliko podučenih o tem zloglasnem A2 sranju.

 

No in da se vrnem k zgornjem quote-u..ja, imam sam nelegalen motor, ampak to ne pomeni, da bom sedaj še druge napeljeval k taki bedariji :D

 

ko me je baba ustavla (policistka) je lepo mela knjigo v desni roko..mojo prometno i paprije pa v levi..kot če bi bil pri maši pa še brala in brala..na koncu pa..izvolite ..želim vam lepo vožnjo naprej.. :OK: ...drugač pa..sma na istem stemi "skoraj" karamboli pasmater!!...pa tak lep ovink je bil na levo stran.jaz seveda pameten in sem se počuto kot rossi sem se do konca vlegel v ovnek..in evo šment..stara babica pripeljala skoraj po moji strani?..jaz pa..trenutek resnice..bo al nebo? ..bo bo ?..nebo?..fakingšhit..huh super rešu sem..malo po travniku al ok ništa nije blo :D,...drugač pa bolše da se nič več ne piše tukaj..ker mulci itak to gledajo in štejejo..bo še potli res kdo rekel da smo jih mi v to napelali..čeprav "nismo" :D,...pa lep dan še naprej..in seweda petek je..tak da čaš za počitek,kawo in še kaj se mi zazdi oz mi pride napamet...hurej..hah..Lp

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko me je baba ustavla (policistka) je lepo mela knjigo v desni roko..mojo prometno i paprije pa v levi..kot če bi bil pri maši pa še brala in brala..na koncu pa..izvolite ..želim vam lepo vožnjo naprej.. :OK: ...drugač pa..sma na istem stemi "skoraj" karamboli pasmater!!...pa tak lep ovink je bil na levo stran.jaz seveda pameten in sem se počuto kot rossi sem se do konca vlegel v ovnek..in evo šment..stara babica pripeljala skoraj po moji strani?..jaz pa..trenutek resnice..bo al nebo? ..bo bo ?..nebo?..fakingšhit..huh super rešu sem..malo po travniku al ok ništa nije blo :D,...drugač pa bolše da se nič več ne piše tukaj..ker mulci itak to gledajo in štejejo..bo še potli res kdo rekel da smo jih mi v to napelali..čeprav "nismo" :D,...pa lep dan še naprej..in seweda petek je..tak da čaš za počitek,kawo in še kaj se mi zazdi oz mi pride napamet...hurej..hah..Lp

evo tle je ves point tega silnega problema a2, ker si misliš kako fajn sm pršu skozi, sej policija nima pojma, na tahničnih nimajo pojma, noben skratka nima pojma... dokler ni nesreče, potem pa glej ga zlomka vsi poznajo zakon, točno vejo, da si vozu brez izpita in brez zavarovanja... 

 

tako da konec koncev al si brez izpita zato ker si blokiral moped s preveliko izvorno močjo, al ga sploh nisi je itak popolnoma vseeno. rezultat je pri obeh enak, vožnja brez izpita, tukaj ni neke sive cone, al je al ni.

 

je pa po svoje žalostno, da nobenemu ni v interesu da bi se kaj spremenilo in s tem vam delajo zgolj medvedjo uslugo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tle je ves point tega silnega problema a2, ker si misliš kako fajn sm pršu skozi, sej policija nima pojma, na tahničnih nimajo pojma, noben skratka nima pojma... dokler ni nesreče, potem pa glej ga zlomka vsi poznajo zakon, točno vejo, da si vozu brez izpita in brez zavarovanja... 

 

tako da konec koncev al si brez izpita zato ker si blokiral moped s preveliko izvorno močjo, al ga sploh nisi je itak popolnoma vseeno. rezultat je pri obeh enak, vožnja brez izpita, tukaj ni neke sive cone, al je al ni.

 

je pa po svoje žalostno, da nobenemu ni v interesu da bi se kaj spremenilo in s tem vam delajo zgolj medvedjo uslugo. 

 

Lahko nekoliko razložiš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk tut js :)

policaj te ustavi, pregleda dokumente in spusti naprej kljub preveliki izvorni moči. zakaj je to storil ni važno, dejstvo je da se to dogaja. ko pride do nesreče pa imaš zaradi tega velike težave, kar je nekoliko nerodno še posebej za tiste, ki niti ne vedo da so kršili zakon :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz napisanega lahko razberem, da sam voznik ne more odgovarjati za prekršek, ker sploh ni vedel ali lahko vozi omenjeno vozilo, vendar je vseeno bil v prometu s premočnim motorjem, saj ne pozna zakonodaje. Pa vendar je naredil izpit, kjer ga menda niso učili lupiti krompir. Potem takem lahko vso krivdo za neodgovorno obnašanje in preveliko željo po preveč konjih obesimo drugim, samo vozniku z izpitom kategorije A2 ne. Nepoznavanje prava škoduje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism rekel tega. kaj lahko voziš se moraš pa pozanimat sam- v avtošoli vsaj meni niso nič razlagali kaj lahko vozim in kaj ne. omenili so le 35kw in 0.2kw/kg.

seveda si kriv sam, je pa narobe da novemu vozniku nihče ne razloži kaj lahko vozijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism rekel tega. kaj lahko voziš se moraš pa pozanimat sam- v avtošoli vsaj meni niso nič razlagali kaj lahko vozim in kaj ne. omenili so le 35kw in 0.2kw/kg.

seveda si kriv sam, je pa narobe da novemu vozniku nihče ne razloži kaj lahko vozijo

jaz bom samo to rekel..že od malih nog sem na motorjih..zavedam vse vsega..in vem kaj je prav al ne! :)...pač tolko da se ve..smo pa lahko srečni da so še naši ta plavi tolko dobri ;)..saj so me tudi že na mađarskem ustavli pa seveda u avstriji pa je isto blo..sam za dušilec sem plačal 40€ kazni.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism rekel tega. kaj lahko voziš se moraš pa pozanimat sam- v avtošoli vsaj meni niso nič razlagali kaj lahko vozim in kaj ne. omenili so le 35kw in 0.2kw/kg.

seveda si kriv sam, je pa narobe da novemu vozniku nihče ne razloži kaj lahko vozijo

 

Narobe je v šoli vožnje, da ne usmerjajo bodoče voznike. Je pa potrebno vprašati, ker nihče ne bo iskal nove voznike in jim razlagal predpise. Zato pa tako veselo limam vse živo zakonodaje, kadar se pojavi neko vprašanje ali dilema. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je zelo enostavna zakaj bi se mulci držali zakonodaje, če se je nihče drug ne? in to prav tisti, ki so jih polna usta varnosti v prometu in kar je teh floskul. 

 

enostavno v naši državi lahko registrirajo nase motor, za katerega nimajo izpita, ga zavarujejo in ko jih ustavi policijska kontrola se ne zgodi nič. kaj si naj potem človek misli? enostavno vse te udeležence, ki naj bi skrbeli za red v cestnem prometu eno figo briga kdo se s čim preganja po cesti. itak če bo kej narobe bo mulc nastradal vsi ostali si bojo pa oprali roke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je zelo enostavna zakaj bi se mulci držali zakonodaje, če se je nihče drug ne? in to prav tisti, ki so jih polna usta varnosti v prometu in kar je teh floskul. 

 

enostavno v naši državi lahko registrirajo nase motor, za katerega nimajo izpita, ga zavarujejo in ko jih ustavi policijska kontrola se ne zgodi nič. kaj si naj potem človek misli? enostavno vse te udeležence, ki naj bi skrbeli za red v cestnem prometu eno figo briga kdo se s čim preganja po cesti. itak če bo kej narobe bo mulc nastradal vsi ostali si bojo pa oprali roke. 

nič več ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič več ;)

ej ne vem kako je enim uspelo, glede na to da imajo vse v računalnikih? mogoče je blo treba za a2 napisat preveč kode pa pogleda samo moč, neč druzga :P

 

sicer pa sej vidiš da je marikej odvisno od tega kje urejaš zadeve. pr nas so ful picajzlasti, nekje je pa vse "po domače". sicer pa da ti policaj reče da je ok, pol pa res ne vem no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom se zaj***l z izvozom in uvozom. Dejstvo je, da je motor registriran (v prometnem vpisano) na voznika, ki ima A2, ima 35kW in 0,16kW/kg. Katera gospodična v modrem bo sedaj preverjala ali je to res ali ni? Gre mi na  :BUA: da živimo v taki državi, kjer se da vse dobit, odgovornosti pa ne nosi nihče. Samo čakajo 15 uro, da gredo lahko domov.

Popravljeno . Popravil stojko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da ima še vedno preveliko izvorno moč.

Verjetno ti v primeru kontrole ne bo noben težil, če boš pa slučajno gdaj udeležen v nesreči lahko pozabiš na zavarovalnico + dobil boš kazen za vožnjo brez izpita (pa če boš kriv ali ne... v primeru nesreče se malo bolj poglobijo v zadevo), posledično boš ugotovil da bi z uvozom prišel ceneje skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Spet eden izmed tistih ki bi radi A2 izpit in motor več kot 70kw  :blush: Okej pač zadeva je taka nekaj prijateljev je imelo ali pa še vedno ima a2 in se vozi z motorji 70kw+ blokiranih na 35kw npr. z750 in so prišli skozi  :grim . No zadeva je sledeča če kupim npr. z750, ninja blabalba... v prometni piše 35kw, motor je seveda zablokiran in me policaj ustavi. In recimo da slučajno zahteva homologacijski kartonček, pa ga "pozabim doma" se lahko npr. tako izognem zadevi, zaradi izvorne moči. Na nekaterih forumih avtomagazina celo piše da osebi ni potrebno s seboj nositi homologacije le prometno oz. vozniško v kolikor dokumentov s seboj ni je tista simbolična kazen 40eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policist ima na terenu dostop do baze podatkov... do prometne ja, če ima tudi do homologacij pa ne vem :)

bo borut kaj več napisal :D

najebal pa boš v primeru nesreče...

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacije ne rabiš imeti v primeru, da je motor popolnoma serijski, torej brez kakršnekoli predelave.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!